Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305714 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #225 Dátum: 2010. November 11. - 15:37:17 »
Régebben amikor késeket éleztem rajta mintha jobban iszapolt volna jobban meg volt érve a felület.

Szia Matifu !

Aztán a késélezést meg nem kell rajta erőltetni. Már ha borotvához akarod használni.  Ha valami hasasítja az ilyen követ az a kés élezés.....

vagy gyakran lapolsz  ;)

Salmo

u.i.: öregem akkora malacod van ezzel a késsel meg kővel, hogy rendesen visít  :borz2:  :borz2:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #226 Dátum: 2010. November 11. - 16:42:28 »
Hűha! A késélezésre nem is figyeltem! (vagy borotvakésre asszociáltam...) Szóval az tényleg nagyon kettő...! Még majd valaki kitalálja, hogy a borotvafenő szíjjon sorjamentesit kést! Na addig lesz neki jó borotvája...aztán meg rossz!  :crazy:

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #227 Dátum: 2010. November 11. - 21:39:18 »
Sziasztok
Erre mondják hogy vak tyúk is talál szeget azaz szemet ;D
Most hogy rendbetettem már kizárólag borotvát vog simogarni a kő.
Kölön van immár választva a késes és a borotvás eszköztár.  :crazy:
Mindkettőben vannak hiányosságok de főleg a borotvák szegmensét kell kellő színvonalra hozni.
Az egyim barátom már készít egy 5x5 cm ess 40 centis hosszúságú keményfahasábot minden oldalát ellátom bőrrel majd különböző pasztákkal.
Láttam a közös beszerzések topikban a csiszolóporokat amiket rendeltetek na az jó lenne de már lemaradtam majd 1x csak kerül az is, meg egyébb kellékek is lassan majd beszerzésre kerülnek.


longball köszi az infót!
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

endre

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #228 Dátum: 2010. November 20. - 18:28:44 »
Átmásolom ide, hátha rossz topicba írtam először:
Üdv mindenkinek!
Némi segítséget szeretnék kérni:

Van olyan budapesti fórumtárs, aki tudna nekem segíteni egy SFK megélezésében? Ebbe a számomra - most még  ;) - túl bonyolult műveletbe nem tudok/merek belevágni. Van ugyan egy beazonosítatlan kövem is, de ez mindenképpen egy tapasztalt ember szemrevételezését igényli, mármint hogy egyáltalán használható-e. Szerintem mindenképpen alaposan csiszolni és síkolni kellene, mert néhol csorba. De legfontosabb természetesen a borotva shave ready állapotba hozása lenne.
Előre is köszönöm!

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #229 Dátum: 2010. November 20. - 21:37:09 »

Szia Endre !

A hozzászólásod a másik topikban sem volt rossz helyen, nem ez a baj.......

Az igazság az, hogy egy olyan SFK-ba, amin még csorbák is vannak, senki nem fog bele szívesen. Merthogy az SFK még úgy is rejteget meglepetéseket, hogy csili-villi élszalaggal bír, nemhogy még csorbákat is ki kell szedni belőle. Ha valaki elvállal szívességből egy ilyen kés élezést, szeretne nemcsak neked, hanem magának is sikerélményt....na most ez az SFK-nál nem garantált......  Az meg, hogy valaki 3-4 órát csiszatol egy recézett  pengén- ami, ha szerencséje van az illetőnek, lehet hogy még meg is van csavarodva - egy kicsit túlmutat egy egyszerű szívesség kérésen.

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

endre

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #230 Dátum: 2010. November 20. - 21:45:58 »
Jajj, elírtam!  Nem az SFK csorba, hanem a noname kövem! Ezért nem merem én megpróbálni az élezést. Legalábbis a saját kövön biztos nem... A borotva jónak tűnik.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #231 Dátum: 2010. November 21. - 09:25:44 »
Mi a különbség "After Shave" és "Cologne" közt? Azt látom, hogy a Cologne általában drágább kissé. Alapból azt gondolnám, hogy a Cologne az kölni, azaz parfüm? a test illatosítására. Mégis pár webshopban a cologne is borotválkozáshoz használandó szerként van feltüntetve. Lehet borotválkozás utáni arcszeszként is használni?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #232 Dátum: 2010. November 21. - 10:04:05 »
Az after shave kevéssé tömény (alkoholban és illatanyagokban), viszont általában tartalmaz egyéb, a borotválkozás mechanikai hatásai után szükséges és jóleső bőrápoló stb. összetevőket is.

Az eau de cologne (ejtsd ó dö kolonny), vagy Mikszáthnál per otkolony :) azaz a kölnivíz (merthogy franciául Köln=Cologne) ehhez képest már tisztán és kizárólag az illatra kihegyezett termék, töménységében és tartósságában is.

Illatszereknél a sorrend növekvő töménység szerint: eau fraiche, eau de cologne (EdC), eau de toilette (EdT), eau de parfum (EdP), parfum. Ha illatanyag-töménység szerint ide be akarnánk illeszteni az aftersévet, akkor valszeg az eau fraiche mellé, vagy ez és a cologne közé esne.

Mindezek alapján ha azt mondod, hogy „azt gondolnám, a Cologne az kölni, azaz parfüm?”, az nem helyes, mert két teljesen különböző minőségi kategória, s így például saját területükön a kölni és a parfüm úgy viszonyul egymáshoz, mint a Suzuki Jimny a Range Roverhez. Pedig mindkettő 4x4-es.  ;D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #233 Dátum: 2010. November 21. - 14:48:56 »
viszonyul egymáshoz, mint a Suzuki Jimny a Range Roverhez. Pedig mindkettő 4x4-es.  ;D

OFF

Nem jó a hasonlat Mester !

A Jimny a maga masszív alváz keretével, két egymáshoz közel eső merev, tengely felfüggesztésével, zárható osztóművével, felezőjével ( na jó kereszt difi nincs benne) ott üti meg terepen a  Range rovert ahol akarja....  :o

De, ha mondjuk a defender 90-esre gondoltál az más úgy OK  ;)

Egyébként meg a Niva a király ( 4 évig nyomtam vele terepen, de a másik kettőt is próbáltam...)

On

Van olyan aki a Cologne változatot használja, egy adott márkán belül, borotválkozás után ??

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #234 Dátum: 2010. November 21. - 17:07:33 »
OFF

Egyébként meg a Niva a király ( 4 évig nyomtam vele terepen, de a másik kettőt is próbáltam...)

Egyetértek! Én most is Nivával nyomom, éppen tegnap voltam vele olyan saras földúton, hogy nem voltam biztos benne, hogy nem traktor fog kihúzni, de a jó öreg orosz technikának meg se kottyant...  :borz2:

ON

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #235 Dátum: 2010. November 22. - 10:33:04 »
Idézetet írta: Salmo

Van olyan aki a Cologne változatot használja, egy adott márkán belül, borotválkozás után ??


Igen, tulajdonképpen ez érdekelne engem is, hogy a Cologne használható-e Aftershave-ként. Nekem tetszene az erősebb, tartósabb illat.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #236 Dátum: 2010. November 22. - 10:39:44 »
Használható, persze. Majd egy kicsit jobban csíp. Mondjuk ha én mindenhol, ahol borotválkozom, azaz az egész arcomon, a szemem aljától le gyakorlatilag a mellszőr tetejéig, a nyakamon kétoldalt hátrafelé is kölnivel kenném be magam, még két nap múlva is érezném.   :crazy:

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #237 Dátum: 2010. November 25. - 07:35:11 »
ha én mindenhol, ahol borotválkozom, azaz az egész arcomon, a szemem aljától le gyakorlatilag a mellszőr tetejéig, a nyakamon kétoldalt hátrafelé

 :fetreng:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #238 Dátum: 2010. November 25. - 08:38:45 »
;D

És még itt nem is én vagyok Csubakka!    :fetreng:

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #239 Dátum: 2010. December 03. - 20:44:32 »
Ismeritek a Cerrus pamacsokat? Rossmannban kapható, 999Ft akril tartóval együtt. Elfogadható a minősége? Éppen olcsó disznósörte pamacsot keresek, amivel jobban meg tudom dolgozni a szappant. :-) Érdemes ilyet venni?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici