Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305778 alkalommal)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #90 Dátum: 2010. Március 31. - 22:49:27 »
Sziasztok!

Hálásan köszönöm a meleg fogadtatást és a hasznos tanácsokat! Az aláírásokat és az avatarokat elnézve kellően "elmebeteg", vagyis minden tekintetben kitűnő társaságba érkeztem, bízom benne, hogy idővel én is hasznára lehetek.

Az első lépések bizonyára óvatosak lesznek. Ahogy az első eszközöket (vélhetőleg jövő héten) sikerül beszereznem, elkezdem a mélységi kutakodást a technikák iránt, és természetesen az eredményekről is beszámolok.

Egy dolgot borzasztó régóta keresek: tisztességes világítással ellátott borotválkozótükröt (a páromnak is jól jönne, neki nyilván nem borotválkozáshoz  :) ).

Köszönettel és mindenféle jókívánsággal,


Prof
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 31. - 23:02:29 írta Professzore »
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #91 Dátum: 2010. Április 01. - 17:24:11 »
Üdv Prof. Nekem Futurom van, igaz hogy csak szűk egy hónapja, de nálam bevált, komoly cucc. Mondjuk kb 15 éve borotválkozom DE-vel.

Szia Sly,

Ha a sima "kezdő" borotva beválik, valószínűleg a Futur lesz a következő. Kérdésem, hogy egyrészt "mélyebben" mi a véleményed róla (állíthatóság, használhatóság tekintetében), másrészt honnan/hogyan szerezted be.

Üdv,

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #92 Dátum: 2010. Április 01. - 18:03:30 »
Írok privit
Jazz és a Vespám

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #93 Dátum: 2010. Április 01. - 18:18:37 »
Egy dolgot borzasztó régóta keresek: tisztességes világítással ellátott borotválkozótükröt (a páromnak is jól jönne, neki nyilván nem

Prof itt találsz tisztességes világítós tükröket. Igaz elég borsos áron. Ezek azonban 3x-osak mind. Nekem 5x-ös van világítás nélkül, szerintem jobban jársz ilyennel, bár a hölgyek nem szívesen néznek bele!  ;) ...én viszont szemüveg nélkül látok minden szôrszálat.  :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #94 Dátum: 2010. Április 01. - 18:31:35 »
Egy dolgot borzasztó régóta keresek: tisztességes világítással ellátott borotválkozótükröt (a páromnak is jól jönne, neki nyilván nem

Prof itt találsz tisztességes világítós tükröket. Igaz elég borsos áron. Ezek azonban 3x-osak mind. Nekem 5x-ös van világítás nélkül, szerintem jobban jársz ilyennel, bár a hölgyek nem szívesen néznek bele!  ;) ...én viszont szemüveg nélkül látok minden szôrszálat.  :D


Ilyen van szuleimnel is, valoban jok. Viszont en egyatlalan nem szerettem ilyen nagyitos tukorben borotvalkozni. Valahogy sosem tunt jonak a vegeredmeny ha beleneztem  ;D

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #95 Dátum: 2010. Április 01. - 20:50:37 »
Prof itt találsz tisztességes világítós tükröket.

Fonthunter,

Köszönöm! Nagyjából ezeket kapni az összes bútoráruházban (Domus, Kika, Ikea stb., illetve a belvárosi lámpa/fürdőszobafelszerelési boltokban), nagyjából azonos áron. Eleddig mindegyikkel pontosan ugyanaz volt a bajom: nem világítanak eléggé. A TV-ben ment egy időben a Philips egy ilyen ultrahiperszuper villanyos borotvájának a reklámja, ahol a falból kijön egy légvédelmi reflektor fényerejét megszégyenítő borotválkozótükör. No, olyasmi kellene. Az a gondom ugyanis, hogy a fürdőszobaszekrény tetején lévő két 20 W-os halogén kevés, ráadásul mindent árnyékba von, ami az álam vonala alatt van, mindezek felett még el is vakít. Ezért szertartásszerűen megyek a napfényes gardróbszobába az öltözőtükörhöz ellenőrizni (ott tényleg világos van).
Lehet, hogy hirtelen ötlettől vezérelve egy világítás nélküli változatra csináltatok egy LED-sort. Szépnek nem lesz szép, de legalább ronda lesz. :-)

A nagyítással nem lenne bajom, 3x bőven elég, a síktükörben is pontosan látok mindent, amivel kvázi elégedetlen vagyok. :-)

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #96 Dátum: 2010. Április 01. - 20:59:04 »
Prof nekem nagy szerencsém volt, mert a lakásfelújításnál - kisebb zökkenökkel - rá tudtam venni a mestereket, hogy megfelelô világításra szereljék át a fürdôszobát. Így aztán nekem egy kapcsolással jobbról balról oldalról (is) jön a borotválkozó fényem. Esetleg talán nálad is egy ilyen megoldás javítana a helyzeten, ha nem is teljes átépítésbe kezdenél bele...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #97 Dátum: 2010. Április 01. - 21:09:36 »
Ez lenne az optimális megoldás, csak nem megvalósítható. Itt most legalábbis nem. Ez az általatok ihletett LED-es ötletem megvalósíthatónak tűnik mindenesetre...
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #98 Dátum: 2010. Április 02. - 00:08:33 »
Prof.
A LED-es megoldással kapcsolatban azért készülj fel, hogy a megfizethető kategória technikailag még mindig elég gyerekcipőben jár. Én 2 éve építkeztem és minden világításom LED. Van ami 12V-os trafóról, van néhány LED sor is, a többi sűlyesztett 220-as spot. Mind LED. Kb 1 év elteltével az összes LED már alig pislákol, nem ad rendes fényt, van amit már többször cseréltem.( Viszont lekapcsolt állapotban is ingyen világít)  ;D Próbálkoztam a piacon kapható minden típussal, néhány helyre raktam húzós (12e Ft/db) Powerledet. Csak azok jók! A többi kb 200db kuka... már kb. egy év után ( Elméletileg 50000 órát bírnak). A ragasztható, toldható trafós LED sor is, ami most már inkább háttér hangulatfény, mint megvilágítás... Én azt mondom, lehet jobb még 2x10W spot valahogy dizájnosan oldalról kifüggeszve és a meglévőkhöz bekötve ( ha a trafója bírja a szekrénynek) Ugyanúgy megvalósítható.

ÜDv Penge

     

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #99 Dátum: 2010. Április 02. - 00:49:52 »
Mekkora élettartama van a LED izzónak?Sok LED izzó gyártó minimálisan 50.000 üzemórás élettartamot jelöl meg a LED izzó élettartamának, sajnos azonban ez csak a nem fehér (sárga, piros, kék, zöld és RGB) színű LED izzókra igaz, a fehér izzók fényereje a fehér színű LED gyártási technológiájának betudhatóan az üzemeltetési évek során folyamatosan csökken. Ez azt jelenti, hogy napi 8 órás (reggel 2 óra, este 6 óra) használat mellett az első év után a LED izzók fényereje 3-5%-kal lecsökken. A második év végére 5-10%-kal a 3. év végére 10-15%-kal csökken az izzók fényereje. Gyakorlatilag szépen lassan elhalványul a LED izzó fénye. Végül is elmondható, hogy bírja 50.000 óráig is a LED izzó, csak nem valószínű, hogy bárki is szeretne 80%-kal lecsökkent fényerejű izzókkal egy szobában tartózkodni. A piros és sárga LED-es izzók 100.000 órás, a kék LED-es 50.000, a zöld 70.000 órás időtartam alatt veszítenek 20%-ot a fényerejükből

Via

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #100 Dátum: 2010. Április 02. - 11:37:54 »
Sziasztok!
Köszönöm a felvilágosításokat! Kollégám 8 éve LED technológiával foglalkozik, az egész lakása azzal van bevilágítva különböző felállásban (spottól a fénysoron át a hangulatfényekig). Amire kell, arra 14-16 hagyományos fehér LED meg fogja tenni, a meghajtást meg egy műgyantával kiöntött panelben berakom a szekrénybe a trafója mellé.
Lehet, hogy mindenestül drágább lesz, mint egy gyári, nyilván ez esetben nem vágok bele.
Üdv, Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #101 Dátum: 2010. Április 02. - 17:13:47 »
Fain! Prof. Meg tudnád adni a kollegád elérhetőségég, hátha tud ajánlani egy számomra is megfelelő megoldást, ha nála bevált rendszer műxik. Gondolom, leteszteltte és tud ajánlani bevált égőket.

Nekem nem 80%-os veszteség volt egy év alatt, hanem több, mint 50%! ( Nem mérve, ránézésre)  Mondjuk világítunk reggeltől estig. A legszembetűnöbb különbség a vadi új és a használt közt pont a GU10-es spotok és a LED soron van/volt, többféle fehét (hideg/meleg fehér, iceblue fehér) és a szinváltós égők is elhalványodtak kb. fél év alatt. Érdekes módon a Power LED-ek tökéletesen bírják ránézésre) Lehet nálam a hiba, kapcsolatban van valamilyen indukciós feszt generáló vezetékkel, ami a LED-eket "világítás lekapcsolt" állapotban is égeti, úgy, hogy a megszakítók tökéletesen működnek.



     

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #102 Dátum: 2010. Április 02. - 22:54:28 »
Meg tudnád adni a kollegád elérhetőségég, hátha tud ajánlani egy számomra is megfelelő megoldást,

Írtam privátot. A folyamatosan világító LED-ekre meg csak annyit, hogy mielőtt valami elfüstöl a lakásban, nézesd végig a rendszert földhurok tekintetében. Haveromnak egy millás projektora és a fél hangrendszere bánta.

Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #103 Dátum: 2010. Április 03. - 10:20:24 »
Prof Köszi,

A rendszert átnézték már egy páran, és mindent kimértek. A megállapítás minden esetben az volt, hogy a ledek a lúdasok. Már az a tény, hogy pl. a spot ledek 220-ról mennek és pl. van olyan kör ami több mint 100m hosszú hordozza magában a problémát, ami a folyamatos pislákolást illeti (ez egyébként led specifikus, van amelyik nem pislákol). Annyi biztonsági elemet építettünk a rendszerbe, hogy a műszaki berendezéseimet nem féltem, (kop-kop) nem is volt még semmi probléma.

Privit megkaptam köszi.



 

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #104 Dátum: 2010. Április 04. - 00:18:13 »
...
(Ja és Wolf úr már küldi a kis BONSA-t nekem!  8) )
Ma (pontosabban tegnap :-) ) én is megkaptam a Wacker Allround-ot. Végül emellett döntöttem. A bőrnek is meg kell érkeznie jövő hét elején, addigra megint kiszőrösödöm és ki is tudom próbálni :). Csak kötszert kell még szereznem addigra...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici