Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305693 alkalommal)


Nem elérhető rockrover

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 21. - 10:50:49 »
Sziasztok!

Szeretnék hagyományos biztonsági borotvára áttérni, eddig gillette mach 3-ast használtam. Szóval még teljesen kezdő lennék a pengés világban.

Eddig hetente borotválkoztam, elég erős és közepesen sűrű a szőrzetem. Az arcom mellett egyidejűleg a fejem is borotválom.
Wilkinson borotvakrémet szoktam felvinni borzszőr sörtéjű pamaccsal. A teljes borotválkozás 45 percet vett így igénybe.
Mi tudtok tanácsolni, mivel érdemes kezdeni? Át kellene e térnem a napi esetleg kétnapi borotválkozásra?

Köszönettel: RR

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 21. - 11:12:31 »
Üdv Körünkben :)

Nincs összefüggés a használt készülék, és a rendszeresség között.

Azt azért figyelembe kell venni, hogy a DE általában agresszívabb, mit a patronos borotvák, ezért az elején lehet, hogy "szoktatni" kell a bőröd. Mivel a DE készülékek nagy része közelebb engedi a pengét a bőrhöz, mint a patronos borotva, ezért alaposabb borotválást tesz lehetővé, ami értelemszerűen nagyobb terhelést jelent a bőrnek.
Ha eddig nem tapasztaltál irritációt, valószínűleg ezután sem fogsz.

Kezdésnek én egy LORD, vagy a műanyag Wilkinson DE borotvát ajánlanám, mivel ezek ár/érték aránya kifejezetten jó, tapasztalatszerzés szempontjából ideális készülékek. Ha megtetszik a dolog, utána lehet komolyabb készülékre váltani.

U.i.: Sok sikert!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 21. - 17:31:48 »
rockrover -

udv a fedelzeten :) Kezdetnek szerintem olvasd vegig ezt a topikot es nezd meg az elejen az ajanlasokat:

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=60.0

Tokeletesen egyetertve mry314-el nemileg kiegeszitve az altala leirtakat: szerintem ha valamivel gyakrabban borotvalkozol, akkor konnyebben megkuzdessz a borostaval es talan kellemesebb elmeny is lesz. A DE megfelelo hasznalatanak elsajatitasa nemi idobe telik, meg kell talalni a helyes szoget, ra kell erezni, hogyan hasznald ugy, hogy egyaltalan nem nyomod erovel a penget a borre stb. Nem nagy tudomany, inkabb turelem kerdese, eppen azert azt javasolnam, hogy az elso par alkalommal semmikeppen ne essel neki a fejborodnek egy DE borotvaval! En ha budget kezdo keszletrol van szo a sokkal inkabb a Lord (Lord DE, Lord penge) fele terelnelek, mint a muanyag Wilkinson fele.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #4 Dátum: 2010. Január 22. - 03:01:44 »
Üdv!

Én elsősorban a rendszerességhez szeretnék hozzászolni, mivel ez még alább nem lett kivesézve.
 
Két tényező is szempont, az egyik a borotválandó szőr hossza/mennyisége és a felső hámréteg állapota.
- Az ideális szőrhossz a borotválkozás szempontjából szubjektív, de egyes készülékek/pengék jobban dolgoznak rövidebb, míg más konfigurációk hosszabb szőr esetén. Ez leginkább a penge/fej kialakításával van kapcsolatban, de sok olyan készülék van, amely napi borotválkozásra lett tervezve és nem bír megbírkózni a hosszabb és így nagyobb mennyiségű levágott szőrrel. Eltömiti a nyílásokat vagy megakadva eldeformálja az amúgy sík pengeélt használat közben.
- Akinek érzékeny bőre van kezdésnek nem fog tudni hirtelen áttérni napi borotválkozásra, mert arcbőre megérzi, kipattogzik, elfertőződik, bőre a következő borotválkozásig nem tud regenerálódni. Azonban az arcbőr edzhető, és a cél, hogy valamilyen rendszerességhez hozzászokjon a felső, elhalt hámréteg "mesterséges" eltávolításához. (Amúgy is "vedlünk", ki így ki úgy, de úgy tudom, hogy ez az intervallum nem több pár napnál) A cél az, hogy a borotválkozás során max. csak az elhalt hámréteget távolítsuk el, az élő szöveteket legkevésbé bántsuk, de ez már egyben a megfelelő eszközök és borotválkozási technika kérdése is.
- Akinek nincs érzékeny arcbőre, de nem napi szinten borotválkozik, én azt javaslom, hogy tartsa magát a megszokott intervallumokhoz, hiszen eddig erre állt be az arcbőre. Amennyiben hirtelen kellene áttérni napi borotválkozásra, mindenképp körültekintően kell eljárni és a technikát ehhez igazítani, tehát pl. az első héten, csak és kizárólag 1-2 körrel WTG azaz a szőr növekedésének irányával borotválkozni stb.

Annyit még hozzáfűznék a lentebb írtakhoz, hogy a DE rendszer nem csak magát a pengét engedi közelebb a bőrhöz, hanem a borotválás megválasztott szögében enged nagyobb szabadságot ( ez azért részben a DE készülék tervezésén is múlik), ezért ellentétben a patronos borotvák nagyjából előre definiált "követő" fix szögeihez képest, egy DE helyes használatához, a felhasználó tapasztalata is szükséges. Mivel a fejünkön  egyáltalán nem sík a terület, követni a korrekt szöget pl. egy tükörből egy DE-vel, hát... nagy tapasztalatra van szükség. Én speciel nem ajánlanám.

És még valami. Az nem igaz, hogy a DE alaposabb borotválást tesz lehetővé, mint a többpengés készülékek. Azonban korrekt! borotválást lehet vele megvalósítani! és ezért nagy általánosságban kedvezőbb a használata, illetve az "élettani hatása". Ugyanis a többpengés (mondjuk kétkéses) borotvánál annak ellenére, hogy a tényleges munkát, mindig csak egy penge végzi, az elötte álló pengének van egy olyan szerepe, hogy beleakad és kiemeli a levágandó szőrt, így a második, evvel a szőrszállal érintkező kés hosszabb részt tud leszelni a szőrből. Mivel borotválkozás után a "kiemelt" szőr, illetve szőrtüsző visszahúzódik a pórusba, az újranövekedésével nagyobb stressznek van kitéve a bőrünk, ( nem beszélve, hogy egy lehúzással már két pengével szeljük a bőrünket) a DE az ideálisabb eszköz. Azonban vannak olyan rinocéroszbőrű egyének is akinek akár a hat pengés készülékek sem fognak -húszszor lehúzva- különösebb gondot okozni akár napi borotválás mellett, ezért pl. a hatékonyság érdekében pl. a fejbőrön nem árt mérlegelni, hogy milyen készüléket érdemes használni.         


   
 


Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #5 Dátum: 2010. Január 22. - 10:02:50 »
Egy nyitott fésűs borotva lord pengével milyen szőrhosszhoz ideális?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #6 Dátum: 2010. Január 22. - 13:14:25 »
zolio- Subjektív!, azonban azt gondolom, hogy a nyitott fésűs verziók leginkább használhatók minden szőrhossz esetére (pl. szakállra is), mivel a fésükkel, összefonják és (el)megvezetik a hosszabb szőrszálakat is, míg rövid szőrszál esetén ennek nincs akkora szerepe, maguk a fésük fogai adják a bőrhöz tartás mértékét a borotvának/pengének.

Ha nagyon stílszerű szeretnék lenni a válasz a lenti kérdésre poénosan így hangozna:
"Küldj egy fotót a konfigurációról, válaszomban küldök egy fotót a hozzá tartozó ideális szőrről"  ;D 


 

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #7 Dátum: 2010. Január 22. - 19:03:57 »
Olyan példát (fejtípust) tudnál mondani (akár más fórumtárstól is várom a válaszokat), ami kimondottan hosszú, vagy éppen rövid szőrhöz van? Gondolom pengéknél nem jellemző, hogy csak rövid, vagy csak hosszú szőrhöz készítenék őket, de ha tévedek megcáfoltok.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #8 Dátum: 2010. Január 22. - 19:20:30 »
A hosszu szorhoz az elektromos szakallnyiro valo, aztan ha az megtortent johet a hagyomanyos borotva  ;)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #9 Dátum: 2010. Január 22. - 19:22:54 »
A hosszú szőrhöz borotvakés való, aztán ha az megtörtént, már nem kell semmi...  ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #10 Dátum: 2010. Január 22. - 20:00:08 »
Már az is kérdés, mit nevezzünk hosszú szőrnek. Nálam a fogalomba már belefér akár a pár napos borosta is.

Zolio- kérdésedre egy példát tudok, de az nem DE. Kórházban, műtét elötti prep borotva (természetesen műanyag eldobható) az nagyon open comb! És avval lábról, mellkasról és fejről is (tehát mindenre felkészülve) eltűntetik a hosszú és az annál hosszabb szőrt.

Gorila- Annak azonnal fizetek egy sőrt, aki STR8-tel tar kopaszra le tudja borotválni a fejét ( mondjuk >10 cm hajszálakat), gyorsan, szakszerűen sérülésmentesen!  ;D Szerintem az nem éppen az ideális eszköz, habár biztosan meg lehet csinálni. Na jó én egy sörért biztosan nem vállalnám, legyen kettő! és a felmerülő sebtapaszokat is bevállalom! ;D (csak dús hajra áll az ajánlat! kopaszodók kiméljenek! ;D )
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 20:10:05 írta Penge »

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #11 Dátum: 2010. Január 23. - 15:10:32 »
huh, kicsit később írok egy szösszenetet a bemutatkozó topicomba, mert megjött a headblade-em, ki is próbáltam. Remek kis cucc, de mint mindenbe, ebbe is bele kell tanulni. Vannak buktatók, de szerencsére hamar gyógyulnak :)

most sajnos rohannom kell vidékre, de majd nézzetek be hétfőn :)

Nem elérhető Fenegyerek

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #12 Dátum: 2010. Február 09. - 09:31:51 »
Nem vagyok ugyan kezdő, de a késes borotvák érdekelnének. Csalódtam a villanyborotvában és a pengésekben (legyen az akármilyen Gillette Mach3 Turbo/Fusion Power hiperszuper modell). Azt hallottam, hogy a hagyományos késesek a legjobbak. Tényleg így van és jobbak, mint a pengések?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #13 Dátum: 2010. Február 09. - 09:51:41 »
Kedves Fenegyerek,

Először is: Isten hozott közöttünk!

Ami a kérdésed illeti: A dolog sokkal összetettebb, mint gondolnád!
Mindenkinek mások az elvárásai/igényei/lehetőségei...

Ha, mint azt írtad csalódtál a villanyborotvákban, és a sokpengés hiper-szuper "partonos" borotvákban, akkor érdemes kipróbálni egy DE-t (Biztonsági borotva-Double Edge Razor), vagy borotvakést.

Ami biztos: Sokan állítják (nem csak itt, külföldi fórumokon is) tapasztalatok alapján, hogy a borotvakések kevesebb irritációt okoznak, és jobb végeredményt adnak!

DE! Mielőtt belevágsz a késes borotválkozásba, érdemes tisztázni pár dolgot:
Most milyen borotvát használsz, illetve hogyan habosítasz, milyen előkészületeket teszel borotválkozás előtt, mit használsz utána?

Mindenképp fontos, hogy első körben szerezz be egy borotvapamacsot (ha még nincs), és lehetőleg felejtsd el a flakonos borotvahabokat! (A legtöbb nem képes azt a hatást elérni, amit kellene: a szőr puhítását, kiemelését)
Nem árt előkészületként minimum egy forró zuhany, vagy forróvizes törölköző az arcra (ismét csak a szőrpuhítás miatt)
Ha ezek megvannak, már az is óriási előrelépést fog jelenteni...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Fenegyerek

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #14 Dátum: 2010. Február 09. - 11:23:46 »
Mostanában Mach3 Turbo borotvával borotválkozok. Nivea for men ultra glide érzékeny bőrre borotvagélt használok. A flakonosok között ennél jobb és drágább nincs tapasztalatom szerint. A dobozos, nem-gél habok semmit sem érnek, nem jutnak el a szőrvégekhez. Borotválkozás előtt forró vízzel puhítom a szőrt 3 percig, törölközőt nem használok, csak többször bevizezem és nedvesen tartom a szőrt. Utána jön a gél. Borotválkozás után pedig Nivea for men after shave érzékeny bőrre balzsammal nyugtatom a bőrt. Ám így is sokszor csúnyán kipattog, vagy egyes területeken kis vérzés is előfordul, ha túl alapos vagyok.

Pamacs mennyibe fáj? Azt tudom, hogy a késes borotva elég drága (de állítólag tartós is) és kevés helyen kapni. Borotvahab milyen jó hozzá?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici