Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305716 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #75 Dátum: 2010. Március 27. - 23:04:39 »
Ha ennyire rossz a helyzet, inkább felajánlok javadra egy kést!  ;D ;D ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #76 Dátum: 2010. Március 27. - 23:44:14 »
Ha ennyire rossz a helyzet, inkább felajánlok javadra egy kést!  ;D ;D ;D

Köszi, ennyire nem rossz  ;D  ;D. Legrosszabb esetben is jön a vaterás, de már írtam a Wacker-nak is, lehetne-e esetleg szó egy bizonyos típusnál kisebb módosításról. Kíváncsian várom a választ, mert ha meg tudnánk egyezni, akkor náluk vennék.

Amúgy vagy 2 hete vettem magamnak már egy olcsó Wilkinson DE-t a DM-ben, annyit nem sajnáltam érte kiadni amennyibe került. Próbálni akartam, hogy áll  a valódi pengéhez a böröm, de ez sem engedi közel, s ez idegesít. Lehet lefaragom a távtartóját :D.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 27. - 23:53:28 írta nemo »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #77 Dátum: 2010. Március 28. - 00:12:30 »
Ok! Én szorítok! Wackerek is igen jó kések!  ;)

Ami az olcsó wilkinsont illeti, pont annyit ér, mint amennyibe kerül...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #78 Dátum: 2010. Március 28. - 23:38:52 »
Ha kell fonti, vigyed, de igyekezz, mert ha hétvégéig nem viszed, és én addig sem találok, lehet hogy rákényszerülök.

Hát nemo, ez a Wolf úr eddig nem válaszolt, pedig írtam a NassRasur.com-Forum-beli címére is, ahol ő az egyetlen admin.
Lehet, hogy nyaral valahol, vagy csak úgy elutazott dolog ügyben valahova. ...ezek az adminok ilyenek!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #79 Dátum: 2010. Március 28. - 23:46:59 »
Hát nemo, ez a Wolf úr eddig nem válaszolt, pedig írtam a NassRasur.com-Forum-beli címére is, ahol ő az egyetlen admin.
Lehet, hogy nyaral valahol, vagy csak úgy elutazott dolog ügyben valahova. ...ezek az adminok ilyenek!  ;D
Nem baj fonti, nincs veszélyben a kés részemröl :). Wacker úr épp az este kérdezett vissza, mi lenne az elképzelésem kés ügyben. Ha bevállalja a módosítást amit kértem az egyik modellnél akkor jó, ha nem akkor megveszem egy kész modelljüket.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #80 Dátum: 2010. Március 28. - 23:50:18 »
Wacker úr bármelyik késével tuti jól fogsz járni nemo! Egyik jobb/szebb mint a másik...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #81 Dátum: 2010. Március 29. - 00:31:17 »
Wacker úr bármelyik késével tuti jól fogsz járni nemo! Egyik jobb/szebb mint a másik...
Tudom, tudom ... csak 5/8-as nem nagyon van neki. Bízom benne hogy a 6/8-assal is el fogok boldogulni.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #82 Dátum: 2010. Március 29. - 12:16:20 »
Nemo én a 7 meg a 8 nyolcadosaimat is nagyon megszerettem, sőt! Bár az is igaz, hogy nálam nagyobb egybefüggő felületeken "dolgoznak"!  :D
(Ja és Wolf úr már küldi a kis BONSA-t nekem!  8) )
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #83 Dátum: 2010. Március 31. - 12:54:49 »
Sziasztok!

Bemutatkozásként: a pamacs és penge blogról keveredtem ide az admin javaslatára. Első körben a késes borotválkozás érdekelne, de látva, hogy a kockázat befektetés oldalról elég nagy (vagyis egy jó minőségű penge túl költséges ahhoz, hogy próbából belevágjak), inkább a biztonsági borotvákkal kezdeném.
kb. 10 éve elektromos borotvát használok, előtte évi egy szett duplapengés biztonságit használtam el, mert csak akkor borotválkoztam, ha feltétlen muszáj volt (folyamatos borosta). Mára "sajnos" oda jutottam, hogy a naponta aktuális borotválkozás jórészt elkerülhetetlen.

Családi "hagyomány", hogy minden bőrirritációt masszív benövések és heveny "kipattogás" kísér, ezt eddig semmivel nem sikerült elkerülnöm. Az ideális a három naponta végrehajtott nedves borotválkozás géppel (szappanozás, kíméletes borotválkozás egy száraz-nedves Braunnal). Az eredmény érzetre kitűnő, egy nappal később gyenge kipattogás, két napra rá pár alánövést kell kioperálni. Bevált, de kevés.

Összefoglalva: rettenetesen érzékeny bőrre, jórészt "szanaszét" növő, ritkás, ugyanakkor erős arcszőrzetre kellene javasolnotok valamit, ami minőségi (tehát bőven nem az eldobható kategória), elfogadható kezdőnek is.

A Merkur Futur például kifejezetten tetszik: http://www.merkur-razor.co.uk/products/Merkur-Futur-Brushed-Steel-Razor.htm

A penge másik történet, itt várhatóan az lesz, hogy vagy egy tucat típust kipróbálok azonos körülmények között, és döntök.

Krémre egyelőre ezzel teszek egy próbát: http://www.clinique.co.uk/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CAT1033&PRODUCT_ID=PROD1103

A többi nagyjából részletkérdés, de minden tanácsot szívesen fogadok.


Köszönettel,

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #84 Dátum: 2010. Március 31. - 13:12:55 »
Szia,

Elsőre nem biztos, hogy Futurral kellene kezdened.. edrose-nál rendelhető a sokak által már próbált Lord L6, ami jóval költséghatékonyabb és a legtöbb ember szerint az a bestbuy :D Ha azzal bejön a dolog és bőröd is szereti, akkor esetleg érdemes továbblépned és beruháznod egy Futurba.
Pengéknél nekem bejött a BIC és épp tegnap próbáltam a Lord-ot is, ami eddig veri, de még csak egyszeri használat volt.
Krémekre is sok javaslatot olvashatsz, a legtöbben a proraso-t javasolják, nekik teljes termékpalettájuk is van és árban is nagyon jók. edorse shopjában itt a fórumon erre is találsz megoldást.
A legfontosabb a borotválkozás előtt az arcbőr megfelelő előkészítése. Zuhanyzás vagy forró törölköző + pre shave (oliva olaj vagy preshave kozmetikumok). Nálam anno ezek bevezetésével már lecsökkent az irritáció nagy mértékben.

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #85 Dátum: 2010. Március 31. - 13:46:28 »
Szia!

Nem gondoltam, hogy azzal kellene kezdenem, már csak azért is, mert az ára, ahogy elnézem, simán vetekszik egy átlagos késével...

Az ötleteket köszönöm! Az eddigi tapasztalataim alapján a fürdés utáni (villanyos) borotválkozás lesújtó végeredményt és brutális irritációt hozott következményként, vagyis nem volt sem jó, sem kényelmes, sem egészséges. Lehet, hogy keserves lesz az út a megoldásik, de bízom benne, hogy sikeres lesz...

Üdv,

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #86 Dátum: 2010. Március 31. - 13:51:07 »
Professzore, udv a forumon!

A Futur kituno valasztas, mivel allithatod az agresszivitasat igy tokeletesen hozzahangolhato a borodhoz es a szorzetedhez. Persze valo igaz egy olcso Lord kiporbalasaval sokat nem veszitesz, valoban toredekebe kerul egy Futurnak.

A Clinque ha jol tudom egy brushless krem es altalaban az ilyen tipusu kremek kozul a legjobbak kozott emlitik. Ettol fuggetlenul nekem ketsegeim vannak a hatasfoka felol, egyszeruen nehez elkepzelni, hogy az elokeszitesben olyan alapos legyen, mint a pamacsos megoldas. Ettol fuggetlenul azt mondanam probald meg elso korben ezt az utat, ne kezdj el egyik naprol a masikra DE-vel es pamaccsal borotvalkozni, mindegyiket meg kell tanulni es jobb ha nem egyszerre tortenik a ketto. Ha kesobb kiprobalnal mas kremet vagy szappant is, akkor a nagyon erzekeny borre, mindenfelekeppen illatmentes tipust ajanlanek. Ha tenyleg erzekeny a borod, hiaba irjak ra egy illatositott szappanra, hogy erzekeny borre valo, attol meg iritaciot fog okozni. Legalabbis az en tapasztalatom ez.

A benott szorszalak problemajan altalaban segit ha DE-re ter at az ember.

Penge minta van Ed boltjaban (Lordok), vagy mas pengekbol lehet Paul-tol a Connaught Shavingstol.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #87 Dátum: 2010. Március 31. - 13:58:46 »
Szia!

Nem gondoltam, hogy azzal kellene kezdenem, már csak azért is, mert az ára, ahogy elnézem, simán vetekszik egy átlagos késével...

Az ötleteket köszönöm! Az eddigi tapasztalataim alapján a fürdés utáni (villanyos) borotválkozás lesújtó végeredményt és brutális irritációt hozott következményként, vagyis nem volt sem jó, sem kényelmes, sem egészséges. Lehet, hogy keserves lesz az út a megoldásik, de bízom benne, hogy sikeres lesz...

Üdv,

Professzore

Szia,

Szerintem a Future egy nagyon jó borotva! Hogy Neked jó lesz-e, azt lehetetlen megtippelni. Egy biztos, legyen az Future, HD, Progress, Lord stb. vagy valamelyik klasszikus Gillette, valószínű, hogy egy bizonyos idő után (amig kialakul a technikád) jóval kevesebb irritációval, benőtt szőrszállal kell majd szembesülnöd.
Azt meg most megjósolom, hogy ha ráérzel a ceremónia ízére, akkor nem a Future lesz az egyedüli DE borotvád!  ;) A többi cuccról nem is beszélve!  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #88 Dátum: 2010. Március 31. - 16:19:59 »
Prof. Üdv a fórumon,

csak annyit tennék hozzá, ami az eddigi hozzászólásokból kimaradt, hogy a nagyon érzékeny bőrödre, nem elsődlegesen a megválasztott eszköz lesz a gyógyír, a tudatos borotválkozási szokásaidon és az eddigi technikádon is változtatnod kell. Amit így elsőre a leírásod alapján látok, a villanygépeket messziről kerülnöd kéne, sőt a többpengés készülékeket is. A DE (vagy a kifejezetten egykéses borotvák) innentől a jó választás, azonban mérlegelned kell majd a kipattogzott bőr, illetve a sima arcbőr kérdésén, az összevissza szálírányba növekedő szőr, párosítva az érzékeny arcbőrrel, valószínüleg hozzá kell majd szoknod az egykörös borotválkozáshoz és a kiméletes 1 irányba (szálírányba) történő lehúzásokhoz. A már benövő szőrök ellen is van gyógyír, ezeket a folyamatosan gondot okozó szőrszálakat el kell távolítani, illetve a kencékkel vigyázni, hogy a bőrödet ne puhítsák túlságosan, valamint a leborotvált szőrszálak minél inkább derkékszögben legyenek levágva.
A fentieket betartva elöbb-utóbb nem lesz gondod, akármilyen készüléket is választasz.

Üdv: Penge       

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #89 Dátum: 2010. Március 31. - 17:10:28 »
Üdv Prof. Nekem Futurom van, igaz hogy csak szűk egy hónapja, de nálam bevált, komoly cucc. Mondjuk kb 15 éve borotválkozom DE-vel.
Jazz és a Vespám

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici