Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305823 alkalommal)

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #45 Dátum: 2010. Március 24. - 21:41:43 »
köszi. Az NTS pl. ilyen volt, azt megkérdeztem. Azt írta az eladó, hogy érdemes börön meghúzni, de már élezett. Meg amit még eddig néztem, azok mind készen voltak a bevetésre. de a vásárlás elött ugyis rákérdezek, mert semmi kedvem még éleztetni is. magam nem fognék hozzá nulla gyakorlattal :)

a vásárlás elött, ami nem tudom mikor lesz. nekem még így 2 hét után sem sikerült dönteni, s minél többet olvasom a német fórumokat, a hamvaikból feltámadt néhai gyártókról, akik akarják a tortából a saját szeletjüket, s amelyek egy része a gyártást külföldre helyezte ki Solingenböl ... egyre bizonytalanabb vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 24. - 21:48:55 írta nemo »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #46 Dátum: 2010. Március 24. - 21:45:43 »
Ezért is jó elsőre nem egy húszezres Dovóval kezdeni. Veszel egy régit 4-5-6-7 ezerért, megtanulsz rajta mindent, aztán úgyis veszel még X darabot...  ;)

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #47 Dátum: 2010. Március 24. - 21:51:11 »
hát, tervezni nem tervezem öket halmozni  :). elképzelésem szerint megmaradna az elsö, mert gyüjtö hajlamom (ebben az irányban) nincs. Ezért szeretném jó lmegfontolni, miért is adok ki 100-120 eurót.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #48 Dátum: 2010. Március 24. - 22:00:23 »
Aha. Eleinte mind ezt mondjuk.  8)
Na mindegy, akkor nézd szigorúan közgazdasági aspektusból: nem jobban megéri egy plusz cca egyharmados befektetés, amin mindent bátran kitanulsz, és utána örömmel tudod saját magad, helyesen kezelni a második, végleges drágát, mint kockáztatni a rögtön első drágával? Nem nehéz ám elrontani egy borotvát...  ::)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #49 Dátum: 2010. Március 24. - 23:41:35 »
Nem tudom, merre laksz, de szerintem szívesen segít közülünk bárki a fenésben.
Amire egyébként egy új borotvánál is könnyen lehet, hogy szükséged lesz, mert tudtommal az új Dovokat sem "shave-ready" állapotban árulják, még ha esetleg az eladó azt is mondja...

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #50 Dátum: 2010. Március 25. - 00:02:43 »
Köszi az ajánlatot, sajna túl messze lakom ahhoz hogy élni tudjak vele (Németo.)  ;) . A fene sem gondolta, hogy használhatatlan állapotban sózzák az emberre ezeket :D. A Wacker oldalán olvastam épp az elöbb hogy ök is élezve küldik, csak börözni kell. Állításuk szerint a késeik kb. 1000 borotválkozást bírnak ki, csak ezután kell kövön élezni. Ha csak a fele igaz, akkor nálam kibírna 2 évet, mire élezni kell :D.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 25. - 00:08:01 írta nemo »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #51 Dátum: 2010. Március 25. - 00:47:13 »
Állításuk szerint a késeik kb. 1000 borotválkozást bírnak ki, csak ezután kell kövön élezni. Ha csak a fele igaz, akkor nálam kibírna 2 évet, mire élezni kell :D.

Elméletileg akár igaz is lehet, de az 1000 borotválkozás 100 EUR-ért nem valószínű, arról nem is beszélve, hogy arra is gondolj, hogy mi van akkor, ha véletlenül baleset éri az élt, ( könnyen megeshet, hogy koccolod a mosdóhoz stb. ) máris bajban vagy... tehát, ha Str8, akkor jobb a teljes fenés procedúrával tisztában lenni és hallgatni edrose-ra és kezdeni egy alacsonyabb árszintű késsel, amit ha a -tapasztalat hiányában- ne adj isten elélezel, sem fog akkora bosszúságot okozni.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #52 Dátum: 2010. Március 25. - 07:26:01 »
Nemo, ha Németországban vagy, szerintem legjobban akkor jársz (most magunk ellen beszélek... :) ), ha valamelyik német fórumon veszel egy ottani bejáratott eladótól egy felújított darabot, esetleg valami rusztikusabbat. Ha viszont valami újat veszel, akkor is van lehetőséged elküldeni valakihez éleztetni (van aki simán postaköltség fejében vállalja, van aki pár eurót kér érte). Ami a Wacker késeket illeti, tudtommal azok manufaktúrában készülnek, így náluk el tudom képzelni, hogy borotválkozásra kész állapotban postáznak. Egy nagy gyártó (DOVO, PUMA, stb...) nem nagyon teheti meg, hogy gyártás után még elszöszmötöl a "finombeállítással". (Én anno extrametálnál vettem új kést, arra is azt mondta az eladó, hogy azonnal lehet használni, mégis úgy tépett, hogy könnybe lábadt a szemem a "gyönyörtől"... ;))

Ami a bőröket illeti, szerintem funkcionalitásban nincs különbség, attól függ, ki mit szeret jobban használni. Nekem pl. egy elég széles (kb. 8 cm) elég hosszú (kb. 40-50 cm) lógó fenőbőröm van, meg utazáshoz egy kis rövid, keskeny "bőrös fenőfám", a lógót jobban szeretem, mert gyorsabb, kényelmesebb, jobban kézre esik.
Tehát szerintem, ha van elérhető közelségben ilyen derékszíjnak való bőr, az tökéletes pl. lógó fenőbőrnek. (Arra azért ügyelj, hogy a felülete szép sima -ne ráncos- legyen, és lehetőleg natúr színű!!!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #53 Dátum: 2010. Március 25. - 08:03:26 »
Az olyan fenôbôrrel lehet valamit kezdeni, amely ugyan jó állapotú, de a felületén nem mély bevágások vannak? Van arra valami megoldás, hogy ezek eltûnjenek? Csiszolás vagy ilyesmi? Na, nem teljesen átvágott, elszakadt öreg bôrre gondoltam....
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 25. - 08:49:35 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #54 Dátum: 2010. Március 25. - 08:24:32 »
Fonti en a megvagdosott boromet egy kis reszelovel tettem rendbe es most tokeletesen hasznalhato.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #55 Dátum: 2010. Március 25. - 08:38:52 »
Ezen már én is gondolkodtam, annyi biztos, hogy meg lehet a felületet csiszolni, és az segít ha nem volt a kikészített rész teljesen átvágva.
Nagyapám cipész volt, ő csinált olyat, hogy a kopott cipőket bőrfestékkel újrafestette, az ott segített. DE! Mivel itt általában natúr bőrről van szó, azt nem tudom, hogy arra van-e valami módszer, hogy a kikészített felület újra egységes legyen (mondjuk mélyebb vágásoknál...). Majd rákérdezek jóapámnál, hátha neki van ötlete (mégiscsak egy cipész mellett nőtt fel... :) )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #56 Dátum: 2010. Március 25. - 09:26:23 »
mry314, köszönöm a választ, ez sokat segített. Tartottam töle, hogy ha sima nadrágszíjnak valót veszek, akkor talán nem lesz a felülete olyan finomra kidolgozva, s ezáltal használhatatlan lesz. Mivel jobban szeretnék egy széleset, igy meg fogom rendelni ezt, van natúr színben is nekik, 1,2m hosszú és kb 3-3,5 mm vastag. Így nézve lazán kijön belöle 2 db, s töredéke lesz a bolti 4 cm-es árának.

A nagyobb gyártókkal igazad lehet, ök nem éleznek, a forgalmazó meg ezzel nem foglalkozik. Viszont én már alig várom hogy találjak valamit és kipróbáljam, nem hogy még el kelljen küldenem élezésre. MIndegy,lassan pontot kell tennem a végére, mert az asszony már nehezen viseli a helyzetet, hét végéig döntenem kell :D.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #57 Dátum: 2010. Március 25. - 09:39:51 »
Nemo, örülök, hogy segítettem.

Egy kis lökés a döntéshez (igaz nem új, és nem 5/8-os, de ennyiért szerintem nagyon jó vétel, és biztos shave-ready!):
http://www.wolfdomain.de/privatverkauf/rasmesser/8-BO-Ku-sc-200.html
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #58 Dátum: 2010. Március 25. - 09:40:31 »
nemo, gondolom nem gond a német, nézelődj itt is: a német Gut-Rasiert fórum marktplacca.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #59 Dátum: 2010. Március 25. - 09:44:09 »
...igaz nem új...

Hát, azért neuwertig, unbenutzt
Bár egy száz eurós késen tanulni...
Mindazonáltal én megvenném, mert ez a focis B&S a szívem csücske, csak mellé egy tanulósat is...  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici