Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 320463 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #360 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 17:13:08 »
OFF?


Kedves egylányaholdról!

Lehet, hogy érdemes elmenni egy magán praxisban dolgozó bőrgyógyászhoz, igaz arany árért dolgoznak, de megéri, ha a valós problémát felkutatja és orvosolja. Előfordulhat, hogy máshol nem kap az ember annyi figyelmet, viszont nem is fizet ;D

Ismerős tapasztalata, a magán bőrgyógyász lelkiismeretesen kivizsgálta a pénzéért és bár hónapokig tartott a kúra, de meggyógyította a sebes arcát, sőt a vizsgálatok során derült ki, hogy a manduláját is ki kellett venni mielőtt "megöli".

Ez csak egy eset, nem általános elmarasztaló vélemény :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #361 Dátum: 2011. Augusztus 01. - 18:43:37 »
egylányaholdról-

Nyilván létezik az a krómallergia, ha kimutatták...ezt nyilván nem vitatjuk, csak próbáljuk keresni a megoldást a párod borotválkozással kapcsolatos problémáihoz, ami számomra nem egyértelmű, hogy a krómallergia miatt van.

Kis rálátásom van fémallergiákkal kapcsolatban. Van egy-két ismerősöm, aki pl. nem tud hordani fülbevalót, vagy nem tud enni bizonyos fém evőeszközökkel, mert allergiás reakciók jönnek (vagy éppen nem jönnek) elő rajtuk. A fülbevaló az egyértelmű, mert hosszú időn át van a bőrrel kontaktusban. Az evőeszköz nyalogatás már nem olyan egyértelmű, bizonyos ételek jobban kihozzák az allergiát (gondolom olyan anyagok az ételben, amik reakcióba lépnek az evőeszközzel) A borotválkozás ezekhez képest nyilván hasonló, de mégis más, mivel a pengék rövid időn át érintkeznek a bőrrel és bevonatai ugyan kopnak, de nagyon kis mértékben. Szóval nem tudom a körülményeket, de gondolnám, hogy egy krómozott kilincs megfogása sokkal nagyobb probléma lenne a párodnak ( lehet ez is gond, de erről nem írtál).

Nyilván egy alapos kivizsgálással előrébb lennétek, de ha csak jellegzetes kipattogzás a tűnet, akkor előbb érdemes lenne lecserélni azt a készüléket, hátha csak abban van a hiba. Az ilyen shavette-el amúgy is nem kis művészet jól borotválkozni, tapasztalat és türelem is kell hozzá, célszerszámnak nem vitatom megfelelő, de az orvosi vizsgálatok előtt, próbáljatok ki valami teljesen mást, egy pár hétig, hátha a konkrét készülékben van mégis a hiba. Egy DE készülék + párfajta penge, vagy éppen egy arckontúr követő borotvakészülék töredéke egy átfogó orvosi vizsgálatnak. Ha úgy sem változna a helyzet, én csak akkor lépnék az egészségügyi intézmények irányába...

Nem elérhető kelc0a

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #362 Dátum: 2011. Augusztus 15. - 00:13:07 »
Két napja kaptam egy borotvakést a barátnőmtől, és egy olyan kérdésem lenne, hogy tudna-e valaki ajánlani nekem Budapesten egy helyet, ahol megéleztethetném. Állítólag megkéne, hogy legyen élezve, de én szemmel látom , hogy hol vannak benne hibák. Illetve olyan tanácsokat is szívesen elfogadok , ami a jövőbeni használatra lenne alkalmas. Pl hol érdemes beszerezni milyen köveket milyen fenőszíjat.
A választ előre is köszönom.
Üdv    Peti

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #363 Dátum: 2011. Augusztus 15. - 08:12:43 »
Szia Peti!

Ha Budapesten laksz akkor érdemes felvenned a kapcsolatot Fontihunter-rel, szerintem írsz neki ez üzenetet és bíztos meg tudjátok beszélni a dolgot!

Üdv Szabolcs
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #364 Dátum: 2011. Augusztus 15. - 14:52:29 »
Két napja kaptam egy borotvakést a barátnőmtől, és egy olyan kérdésem lenne, hogy tudna-e valaki ajánlani nekem Budapesten egy helyet, ahol megéleztethetném. Állítólag megkéne, hogy legyen élezve, de én szemmel látom , hogy hol vannak benne hibák. Illetve olyan tanácsokat is szívesen elfogadok , ami a jövőbeni használatra lenne alkalmas. Pl hol érdemes beszerezni milyen köveket milyen fenőszíjat.
A választ előre is köszönom.
Üdv    Peti


Üdv köztünk! :)

Első körben az lenne a kérdés hogy milyen borotvakés, mert ha az extrametálos 3-4e forintot Extrasol Soligen nevezetű, akkor borotválkozásra alkalmatlan, és megélezni se lehet. Ha jó borotvát kaptál, akkor én is fontit tudnám ajánlani, mert ő helyben van. Bőrt az extrametálban állítólag lehet kapni 7e forint körül magyar gyártmányt, a kövekkel meg még ráérsz foglalkozni. Elsőnek tanulj meg egy éles késsel borotválkozni, és bőrön fenni. Elég feladat lesz az is, hidd el nekem  ;)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #365 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 09:17:42 »
Sziasztok  :borosta:

Húha hát az elején kezdem.  És sajnos sok a kérdésem   ???   ;D 
Tetszenek a borotvák nagyon :)  úgyérzem én is veszek.  Valami következőre gondoltam.
A portálon láttam egyet http://kesportal.hu/forum/viewtopic.php?id=235&p=4  98-as hozzászólásban egy ilyen típusú borotvát nagyon tetszik és bejön. Milyen árban lehet, és hol lehet kapni?
Kérdésem a következő mi a különbség a fém, és a műanyag borotva között talán csak az érzés a fogás ?
Fonti adott nekem egy pengét egy MERKUR SUPER az a neve Made In Germany.
Mennyire éltartó, és milyet ajánlotok ti ? Kinek mi jött be?


És meddig lehet csavarni a borotvát? mert láttam olyat hogy tekerni kell a pengét a borotvába kérdésem az hogy meddig ideális ? mi alapján lehet ezt eldönteni hogy mikor jó? 
Ezzel is meglehet magát vágni az embernek ? vagy ez azért biztonságos?

Én mindig biztonsági borotvát használtam Wilkinsont kezdetben a rácsos verziot, azután Gillete Mach 3, most már Gillete Fusion évek óta. 
De érzem hogy ezt is ki kell próbálnom  :)

Üdv powerball   :borotva:


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #366 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 09:27:59 »
Sziasztok  :borosta:

Húha hát az elején kezdem.  És sajnos sok a kérdésem   ???   ;D  
Tetszenek a borotvák nagyon :)  úgyérzem én is veszek.  Valami következőre gondoltam.
A portálon láttam egyet http://kesportal.hu/forum/viewtopic.php?id=235&p=4  98-as hozzászólásban egy ilyen típusú borotvát nagyon tetszik és bejön. Milyen árban lehet, és hol lehet kapni?
Kérdésem a következő mi a különbség a fém, és a műanyag borotva között talán csak az érzés a fogás ?
Fonti adott nekem egy pengét egy MERKUR SUPER az a neve Made In Germany.
Mennyire éltartó, és milyet ajánlotok ti ? Kinek mi jött be?


És meddig lehet csavarni a borotvát? mert láttam olyat hogy tekerni kell a pengét a borotvába kérdésem az hogy meddig ideális ? mi alapján lehet ezt eldönteni hogy mikor jó?  
Ezzel is meglehet magát vágni az embernek ? vagy ez azért biztonságos?

Én mindig biztonsági borotvát használtam Wilkinsont kezdetben a rácsos verziot, azután Gillete Mach 3, most már Gillete Fusion évek óta.  
De érzem hogy ezt is ki kell próbálnom  :)

Üdv powerball   :borotva:



Kicsit túl sok mindenbe mentél bele, csak nyugi, nem kell rohanni :) Elsőnek vegyél egy Lord 3 részes borotvát, egy csomag Lord vagy valami más jobb pengével, meg egy pamacsot és hozzá krémet. Olvass végig itt 1-2 topicot erről, minden kérdésedre ott van a válasz.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #367 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 11:51:17 »
Sziasztok  :borosta:

Húha hát az elején kezdem.  És sajnos sok a kérdésem   ???   ;D  
Tetszenek a borotvák nagyon :)  úgyérzem én is veszek.  Valami következőre gondoltam.
A portálon láttam egyet http://kesportal.hu/forum/viewtopic.php?id=235&p=4  98-as hozzászólásban egy ilyen típusú borotvát nagyon tetszik és bejön. Milyen árban lehet, és hol lehet kapni?
Kérdésem a következő mi a különbség a fém, és a műanyag borotva között talán csak az érzés a fogás ?
Fonti adott nekem egy pengét egy MERKUR SUPER az a neve Made In Germany.
Mennyire éltartó, és milyet ajánlotok ti ? Kinek mi jött be?


És meddig lehet csavarni a borotvát? mert láttam olyat hogy tekerni kell a pengét a borotvába kérdésem az hogy meddig ideális ? mi alapján lehet ezt eldönteni hogy mikor jó?  
Ezzel is meglehet magát vágni az embernek ? vagy ez azért biztonságos?

Én mindig biztonsági borotvát használtam Wilkinsont kezdetben a rácsos verziot, azután Gillete Mach 3, most már Gillete Fusion évek óta.  
De érzem hogy ezt is ki kell próbálnom  :)

Üdv powerball   :borotva:



Kicsit túl sok mindenbe mentél bele, csak nyugi, nem kell rohanni :) Elsőnek vegyél egy Lord 3 részes borotvát, egy csomag Lord vagy valami más jobb pengével, meg egy pamacsot és hozzá krémet. Olvass végig itt 1-2 topicot erről, minden kérdésedre ott van a válasz.


Ez találtam az EM honlapján.
Ennek a legfelső része amibe magát a pengét kell beletenni az fém? vagy műanyag?
http://extrametal.hu/lord-borotvakeszulek-lp1823as-modell-5-db-minosegi-lord-pengevel-ellatva-p-2924.html?cPath=116_213


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #368 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 11:53:13 »
Fém az egész feje, csak a nyele múanyag. Az a borotva jó lenne kezdésnek, sokan dicsérik.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #369 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 12:06:24 »
Köszönöm szépen. 

És az a link amit beraktam hogy tiszta műanyagból volt? (Wilkinson)  arról mi a véleményed?
Próbáltad már ?


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #370 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 13:42:54 »
Próbáltuk már sokan, drága, és többeknek sorjás volt. Nekem mondjuk pont nem.

Nem tiszta műanyagból van ám, belül fém a nyél, az van bevonva műanyag "gyűrűkkel"

Köszönöm szépen. 

És az a link amit beraktam hogy tiszta műanyagból volt? (Wilkinson)  arról mi a véleményed?
Próbáltad már ?


God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #371 Dátum: 2011. Augusztus 25. - 13:44:59 »
Ezt (Lord Smart) azért félárban megkapsz 100 Ft-os boltban, vagy Ed elő ebshopjában, ha van neki.


Ez találtam az EM honlapján.
Ennek a legfelső része amibe magát a pengét kell beletenni az fém? vagy műanyag?
http://extrametal.hu/lord-borotvakeszulek-lp1823as-modell-5-db-minosegi-lord-pengevel-ellatva-p-2924.html?cPath=116_213


God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #372 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 22:14:53 »
Sziasztok :borotva:
Kérdésem hogyan kell a borotvát fertőtleníteni?    ???

Illetve pengék közül mit ajánlotok? olvastam mindenkinek más jött be de azért megpróbálom felsorolni a márkákat.
ASTRA, MERKÚR, DERBY, CRYSTAL, GILLETTE, CERRUS, 

Előre is köszönöm  :borotva:    :sör:


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #373 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 22:19:27 »
Ha piszkos, akkor jól beáztatom erős mosogatószeres vízbe, aztán fogkefével nekiállok, plusz forró víz, szerintem ennyi elég.
Ha nem piszkos, akkor alkoholos vatta, aztán kész. Nem is gondolnánk ám, de már 20%-os alkoholtartalom fertőtlenít, a pálinka-konyak-vodka így szintén kifejezetten jó, a gyógyszertári 70% meg már non plusz ultra. ;)

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #374 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 22:50:55 »
Ha piszkos, akkor jól beáztatom erős mosogatószeres vízbe, aztán fogkefével nekiállok, plusz forró víz, szerintem ennyi elég.
Ha nem piszkos, akkor alkoholos vatta, aztán kész. Nem is gondolnánk ám, de már 20%-os alkoholtartalom fertőtlenít, a pálinka-konyak-vodka így szintén kifejezetten jó, a gyógyszertári 70% meg már non plusz ultra. ;)

Köszönöm szépen a választ   :sör:

Most már csak a pengék maradtak hátra   :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici