Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 321424 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #240 Dátum: 2010. December 03. - 23:17:18 »
Stefan, ha visszaolvasod ezt a szálat, magad is eldöntheted. Én nem vennék ezer forintért cerrus pamacsot (számomra) ormótlan nyéllel, amikor kétezerért omegát vehetek.

Ismeritek a Cerrus pamacsokat? Rossmannban kapható, 999Ft akril tartóval együtt. Elfogadható a minősége? Éppen olcsó disznósörte pamacsot keresek, amivel jobban meg tudom dolgozni a szappant. :-) Érdemes ilyet venni?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #241 Dátum: 2010. December 04. - 09:41:50 »
Visszaolvastam a topicot, de nem találtam utalást a Cerrus pamacsra. Nem kevered a DM-es Balea pamaccsal véletlenül? (Mert annak tényleg bumfurdi nyele van, de a Cerrusé teljesen átlagos szerintem) Vagy egykutya? :-)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #242 Dátum: 2010. December 04. - 10:06:05 »
Hát...szerintem is egykutya...egyiket se venném...ma már. Mert mintha heverne egy ilyen itthon...ha olcsó és mégis használhatót akarsz, akkor fodrászcikk boltban kapsz kb 600 Ft-ért magyar pamacsot...persze ott se mindenhol egyforma. Én a mai tapasztalatommal rászánnék vagy 2500-3500 ft-t egy jó disznósörte pamacsra.

Nem elérhető Krain

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #243 Dátum: 2010. December 13. - 09:23:21 »
Üdv!
Tegnap este elkövettem életem első hagyományos borotválkozását, nem kis izgatottsággal. Nagyon örültem, mert 2 pici karcolással megúsztam :D Olvastam ezt a fórumot is, meg ennek elődjét(orosz Péter cikkére gondolok), de még maradt kérdésem bőven.
1. A borotvaszappanos dolog hogy működik? (láttam tartóban, anélkül...) Bennehagyom a tartójában és ott pacsmagolok? Utána kiszárad?
2. Mit szóltok azokhoz az Edwin Jagger borotvákhoz, amit a neroli.hu-n árulnak?
3. Használ valaki illatmentes trumper skin food-ot? Tapasztalat? Én azzal szemezek...
4. Én is rossmann-os pamacsot vettem elsőre(ha nem jön be, nem fáj annyira) tényleg annyira jók a Kent-es borotvapamacsok?

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #244 Dátum: 2010. December 13. - 09:36:39 »
Nem tudja valaki, hogy egyes pengéknek miért vannak beszámozva a sarkai (1-4) ? Nem sikerült rájönnöm.. :-)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #245 Dátum: 2010. December 13. - 11:22:42 »
Üdv közöttünk!

Válaszok:
1. A borotvaszappanos dolog hogy működik? (láttam tartóban, anélkül...) Bennehagyom a tartójában és ott pacsmagolok? Utána kiszárad? Nyugodtan benne hagyhatod, kiszárad...
2. Mit szóltok azokhoz az Edwin Jagger borotvákhoz, amit a neroli.hu-n árulnak?Állítólag nem rossz, nézz be itt a fórumon a DE szekcióba.
3. Használ valaki illatmentes trumper skin food-ot? Tapasztalat? Én azzal szemezek... Alapvetően a GFT Skin Foodjai jók, midegy, hogy illatos-e, vagy sem... ;)
4. Én is rossmann-os pamacsot vettem elsőre(ha nem jön be, nem fáj annyira) tényleg annyira jók a Kent-es borotvapamacsok?Igen! Illetve egy szintig érdemes márkás pamacsot venni, a nagyon drágák általában már nem hoznak annyi pluszt, mint amit az áruk közvetít! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Krain

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #246 Dátum: 2010. December 13. - 19:43:11 »
Hali,
köszönöm mry314 a válaszodat! Igazából még nem tudom,hogy a borotvakrém után átállok-e a szappanra vagy sem, gondolom ez (is) egyéni döntés. De az vicces, hogy már várom a következő borotválkozást:) fiamnak(8 éves) meg is ígértem, hogy megmutatom,milyen is ez. :borotva: a már sokat emlegett víz és krém arány foglalkoztat engem is kezdőként. Kent pamacsokat nézegette,  a környékünkön nincs dm,sem müller csak rossmann, ott meg megnéztem a kínálatot. Hogy is  van ez a pengecsere, mennyi ideig jók ezek:2-3 használat, vagy inkább a szőrzettől függ?
Persze a neroli.hu-n nem lehet skinfood-ot  rendelni, legalábbis azt, ami nekem kéne...addig marad a nivea sensitiv, csütörtökön megyek extrametálba:) nézelődök, karácsonyi ajándéknak valót :D

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #247 Dátum: 2010. December 13. - 20:56:28 »
Hali,
köszönöm mry314 a válaszodat! Igazából még nem tudom,hogy a borotvakrém után átállok-e a szappanra vagy sem, gondolom ez (is) egyéni döntés. De az vicces, hogy már várom a következő borotválkozást:) fiamnak(8 éves) meg is ígértem, hogy megmutatom,milyen is ez. :borotva: a már sokat emlegett víz és krém arány foglalkoztat engem is kezdőként. Kent pamacsokat nézegette,  a környékünkön nincs dm,sem müller csak rossmann, ott meg megnéztem a kínálatot. Hogy is  van ez a pengecsere, mennyi ideig jók ezek:2-3 használat, vagy inkább a szőrzettől függ?
Persze a neroli.hu-n nem lehet skinfood-ot  rendelni, legalábbis azt, ami nekem kéne...addig marad a nivea sensitiv, csütörtökön megyek extrametálba:) nézelődök, karácsonyi ajándéknak valót :D

Szerintem a krém-szappan közt nincs túlzottan nagy különbség, legalábbis miután kész van belőle a hab; addig kell egy kis gyakorlat hogy melyik hogy viselkedik. Kent pamacsokkal én is szemezgetek, perpillanat egy egyszerűbb borzom van (Rein Dachs, fodrászüzletből), azzal nagyon boldog vagyok :)

Ami a pengecserét illeti, ezt érezni fogod: ha már nagyon húz, cserélsz. Nagyon függ a pengétől, és az arcodtól is. Egy Derby pl. 4-6 alkalmat szeret, de nálam Feather kihúzta huszonvalameddig is, míg másnál tízet bír csak...

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #248 Dátum: 2010. December 13. - 23:19:00 »
Stefan, a kerdesedre a valaszt megtalalhatod Mantic blogjan. http://mantic59.blogspot.com/

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #249 Dátum: 2010. December 15. - 19:36:33 »
Sziasztok!

Új vagyok még itt, egyelőre csak olvasok, olvasok... Nos még a kilencvenes évek elején én is DE borotvát használtam, aztán jöttek a patronos (Gillette Sensor, Mach3) meg az ilyen-olyan eldobható vackok. Mikor nagy divat volt a villanyborotva az is volt, de gyönyörűen kipattogtam tőle, irritálta a bőröm, utáltam. Mostanáig a Mach3-at használtam, egész jól elvoltam vele, de azzal nem tudtam mit kezdeni amikor a szőrszálak a pengék közé szorultak. Hiába mostam vízsugárral, csak nem jöttek ki. Borotválkozáskor természetesen szúrtak mint állat. Szóval nem tökéletes.
Aztán eszembe jutott, hogy a DE borotvával nem voltak ilyen (semmilyen) gondjaim. A minap jól be is vásároltam egy WILKINSON SWORD DE műanyag borotvát de nem volt az igazi. Aztán Finucci barátom adott egy Slim Twistet... Ég és föld!

De még valami mindig nem frankó: a nyakamnál (az Ádámcsutkánál főleg) érzek erős sajgást, irritációt a borotválkozás után. Egy-két szőrtüsző be is szokott durranni. Nem tudom mit nem csinálok jól, szerintem nem szálirányba húzom a pengét.

Van még mit tanulni, ráadásul nemsokára megjön a Dovo borotvakésem is  ;)
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #250 Dátum: 2010. December 15. - 20:45:51 »
Legnagyobb valószínűséggel a technikád nem jó még, vagy válts pengét. Ég és föld a különbség 2 penge között. Amíg meg DE-vel nem megy tökéletesre, addig késhez ne nyúlj szerintem :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #251 Dátum: 2010. December 15. - 22:45:25 »
WILKINSON SWORD pengém, meg Gillette Platinum. Nálunk a boltokban ezek vannak, meg Astra. Százforintos boltokban kapni még 99 Ft-ért Lord DE borotvát pengével. Szörnyű minőségű az a borotva ahogy láttam...
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #252 Dátum: 2010. December 15. - 22:49:02 »
WILKINSON SWORD pengém, meg Gillette Platinum. Nálunk a boltokban ezek vannak, meg Astra. Százforintos boltokban kapni még 99 Ft-ért Lord DE borotvát pengével. Szörnyű minőségű az a borotva ahogy láttam...

műanyag Lord? (van abból jobb is ;) )

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #253 Dátum: 2010. December 15. - 23:12:26 »
Lesz majd szép Lord borotvám is, de hamarosan hozzájutok egy Rotbart (Slim Twist design) borotvához, kíváncsi vagyok milyen lesz.
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #254 Dátum: 2010. December 16. - 00:04:09 »
Lord pengét vegyél ha tudsz, jobb mint azok amiket említettél. Jó eséllyel a gagyi penge az oka hogy 1-2 helyen túl nagy az irritáció.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici