Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305829 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #300 Dátum: 2011. Január 05. - 08:06:52 »
Hát a kísérletet ugyan nem végzem el, de cserébe el hiszem neked :)

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #301 Dátum: 2011. Január 05. - 16:17:58 »
Egyébként Ed-nek igaza van, ha utazunk rakjunk bele új pengét. Miről is beszélünk most tizen valahány forintról?
Nekem tartó ahhoz kell, hogy van most mondjuk három borotva is olyan amiben van már egyszer használt penge és ki szeretném próbálni mit tudnak, mennyit bírnak. Elrakni meg el kell valahogy otthon.
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #302 Dátum: 2011. Január 05. - 16:44:22 »
Miről is beszélünk most tizen valahány forintról?

Dehogy. Elvekről ;)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #303 Dátum: 2011. Január 05. - 18:31:58 »
 ott a pont :sör:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #304 Dátum: 2011. Január 20. - 23:00:34 »
Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot egy ideje és úgy gondoltam kérek egy kis segítséget. Most próbálok átállni a műanyag borotválkozásról hagyományosra. Mi a javaslat? DE vagy borotvakés? A borotvakés nekem szimpatikusabb, de nem nagy ugrás egy több pengés borotvához képest? Alapvetően tetszik, hogy gondozni kell, de leginkább az bizonytalanít el, hogy miként tanulom meg a használatát.
Más: tudomásotok szerint van még borbély/fodrász Budapesten, aki vállal borotválást? Régi vágyam kipróbálni, ha még létezik ilyen.

Köszönöm előre is a segítséget!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #305 Dátum: 2011. Január 20. - 23:36:47 »
Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot egy ideje és úgy gondoltam kérek egy kis segítséget. Most próbálok átállni a műanyag borotválkozásról hagyományosra. Mi a javaslat? DE vagy borotvakés? A borotvakés nekem szimpatikusabb, de nem nagy ugrás egy több pengés borotvához képest? Alapvetően tetszik, hogy gondozni kell, de leginkább az bizonytalanít el, hogy miként tanulom meg a használatát.
Más: tudomásotok szerint van még borbély/fodrász Budapesten, aki vállal borotválást? Régi vágyam kipróbálni, ha még létezik ilyen.

Köszönöm előre is a segítséget!

Én első körben DE-t javasolnék. Kevés a bekerülés költsége, sokkal gyorsabb sikerélmény, kevesebb tökölés. Ha tetszik, akkor nem is kell tovább keresned. Én ezt ajánlanám mindenkinek, a késes rész NAGYON DURVÁN ADDIKTÍV. De most komolyan :) Vagy 3-4 Merkur Futur árát nyomattam már bele a késes hobbimba, szerszámok, kövek, borotvák, stb. és még sehol nem vagyok :) Szebb lett volna az életem ha maradok az ingyen kapott Astra borotvámnál, azzal is meg voltam 100%-osan elégedve  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #306 Dátum: 2011. Január 20. - 23:56:27 »
De vigyazz, mert a DE borotvalkozas ugyanolyan addiktiv lehet :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #307 Dátum: 2011. Január 21. - 00:21:10 »
Ugyanolyan addiktív igen, de jóval olcsóbb. Mi a DE-ben árcsúcs, egy NOS Fatboy 200 dollárért biztosan megvan. Hol van az egy Livihez egy Filo Barbas Durashoz-hoz vagy Medallion Taurino-hoz képest árban? Azon kívül a késnél kell bőr/vászon/fenőfa, különféle kövek, csillió csiszolópapír, flex (ugye Salmo ;) sőt, utána  lehetőség szerint köszörű, présgép, kovácsüllő, nagykohó Diósgyőrből :) Szegecsek, nyelek, stb.

De-nél csak a készülék kell és a "filléres" pengék.

De vigyazz, mert a DE borotvalkozas ugyanolyan addiktiv lehet :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #308 Dátum: 2011. Január 21. - 11:35:21 »
Már megfertőződtem. Ezek szerint csak az a kérdés mennyire... És mit enged meg a pénztárca.
A hozzászólások alapján eléggé időigényesnek tűnik a borotvakés karban tartása. És ha épp nincs rá időm, akkor nő a szakállam megállíthatatlanul  :borosta:
Szóval jobb ha van csereeszköz?

De vigyazz, mert a DE borotvalkozas ugyanolyan addiktiv lehet :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #309 Dátum: 2011. Január 21. - 12:08:36 »
Már megfertőződtem. Ezek szerint csak az a kérdés mennyire... És mit enged meg a pénztárca.
A hozzászólások alapján eléggé időigényesnek tűnik a borotvakés karban tartása. És ha épp nincs rá időm, akkor nő a szakállam megállíthatatlanul  :borosta:
Szóval jobb ha van csereeszköz?

De vigyazz, mert a DE borotvalkozas ugyanolyan addiktiv lehet :)

Nekem mindig ott van a DE a polcon ha kellene. Egyébként attól függ mit veszünk időigényesnek. Miután 1x meg lett élezve, utána 1 perc karbantartani az élt kb 10-20 borotválkozásonként. Én addig bőrözök amíg ázik a pamacs, és puhul a szőröm, így nekem nincs többletidőbe a borotvás előkészület. Késsel picit több ugyan maga a borotválkozás, de mivel kifejezetten élvezem, ezért ez számomra eléggé lényegtelen. De hogy most 10 vagy 15 perc az egész, kb. mindegy szerintem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #310 Dátum: 2011. Január 21. - 12:18:24 »
Kedves Jenessanyi!

Abszolut én is úgy látom, hogy a késes borotválkozás addiktív.
Nem tudom miért de egy idő óta eléggé kitölti az érdeklődésemet.
És muszály szigorú lennem magamhoz, (ami megvallom nem mindíg sikerül), hogy nem vásároljak mindenféle borotválkozáshoz szükséges becses holmit.

Késszjkőpamacskrémszappandobozeaudetoiletteaftershaveibrikahabkészítéshezazmosószappanmásikkésmásikpamacsmásikszappanharmadikszappanujabbeaudetoilettekistükörutazosdobozkautatósszappantartóutazóspamacstartó....... váááá!

BETEG!  :crazy:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #311 Dátum: 2011. Január 21. - 21:23:09 »
Egyébként viccesnek tűnik, de a kezdeti fázisban teljesen felesleges mindenből teljes adagot venni. Össze kellene állni 4-5 embernek, és venni mondjuk egy Proraso AfterBalmot. Elnegyedelni. Bőven elég lenne mindenkinek :) Ki lehetne nyugodt szívvel mást próbálni, ilyenek...

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #312 Dátum: 2011. Január 21. - 22:04:31 »
Nekem mindig ott van a DE a polcon ha kellene. Egyébként attól függ mit veszünk időigényesnek. Miután 1x meg lett élezve, utána 1 perc karbantartani az élt kb 10-20 borotválkozásonként. Én addig bőrözök amíg ázik a pamacs, és puhul a szőröm, így nekem nincs többletidőbe a borotvás előkészület. Késsel picit több ugyan maga a borotválkozás, de mivel kifejezetten élvezem, ezért ez számomra eléggé lényegtelen. De hogy most 10 vagy 15 perc az egész, kb. mindegy szerintem.

És mennyi idő alatt lehet elérni ezt a szintet?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #313 Dátum: 2011. Január 21. - 22:06:18 »
Egyébként viccesnek tűnik, de a kezdeti fázisban teljesen felesleges mindenből teljes adagot venni. Össze kellene állni 4-5 embernek, és venni mondjuk egy Proraso AfterBalmot. Elnegyedelni. Bőven elég lenne mindenkinek :) Ki lehetne nyugodt szívvel mást próbálni, ilyenek...

Kunember- Aztaaa!!!  ;D Nem vagy Te véletlenül üzletember?  ;D
Vegyünk öt embert akik összeállnak arra bizonyos cuccra. Majd szépen igazságosan elnegyedelik a cuccost!  :fetreng:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #314 Dátum: 2011. Január 22. - 00:21:34 »
Nekem mindig ott van a DE a polcon ha kellene. Egyébként attól függ mit veszünk időigényesnek. Miután 1x meg lett élezve, utána 1 perc karbantartani az élt kb 10-20 borotválkozásonként. Én addig bőrözök amíg ázik a pamacs, és puhul a szőröm, így nekem nincs többletidőbe a borotvás előkészület. Késsel picit több ugyan maga a borotválkozás, de mivel kifejezetten élvezem, ezért ez számomra eléggé lényegtelen. De hogy most 10 vagy 15 perc az egész, kb. mindegy szerintem.

És mennyi idő alatt lehet elérni ezt a szintet?


20-50 borotválkozás, attól függően hogy milyen sűrűn próbálkozol késsel. Ha sok szünetet tartasz akkor több, ha mondjuk 3-4 hétig minden nap akkor azért bele lehet jönni gyorsabban.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici