Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 328340 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #285 Dátum: 2011. Január 01. - 15:26:37 »
kicsit visszatérve még a borotva-tok kérdésére:
utazáshoz kéne nekem valami ami védené a tech fejben a pengét. Arra gondoltam, hogy valami hozzáértővel készíttetek kydexből valami sima kis rápattintós élvédő szerűséget... esetleg valami puháb anyagból, nehogy a kydex összekarcolja a fejet.
ilyesmi amúgy nem létezik készen? Régebben találkoztam még eldobható kétpengés csodákkal is amiknek hasznos kis rápattintható élvédője volt, így az ember akár zsebre is vághatta a borotvát.  :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #286 Dátum: 2011. Január 01. - 17:27:43 »
Karácsonykor lent voltunk anyósnál, vittem a Lordot szétszedve, hazafelé nem szedtem szét csak bedobtam a kedvenc neszesszerem zsebébe mire hazaértünk a zseb használhatatlan lett, szóval jó lenne nekem is egy ilyen élvédő. :)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #287 Dátum: 2011. Január 01. - 22:55:13 »


Szia Gyuri !

Talán segítség..... :

http://cgi.ebay.com/Merkur-Double-Edge-Razor-Travel-Case-/360166249932?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item53db94d5cc

Most fut a rendelés is  ;)

Én is szemezek egy ilyennel, a Futurhoz. De a kydex sem rosz ötlet, és szerintem Croc-nak kihívás is lenne....

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #288 Dátum: 2011. Január 02. - 11:59:27 »
Hát én aztán szoktam utazni DE-vel, és kidolgoztam egy módszert, amelyet itt, szűk baráti körben megosztok veletek – azzal a feltétellel, hogy nem adjátok tovább, de legalábbis nem ingyen!   :evil:

Szóval az én metódusom: borotválkozás után az L5-öt szétszedem, a pengét száradás után visszateszem először a zsírpapírba, utána pedig egy műanyag pengedobozba.

Tudom, elvileg tilos a pengét kivenni meg ugyanazt visszatenni, mert így meg úgy, meg máshogy kopik, meg kiröpül belőle a penge szelleme, meg ilyesmi, de én már csak ilyen bárbár vagyok...   :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #289 Dátum: 2011. Január 02. - 15:35:28 »
Ed- neked nem tilos, de továbbra sem ajánlott! de legalább te így is birtoklod a szóbanforgó penge szellemét..  ;D
Azonban aki a pengét kiveszi a készülékből, lerakja a kerámiára, majd jól odasúrolva felveszi onnan és elrakja a műanyag dobozába... na ők jobb, ha nem veszik ki onnan többet!

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #290 Dátum: 2011. Január 03. - 23:11:11 »
valamint amit szabad Jupiternek...  :crazy: :fetreng:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #291 Dátum: 2011. Január 03. - 23:13:21 »
amúgy Salmo: ez a tok szép, meg jó, de nem hiszem, hogy megvédi a pangét ha benne hagyom a készülékben...
Meg asszem a travel tech lötyögne is benne  ;D
Lehet, hogy kísérleti jelleggel télleg felkeresem Croc-ot (eleve rá goncoltam) :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #292 Dátum: 2011. Január 04. - 08:29:55 »
És az a metódus, hogy kiveszem a készülékből, a hosszabik tengelyétől kifelé ujjal óvatosan letörlöm a vizet, visszacsomagolom a zsírpapírba majd a papír papírba, és simán elteszem a borotva mellé? Én így szoktam utazáskor, ha elég lesz egy penge. Ha nem, akkor értelemszerűen viszem a 10-es papírcsomagot.

SicTransit

Ed- neked nem tilos, de továbbra sem ajánlott! de legalább te így is birtoklod a szóbanforgó penge szellemét..  ;D
Azonban aki a pengét kiveszi a készülékből, lerakja a kerámiára, majd jól odasúrolva felveszi onnan és elrakja a műanyag dobozába... na ők jobb, ha nem veszik ki onnan többet!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #293 Dátum: 2011. Január 04. - 10:22:47 »
És az a metódus, hogy kiveszem a készülékből, a hosszabik tengelyétől kifelé ujjal óvatosan letörlöm a vizet, visszacsomagolom a zsírpapírba majd a papír papírba, és simán elteszem a borotva mellé? Én így szoktam utazáskor, ha elég lesz egy penge. Ha nem, akkor értelemszerűen viszem a 10-es papírcsomagot.

Elvileg már az sem jó, ha kiveszed a pengét a borotvából, de nyilván utazáskor nincs mit tenni. Én is ezt szoktam csinálni, kiveszem, lerázom, zsírpapír, kiszárad, reggel elteszem.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #294 Dátum: 2011. Január 04. - 12:24:32 »
ez így persze jobb híján nyilván működik, de mennyivel egyszerűbb és kényelmesebb lenne csak rápattintani egy kupakot oszt jóvan :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #295 Dátum: 2011. Január 04. - 13:24:22 »
Ha tudatosan és nagyonóvatosan veszed ki a készülékből, a "penge szellemét" is szem elött tartva ( ez a nagyon jó megfogalmazás! :-) ), akkor addig nincs nagy gond. Azonban nem is a kivétellel szokott gond lenni, hanem, ahová onnan kerül. Nincs jó tárolóhelye. A (papir)zsírpapír is ellenség valamilyen szinten figyelembe véve, hogy az élszalag és az élpontok nem súrlódhatnak semmivel. Ha az utazó borotvában hagyott penge szétvágta a neszeszert, mindkettő kuka, tehát ezt mégiscsak el kell valahogy kerülni: egyszerű, utazáshoz új penge.

Az "ujjal letörlöm róla a vizet" sem tuti, a bevonatokat és a krómot károsíthatják az ujjunkon lévő zsírok, ill. savak de amúgy is egyszerűbb lerázni. A maradék kis vízcseppek amik a pengén maradnak, annyi meg maradhat, elpárolog. Ha mégis ki kell venni a pengét mert újra akarjuk használni akkor én egy műanyag lapkára helyezem őket és a fürdőszoba szekrényben tárolom, lecsökkentve a koccolás és súrlódás veszélyét. Mondjuk túl sok pengét nem szoktam így tárolni, de a tesztelések így korrektek, tudom, hogy a legártatlanabbnak tűnő érintkezések az élpontokra nézve, megcsinálhatja a fesztivált...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #296 Dátum: 2011. Január 04. - 21:33:16 »
És ebben mennyi a "valós" negatív, és a fizikailag-kémiailag észlelhető, ám az ember számára elhanyagolható penge romlás.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #297 Dátum: 2011. Január 04. - 21:50:29 »
http://cgi.ebay.com/Merkur-Double-Edge-Razor-Travel-Case-/360166249932?pt=LH_DefaultDomain_212&hash=item53db94d5cc

Most fut a rendelés is  ;)

Én is szemezek egy ilyennel, a Futurhoz. De a kydex sem rosz ötlet, és szerintem Croc-nak kihívás is lenne....

Salmo


vváááá, de jól jönne nekem is egy ilyen!!!  :o

No, mindegy, akkor én is rendelek. Amúgy magam részéről egy kartondobozban viszem, amibe éppen belefér. Kicsit lötyög ugyan, de a fej kiképzése miatt a pengeélnek nincs lehetősége a dobozhoz érni, lévén a fej túlnyúlik rajta. De nem túl elegáns az én imádott Futuromnak, ügyülübügyülüm.  :crazy:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #298 Dátum: 2011. Január 04. - 22:16:34 »
Egyébként a régebbi, műa. Gillette-dobozok szerintem mind olyanok, hogy nem sérül a penge.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #299 Dátum: 2011. Január 04. - 23:01:26 »
És ebben mennyi a "valós" negatív, és a fizikailag-kémiailag észlelhető, ám az ember számára elhanyagolható penge romlás.

Pont annyi, hogy egy enyhe kocc után teljesen másnak fogsz megitélni egy pengét. A kémiai reakciók is lehetnek nagyon közvetettek és akkor is. Normális esetben viszont elenyésző, de sokszor mégis érezhető, az élpontokon jó esetben elméletileg "csak" pár szá, vagy ezer molekula fém található, amit emberi mértékkel elég nehéz felmérni, hogy mennyire sérülékeny.
A kipárnázott ill. sima műanyag dobozka is egy megoldás.

Egy nagyon gyors teszt, amivel viszont érzékelhető a kémiailag végbemenő folyamat. Vegyél kézbe egy általad már kitapasztalt pengét, 1 csepp háztartási sósavat( 5-10%) és egy ecsetet. A penge mindkét élszalagján húzd végig a körmödet, úgy, hogy közben az akadjon bele. Látszólag ártatlan művelet. A csepp sósavat húzd végig mindkét élszalagon. Hagyd hatni kb 30 mp-ig utána mosd le. Próbálj megborotválkozni azonnal, illetve ugyanezzel a pengével mondjuk egy hét múlva. A 30 mp a háztartási sósavval elméletileg felér mondjuk egy enyhén savas közegben egy pár óráig tartó áztatással. A sósav amúgy is a króm nagy ellensége, 2 nap múlva kicsit is nedves közegben akár rozsdacsík is lehet az élen.       

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici