Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305705 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #420 Dátum: 2011. November 29. - 05:34:42 »
Dobozfedel. Egy regi Soluna keszletben a pamacsot kellett ebben tartani.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #421 Dátum: 2011. November 29. - 07:22:26 »
Nekem (csak kést használok) eddig semmiféle problémát nem okozott az utazás! Van egy ikeás nagyobb méretű neszeszerem, abba pont belemegy a kés (SFK, szigorúan műanyag dobozban), pamacs, krém, AS, fenő (kicsi fára ragasztott bőr). Tálkát nem szoktam vinni, de pl. egy nagyobb átmérőjű műanyag joghurtos/tejberizses doboz pont megfelel, vagy ha nem, érdemes próbálkozni a tenyérben történő habosítással.

Ha valaki csak pár napra megy repülővel, kézipoggyásszal, akkor marad a szőrnövesztés, esetleg helyi borbély felkeresése borotválás céljából :evil: ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #422 Dátum: 2011. November 29. - 17:02:19 »
Az én utazós készletem még nem állt össze teljesen, de már minden eleme megvan legalább terv szinten: Lord L111 borotva, pengetartónak Wilkinson penge műanyagdoboza, pamacs ilyen: http://borotvafórum.hu/index.php?topic=16.msg26831#msg26831. AS egy kiürült illóolajos üvegben (10ml, 4-5 alkalomra elég), bár ennek most a teteje a szekrényben állva körberepedt, és elpárolgott; még keresek jobb megoldást, lehet, ha az eredeti cseppentős betétet benne hagyom kissé feltágítva, akkor kellő tempóban fog jönni, és nem feszül meg annyira a teteje, hogy elrepedjen. Szappan 1-2 karika Arko lesz, most várok hozzá egy lassan kiürülő Garnier kézkrémet, aminek pont megfelelő a doboza: kb.5cm átmérőjű, 1,5cm magas, kis pamaccsal úgy számítom, korrektül lehet belőle dolgozni. Ez a készlet súlyra és térfogatra is minimális, és egyetlen eleme sem olyan, aminek az elhagyása tragikus veszteség lenne: lássuk be, egy utazós készletnél ez is számottevő szempont. Esetleg még a borotvának nem ártana egy merev falú doboz, vagy egy olyan kisebb doboz, amibe ez így mind együtt belefér.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #423 Dátum: 2012. Február 03. - 08:10:32 »
Napi gyakoriságú késes (mindig ua. kést használva) alkalmanként 2-3 körös borotválkozás bőrözés és alkalmanként chromos balsa fás fenés mellett kb milyen időközönként kell a kést kövön fenni?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #424 Dátum: 2012. Február 03. - 12:14:42 »
A szakállad keménysége is egy befolyásoló tényező. Ha a Torrey-ra gondolsz szerintem jó néhány hónapot ki kell birjon.

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #425 Dátum: 2012. Február 03. - 12:47:33 »
A szakállad keménysége is egy befolyásoló tényező. Ha a Torrey-ra gondolsz szerintem jó néhány hónapot ki kell birjon.

Jelentem megfertőződtem. Bejövős a késes borotválkozás. Azóta naponta késsel borotválkozom. Tippem szerint 5-6 késem lesz. Egy Fila biztos.
Úgy érzem hogy el tudom sajátítani a fenés művészetét.
Jelen pillanatban azt próbálom kideríteni hogy miként lenne a legjobb nekem. Kő beszerzés v. állandó postázás. Plusz mennyire sürgős meghoznom ezt a döntést.
Mondjuk átlagos a pofázmányom és és átlagos késanyagot figyelembe véve.

Nem elérhető Max Ten

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #426 Dátum: 2012. Február 03. - 13:23:15 »
Egy késsel borotválkozom, heti 2-3 alkalommal 2011 novembere óta, akkor shave ready-ként vettem.
Csak fenőbőröm van, aminek nincs filc része...
Ha nincs összehasonlítási alap és alkalomról alkalomra mindig csak egy kicsit húz jobban, akkor az életszerű, hogy mindenkinek egyéni ingerküszöb kérdése, hogy mikor élezteti a kést.
Azt kérdezem a tapasztaltabbaktól, hogy nagyságrendileg mégis kb. 6-8 hónap az az idő, ami után (ilyen használat mellett) érdemes kövön meghúzatni?!

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #427 Dátum: 2012. Február 03. - 13:46:49 »
Jelentem megfertőződtem. Bejövős a késes borotválkozás. Azóta naponta késsel borotválkozom. Tippem szerint 5-6 késem lesz. Egy Fila biztos.
Úgy érzem hogy el tudom sajátítani a fenés művészetét.
Jelen pillanatban azt próbálom kideríteni hogy miként lenne a legjobb nekem. Kő beszerzés v. állandó postázás. Plusz mennyire sürgős meghoznom ezt a döntést.
Mondjuk átlagos a pofázmányom és és átlagos késanyagot figyelembe véve.

Én is hasonló cipőben járok.
Nálam kő lesz belőle, valahogy nem jó érzés a M.Kir.Posta kegyeire bízni egy kést.
Úgy tervezem veszek egy 8/4-es nortont.
Arról mindenki azt mondja, hogy hülyebiztos, de jó.
Már csak egy olcsó beszerzési forrás kellene hozzá.

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #428 Dátum: 2012. Február 03. - 13:56:02 »
Lehet, hogy nekem is ilyen kellett volna?  :crazy: Én elég hülye voltam, és ma már van egy kisebb hegynyi Shapton-om (GS, és Pro) meg némi DMT, meg japán natúr...pedig csak egy 4/8-as Norton kellett volna  :crazy:
Jelentem: egyszer az életben találkozz egy olyan "Hűdepiszokjóezazél"-el, és a Nortonodat kevésnek fogod érezni.
Na, de nem akartalak elkeseríteni (bár...). Kb. 1 évvel ezelőtt én is abban bíztam, hogy 20eFt alatt megúszom az élezéses ügyeimet. Tévedtem.

Igazad lehet, egyelőre egy nortonom sincs, és ezt kevésnek érzem.  :D
Akkor egy kezdőnek mi az ideális induló fenőkészlet?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #429 Dátum: 2012. Február 03. - 13:57:40 »
Én csak azt tudom megcáfolni hogy egy finiselő kő nem elég egy átlag felhasználónak. Több SRP tagról is tudok hogy 1 borotvát, 1 bőrt, és egy borbélyfenőkövet/sárgabelgát/türingiai követ használt több mint 10 éven keresztül, újraélezés nélkül. Az átlag konszenzus az, hogy ha rendeltetésszerűen használod a késed, és nem éri semmi komoly behatás az élét ezen kívül, akkor egy finiselő kő elég karbantartani egy borotva élét akármeddig. Sajnos személyes tapasztalataim nekem sincsenek erről, több késem is van, és mások borotváit is rendszeresen tesztelgetnem kell.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #430 Dátum: 2012. Február 03. - 14:00:36 »
Igazad lehet, egyelőre egy nortonom sincs, és ezt kevésnek érzem.  :D
Akkor egy kezdőnek mi az ideális induló fenőkészlet?

Én ha újra akarnám kezdeni, akkor 4k/8k Norton, és krómoxidos bőr, és legalább 1 évig semmi más kő. Egy kis 220-as és 400-as csiszolópapír valami sík felületen, síkolni, és kalap.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #431 Dátum: 2012. Február 03. - 14:03:21 »
Nortont lehet itthon beszerezni valahol?
Vagy külföldről honnan érdemes rendelni?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #432 Dátum: 2012. Február 03. - 14:07:17 »
Amit írtál az nem tudom hogyan kapcsolódik ahhoz amit írtam, de biztos én néztem el valamit.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #433 Dátum: 2012. Február 03. - 14:09:24 »
Én egy kést használok (néha kettő másikból válogatok), heti kétszer borotválkozom három körben és tavaly május óta elég volt egy normál jó minőségű bőr és egy pigmentes bőr. Előtte Fonti tett a borotvákra egy csodálatos élet és én most vettem egy japán követ, amivel próbálom az éleket karban tartani. Ha már ez sem elég, akkor újból felkeresem Fontit :-)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #434 Dátum: 2012. Február 03. - 14:12:42 »

+ 1 Sanyi!

Én is inkább egy a Sanyi által ajánlott ( vagy még Naniwa 12K, Spy ultra fine, Shapton 16K, kínai 12k)
 közül valamelyiket venném, ha csak egy késsel, egy pasztával, egy bőrrel, egy kővel kellene megoldanom hosszabb
távon a borotva karbantartást.

Azt, hogy melyiket, nyilván meghatározná, hogy milyen késről van szó, illetve az, hogy az adott egyénnek
melyikkel komfortosabb borotválkozni....   :fetreng: 

Gonosz dolog a fenti félmondat tudom, de tényleg higgyétek el ( mondom ezt a fenőkő beszerzéssel kacérkodóknak)
hogy sajnos nincs mindenkire rászabható egyéni megoldás, sőt az esetleges preferenciák is változnak idővel. Így
marad a kísérletezgetés, a fórumtársak közötti esetleges kő cserélgetés.

Ráadásul, míg rájössz, hogy melyik kő jó neked, sokat hibázol, aztán ha megtanulsz valamelyest fenni, egyre
kevésbé számít, hogy mit is használsz......


salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici