Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305722 alkalommal)

Nem elérhető kolo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #270 Dátum: 2010. December 28. - 06:26:06 »
Üdvözlet a kedves fórumozóknak!

Nos hát az történt velem is, mint sokatokkal, megelégeltem a - fórumon előfordult, nekem nagyon tetsző kifejezéssel élve - reluxák által végzett gyatra munkát. Ráakadtam pár cikkre a neten, majd erre a fórumra és kicsit „művelődtem". Arra a következtetésre jutottam, hogy talán célszerű lenne kipróbálnom egy DE-t...
A kérdésem a következő lenne ezzel kapcsolatban:  Nekem kifejezetten érzékeny bőröm van és erős szőrzettel rendelkezem. Ilyen párosításhoz mennyire ajánljátok például a Lord termékeit. Ár alapján nagyon szimpatikus, ráadásul a full fém kialakítás szerintem nagyon szép is. :-) Vagy talán érdemesebb kés után nézni?
Továbbá, hogy egy teljesen fém készülék mennyiben más, mint pl az a Wilkinson, amelyiknek csak a nyele fém? Ugyanis ezt a fajtát próbáltam, de semmivel se volt jobb a patronos társainál. Ugyanúgy kipattogott a bőröm stb. A technikára igyekeztem figyelni. Válaszotok előre is köszi.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #271 Dátum: 2010. December 28. - 09:37:57 »
Üdv kolo!

Az első és legfontosabb, hogy érzékeny bőrre mindenképpen az egykéses megoldások lesznek az alkalmasabbak működésük miatt. Tehát kés, DE, sőt még az egykéses eldobhatókkal is kellemesebben eredményt tudsz majd elérni, mint a "reluxákkal" az érzékeny bőrön.
Hogy fém vagy műanyag legyen egy készülék? Ez inkább izlés kérdése, mindkettő használható, a fontosabb kérdés, hogy milyen DE/penge lesz a befutó számodra. Egy DE készülék ill. maga a penge, lehet kíméletes illetve agresszív, a pengék vastagságát, élgeometriáját és bevonatait tekintve pedig gyakorlatilag végtelen variáció próbálható ki. Ha fém LORD készülék mellett döntenél, én az L1822M típust ajánlanám, ő egy kíméletes darab, pengéből pedig érdemes végigpróbálni egy jópár márkát, hogy ugyanakkor melyik lesz a legkíméletlenebb az erős szőrödhöz. Aztán az előkészítésen, illetve a borotválkozási technikán sem árt tovább csiszolni, hogy egy kis gyakorlás után ne kipattogzott bőr legyen a végeredmény. Erre a fórum elején elég jó útmutatók vannak, mit-hogyan.       

Nem elérhető kolo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #272 Dátum: 2010. December 28. - 14:15:04 »
Kedves Penge!

Köszi a választ. Szerintem a fém Lord lesz a befutó. Ennyiért még nem is láttam ilyen minőségű termékeket (bár csak a képek és a fórumon elhangzottak alapján tudom még megítélni). Engem meggyőzött.  ;D Egyébként mi a véleményed az L122 (L5) típusról? Mert nekem így képen eléggé tetszik és edrose webshopján azt olvasom, hogy ez is egy kímélő darab. Illetve amit ajánlottál azt honnan lehet beszerezni? Edrosenál én nem láttam, de lehet, hogy csak én vagyok a béna.  :D
Egyébként mutattam bátyámnak is a fórumot (ő is hasonló adottságokkal van megáldva, mint én) és neki is megtetszett. Lehet ketten egyszerre váltunk DE-re.  :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #273 Dátum: 2010. December 28. - 17:08:49 »
"L5 vagy L6"  - az örök kérdés, szinte már "lenni vagy nem lenni". Ugyanezen dilemmáztam én is fél éve. Végül döntöttem: mindkettő! Full fémből is megállna 2500 Ft alatt(1400+1300 - 10%), de olcsóbban is megúszhatod, ha az L5 mellé  egy LORD S625 Smart-ot választasz. Vegyél inkább minél több féle pengét hozzá (pl. Sample pack-ot ha épp van), hogy kipróbálhasd, melyik fej, milyen pengével komfortos neked.

Üdv:
SicTransit

Kedves Penge!

Köszi a választ. Szerintem a fém Lord lesz a befutó. Ennyiért még nem is láttam ilyen minőségű termékeket (bár csak a képek és a fórumon elhangzottak alapján tudom még megítélni). Engem meggyőzött.  ;D Egyébként mi a véleményed az L122 (L5) típusról? Mert nekem így képen eléggé tetszik és edrose webshopján azt olvasom, hogy ez is egy kímélő darab. Illetve amit ajánlottál azt honnan lehet beszerezni? Edrosenál én nem láttam, de lehet, hogy csak én vagyok a béna.  :D
Egyébként mutattam bátyámnak is a fórumot (ő is hasonló adottságokkal van megáldva, mint én) és neki is megtetszett. Lehet ketten egyszerre váltunk DE-re.  :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #274 Dátum: 2010. December 28. - 17:42:38 »
kolo- igazság szerint Transitnak lesz (fél)igaza és nemcsak a LORD-okra vetítve (lsd a végén miért csak féligazság). Ahány készülék annyi feeling, ráadásul mindegyik picit másként fog viselkedni más-más -pengével, -előkezelt arcon illetve -szőrhosszal is. Sőt meg merem kockáztatni, hogy egyénen belül is, tehát lehet egyik reggel pont a másik lesz a jobb  ;D Kérdésedre az L5 egy kicsit nyitottabb ezáltal 'harapósabb' míg az L6 (L1822M) zártabb, és a tartólap egy kicsit közelebb és fixebben esik a pengeélhez. Én az L6 pártján vagyok, nekem egy picit jobban fekszik az érzékeny bőrömön, de hangsúlyoznom kell, hogy 80-90%-ban a felhasznált penge mindig a mérvadóbb, tehát inkább úgy nézd, hogy egy jó minőségű pengével akármilyen "használható" készülékkel meg lehet borotválkozni, míg fordítva ez már nem annyira igaz. Tehát, amelyik megtetszik azt válaszd, a történet (és a "DE megfertőzés") vége úgyis az lesz, hogy lesz egy halom készüléketek/pengétek illetve borotvakésetek, fenőkövetek, bőrötök, preshave/aftershave kollekciótok a fiókban, de vigasztaljon, hogy mindezt boldogan, irritációtól és kipattogzás-mentesen, babapopsi arcbőrrel fogjátok büszkén megélni!  ;D   

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #275 Dátum: 2010. December 28. - 18:13:18 »
Én is szeretnék kérdezni, egy Gillette Slim Twist mennyiben másabb mint a Lord L5 vagy L6?
Lord DE borotváim még nincsenek (nemsokára lesz, mert ED küldi  ;D8 ) így csak a Gillette Slim Twist-el vannak tapasztalataim.
Kék Lord Super Stainless pengével nekem gyönyörűen bevált eddig. (Be is vásároltam ebből a pengéből, jelenleg van itthon belőle vagy 40 db.)

Van pár olyan DE borotvám aminek nincs doboza. A tárolásukra tudtok valami jó megoldást?
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető kolo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #276 Dátum: 2010. December 28. - 18:40:35 »
Hát köszönöm szépen a tanácsokat mindkettőtöknek. Azt hiszem mindkettő lesz akkor. Úgyis kell egy a bátyámnak is...  :) A gyűjtésről meg annyit, hogy ezek a dolgok annyira szépek, hogy beillenek a fürdő díszeinek is. Ennélfogva nem is bánom, de most elsődleges célom a normális borotválkozási élmény elérése. Utána jöhet a többi... Bár ahogy olvasom a sorsom elkerülhetetlen...  :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #277 Dátum: 2010. December 28. - 20:31:42 »
Nem, nem, ááá, dehogy.  :crazy:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #278 Dátum: 2010. December 29. - 00:04:35 »
Kolo, ne aggódj, van kiút! Én félév alatt asszongya begyűjtöttem:

Biztonsági borotva:
  • Édesapám egykori Gillette Aristocrat Adjustable-jét
  • LORD: L5 és L6 a fent említett "trükkel"
  • Gillette Super Adjustable (Black Beauty)
  • Gillette English Tech
  • Gillette open comb valamikor nagyon régről (ezt ajándékba kaptam a Black Beauty-hoz

Borotvakés:
  • NOS Böntgen und Sabin 6/8 full-hollow
  • Wade & Butcher: The Celebreted 11/16 half-hollow
  • Vosztok 5/8 half-hollow
  • Tennis erről lemondtam Daniel javára

Hogy a járulékosan beszerzett pamacsokról/bőrökről/szappanokról/krémekről/előtti-utáni szerekről ne is beszéljek! :evil:

Most viszont elkezdem leépíteni a fönti csapatot, mert szükségtelennek látom olyan eszközök megtartását, amit én nem használok, más viszont örömmel tenné

SicTransit

Hát köszönöm szépen a tanácsokat mindkettőtöknek. Azt hiszem mindkettő lesz akkor. Úgyis kell egy a bátyámnak is...  :) A gyűjtésről meg annyit, hogy ezek a dolgok annyira szépek, hogy beillenek a fürdő díszeinek is. Ennélfogva nem is bánom, de most elsődleges célom a normális borotválkozási élmény elérése. Utána jöhet a többi... Bár ahogy olvasom a sorsom elkerülhetetlen...  :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #279 Dátum: 2010. December 30. - 16:43:45 »
Én is szeretnék kérdezni, egy Gillette Slim Twist mennyiben másabb mint a Lord L5 vagy L6?
Lord DE borotváim még nincsenek (nemsokára lesz, mert ED küldi  ;D8 ) így csak a Gillette Slim Twist-el vannak tapasztalataim.
Kék Lord Super Stainless pengével nekem gyönyörűen bevált eddig. (Be is vásároltam ebből a pengéből, jelenleg van itthon belőle vagy 40 db.)

Van pár olyan DE borotvám aminek nincs doboza. A tárolásukra tudtok valami jó megoldást?
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #280 Dátum: 2010. December 30. - 17:02:00 »
Bubba féle tartó?

Van pár olyan DE borotvám aminek nincs doboza. A tárolásukra tudtok valami jó megoldást?
[/quote]
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #281 Dátum: 2010. December 30. - 19:34:11 »
Igazándiból valami doboz lenne jó, mert - főleg ha van benne zsilettpenge - úgy jobban védve van. Valami frappáns megoldást fogok találni...
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #282 Dátum: 2010. December 30. - 20:15:56 »
Protect, ehhez pl. mit szólsz? ...de van több féle és méret náluk.

http://www.kreativhobby.hu/webshop.php?id=5089
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #283 Dátum: 2010. December 30. - 20:25:38 »
Protect, ehhez pl. mit szólsz? ...de van több féle és méret náluk.

http://www.kreativhobby.hu/webshop.php?id=5089

Jónak tűnik, köszi!
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #284 Dátum: 2010. December 30. - 20:43:34 »
Sziasztok!
El tudná nekem valaki magyarázni,hogy mi a különbség a nyitott,és a zárt fésűs borotva között?
Nem találtam róla infót.

A nyitott fésüsnél annyi a különbség, hogy megfésüli a szőrt, mielött megvágná, ad neki egy vezetést, illetve készüléktől függően akár a penge munkafelületének részét kimozdíthatja a fésükig borotválás közben. A zárt fésüsnél ilyen nem történhet meg, illetve ha mégis és megakad akkor utána 'belebeg', míg a nyitott fésűsnél mivel felfeküdt a fésűre tovább vág. Mondjuk ha már itt tartunk, mindkettő veszélyes állapot ( vágás, irritáció). Azonban a nyitott fésűs rendszer inkább hosszabb szőrre lett kitalálva. Mindkét fajta fejnél azonban érvényes, hogy biztonsági a készülék, tehát maga a fedlap és a pengeélek síkja lesz a mérvadó,  nem az, hogy nyitott, vagy zárt fésüs, ezért gyakorlatilag nincs különbség a készüléknek csak eme tulajdonsága miatt.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici