Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 321285 alkalommal)

Nem elérhető Zsiraf

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 177
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #375 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 23:00:00 »
Én elég új vagyok a témában, de nekem a sima wilkinson is jó volt amiből 269 5db a spárban, most derbyt használok éppen, ez annyira nem jön be (nem viszi le rendesen olyan könnyen), feathert próbáltam még, az nagyon jó volt.

Nem elérhető jester

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #376 Dátum: 2011. Augusztus 27. - 22:16:03 »
Sziasztok!

Jó rég nem jártam itt a fórumon. Ahogy látom, szépen gyarapodtak a témák és a hozzászólások.  :borz1:

Most érkeztem el oda, hogy a tanácsotokat kérjem, hova lépjek tovább a safety razorok terén. Eddig próbálkoztam már egy Wilkinson műanyag fejűvel, de ez elég csúnya kezdet volt, innét jött a Lord (meg nem mondom most ex has, hogy milyen típus), majd apámtól kaptam egy régi, bakelit nyelű Gillette-et. A Lord elég robosztus szerkezet, ha türelmes vagyok, azt kapom elő, szinte babapopsi simaságot lehet elérni vele csak a szálirányban történő lehúzással. A Gillette ezzel szemben finomabb szerkezet, inkább ezt használom a mindennapok során.

Szóval abban kérném a tanácsotokat, hogy milyen jobb minőségű DE borotva jelentene továbblépést ezek után? Kb. 10-15e Ft-ot szánnék rá.

Előre is köszönöm a tippeket!

Üdv:
jester

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #377 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 06:54:57 »
Merkurok, esetleg egyéb Gillette. Vagy borotvakés  :evil:

Szerintem kezdj el itt nézelődni: http://connaughtshaving.com/

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #378 Dátum: 2011. Augusztus 28. - 12:34:30 »
Zigasság az, hogy én is műanyag Wilkinsonnal kezdtem, majd utána jött egy Merkur majd utána az *összes* Gillette, és persze a Merkurnál totál leírtam a Wilkinsont és félredobtam, csunyán néztem rá, sarokba térdeltettem kukoricára...  :crazy:
De viszont mikor nemrég csak viccből kipróbáltam, hiába kerestem bármi hibát, nem találtam  :o ???
Tehát a jó, szép borotva mindenképp balzsam a léleknek, de a műanyag Wilkinsonnal, ha jó a technikád, tökéletesen megborotválkozol.  :sör:

Nem elérhető jester

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #379 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 09:50:10 »
Zigasság az, hogy én is műanyag Wilkinsonnal kezdtem, majd utána jött egy Merkur majd utána az *összes* Gillette, és persze a Merkurnál totál leírtam a Wilkinsont és félredobtam, csunyán néztem rá, sarokba térdeltettem kukoricára...  :crazy:
De viszont mikor nemrég csak viccből kipróbáltam, hiába kerestem bármi hibát, nem találtam  :o ???
Tehát a jó, szép borotva mindenképp balzsam a léleknek, de a műanyag Wilkinsonnal, ha jó a technikád, tökéletesen megborotválkozol.  :sör:

Néztem már az előbb ajánlott oldalt (http://connaughtshaving.com/), ott az állítható Merkurokon akadt meg a szemem. Még elfogadható árban vannak, és kinézetre is jók.  ;) Ezeken pontosan mit lehet állítani? A penge hajlásszögét? Ezzel tudom kvázi beállítani, hogy milyen "finomságú" legyen a beretválkozás?

Borotvakés nem játszik, nincs türelmem hozzá. Korábban próbálgattam egy zsilettpengést, párszor megvágtam magamat (karcolások), egyszer komolyabban, azóta nem vacakolok vele.

A fenti oldallal kapcsolatban van tapasztalat, hogy pl. Magyarországra is postáznak-e, megbízható stb.?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #380 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 09:55:03 »
Jester:

- Igen, tulajdonképpen a készülék "harapósságát" állíthatod, ha veszel, a legalacsonyabb fokozaton javasolt indítani, aztán majd meglátod, neked mi jön be.

- A connaught absz. ajánlott, jó árban vannak a termékek, olcsó és gyors a posta, és már google checkout-tal is működik. Volt, akinek nem érkezett meg a termék (v.szinüleg a magyar posta tette el), újraküldték gond nélkül.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jester

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #381 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 13:43:51 »
Jester:

- Igen, tulajdonképpen a készülék "harapósságát" állíthatod, ha veszel, a legalacsonyabb fokozaton javasolt indítani, aztán majd meglátod, neked mi jön be.

- A connaught absz. ajánlott, jó árban vannak a termékek, olcsó és gyors a posta, és már google checkout-tal is működik. Volt, akinek nem érkezett meg a termék (v.szinüleg a magyar posta tette el), újraküldték gond nélkül.

@SicTransit: köszi a tippeket, így már megvan, hogy mit kérjek a szülinapomra.  :borz2:
(K.va jók ezek a borzok, youtube-on néha néha megnézem - meg persze itt a fórumon is ötletes, alias a borz borotvapamacs :))

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #382 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 08:22:38 »
Sziasztok

Szép jó napot. Tegnapi nap folyamán édesapámtól kaptam egy LORD típusú borotvát hát  :)  nagyon pöpec kis cucc. Nem vágtam el magamat egyáltalán, és olyan lett az arcom mint a babapopsi.  ;)
Azonban tudom hogy már váltani fogok    ;D   

Az arcom az irrítációra hajlamos és jó sűrű a szőrzet rajta. A legrosszabb kombináció  :-\
Ezért borotválkozom egy héten 2X.


Hozzáteszem teljesen kezdő vagyok, előtte Gilllette Fusiont használtam persze még használom is szóval az is megvan. (A fejemre is azt használom, mert azzal borotválom és nagyon bevállt cucc)

Ha veszek jobb borotvát akkor ennél simább lesz az arcom? vagy hogyan képzeljem el ? Mert nem tudom  ???
Azonban kérdésem a következő lenne, szétnézegettem már az EM-ben és megakadt a szemem a MERKUR típusú borotvákon hát nem semmi darabok. 
Itt is olvasgattam a fórumot hogy kinek mi vált be, van akinek fésűs van akinek nem.

Hát nem tudom nekem zárt és nyitott között olyan sok különbség lenne hát nem tudom   :-\   

Amiket kinéztem az a MERKÚR  23C; 15C; 34C;    Ezek közül ki mit ajánlana ?   A lényeg hogy azért legyen tömege is a borotvának legalább vagy 80G - 90G.

Illetve olvastam még hogy van egy EDWIN JAEGER   (DE89; DE89L) borotváról is hogy az nagyon bevált darab.

Ki mit tud ajánlani?


Üdvözlettel powerball   :sör:

Előre is köszönöm az információkat

FBP

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #383 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:05:31 »
Powerball, azt neked senki nem fogja tudni megmondani, hogy melyik szerszám lesz majd jó neked.
Ha csak ritkán túrod le a szőrt, akkor érdemesebb valami fésűs fejűben gondolkoznod, vagy az EJ89-es fej is szóba jöhet, mert ott elég sok hely van a szőr részére (pl. egy Gillette Tech-nél a penge alatti-feletti rések szűkek, így könnyebben tömődnek el).

De mégvalami: Ha érzékeny a bőröd, és ráadásul heti 2x túrod le, akkor érzékeny is marad! Én - de ugyebár ez is szubjektív - igyekszem napi rendszerességgel borotválkozni, mert azt vettem észre, hogy ezzel valamelyest edződik a bőröm.

Én a helyedben egy ideig még gyűrném a LORD-ot, mielőtt nagyobb vásárlásba kezdenék! Persze, ezt csak a logika diktálja...az érzelmek...no azok mások (mer' akit egyszer elkap a gépszíj...)  :crazy: ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #384 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:10:58 »
Én a helyedben egy ideig még gyűrném a LORD-ot

Úgy bizony.
Minden borotvához hozzá kell szokni, meg kell "tanulni" az adott típust. Neked is, a szőrödnek is meg a bőrödnek is. Főleg egy ilyen jelentős váltásnál, mert DE és DE között már kevésbé számottevő a különbség. A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, ha egy kevéssé tökéletes első alkalom után elkezdesz másfelé nyúlkálni, jó eséllyel az sem ad majd jobb eredményt, te meg kiábrándulsz.

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #385 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:26:51 »
Powerball, azt neked senki nem fogja tudni megmondani, hogy melyik szerszám lesz majd jó neked.
Ha csak ritkán túrod le a szőrt, akkor érdemesebb valami fésűs fejűben gondolkoznod, vagy az EJ89-es fej is szóba jöhet, mert ott elég sok hely van a szőr részére (pl. egy Gillette Tech-nél a penge alatti-feletti rések szűkek, így könnyebben tömődnek el).

De mégvalami: Ha érzékeny a bőröd, és ráadásul heti 2x túrod le, akkor érzékeny is marad! Én - de ugyebár ez is szubjektív - igyekszem napi rendszerességgel borotválkozni, mert azt vettem észre, hogy ezzel valamelyest edződik a bőröm.

Én a helyedben egy ideig még gyűrném a LORD-ot, mielőtt nagyobb vásárlásba kezdenék! Persze, ezt csak a logika diktálja...az érzelmek...no azok mások (mer' akit egyszer elkap a gépszíj...)  :crazy: ;D


Próbáltam azt hogy mindennap borotválkozom, és sajnos baloldalt nem tudom hogy hogy nőtt a szőr az alkapocs résznél, de ha máshol nem is de ott biztosan elkezd még a Gillette Fusiontol is vérezni, ellőtte Mach3 volt, előtte meg Wilkinson védőrácsos  szóval felhagytam a napi borotválkozással    :-\ :-\ :-\ :-\
Azonban nem annyira vérzik, inkább csak szivárog de sajnos ilyen az arcom  >:( 

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #386 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:30:47 »
Én a helyedben egy ideig még gyűrném a LORD-ot

Úgy bizony.
Minden borotvához hozzá kell szokni, meg kell "tanulni" az adott típust. Neked is, a szőrödnek is meg a bőrödnek is. Főleg egy ilyen jelentős váltásnál, mert DE és DE között már kevésbé számottevő a különbség. A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz, ha egy kevéssé tökéletes első alkalom után elkezdesz másfelé nyúlkálni, jó eséllyel az sem ad majd jobb eredményt, te meg kiábrándulsz.

Megfogadom a tanácsotokat, most egy ideig még szeretném gyűrni ezt a borotvát.  :borotva:

Azonban lehet hogy azt kellene csinálnom hogy mielőtt vásárlás lesz, akkor itt valami budapesti topictárstól akinek van Merkur, vagy éppen Edwin Jaeger borotvája esetleg egy borotválkozás erejéig kikellene próbálnom vagy nem tudom.  Ezt ti hogy szoktátok csinálni?  Csak bementek az üzletbe vásároltok egy borotvát és ha nem jó akkor itt az Adás-Vételben köt ki ?   ??? ???

FBP

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #387 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 09:47:11 »
Csak bementek az üzletbe vásároltok egy borotvát és ha nem jó akkor itt az Adás-Vételben köt ki ?   ??? ???
Csak úgy nem...de bemegyünk...illetve mivel itthon gyér a választék, ráadásul túlárazott, inkább a külföldi rendelés a nyerő.

LORD: Melyik fejű LORD van neked? Mert ha Merkur fejes, akkor EJ89-ben, Mühle89-ben, és néhány Merkur típusban is csalódni fogsz, ugyanis ezek feje tökugyanaz, mint ami a LORD-on van!

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #388 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 11:22:29 »
A borotva amit kaptam az így néz ki nem tudom milyen a feje döntsétek el.    :)



Továbbá elmentem a 100 forintos boltba és vettem egy ilyet. 





Szerintetek ez ugyanaz mint ez?
http://extrametal.hu/lord-borotvapenge-5-dbos-kiszereles-l104s-tipus-p-2931.html?cPath=116_213

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #389 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 11:25:40 »
Még egy kiegészítés a 100 forintos boltban a Wilkinson penge 400 forint volt, ez meg 80.  Nem hittem a szememnek  ??? ???

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici