Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305833 alkalommal)

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #315 Dátum: 2011. Január 22. - 23:18:49 »
20-50 borotválkozás, attól függően hogy milyen sűrűn próbálkozol késsel. Ha sok szünetet tartasz akkor több, ha mondjuk 3-4 hétig minden nap akkor azért bele lehet jönni gyorsabban.

Heti kétszer borotválkozom, az legalább 10 hét, tehát három hónap. Ennyiszer kell korábban kelnem :borz1:. És jobb ha veszek egy DE borotvát is rosszabb napokra, mert mi van ha valami balul sül el. Egyre jobban tetszik. Köszi!

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #316 Dátum: 2011. Január 23. - 07:40:17 »
Tedd át estére a borotválkozást, régen én is reggel csináltam, de akkor nincs idő a ceremóniára :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #317 Dátum: 2011. Január 23. - 19:12:45 »
Egyébként viccesnek tűnik, de a kezdeti fázisban teljesen felesleges mindenből teljes adagot venni. Össze kellene állni 4-5 embernek, és venni mondjuk egy Proraso AfterBalmot. Elnegyedelni. Bőven elég lenne mindenkinek :) Ki lehetne nyugodt szívvel mást próbálni, ilyenek...

Kunember- Aztaaa!!!  ;D Nem vagy Te véletlenül üzletember?  ;D
Vegyünk öt embert akik összeállnak arra bizonyos cuccra. Majd szépen igazságosan elnegyedelik a cuccost!  :fetreng:

nagycsaládban nőttem fel :D testvériesen nem egyenlő az igazságosan-nal :D

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #318 Dátum: 2011. Január 23. - 19:59:55 »
Tedd át estére a borotválkozást, régen én is reggel csináltam, de akkor nincs idő a ceremóniára :D

Köszi, maradok a reggelnél. Ott a helye.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #319 Dátum: 2011. Január 23. - 22:12:07 »
Köszi, maradok a reggelnél. Ott a helye.

Ebben van azért egy kis tévedés, persze, akkor borotválkozol amikor kedved tartja.. Azonban a reggel biológiai szempontból a legrosszabb, főleg közvetlenül ébredés után. Az alvás utáni regenerációhoz (vérkeringés, bőr, szőr stb.) pedig átlagban kb. 20 perc kell. Ezalatt a bőrünk jobban meg van duzzadva, a szőrszálak is akkor kezdenek éledezni. Kegyetlenség ilyenkor nyúzni őket.  ;) A legtöbb szaki reggel egy kávé/tea elkészítésének és elfogyasztásának végire javasolja a borotválkozást, illetve estííre. ( Olyan hít körü ) "...Gyuri vagyok../voltam" ;D

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #320 Dátum: 2011. Január 23. - 22:38:47 »
Ebben van azért egy kis tévedés, persze, akkor borotválkozol amikor kedved tartja.. Azonban a reggel biológiai szempontból a legrosszabb, főleg közvetlenül ébredés után. Az alvás utáni regenerációhoz (vérkeringés, bőr, szőr stb.) pedig átlagban kb. 20 perc kell. Ezalatt a bőrünk jobban meg van duzzadva, a szőrszálak is akkor kezdenek éledezni. Kegyetlenség ilyenkor nyúzni őket.  ;) A legtöbb szaki reggel egy kávé/tea elkészítésének és elfogyasztásának végire javasolja a borotválkozást, illetve estííre. ( Olyan hít körü ) "...Gyuri vagyok../voltam" ;D

Igazad van, nálam van reggel a borotválkozásnak az ideje olya híít körül :). Bár az alapján amit írtál tényleg jobb ha előbb iszom meg a teát, mint a borotvát az arcomhoz nyomnám. Egyébként most is teafőzés és zuhany után borotválkozom és lehet, hogy el is telik addig húsz perc. Majd számolom holnap reggel  :D

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #321 Dátum: 2011. Február 09. - 14:38:41 »
Véleményetek szerint megfelelhet-e egy kezdőnek egy Gillette Fat Boy az alábbi borotválkozási szokások esetén:sűrű, erős arcszőrzet, hétköznapokon 2-3 naponként borotválkozás, szabadságon heti egy. Célszerű lenne-e beszerezni egy nyitottfésűs borotvát?

Köszönöm  :borosta:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #322 Dátum: 2011. Február 09. - 15:03:11 »
Szerintem csupa igen, ide ertve a nyitott fesuset is... ;D

A heti eggyel azert egy DE megbirkozik - a reluxa mar izzadosan.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #323 Dátum: 2011. Február 09. - 15:04:21 »
illetve úgyis eltolódik ez 1-2napira :P

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #324 Dátum: 2011. Február 09. - 15:21:46 »
Na, ez nem olyan biztos azert! Ha nem torlodik a tesztelnivalo, vagy kedvem nincs hozza, siman hozom a heti egyet, pedig ugye...
De epp ez a jo, ez a szabadsag mufaja is! ;)

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #325 Dátum: 2011. Február 09. - 15:35:40 »
Szerintem csupa igen, ide ertve a nyitott fesuset is... ;D

A heti eggyel azert egy DE megbirkozik - a reluxa mar izzadosan.

Köszönöm a választ. Több helyen olvastam utalást Edrose elő webshopjáról, de nem találtam, merre található?  :)



Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #326 Dátum: 2011. Február 09. - 15:37:55 »
PÜ megy.

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #327 Dátum: 2011. Február 11. - 19:01:57 »
Mivel egy kissé csúszott a Gilette Fat Boy postára adása, így az érkezése is távolabb került, nem bírtam magammal és betettem egy olnine bolt (a con..... akármi nevű ír bolt) kosarába egy Merkur 11C-t, aztán kivettem, és betettem egy 12C-t, közben megnéztem a 34C-t, és 38C-t

Persze közben átolvastam egy tonna hozzászólást, főként a badger & blade-en ezekkel a borotvákkal kapcsolatban, és végül fejemben kavargott a sok zűrzavaros infó  :crazy: ..... , így vettem egy

F u t u r t  :evil:

Azzal szemben, ahogy elterveztem, miszerint veszek egy agyusztálható borotvát a hétköznapokra és egy nyitott fésűset a szabadságos ritka szőrvágásokra, most lesz két állíthatós eszközöm, hát így járt egy türelmetlen kezdő... :borosta:



Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #328 Dátum: 2011. Február 11. - 20:02:18 »
Jó a Futur. Én is azt vettem kezdésnek és nem bántam meg. Amíg a borotvakést nem próbálom, addig nincs kedvem másik DE-t tesztelni.  :borotva:

Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #329 Dátum: 2011. Február 16. - 17:25:31 »
én kihagytam a DE kört, mach3ról kés, bele kell tanulni eléggé(de már most várom a második borotválkozásom vele, mert nagyonmókás) :crazy:
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici