Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305725 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #15 Dátum: 2010. Február 09. - 11:35:56 »
Egy fontos szempont, így elsőre: a drágább nem mindig jobb!!!

Pamacsok: A DM-es sajátmárkás (BALEA) disznósörte kb. 1000 forint, ettől fölfelé, határ a csillagos ég. Az, hogy Neked a disznósörte, vagy a borzszőr jobb-e, Rajtad múlik (a borz mindig puhább) lehetséges beszerzési források a teljesség igénye nélkül:
Itt a fórumon (adok-veszek)
Edrose majdani boltja (addig is szerintem lehet ezzel zaklatni pü-ben, bár most kb. jövő hét közepéig nem elérhető)
Ecsetbolt (itt vannak a pamacsok)
Van egy fodrászkellék bolt valahol a XI. ker.-ben (a pontos címet nem tudom, itt a fórumon valahol megvan)
Esetleg vatera/e-bay
külföldi borotválkozással foglalkozó webshopok (itt is szokott lenni közös beszerzés, annak alkalmával lehet csatlakozni, és rendelni)

A késes borotválkozás azért nem feltétlen olyan drága, ha mondjuk nem egy exkluzív kést akarsz venni.

Ezért írtam, hogy előtte esetleg egy DE készülék beszerzése nem fáj túl sokba, és jobb eredményt hoz, mint a patronos borotvák.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Fenegyerek

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #16 Dátum: 2010. Február 11. - 17:33:20 »
Kösz szépen a választ.

Exkluzív kést nem akarok venni. Elég lenne olyan kés, amivel 1 évig naponta lehetne borotválkozni. Késeshez habot tudsz ajánlani?

Többször említik itt a fórumon. Mi az a DE borotva? Minek a rövidítése a DE? Milyen a patronos?

Valóban nem mindig a drágább a jobb. De ez kivételes igaz a boltban/drogériákban kapható pengés borotvákra/habokra/gélekre/aftershave-ekre. Próbáltam már olcsóbbakat is, Wilkinsont, régebbi Gilette borotvákat, eldobhatósakat is. Többféle habot és gélt. Borotválkozás utáni cuccokat dettó. Még mindig a Nivea for men bizonyult számomra a legjobbnak. De ez se jó már. Régen jobb minőségű volt, de áremelés helyett rontottak a minőségén. Elég kényes az arcbőröm...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #17 Dátum: 2010. Február 12. - 07:25:46 »
Kés témában a legfontosabb, hogy kést nem egy-két évre vesz az ember!!!
(Nekem van olyan késem, ami a 18. század végéről származik, és még ma is használható).
Tehát, ha így nézem elég jó az ár/érték aránya  ;)

Ami szintén fontos kérdés: Mindenképp ragaszkodsz az új késhez, vagy egy szépen rendbe hozott régi darab is szóba jöhet? (Ha mindenképp új, akkor kb. 15-20 ezer forintért már kapsz olyat, ami biztos jó, és ki fog szolgálni, a felújított darabok esetén általában olcsóbban ki lehet ennél jönni!)

Ami a habot/krémet/szappant illeti: Ha beruházol egy pamacsra, akkor gyakorlatilag már a pár 100 forintos barbon/figaró is használható.
Amit tudok nyugodt szívvel ajánlani, az a Palmolive borotvakrém, illetve a proraso termékek. Mindkettőből létezik érzékeny arcbőrre való is.
A Flakonos habokat szerintem inkább kerüld, ár/érték arányban nem olyan jók, illetve általában gyengébben teljesítenek, mint a krém/szappan. DE! Ha ragaszkodsz hozzá, akkor használhatod az eddigi borotvahabodat is.
Ilyen szempontból nincs különbség egy Mach3 egy DE, és egy kés között. (Mármint, hogy milyen habot használsz.)

DE=Double Edge razor (vagy Safety Razor), ez a hagyományos Gillette pengés borotva. (Ha körülnézel itt a fórumon, mondjuk itt, akkor sok-sok infót találsz róluk  ;) )

A patronos az a cserélhető fejű, műanyag nyelű borotva. Ilyen majdnem az összes Gillette, Wilkinson, stb. borotva, ami kb. a 80-as évek közepétől jött ki (tehát pl.: a Mach3, Sensor Excel, Quattro, stb.)

Általános leírásokat, útmutatókat a témában itt találsz.

Örülök, hogy segíthettem...  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #18 Dátum: 2010. Március 20. - 09:47:09 »
Egy kis segítségre lenne szükségem!

Vettem egy dm-es borotvapamacsot, áztattam, kimostam de még mindig irritálja a bőrömet. Ahogy hozzáér (főleg a nyakamnál) azonnal elkezd viszketi, és kipöttyösödik. Van valami spéci módszer, technikai fogás amivel használhatóvá tudnám tenni a pamacsot?
Köszi a segítséget, zsolabácsi

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #19 Dátum: 2010. Március 20. - 09:51:56 »
Gondolom sörte...mert ugye az keményebb mint a borz.Meleg vízben áztasd...meg kell puhulnia.Talán amiatt irritálhat,hogy nem puhul meg eléggé.(én 1 max 2 percet áztatom csak) De ez csak tipp.  ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #20 Dátum: 2010. Március 20. - 10:15:19 »
Minden használat előtt meleg vízbe kell áztatni 1-2 percig. Ha még úgy se jó, akkor valszeg valami puhább borz pamacsot kell venned. De még ne add fel, használattal kicsit betörik, emlékeim szerint vagy 4-5 alkalom után állt be az enyém, bár én általában nem az arcomon habosítok hanem tálkában.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #21 Dátum: 2010. Március 20. - 10:50:39 »
Nem az a baj, hogy kemény, a régebbi, "óccsó" tesco-s pamacsom keményebb, és abszolút jól használható!(természetesen áztatom használat előtt).Valami más okból irritálhatja a bőrömet. Nem tudom, nem e kezelik valami vegyszerrel a készítés során, ami rajta marad a sörtéken? 

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #22 Dátum: 2010. Március 20. - 10:58:13 »
Aha, értem már. Sajnos nem sok ötletem van, próbáld átmosni pár alkalommal mosószerrel és szappannal, vagy szappanos vízben áztatni egy ideig. Ha nem múlik el, akkor szerintem arra a fajta sörtére allergiás vagy.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #23 Dátum: 2010. Március 20. - 16:35:15 »
zsolabácsi- egy tipp még, de óvatosan, mert el lehet szúrni. Biztosan nem vegyszer az irritáció oka.
Egy lehetséges ok: a sörtéket nem kerekítették le rendesen. Ilyen létezik ecsetben is, de annak általában oka van, a borotvapamacs sörtéit gombostűfejűre kell kerekíteni a gyártónak. Ha az alakítás során mondjuk eléletlenedik a formázó fej, pl. ostoros lesz a vége, azonnal irritálhat.

Valamilyen szúróláng melett, messziről óvatosan forgatva végig kell rajta menned. A lényeg a távolság és hogy sehol se pörkölődjön meg, csak a végek kerekedjenek le. Ha végigmentél, fizikailag keményen szárazon egy finom dörzsis felületen át kell dörzsölni.  Ha ezután is beteg marad, a cuccod nem disznósőrte, hanem tengeri csalán... ;D

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 20. - 17:29:30 »
Uraim!
Hálás köszönet a jótanácsokért, átmosom még párszor, azután jöhet a disznópörzsölés! Ha ez sem segít, akkor meghagyom a következő szobafestéshez... ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 20. - 21:07:47 »
Tipp- Egy nagyítóval/mikroszkóppal -ha van, nézd meg a szálak végeit, hogy helyes e a feltevés. Üdv

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 24. - 10:04:49 »
Bár eltér a topic témájától, de ha már szóba került: van erre valamilyen magyarázat, miért jobb egy kerekített fejü kezdö késnek? miben tér el ez a többitöl, amivel alkalmasabb kezdöknek?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 24. - 10:15:53 »
Bár eltér a topic témájától, de ha már szóba került: van erre valamilyen magyarázat, miért jobb egy kerekített fejü kezdö késnek? miben tér el ez a többitöl, amivel alkalmasabb kezdöknek?

Ilyen jellegű kérdésre nem fogsz egzakt választ kapni! Nekem annó a nagy késeket ajánlották, h annak jobban érzed a súlyát, meg van fogása meg ilyenek (bocs, nem szó szerint idéztem). Aztán amikor beszereztem egy keskenyebbet, rájöttem, h nekem még az való. De ez nagyon szubjektív. Megjegyzem nem bántam meg a nagy kés megvételét, de még kicsi vagyok hozzá ( bár lehet, h most teszek megint egy próbát, hárha finomodott a technikám már ennyit)
Szerintem: ilyen h kezdő kés nem igazán létezik. Próbálj ki egy 4/8-ost meg egy 7/8-ost, ha tudsz kerekített fejüt, meg mást és megtalálod a magadnak valót. Olyan ez (szeintem) mint a DE  -bár ahhoz sem értek: kinek ez kinek az a fejforma, súly és nyélhossz jön be...
szeintem :kalapemel:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 24. - 10:28:00 »
A választ nem arra keresem, milyen kés való nekem, hanem arra, miért ajánlott a kerekített fejü kezdökésként.
Pontosan ezt olvastam én is a német oldalakon, hogy a fejformának nincs jelentösége, de mivel itt ez felmerült, kíváncsi volnék, mi alapozza meg azt, hogy kezdöknek jobb a kerekített.
Én tudom, hogy egy 5/8-assal fogok kezdeni, azt is, hogy francia vagy egyenes fejüvel. Egyszerüen csak meg akartam hallgatni az érveket a kerekített mellett, s ha meggyözö, logikus, még akár el is fogadom. Az egyedüli amire gondolni tudok, hogy az egyenes végüek közül néhány elég helyes, s egy rossz mozdulattal karcolhat is. de ez csak az én elképzelésem, fogalmam sincs, igaz-e.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 24. - 10:34:47 »
Nemo, ahogy mry is mondja a kerekített fejû biztonságosabb, de az egyenes végû sem életveszélyesen hegyes. Annyi tompítása van a saroknak, hogy emiatt ne vágd be magad vele, ha ilyenbe szerelmesedtél bele...  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici