Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 321098 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #255 Dátum: 2010. December 16. - 00:42:10 »
protect- A 99 Ft-os LORD DE penge + készülék az tényleg gagyi, mondhatnám olyannyira, hogy olyan nincs is!  ;D A legeslegolcsóbb műanyag LORD DE (L111) a 6 féle LORD DE készülék közül is jóval többe kerül még gyári áron is, mint amit említesz, úgyhogy gyanítom, hogy vagy valami félre van nézve, vagy elírták az árát, vagy amit láttál egy hatalmas hamisítvány. Ha mégsem hamisítvány és a készülék hátlapján rajta van műanyag cimkén a forgalmazó és egyéb info, akkor viszont gyorsan vegyél belőle nekem is!  ;D Egyébként a műanyag LORD-októl sem kell félni (pl. S625), ő egy szelíd jószág, azonban az L111-t (kétrészes műanyag) én sem ajánlanám kezdésnek, mert ő a legagresszívabb DE készülék ebből a csapatból.
Amennyiben mégsem készülékről beszélünk, hanem simán csak LORD pengéről, nyugodtan próbáld ki, nem gagyi.     

Nem elérhető Krain

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #256 Dátum: 2010. December 16. - 09:35:55 »
Szevasztok! Tanácsra lenne szükségem...sikerült elkuncsorognom drága jó apám borotváját(ő amúgy is az elektromos borotvák híve lett), kellemes kis jószág, az alja fém, tekerni kell és fent nyílik ki, a nyél alsó részén ott figyel a jelzés "Wilkinson sword", ahol a penge helye van(nem tudom, pontosan mi a neve) felirat is van: "Made in England" de sajna kicsit koszos..hogy kell, mivel kell kipucolni? képet majd felteszek, hogy segítsetek beazonosítani,kösz előre is!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #257 Dátum: 2010. December 16. - 09:38:53 »
Szia, a Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés topicban minden választ megtalálsz:

SicTransit

Szevasztok! Tanácsra lenne szükségem...sikerült elkuncsorognom drága jó apám borotváját(ő amúgy is az elektromos borotvák híve lett), kellemes kis jószág, az alja fém, tekerni kell és fent nyílik ki, a nyél alsó részén ott figyel a jelzés "Wilkinson sword", ahol a penge helye van(nem tudom, pontosan mi a neve) felirat is van: "Made in England" de sajna kicsit koszos..hogy kell, mivel kell kipucolni? képet majd felteszek, hogy segítsetek beazonosítani,kösz előre is!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Krain

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #258 Dátum: 2010. December 16. - 09:40:01 »
köszi, még kissé eltévedős vagyok ebben a fórum útvesztőben :crazy:

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #259 Dátum: 2010. December 16. - 12:10:12 »
Szevasztok! Tanácsra lenne szükségem...sikerült elkuncsorognom drága jó apám borotváját(ő amúgy is az elektromos borotvák híve lett), kellemes kis jószág, az alja fém, tekerni kell és fent nyílik ki, a nyél alsó részén ott figyel a jelzés "Wilkinson sword", ahol a penge helye van(nem tudom, pontosan mi a neve) felirat is van: "Made in England" de sajna kicsit koszos..hogy kell, mivel kell kipucolni? képet majd felteszek, hogy segítsetek beazonosítani,kösz előre is!

Lehet hogy ez: http://picasaweb.google.com/longball0501/Wilkinson#5486978728496762210 ?
Mert, ha igen, akkor tényleg az egyik legkiméletesebb  DE borotva. Pucolni egy ócska fogkefével...kis fogkrémmel, forró vizzel. Semmi agressziv anyag. Tényleg nagyon hálás darab...sok sikert hozzá!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #260 Dátum: 2010. December 16. - 14:19:01 »
Legnagyobb valószínűséggel a technikád nem jó még, vagy válts pengét. Ég és föld a különbség 2 penge között. Amíg meg DE-vel nem megy tökéletesre, addig késhez ne nyúlj szerintem :D

Megjegyzem én reluxáról késre váltottam és csak később jött a DE. Szerintem egyáltalán nem előfeltétel a késezéshez a DE perfekcionizmus, nekem legalábbis nem hiányzott.  :borotva:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #261 Dátum: 2010. December 16. - 14:34:47 »
Legnagyobb valószínűséggel a technikád nem jó még, vagy válts pengét. Ég és föld a különbség 2 penge között. Amíg meg DE-vel nem megy tökéletesre, addig késhez ne nyúlj szerintem :D

Megjegyzem én reluxáról késre váltottam és csak később jött a DE. Szerintem egyáltalán nem előfeltétel a késezéshez a DE perfekcionizmus, nekem legalábbis nem hiányzott.  :borotva:

Pontosan ezt akartam én is írni... Mach3-ról tértem át a késre, DE-t sosem használtam, és nem is hiányzott... :)

Nem elérhető Krain

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #262 Dátum: 2010. December 16. - 14:52:39 »
Longball, szuper vagy!  :borz2: pontosan ez a kis "műszer" , háháááá :borz2: kösz a tanácsot, majd jelzek mire jutottam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #263 Dátum: 2010. December 16. - 15:07:48 »
Én se perfekcionizmusra gondoltam, hanem vagy 10 borotválkozásra ;D És nem is arra gondoltam hogy kötelező, hanem hogy nem árt. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak javaslat.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #264 Dátum: 2010. December 16. - 20:35:49 »
Alapvetően sokkal nagyobb az ugrás a DE és a kés között, mint a modern rendszerkészülékek és a DE között, ugyebár 90 fokban változik a szerszám fogása iil. a mozdulatok és ez itt a diffikulti. Aki DE-vel jól meg tud borotválkozni, az még szenvedhet a kés elsajátításával, de már a DE-nél a kontrol egy része a kézben van és nem egy mozgó arckontúrkövető kütyüben. A késnél meg minden a kézben van. 

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #265 Dátum: 2010. December 16. - 21:11:04 »
Én még nem mernék késsel nekiesni a pofázmányomnak  :-\ De valahogy el kell kezdeni...
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #266 Dátum: 2010. December 16. - 21:25:59 »
Alapvetően sokkal nagyobb az ugrás a DE és a kés között, mint a modern rendszerkészülékek és a DE között,...

Ez így igaz!...de..nem szabad elfelejteni a human factort...itt arra gondolok, hogy a rendszerkészülékek használata együtt jár a kommersz botovahabbal...stb. Ha vált az ember a DE-re, akkor -jó esetben- elkezdi a normális habozást...akár szappannal, akár krémmel...és utána már csak egy lépés a borotva(kés).  :borz2:

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #267 Dátum: 2010. December 17. - 14:30:53 »
Nemsokára megkapom életem első borotvakését, és az lenne a kérdésem, hogy fenéshez - jobb híján - nem jó sima honvédségi bőr nadrágszíj?
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #268 Dátum: 2010. December 17. - 14:33:33 »
Elvileg jó, de csak ha szép, sima a felület! Nem repedezett, nem rücskös, stb...

De ha van pl. Raga-féle fenőszíjad, az tökéletes hozzá.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #269 Dátum: 2010. December 18. - 14:27:19 »
Alapvetően sokkal nagyobb az ugrás a DE és a kés között, mint a modern rendszerkészülékek és a DE között,...

Ez így igaz!...de..nem szabad elfelejteni a human factort...itt arra gondolok, hogy a rendszerkészülékek használata együtt jár a kommersz botovahabbal...stb. Ha vált az ember a DE-re, akkor -jó esetben- elkezdi a normális habozást...akár szappannal, akár krémmel...és utána már csak egy lépés a borotva(kés).  :borz2:

hát evvel nem tudok egyetérteni... Az esetek többségében DE-vel borotválkozom, ha sietek rendszerrel, vagy eldobhatóval, és ha van kedvem és időm pepecselni ill. veszélyesebben manőverezni akkor késsel. Ezek az elhatározások függetlenek, hogy milyen habot használok :-) Avval sem tudok egyetérteni, hogy a modern gélek rosszabbak lennének a hagyományos cuccoknál, sőt van olyan flakonos ( ez a PTFE tartalmú) amelyik kifejezetten üti/veri mondjuk egy általam is jónak itélt Prorasot, T&H-t stb. Ettől függetlenül minden van a fürdőszobámban és felváltva ( vagy keverve) használom őket, kényem kedvem szerint, de a modern/retro felszerelés keveredése még nem zárja ki a használhatóság ill. a tiszteletet akármelyik irányban. Erre akartam kilyukadni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici