Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305691 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #345 Dátum: 2011. Július 30. - 20:30:05 »
Idézet
Egyébként szerintetek előfordulhat, hogy - bár krómallergiás - nem attól pattog ki, hanem valami más oka van, mint pl. a kozmetikum, vagy technika?
Nemhogy előfordulhat, hanem kifejezetten valószinű. Én pl. csak késsel tudok komfortosan megborotválkozni.

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #346 Dátum: 2011. Július 30. - 20:48:52 »
Akkor azt hiszem, azzal kezdem, hogy elcipelem bőrgyógyászhoz egy konzultációra...

Én ezt nem is értem, komolyan, hogy bírjátok ezt ti, férfiak? Ennyi macera... kezdelek titeket komolyan sajnálni, de télleg; mikor a boltban múltkor elmagyarázták, hogy működik egy rezgőfejes villanyborotva, még a víz is kivert, biztos orrba is vágnám, aki csak közelíteni akarna az arcomhoz vele! :( Egyébként is tökre felháborító, hogy mint megtudtam, gyártanak kerámia fejes borotvát, hajnyírót, epilátort, minden vackot nőknek, férfiaknak meg nem... Most minden bajunk megoldódna.


Idézet
Egyébként szerintetek előfordulhat, hogy - bár krómallergiás - nem attól pattog ki, hanem valami más oka van, mint pl. a kozmetikum, vagy technika?
Nemhogy előfordulhat, hanem kifejezetten valószinű. Én pl. csak késsel tudok komfortosan megborotválkozni.


Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #347 Dátum: 2011. Július 30. - 20:59:04 »
Én a következőket tenném:
beszereznék valami lehetőleg minnél semlegesebb borotvaszappant, arcszeszt, valamint rendbetenném a borotvakést. Ha ezek után semmi javulás akkor lehet gondolkozni a következő lépésen

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #348 Dátum: 2011. Július 30. - 21:05:52 »
Közben már arra is rájöttem itt olvasgatva, hova fogunk menni segítségért, ha már Székesfehérváriak vagyunk;)



Én a következőket tenném:
beszereznék valami lehetőleg minnél semlegesebb borotvaszappant, arcszeszt, valamint rendbetenném a borotvakést. Ha ezek után semmi javulás akkor lehet gondolkozni a következő lépésen

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #349 Dátum: 2011. Július 30. - 21:06:21 »
Én a következőket tenném:
beszereznék valami lehetőleg minnél semlegesebb borotvaszappant, arcszeszt, valamint rendbetenném a borotvakést. Ha ezek után semmi javulás akkor lehet gondolkozni a következő lépésen
Úgy,Úgy, ahogy ZOZO Éltárs monnya! Neki már van némi tapasztalata  :borotva:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #350 Dátum: 2011. Július 30. - 21:27:21 »
Közben már arra is rájöttem itt olvasgatva, hova fogunk menni segítségért, ha már Székesfehérváriak vagyunk;)



Én a következőket tenném:
beszereznék valami lehetőleg minnél semlegesebb borotvaszappant, arcszeszt, valamint rendbetenném a borotvakést. Ha ezek után semmi javulás akkor lehet gondolkozni a következő lépésen

Na látod  ;)

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #351 Dátum: 2011. Július 30. - 21:38:13 »
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek :borotva:

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #352 Dátum: 2011. Július 30. - 23:18:26 »
Hát... Az imént kiderült valami:(
A borotva, amit használ, az ilyen:
http://www.tondeo.de/download/razors/comfort_cut_set.pdf
Felezhető penge, vagy mi kell bele, amit adtak hozzá 10 éve egy rakatot (ajándékba kapta a cuccot), az fogyott el most..
A belevaló penge:
http://www.tondeo.de/download/razors/tss3_blades.pdf
ha jól értettem a német leírásból, króm ötvözet, ami valószínűleg azért nem üti ki, mert a leírás szerint teflon bevonatos a jobb siklás érdekében:(

Most épp lehetne örülni, csak hogy egyenlőre nagyon úgy tűnik, legalább is a net alapján, hogy Magyarországon nem kapható a belevaló penge:( (meg úgy az egész borotva sem mellesleg) :(



Nem elérhető forgi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #353 Dátum: 2011. Július 31. - 07:31:16 »
A gyártó cég honlapján (Kontakt, Adressdaten international) találtam magyar kapcsolatot. Próbáld meg őket megkérdezni, hátha.
k-mon BT
Hunyadi ter. 7
Budapest, 1067
Hungary/ Magyarorszag
Tel: +36 30 9316 151
Fax: +36 1 321 2790
E-mail: postmaster@kmon.t-online.hu

Ha nem tudnak segíteni érdemes lenne egy levelet (e-mailt) küldeni a gyártónak, ő mit javasol.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #354 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 12:05:05 »
Ha nem sikerül beszerezni, még mindig van 2 megoldás:
1. kipróbál egy szénacél klasszikus borotvakést.
2. szakállat növeszt

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #355 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 14:43:36 »
Szia! :)

Akármilyen penge jó abba a cserélhető késbe, bármelyik boltit el lehet törni, vagy kettévágni középen. Vegyetek pár fajtát, és próbáljátok ki melyik jön be. Ha talál olyat ami jó az arcának, akkor gond megoldva :) Ha nem, akkor majd jössz ide vissza és kitalálunk valamit. Ha annyi krómtól is baja lesz, akkor én egy borotvakéssel próbálkoznék, azokban gyakorlatilag nincs.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #356 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 15:02:22 »
Kicsit gányolásnak tűnne a szabványpengét beletolni felezve, 2 centivel kisebb kést kapna. Ráadásul az az érzésem, hogy ez nem felezős shavette, de erről a tulaj többet tudna mondani.
Mindenesetre a krómallergiát, mint elsődleges kipattogzásért felelős tényezőt, az eddigi leírások alapján szerencsére ki lehet lőni, már csak azért is, mert nagyon rövid ideig találkozik króm a bőrrel, szóval ha ez nagyvonalakban működik, bármelyik másik kés vagy DE vagy akármilyen készülék sem fog remélhetőleg nagyobb gondot okozni.
A kipattogzás egyébként sem tűnik allergiás reakciónak, inkább fizikai sérülés okozta bőrreakció. 

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #357 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 15:26:19 »
Kicsit gányolásnak tűnne a szabványpengét beletolni felezve, 2 centivel kisebb kést kapna. Ráadásul az az érzésem, hogy ez nem felezős shavette, de erről a tulaj többet tudna mondani.
Mindenesetre a krómallergiát, mint elsődleges kipattogzásért felelős tényezőt, az eddigi leírások alapján szerencsére ki lehet lőni, már csak azért is, mert nagyon rövid ideig találkozik króm a bőrrel, szóval ha ez nagyvonalakban működik, bármelyik másik kés vagy DE vagy akármilyen készülék sem fog remélhetőleg nagyobb gondot okozni.
A kipattogzás egyébként sem tűnik allergiás reakciónak, inkább fizikai sérülés okozta bőrreakció. 

Jaa, én azt hittem a krómallergia az bizonyított dolog, és nem feltételezés, totál úgy vettem mintha más króm dologgal is lett volna gond.  Így azért más a leányzó fekvése :)

Szerezzetek be egy DE-t, egy adag pengét hozzá, és kész. Valami lesz ami jó a bőrének, valahonnan egy sampler pack rendelése lenne a legjobb. Ha még egy kíméletes DE-ben sem talál olyan pengét amitől nem patogzik ki, akkor marad a kés. De kötve hiszem hogy van olyan érzékeny bőrű ember akinél ez szükséges lenne. Jó pengével, gyenge nyomással jó lesz az.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #358 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 16:25:41 »
Köszi, aztán meg is találtam, és írtam nekik, a válaszuk szerint 10 db penge 2600 Ft bele, 100 db-nál adnak 5000 Ft kedvezményt :fetreng:

A gyártó cég honlapján (Kontakt, Adressdaten international) találtam magyar kapcsolatot. Próbáld meg őket megkérdezni, hátha.
k-mon BT
Hunyadi ter. 7
Budapest, 1067
Hungary/ Magyarorszag
Tel: +36 30 9316 151
Fax: +36 1 321 2790
E-mail: postmaster@kmon.t-online.hu

Ha nem tudnak segíteni érdemes lenne egy levelet (e-mailt) küldeni a gyártónak, ő mit javasol.

Nem elérhető egylanyaholdrol

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #359 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 16:34:37 »
Annyiban bizonyított, hogy mikor elment a panaszával orvoshoz, elküldték allergia-vizsgálatra, ahol kimutatták a krómallergiát, és ennek alapján ráfogta az orvos erre, ő pedig belenyugodott (mit tehetett volna mást, ugye). Mi akkor még nem ismertük egymást, ezáltal annyira részletesen nem ismerem az előzményeket, de ténylegesen én is úgy sejtem, hogy nem attól van, és mindenki azt javasolta eddig, akivel erről beszéltem, hogy érdemes lenne újra elmennie bőrdokihoz, és kikérni a véleményét, mert lehet, hogy csomó felesleges kört megspórolna vele, mint pl. a spéci borotvapenge után futkosást. Én annyit tudok tenni, hogy felvetem ötletként az ismételt vizsgálatot, ő pedig majd eldönti, mi a jó neki.


Kicsit gányolásnak tűnne a szabványpengét beletolni felezve, 2 centivel kisebb kést kapna. Ráadásul az az érzésem, hogy ez nem felezős shavette, de erről a tulaj többet tudna mondani.
Mindenesetre a krómallergiát, mint elsődleges kipattogzásért felelős tényezőt, az eddigi leírások alapján szerencsére ki lehet lőni, már csak azért is, mert nagyon rövid ideig találkozik króm a bőrrel, szóval ha ez nagyvonalakban működik, bármelyik másik kés vagy DE vagy akármilyen készülék sem fog remélhetőleg nagyobb gondot okozni.
A kipattogzás egyébként sem tűnik allergiás reakciónak, inkább fizikai sérülés okozta bőrreakció. 

Jaa, én azt hittem a krómallergia az bizonyított dolog, és nem feltételezés, totál úgy vettem mintha más króm dologgal is lett volna gond.  Így azért más a leányzó fekvése :)

Szerezzetek be egy DE-t, egy adag pengét hozzá, és kész. Valami lesz ami jó a bőrének, valahonnan egy sampler pack rendelése lenne a legjobb. Ha még egy kíméletes DE-ben sem talál olyan pengét amitől nem patogzik ki, akkor marad a kés. De kötve hiszem hogy van olyan érzékeny bőrű ember akinél ez szükséges lenne. Jó pengével, gyenge nyomással jó lesz az.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici