Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 319830 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2085 Dátum: 2017. Január 05. - 23:09:50 »
És akkor mi van ha az öreged meg tudott borotválni minden érzékeny bőrt? Az itt gyakorlók kb. mindegyike megborotvál irritáció nélkül egy èrzékeny bőrt előbb-utóbb. Mindenki tudja, h van érzékeny bőr. Nem téved az orvoslás, a kozmetikai ipar és úgy általában a világ, de még azok sem akik erről írtak könyveket. Nyilván az öreged is úgy értette, hogy nem számít ha megvan a tudás. 
Vakarjuk le mindenhonnan az "érzékeny bőrre" feliratot, mer ilyen nincs is...! Megnondták a fórumon!

Utoljára szóltam ehhez a képtelenség nincsérzékenybőr mantrához.  És kiszálltam mielőtt vki magára veszi és kitör a királydráma. Béke!
Joccakát mindenki!

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2086 Dátum: 2017. Január 05. - 23:21:28 »
Nem régóta vagyok fórumtag, de már én is sokadjára olvasom ezt a nincs érzékeny bőr mantrát... Az egyik ismerősöm meg tud borotválkozni egy törött kővel is úgy, hogy a bőrén semmi nyom, én meg komoly előkészületeket kell hogy tegyek minden borotválkozásnál, különben jön az irritáció. Senki nem mondta, hogy nem lehet úgy borotválkozni, hogy ne legyen irritált az arcbőr, de ez a tény sehol a közelébe nincs annak a másik TÉNYNEK, hogy érzékeny bőr igenis van.
Az én nagyapám meg kézmosó szappannal borotválkozik 356 éve, szerintem idejét se tudja mikor cserélhetett pengét, pont nem is érdekli gondolom. Letudja azt szevasz, de én ezt nem tudnám megtenni, mert akkor a bőröm fájdalmas piros kiütésekkel lenne tele.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2087 Dátum: 2017. Január 05. - 23:30:05 »
Nork barátom!

Szerintem van is igazad, meg nincs is!  Az öregem, mint mondta is, abban hitt, hogy jó szerszámmal, előkészítve, odafigyelt, ügyes teknikával elkerülhető az irritáció!

Azt állította, s hiszem magam is, hogy a bör érzékenysége, sokban a saját sutaságunk, erőltetés, nyomás, nem éles penge, tökéletlen hidratálás okozza.

S a kozmetikai iparnak ( szoft és hard oldalon egyaránt ), nyereségesebb, a saját balfékeségünket meglovagolva, sensitíve krémek, és sokszáz pengés "0" irritációs borotvákat vetetnek meg velünk.
Mert ha a férfiak tömege jönne rá, hogy egy pengével, még jobban lehet irritálás nélkül élni, mint a high endekkel, összedőlne a piac közel kétharmada.

Nem azt vitattam, hogy van rinocérosz bőrü egyed, pl mint én, akinek a bőre elviseli a napi szeánszot, és akad, aki heti egy is óvatosan okés.

De mind a két esetnek, kell a tökéletes előkészítés. Az utóbbi is sima, pír-pattanás-vágás és viszketés nélkül megúsza, ha megvan a kellő szoft, és teknikai tudása.

Erről beszélek.

Az, hogy önkéntelen nyomjuk a pengét, húzás közben nem tudjuk a vágási szöget fixen tartani az arcbőrhöz képest, nem hagyjuk a krémet beszívódni, hogy puhítson, s sorolhatnám. Ezek következményeit ne írjuk "érzékeny a bőröm" címszó alá.


Elfogadom, mint írtam, hogy minden bőr más.

De tudom, nem a sensitive vagy nem sensitive szappan/as a megoldás erre. S talán, az ilyen bőrt a zártfésüs, megbocsájtóak, jobban tönkreteszik, mert az ember önkéntelen rányomja jobban, hogy legyen hatása. Eredmény, meg azonnal látszik, amit egy legyintéssel elintézünk, NEKEM ILYEN ÉRZÉKENY A BŐRÖM!
Pedig, lehet, csak a szöget nem találtam el a készülékkel.

Erről jártatom a pofám.

Nincs ebben semmi mantra!

Egyszerűen, lezgó megtanulni, hol merre áll a borosta, és hogy tudjam állandóan tartani a borotva ideális vágószögét, az arcom bármely pontján.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2088 Dátum: 2017. Január 06. - 07:43:37 »
S csak egy utolsó szösszenet!

Abban, ugye megeggyezhetünk, hogy ha valakinek az arcát, mester úgy tudja beretválni, hogy az érzékenység minden jele nélkül, ugyan azon hardver és szoftver készlettel, mint a rinocéroszokét, akkor az irritációért a hétköznapokban, nem a borotva kiáltandó ki, mint okozó.

Ott user error van az eszközök odahazai használatában.


Megértem, hogy van érzékeny bőr mint olyan ( öregem sem tagadta ), csak azt tanította mindenkinek, szánjon rá több időt, úgy az előkészületrkre, mint a helyes teknika elsajátítására, az ő, maga dél-alföldi modorában elővezetve.

Volt egyszer, s ennek szemtanuja is voltam, egy negyvenes férfi lépett be hozzá, kérte, hogy had mossa meg a szakállát, és kért arcszeszt, mert meghalt a nagyapja, temetésre jött, s Berlintől, egy gázzal, megállás nélkűl, sokadik órája, tűző napsütésben.

Öregem ránézett:

-Fiam, a nagyapád barátom volt, űlj le, s megborotvállak!
-Ne tegye! Ha penge ér, pattanásos leszek, huszonéve ezért van szakállam!
(Ekkor hangzott el a már idézet mondat )
Utánna az emberünk leült, s döbbent, hogy milyen sima az arca.

Még az év őszén, három hetet töltött abban a kis, alföldi városkában, s megtanult az öregemtől késsel beretválni, és beretválkozni.

Mert nem volt utána irritált nyaka.

Tehát, időt kell fordítani, az eszközök megismerésére, s egy potenciális "arctámadó ( Aliens forever ;) )" ki van iktatva az irritátorok közül.

Én erre gondolok, s nem MANTRÁZOK!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2089 Dátum: 2017. Január 06. - 09:03:24 »
Értelmezzétek a szót. Érzékeny. Sérülékeny. Kényes.
A borotvakésnek érzékeny az éle, nem tudja akárki akármivel borotválkozásra alkalmassá alakítani, ellenben egy hozzáértő egy extra hollow pengét is tökéletesre csinál, amit Józsibá kaszakővel 0,5 sec alatt tönkretenne.

Egy érzékeny bőr kényesebb (érzékenyebb...) technikára, előkészületre, eszközökre. Attól hogy érzékeny, még lehet irritáció mentes egy borotválkozás, szimplán nem olyan megengedő a hiányosságokkal.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2090 Dátum: 2017. Január 06. - 09:11:27 »
Értelmezzétek a szót. Érzékeny. Sérülékeny. Kényes.
A borotvakésnek érzékeny az éle, nem tudja akárki akármivel borotválkozásra alkalmassá alakítani, ellenben egy hozzáértő egy extra hollow pengét is tökéletesre csinál, amit Józsibá kaszakővel 0,5 sec alatt tönkretenne.

Egy érzékeny bőr kényesebb (érzékenyebb...) technikára, előkészületre, eszközökre. Attól hogy érzékeny, még lehet irritáció mentes egy borotválkozás, szimplán nem olyan megengedő a hiányosságokkal.

Erröl beszélek én isis, s ezt mondta nagyapám is, a maga viharsaroki modorával.

Meg kell tanulni az eszközöket használni, ahoz idö kell.

Minél gyengébb a bör, annál zöbb idöt kell az hidratállásra és a teknika tökéletesítésére fordítani.

 :handshake:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2091 Dátum: 2017. Január 06. - 10:44:20 »
Végül csak ugyanazt mondjuk mindannyian...  :)

Nem elérhető multidezo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2092 Dátum: 2017. Február 22. - 20:34:22 »
Üdv!
Történt az hogy ráuntam az agyonreklámozott, méregdrága, minőséginek ( ? ) mondott borotvákra és hasonló kategóriájú eldobható társaikra. Ráuntam arra hogy folyton kipattogott, irritált-piros volt a bőröm.
Elhatároztam hogy a borotváim (Gilette Fusion ProGlide) kukába landolnak, a pótfejeket meg a csúcsszuper borotvahabot továbbadtam egy ilyen borotvához megrögzötten ragaszkodó cimborámnak, használja egészséggel. Arra gondoltam hogy a borbély a megfelelő rutinjával és az egypengés borotvájával (késével) milyen csodás munkát tud csinálni, így elszántam magam az egypengés biztonsági borotva és szükséges kellékeinek beszerzése mellett.
Szakállat viselek (na igen, ez egy másik világ) de azért a szakállvonalakat (nyak-arc) nekem is borotválni kell.
Vásároltam egy Mühle R89 borotvát Mühle illetve Derby Extra pengékkel, Mühle Aloe Vera borotvaszappant (ennek az illata igazán megfogott).
Szó se róla, ehhez fogható borotválkozási élménnyel még nem találkoztam és a végeredmény egészen lenyűgöző. Reggel megborotválkozom és még este is sima a bőröm (máskor ilyenkor már érezhetően szúr) arról nem is beszélve hogy bőrirritáció nulla, eltűnt. Eddig 2 naponta "borotválkoztam" de ennek a borotvának köszönhetően kényelmesen még egy plusz napot csúsztathatok.
Szóval nem bántam meg ezt a váltást.
A borotvapamaccsal mint kezdő, kissé befaragtam, a 3. borotválkozás után úgy hullik mintha nem lenne holnap. Noname magyar hand made termék, sertéssörte, megfelelően szárazon, lógatva tárolva. Gondolom az olcsó hús - híg lé szindróma érvényesült. Tőle meg kell válnom és szeretnék tanácsokat kapni, melyik borotvapamacsot érdemes megvásárolni, ami bírja is azt amire hivatott, mellette nem túl óriási a feje, tehát kényelmesen használható.
Természetesen közbeszólnak anyagi jellegű dolgok, nagyjából max. 10-15.000-Ft körül keresem.
Nem szeretnék sportot űzni ebből, sem gyűjteményt, egyszerűen csak egyet használni amely rendeltetésszerű használat és tárolás (lógatás) mellett sokáig szolgál.
http://www.ecsetbolt.hu/index.php?cikk=view&sr=1982&mi=21&gyk=M%C3%BChle&mk=Borz%20borotvaecset%20Rytmo%2081%20M%20226
Nagyjából ilyesmire gondolok, természetesen egyéb márkákat-ötleteket- és főként linkeket ahol vásárolni is lehet, szívesen fogadnék.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2093 Dátum: 2017. Február 22. - 20:52:52 »
Ha a praktikum a lényeg, akkor DM és tessék venni egy Balea szintetikus pamacsot. Ronda a nyele, de olcsó 2-3 ezer forint és  ár/érték arányban elképesztően jó.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2094 Dátum: 2017. Február 22. - 21:22:38 »
Én egy Omega sörtét ajánlanék kezdetnek, azzal nem lehet mellényúlni. Egy fokkal drágább a Semogue. Aztán egy komolyabb borzot mindig ráérsz venni, ha már jobban benne vagy a dologban. Szintetikusból meg kezdetnek valóban a balea szinti a dm-ből. Én is nemrég vettem és csak szidni tudom magam, hogy nem hamarabb tettem.

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2095 Dátum: 2017. Március 19. - 13:32:15 »
Isana pengékkel (a Rossmann saját márkás terméke) van valakinek tapasztalata? Gyanúsan olcsó volt, 10 db 299 Ft, de egy próbát talán megér.
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2096 Dátum: 2017. Március 19. - 13:34:43 »
Isana pengékkel (a Rossmann saját márkás terméke) van valakinek tapasztalata? Gyanúsan olcsó volt, 10 db 299 Ft, de egy próbát talán megér.
Astra penge a favorit sokunknak. Bár az Isana-t még nem próbáltam.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2097 Dátum: 2017. Március 19. - 13:44:47 »
Próbáltam, aztán vettem Astrákat, illetve hozzájutottam néhány csomag Voskhodhoz. Leginkább semmilyen: amióta félretettem, nem volt késztetésem elővenni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2098 Dátum: 2017. Március 19. - 15:46:21 »
Isana életlen, bár meg lehet vele borotválkozni
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2099 Dátum: 2017. Március 19. - 19:20:19 »
Egy nagyon-nagyon amatőr kérdés (nézzétek el nekem :peace:): ti mit csináltok az elhasznált pengékkel? Hogyan kell "szakszerűen" kidobni? Gondolom nem illik csak úgy magában behajítani a kukába. Nem mindegyiknek van műanyag dobozkája, amibe kulturáltan vissza lehetne tenni, némelyik csak sima papírba van csomagolva.

Egyébként van, aki újra szokta élezni a pengéket, vagy ilyesmivel nem is érdemes foglalkozni a penge olcsósága miatt?
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici