Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305713 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2145 Dátum: 2017. Április 24. - 15:33:59 »
Értem, de ez független a nyitott/zárt fejtől. Sőt meg merem kockáztatni, hogy a klasszikus fésűs fejekre jobban felfekszik a penge.

Üdv

Á

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2146 Dátum: 2017. Április 24. - 21:00:19 »
Nos az L6 a pengét úgy görbíti, hogy a biztonsági alsó rész vonalával tökéletesen egy síkba esik, így a penge éle és a borotva között van kb 0.5mm rés, abban akad el a szőr. A Parker 24C pedig úgy hajlítja, hogy a fésűs résztől eláll a penge cirka 0.1mm-rel. Vagyis ott a fésűk okozta dombon (ahogy tolja az arc bőrét) kiálló szőrt kapja le.

Érdekes lesz kipróbálni holnap, nagyon várom.
A kidolgozottsága hagy némi kívánnivalót maga után, sajnos a fej nem túl jó minőségű szerintem. Noha az sem segít a megítélésén, hogy keményen pattog róla a króm és sérült a fej felső részének a széle, pereme számos helyen. Valójában a krómozása alul marad a Lord L6 megvalósításának. A fej tetején ahol tükör símaságú a Lord, ott a Parker pöttyös a króm alatt. Nem tudom mennyi idős ez a Parker és mi az előélete, de szétszedve, letéve az asztalra króm forgácsot hagy maga után, ami nem jósol hosszú életet neki sajnos. Mert amúgy fél méterről már tényleg nagyon szép :). A Lordot tartósan krómozták, vékonyan, a Parkert szépre készítették vastag réteggel. (Persze lehet, hogy az L6 is idővel ledobja, kicsit övön aluli az összehasonlítás egy régebbi borotvával)
A Parker nyele viszont baba, jó a Lordhoz, szóval ha nem jönne be a dolog, akkor vettem egy tuti nyelet :). Na itt a króm viszont perfekt. A nyél nem csúszik, nagyon stabilnak tűnik! Fényévekkel jobb mint az L6 gagyi alu nyele. Az már párásan sikamlós, nem még szappanosan.

Szóval ez a Parker nem AZ a nagy Ő borotva lesz amire vágytam, de egynek biztosan jó!
Ezután a kérdésem a szakikhoz a következő:
Ha bejön ez a fej kialakítás (ránézésre lehet!) mik azok a borotvák amik még viszonylag kíméletesek ebben a típusban?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2147 Dátum: 2017. Április 24. - 21:46:14 »
Noha az sem segít a megítélésén, hogy keményen pattog róla a króm és sérült a fej felső részének a széle, pereme számos helyen.
...
Nem tudom mennyi idős ez a Parker és mi az előélete, de szétszedve, letéve az asztalra króm forgácsot hagy maga után, ami nem jósol hosszú életet neki sajnos.
Tavaly juniusban vettem a wetshaving.hu-nal. Krompattogast nem lattam rajta, kromforgacsot plane nem.
Amig at nem alltam Muhle R41-re, gyakorlatilag a legszivesebben hasznalt borotvam volt, probald ki reggel es meselj, hogy tetszett.
En mindenkinek ezt a borotvat ajanlgatom. A Muhle R89-et, tobb vintage adjustable Gillette-et, es egy ennel sokkal agresszivabb Parker zart fesus fejet kiprobalva, ez meglepoen megbocsajto es egyben nagyon hatekony borotva. Hasznaltam, amig meg nem untam. :)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2148 Dátum: 2017. Április 24. - 22:15:32 »
Nem, nem! Holnap este lesz az alkalom, mert ha elbénázom lesz pár órája a képemnek rendbejönni. Holnap készítek képet, szerintem az pattogzás, de majd megmondjátok :).

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2149 Dátum: 2017. Április 25. - 19:00:10 »
Készítettem képeket, bár csak telefonnal de azért látszik amire gondolok : https://drive.google.com/drive/folders/0B82U3ne57jV0MDdubWsxT2lGTE0?usp=sharing
Az elsőn látszik, hogy a Parkerben ferde a penge, valószínűleg annyira kicsi az eltérés, hogy ez mit sem számít.
A második és harmadik képen a Parker fejének alja és a Lord/Parker teteje. Látszik a pattogzás és az, hogy a Parker tetején sok apró pötty látható, ezek körömmel észlelhetők. A Lordon összesen 1db ilyen pötty van.
A negyedik és ötödik a Parker fejének két része, ahol látszik a króm hiba.

Nemsokára próba és azzal is untatlak majd benneteket :).

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2150 Dátum: 2017. Április 25. - 20:18:19 »
Gondolkodtam hová írjam, végül úgy döntöttem talán ide való, mert nem annyira a borotválkozásról szól mint inkább az eszközzel kapcsolatos az élmény.
Szóval ha valaki megkérdez egy órával ezelőtt, hogy borotválkoztam-e már BBS-re akkor azt mondtam volna, hogy igen, helyenként sikerült már elérnem ilyet 3 kör után. Na, most már tudom, hogy DEHOGY!
A Parker (szerintem) tényleg BBS-t hagyott maga után. Elképesztő különbség van alaposságban a 24C és az L6 között a Parker javára. Kicsit volt csak gorombább, de szerintem ez főleg az én hibám volt, mert 2-3 húzás után "vérszemet" kaptam, ugyanis WTG-ben volt nagyjából olyan alapos, mint a Lord 2. körben XTG-ben. Itt kicsit kerekedett a szemem, és vigyázatlanabb lettem nyakon, ahol összeszedtem pár pontvérzést, oda nem is sikerült BBS-t varázsolni (mondjuk eleve papírvékony csirkenyakam van ami nagyon megnehezíti a dolgomat sajnos). Parker XTG után olyan sima lett, hogy azt hittem (na jó nem, de nagyon vártam a 3. kört, hogy mi lesz) ez a BBS.
Aztán amikor száliránnyal szemben is olyan sercegést hallottam mint szálirányban, hát az szuper volt! Nagyon szép munkát végzett a borotva.

Mindezt azzal a Gilette Platinummal, amit már harmadszorra használtam, de szándékosan ezt a használt pengét tettem be, hogy jobban érezzem a két borotva közti különbséget.

Tehát megállta a helyét a kis sebhelyes arcú :)!

Ellenben, most már ez után az élmény után az úgy is tudom mit veszek-ből a VÉGKÉPP fogalmam sincs mit is kéne vennem állapotba kerültem.
Nem hittem volna, hogy ennyire jó a nyitott kialakítás!

Kérdésem még áll:
Mik azok a borotvák amik még viszonylag kíméletesek ebben a típusban?
Van-e olyan zárt borotva, ami ilyen alapos is egyben?

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2151 Dátum: 2017. Május 25. - 19:26:34 »
A használt pengék tárolására ezt a megoldást találtam :)






Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2152 Dátum: 2017. Május 25. - 20:24:50 »
Egy tampon tartot, kiraly vagy  :crazy:
En is ilyet hasznalok  :thumbup:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2153 Dátum: 2017. Május 25. - 21:08:55 »
 :fetreng:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2154 Dátum: 2017. Május 25. - 22:15:37 »
Egy tampon tartot, kiraly vagy  :crazy:
En is ilyet hasznalok  :thumbup:
Tampon témában nem igazán vagyok otthon, de nem vonom kétségbe azon állításodat, hogy ez arra való, pláne ha valóban személyes tapasztalat áll a kijelentésed mögött ;)

Ebből a méretű dobozból létezik több széria is, sajna nálunk a kínaiban ez a Marilyn Monroe-s volt a legjobb. Ha lett volna a Guinness sörös dekorból, akkor olyat veszek.










Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2155 Dátum: 2017. Május 26. - 07:13:53 »
En a fuldugoknak vettem egy ilyet es amikor otthon mutatom, hugom ravagja:

Minek neked tamponos doboz???

Nem kicsit lepodtem meg en is 😂
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2156 Dátum: 2017. Május 26. - 07:58:03 »
Engem közben megnyugtattak, hogy ez nem tampon tartó, sőt kiderült, hogy nekünk van itthon olyan... a párom abban hordja a tölthető tartalék elemeket az ABPM-hez, a pulzoximéterhez, pupillalámpához, meg mittoménmihez :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2157 Dátum: 2017. Május 26. - 08:23:44 »
Engem közben megnyugtattak, hogy ez nem tampon tartó, sőt kiderült, hogy nekünk van itthon olyan... a párom abban hordja a tölthető tartalék elemeket az ABPM-hez, a pulzoximéterhez, pupillalámpához, meg mittoménmihez :D

És a lányok nem pukiznak ...
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2158 Dátum: 2017. Május 26. - 17:02:56 »
Nekem van egy trabantos. Mentolos cukorkát árultak benne a Kikában. Ez asszem dombornyomott is.


Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2159 Dátum: 2017. Május 26. - 17:05:53 »
Erre legalább az van írva hogy Men :-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici