Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 321388 alkalommal)

Nem elérhető forgi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #405 Dátum: 2011. November 16. - 05:52:20 »
Urak! A pamacsoknál gyakran kitértek arra, mennyire gerinces. Mi jelent ez a kifejezés ezeknél az eszközöknél? A választ előre is köszönöm.

FBP

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #406 Dátum: 2011. November 16. - 06:19:38 »
Urak! A pamacsoknál gyakran kitértek arra, mennyire gerinces. Mi jelent ez a kifejezés ezeknél az eszközöknél? A választ előre is köszönöm.
Pamacs topikban szerintem megtalálod.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #407 Dátum: 2011. November 28. - 16:16:19 »
Sziasztok!

Érdeklődnék a tapasztaltabbaktól, hogy milyen módszerek vannak az általunk kedvelt hagyományos borotválkozásra , ha utazik az ember, tehát teszem azt több napot van távol otthonról. Hogyan lehet megoldani a borotválkozási cuccok szállítását... hogy érdemes csinálni? Egyáltalán, mit érdemes vinni?

Persze, AS, vagy ASB simán, azt eddig is vittem, ha mennem kellett. A borotva szállítása is simán megoldható -úgy gondolom otthon penge ki, az új helyen meg penge be (lehet új is) szerintem ez simán megoldható.

Ellenben a pamacs és a krém/szappan...? Habkészítő tálka? Gondolom krémet érdemes vinni tubusban, vagy kis filmnegatív tartó dobozkában. A pamacsot miben érdemes vinni? Van esetleg vmilyen célszerszám?

És maga a borotválkozás? Én még tálkában habosítok, ezt gondolom utazáskor passzolhatja az ember. Tanuljak meg arcon habosítani krémet?

Bocs, hogy mostanság ilyen alap kérdésekkel zargatom a fórumot, de nekem ezek a kérdések "menet közben" vetődnek fel. Aki már régóta használ DE-t, az  valószínűleg összefutott már ezekkel a problémákkal, gondolom csak nekem tűnik még bonyolultnak.

yoee

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #408 Dátum: 2011. November 28. - 16:22:40 »
Az utazás remek indok arra, hogy tovább növeld a borotválkozós cuccaid számát!  ;D

Biztonsági borotvával viszonylag egyszerű a helyzet, a krém/szappan dolgot eldönti, hogy a normál hétköznapokban mit használsz. Utazáshoz (is) kiváló a rúdszappan, ha visszazárható tokban van, vagy bevágod egy kiürült fültisztító-pálcikás dobozba. Vagy vigyél nem habzó borotvakrémet, és akkor pamacs sem kell hozzá. Ha pamacsolni akarsz, akkor jó lehet egy Mühle műszőr, pillanatok alatt megszárad. Én pl. mostanában az Omega 11047-et néztem ki, mint útipamacs. 14 dolláért itthon van szállítással.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 28. - 16:39:54 írta SicTransit »
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #409 Dátum: 2011. November 28. - 16:28:20 »
Merkur műszőr?Erről még nem hallottam ???
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

FBP

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #410 Dátum: 2011. November 28. - 16:29:37 »
Yoee, ez jó kérdés!
Szerintem a hagyományos borotválkozás és az utazás kissé ütik egymást...de nem megoldhatatlan. Személyes véleményem azonban az, hogy ez macerás művelet, így egy utazáshoz hasznosabbak a modern cuccok. Tapasztalatom az, hogy egy ~1 hetes utazáshoz szükséges bőrönd jónagy részét (negyedét, harmadát, attól függ, hogy csak DE-t használsz, vagy kést, amihez fenőeszközt is viszel) elfoglalja a borotválkozási kellék. Ezen túlmenően cipekedned is kell...szóval egy késesnek macera. Ha saját géppel mész (autó) akkor nem gond, vihetsz bármit, de ha fontos a súly, térfogat, akkor nem ajánlott.
Persze, minimalizálni lehet, amihez jó a DE készülék (lehetőség szerint valami dobozos verzió, pl. a feather Popular kitűnő erre), tubusos krém, pamacs (nem kell tálka, arcon is lehet habosítani, sőt, én spec. így jobban szeretem otthon is), így megúszod nem sokkal nagyobb térfogattal, mintha egy modern eszközt vinnél. AS és Pre meg személyfüggő.
A hagyományos borotválkozás nagy ellensége a repülőút. Erről nemrég beszélgettem egy fórumos ismerőssel. Neki az volt a kínja, hogy csak pár napra utazott, így csak annyi holmit vitt magával, ami a fedélzetre felvihető. Na, ez már kizár mindenféle hagyományos eszközt (igaz szerintem egy modern készüléket is), mivel sem éles tárgyat, sem egy normál AS-ben lévő lötyi mennyiséget nem vihetsz fel oda. Ebben az esetben marad a célhelyen történő vásárlás. Poggyászba meg nem érdemes nehezebb dolgokat pakolni, amikor minden egyes többlet grammért fizetni kell. Arról nem is beszélve, ahogyn ezeket kezelik a reptereken, illetve hogy néha-néha (ill. elég gyakran) eltűnnek. Így én egy késemet sem kockáztatnám.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #411 Dátum: 2011. November 28. - 16:38:26 »
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #412 Dátum: 2011. November 28. - 16:39:24 »
Merkur műszőr?Erről még nem hallottam ???

Szerintem elírta.......

Mühle lesz az a Merkur.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #413 Dátum: 2011. November 28. - 16:41:08 »
Igaz, Mühle a Merkur.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #414 Dátum: 2011. November 28. - 20:34:43 »
Ez en uticsomagom (bar azota a Speicket La Toya valtotta).

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #415 Dátum: 2011. November 28. - 21:27:35 »
toz, mi az a jégakkunak kinéző "izé" ? :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #416 Dátum: 2011. November 28. - 21:30:04 »
toz, mi az a jégakkunak kinéző "izé" ? :)
A doboz fedele? :)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #417 Dátum: 2011. November 28. - 21:42:21 »
toz, mi az a jégakkunak kinéző "izé" ? :)
A doboz fedele? :)

A fene, hát vak vagyok... :)

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #418 Dátum: 2011. November 28. - 21:42:25 »
toz, mi az a jégakkunak kinéző "izé" ? :)
A doboz fedele? :)
először azt hittem, hogy vmi olyan formájúra olvasztott szappan, amit kivettél a műanyag dobozból :D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #419 Dátum: 2011. November 28. - 21:45:02 »
Hú srácok, ti nagyon be vagyok kattanva a borotvás dolgokra, mars az ágyba!  :evil:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici