Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305784 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #30 Dátum: 2010. Március 24. - 11:01:43 »
Bár eltér a topic témájától, de ha már szóba került: van erre valamilyen magyarázat, miért jobb egy kerekített fejü kezdö késnek? miben tér el ez a többitöl, amivel alkalmasabb kezdöknek?

A többiek is írták már, de azért csatlakozom: Kezdő késnek ajánlott (azért ajánlott, mert mindenkinek más válik be, de a következő a kb. legkönnyebben "használható"):

5/8-os -  ettől el lehet később indulni fölfelé, és lefelé is. (a súlya is elég jó, se nem túl nehéz, se nem túl könnyű)
kerek fej - a lekerekítés miatt nehezebben vágod meg magad (illetve ezek a legelterjedtebbek, szóval a beszerzése is némileg egyszerűbb)
Shave-ready (hogy tudd, milyen egy igazán jó él! Figyelem!!! A boltban újonnan kapható kések nagy része NEM!!! shave-ready!!!)

Kb. ennyi, ez persze nem szentírás, ha Te egy 8/8+ -os Wade&butchert szeretnél kezdő késnek egyenes fejjel, és barber's notch-al (akár NOS-t!!!-tudok olyan helyet, ahol lehet ilyet kapni, igaz minimum kb. 5-600 usd az ára  ;D), akkor olyat vegyél. Itt fontos szempont, hogy az embernek esztétikailag is tetsszen a kés, amit használ! (És "legyen vele jó viszonyban", mert könnyen véráldozat lehet a vége!  ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #31 Dátum: 2010. Március 24. - 11:52:57 »
OK, köszi, lassan tiszta lesz a kép :-). Tény hogy a kerekített végüekböl sokkal nagyobb a választék, s árban is elérhetöbbek.

Aki használ ilyet, nincs gond az orr alatti részen vele? Attól tartok, a bajusznál oldalirányú húzáskor ütközik az orral. Tulajdonképpen ez az egyetlen oka, amiért ódzkodom a domború végütöl, hogy a kényesebb helyeket nem lehet, vagy nem olyan könnyen elérni. Az orr alatt ugyanis minél jobban fel kellene tudni menni az élnek, viszont ha domború, az orral vitás helyzetbe kerülhet ...

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #32 Dátum: 2010. Március 24. - 12:51:13 »
OK, köszi, lassan tiszta lesz a kép :-). Tény hogy a kerekített végüekböl sokkal nagyobb a választék, s árban is elérhetöbbek.

Aki használ ilyet, nincs gond az orr alatti részen vele? Attól tartok, a bajusznál oldalirányú húzáskor ütközik az orral. Tulajdonképpen ez az egyetlen oka, amiért ódzkodom a domború végütöl, hogy a kényesebb helyeket nem lehet, vagy nem olyan könnyen elérni. Az orr alatt ugyanis minél jobban fel kellene tudni menni az élnek, viszont ha domború, az orral vitás helyzetbe kerülhet ...
Nálam nem probléma vállvonósszmájli  ;D
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #33 Dátum: 2010. Március 24. - 12:55:02 »
A választ nem arra keresem, milyen kés való nekem, hanem arra, miért ajánlott a kerekített fejü kezdökésként.
Pontosan ezt olvastam én is a német oldalakon, hogy a fejformának nincs jelentösége, de mivel itt ez felmerült, kíváncsi volnék, mi alapozza meg azt, hogy kezdöknek jobb a kerekített.
Én tudom, hogy egy 5/8-assal fogok kezdeni, azt is, hogy francia vagy egyenes fejüvel. Egyszerüen csak meg akartam hallgatni az érveket a kerekített mellett, s ha meggyözö, logikus, még akár el is fogadom. Az egyedüli amire gondolni tudok, hogy az egyenes végüek közül néhány elég helyes, s egy rossz mozdulattal karcolhat is. de ez csak az én elképzelésem, fogalmam sincs, igaz-e.
longball most talált egy egyenes végüt neked :)  ;)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #34 Dátum: 2010. Március 24. - 13:09:07 »
Nemis! Most nézem: a vaterán hirdetett egyenes, az enyém meg lekerekitett...amúgy ugyanaz a tipus, szélesség. Talán a tipusszám tér el...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #35 Dátum: 2010. Március 24. - 13:15:11 »
Vazze! És az is No 100-as...csak a egyik igy van irva, a másik meg 90 fokkal elforditva...értem én ezt...?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #36 Dátum: 2010. Március 24. - 13:18:06 »
Vazze! És az is No 100-as...csak a egyik igy van irva, a másik meg 90 fokkal elforditva...értem én ezt...?
off: nem nem :)  de 3500ért én is megkörnyékezlek :)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 24. - 13:36:39 írta bimbi »
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #37 Dátum: 2010. Március 24. - 13:23:48 »
Aki használ ilyet, nincs gond az orr alatti részen vele? Attól tartok, a bajusznál oldalirányú húzáskor ütközik az orral. Tulajdonképpen ez az egyetlen oka, amiért ódzkodom a domború végütöl, hogy a kényesebb helyeket nem lehet, vagy nem olyan könnyen elérni. Az orr alatt ugyanis minél jobban fel kellene tudni menni az élnek, viszont ha domború, az orral vitás helyzetbe kerülhet ...

Éppen ezért ajánlják kezdő késnek a kerek fejűt...  :)
Egy szögletessel könnyebben belevágsz az orr/fülcimpába, a kerek fej egy kicsit távolabb tartja az élt az ilyen kiálló részektől. Persze éppen emiatt mondjuk egy szögletes/borbély/spanyol fejűvel jobban hozzáférsz az ilyen rejtettebb zugokhoz is. Valamit valamiért...
Mondjuk ettől függetlenük kellő gyakorlattal egy kerek fejűvel is tökéletesen meg fogsz tudni borotválkozni, és innét már valóban csak egyéni ízlés kérdése...

Az egyedüli amire gondolni tudok, hogy az egyenes végüek közül néhány elég helyes, s egy rossz mozdulattal karcolhat is. de ez csak az én elképzelésem, fogalmam sincs, igaz-e.

Ha karcol a "hegye", akkor rosszul van megfenve szerintem... Arra ügyelni kell az élezésnél, hogy ilyen hegyes sarok ne alakuljon ki, minimálisan, de le kell kerekíteni a szögletes fejűt is.

Én tudom, hogy egy 5/8-assal fogok kezdeni [...]

Kezdetnek szerintem ez a méret a legjobb választás.

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #38 Dátum: 2010. Március 24. - 14:23:32 »
Akkor menjünk tovább az eszközök témában: bör.

Lógós, feszíthetös vagy fára ragasztott? A logika azt mondja, ez utóbbi, ha már a fenés szöge is ugyanez. Mert ha a lógós vagy a feszítös nincs eléggé megfeszítve, akkor ott "túlhajlik" az él. De majd remélem Ti jól megmondjátok, melyik és miért  ;).

Ami a böröknél feltünt, hogy a szélességük általában a fele a kés szélességének. Ennek van valami oka vagy csak anyagspórolás? nem lenne jobb egy ugyanolyan széles bör, mint maga a kés, hogy ne kelljen csúsztatgatni rajta? Mert lehet kapni 78 mm széles nadrágszíjnak való bört, gondoltam olyat veszek inkább, ha az is megfelelne. Aztán felragasztom egy "rönkre" :D Vélemény?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #39 Dátum: 2010. Március 24. - 14:40:59 »
Attól függ. Minden borotválkozás előtt sima lógó bőr kell, vagy feszítős,  azelőtt lehet használni fára ragasztottat is, pasztával vagy anélkül. De minden nevesebb fórumon azt tartják hogy lógó bőrös fenés a legjobb minden borotválkozás előtt, és nekem is ez a tapasztalatom. Attól függetlenül hogy a fára ragasztottal is tökéletes az éle, de mintha picit más lenne, még tesztelgetek én is, kezdő vagyok a szakmában :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #40 Dátum: 2010. Március 24. - 15:01:20 »
Aztán olyan is létezik, ami fára "ragasztott", de mégis hasonlít az általa nyújtott eredmény a feszítettre. Ennél a bôr és a fa között van egy 1/2-1 cm-es rugalmas habgumi vagy ilyesmi puha réteg. A minôségi fára ragasztottak is viszonylag rugalmasak tudnak lenni, mert több hajlékony, vékonyabb réteg fával készülnek.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #41 Dátum: 2010. Március 24. - 17:27:36 »
Egy szögletessel könnyebben belevágsz az orr/fülcimpába

Ugy is van, en siman megvagtam az orromat vele. Csak neztem magam ele, hogy mi tortent  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #42 Dátum: 2010. Március 24. - 17:32:43 »
Nekem 3 inches (kb 7,5 cm) szeles borom van fenesre es bevalni latszik. Ha jol neztem a torteneti elozmenyeket, itt Europaban a keskenyebb borok voltak altalanosan hasznalatosak, ezeken ugye meg kell tanulni atlosan fenni. A 3 inches bor pedig inkabb amerikai talalmany, leginkabb kenyelmi okokbol hasznaljak, illetve szamomra kezdokent joval egyszerubb is ennek a hasznalata. De nem zarnam ki azt sem, hogy ha a keskenyebb szijon atlosan fensz, az jobb erdemenyt hoz... Arban is van kulonbseg, de szerintem nem olyan jelentos, hogy valaki csak emiatt vegyen keskenyebb bort.

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #43 Dátum: 2010. Március 24. - 21:31:33 »
Idézet
Shave-ready

mit takarna ez? sajna semmit nem mond nekem. ha lehet magyarul ...  :D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #44 Dátum: 2010. Március 24. - 21:34:25 »
Shave ready-nek nevezik a borotválkozásra/használatra kész állapotot: amikor kicsomagolod és már mehetsz is borotválkozni. ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici