Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305782 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #435 Dátum: 2012. Február 03. - 14:16:28 »
Én ha újra akarnám kezdeni, akkor 4k/8k Norton, és krómoxidos bőr, és legalább 1 évig semmi más kő. Egy kis 220-as és 400-as csiszolópapír valami sík felületen, síkolni, és kalap.

Olyan dolgot nyilatkozol ki Sanyi ami neked jó, ezt azért ne felejtsd el....

Én egy 8000 norton+kromoxid után még összpisálnám magam borotválkozáskor.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #436 Dátum: 2012. Február 03. - 14:16:36 »
Szakember en sem vagyok...
Elso korben azonban ugy velem, hogy egy pasztas bor, vagy heveder eleg kellene, hogy legyen.

Aztan ugy is elkap a gepszij.
En most itt tartok kovekben: DMT EF, DMT EEF, Sarga Belga (iszapolo kovel). Ezzel teljesen meg vagyok elegedve.
Melle van pasztas bor, amivel a gyors maintenanceket megejtem. De ismetlem szerintem eleg lenne a pasztas bor is.
Hozzateszem, hogy nem egy kest hasznalok... es DE is bejatszik...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #437 Dátum: 2012. Február 03. - 14:20:50 »
Na igen. Tibi ismet bolcset beszelt.

Multkor finishelt nekem egy sheffieldit Naniwa 12K-val. Es bizony en masodik kor elott meghuztam egy keves pasztan, mert bantotta az arcomat.
A multkor meg Peti 16K-s Shaptonjan finishelt WB-re mondtam, hogy (egyreszt add el nekem bazze  :crazy:) lehetne jobb is az ele.
Magamnak a DMT EF, EEF, Sarga belgaval elezett WB specialtol meg el voltam ajulva (es nem csak a "megcsinaltam, kiralyvagyok" erzes miatt).

"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #438 Dátum: 2012. Február 03. - 14:24:53 »
Olyan dolgot nyilatkozol ki Sanyi ami neked jó, ezt azért ne felejtsd el....

Én egy 8000 norton+kromoxid után még összpisálnám magam borotválkozáskor.

Van ott a mondatom elején egy 2 betűből álló szócska, nem véletlenül van ott :) Én sokáig a 8k+ kövektől vártam a megváltást, amíg még fogalmam nem volt hogyan kell élezni, ezért tanácsolom mindenkinek, hogy először 8k-ig tanuljon meg élezni, és utána menjen tovább. Ugyan ma sem vagyok sokkal előrébb, de azért szorgalmasan próbálkozok. Lehet hogy a te arcodnak 8k+ a minimum, de eddig elég kevés ilyen emberrel találkoztam, szóval biztos nem a te arcod az átlag :)

Nortont lehet itthon beszerezni valahol?
Vagy külföldről honnan érdemes rendelni?

Itthon biztosan nem lehet, van forgalmazó aki megrendeli neked ha kéred, de olyan hasznot tesz rá, hogy abból majdnem veszel kettőt külföldről. Innen ebayről 118$-ra jön ki, érdemes 1-2 külföldi helyet megnézni, és megkérdezni mennyiért postáznak hozzánk, de 10-15$-nál többet szerintem ebből már nem lehet lefaragni. Ha él kint ismerős az usában aki haza tudja hozni, akkor 70-80$ környékén is meg lehet úszni.

http://www.ebay.com/itm/Norton-Combination-Water-Stone-4000-8000-Grit-/310375919238?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4843d8ae86
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #439 Dátum: 2012. Február 03. - 16:08:57 »
Tudom, hogy ismétlem magyam, de megint aktuális: Én tizenegynéhány éven át úgy borotválkoztam késsel, hogy nem is tudtam hogy létezik fenőkő borotvának. 1-2 évente elvittem kelemenhez, közben meg az általa készitett, bepasztázott nyeles fenőn bőröztem.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #440 Dátum: 2012. Február 03. - 18:18:23 »
Hát 130 db késsel a fiókomban nekem sem kellene fenőkő készlet!  :fetreng:

Azt hiszem hiba volt ezt az adatot nyilvánosságra hozni  ::)

Nem elérhető Max Ten

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #441 Dátum: 2012. Február 03. - 18:40:18 »
130 db :crazy:

Ha vesz valaki egy 4k/8k Nortont, az teljesen sík, vagy síkba kell hozni használat előtt?
(bocs az abszolút kezdő kérdésekért, de jobb topic-ba nem tudom írni)

Nem elérhető Max Ten

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #442 Dátum: 2012. Február 03. - 18:47:09 »
Nem sík. De ne zavarjon, mert kb. 1-2 borotva élezésétől már újból nem lesz sík, azaz ezt a követ folyamatosan síkolni kell.
Síkoló követ nehéz megúszni, bármit is választasz.

FBP Te milyen síkoló követ ajánlanál?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #443 Dátum: 2012. Február 03. - 19:30:29 »
130 db :crazy:

Ha vesz valaki egy 4k/8k Nortont, az teljesen sík, vagy síkba kell hozni használat előtt?
(bocs az abszolút kezdő kérdésekért, de jobb topic-ba nem tudom írni)

Mint FBP is irta nem sik, és néhány kés után megint nem lesz az. Viszont nem kell rögtön sikolókő.
Egy megfelelő méretű üveglap, meg egy 600-as vizes csiszolópapir.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #444 Dátum: 2012. Február 03. - 19:39:29 »
...én is így tanultam Tibitől.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #445 Dátum: 2012. Február 03. - 20:06:18 »
Ha mar elojott a sikolas...
Sarga belgakat mivel erdemes sikba rakni?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #446 Dátum: 2012. Február 03. - 20:10:35 »
Azt tudtam, hogy kivel tudom okosban elintezni...  ;) (sot meg azt is tudtam, hogy nem mostanaban lesz szuksegem.)
De a puszta technika attol meg erdekelt volna.  :evil:
DMT Coarse?!
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #447 Dátum: 2012. Február 03. - 20:15:53 »
Nagyon jók a DMT és Atoma "kövek", de aki nem élez sokat annak felesleges szerintem síkolni külön kő, bőven jó a csiszolópapír. Aki olcsón akarja megúszni, annak mindenképp ellenjavallt :)

Másik jó megoldás a Lidl-ben és Baumaxban néha kapható 3 db 150x50-es gyémántos élező lapka, abból ha szerencséd van akkor valamelyik majdnem sík, és az is teljesen jól használható. Eléggé tartósak is egyébként, nekem azóta is megvan amivel kezdtem, és elég sok mindent síkoltam már vele. Ha nem sík, akkor a nikkel lapot leszedve, és egy darab üvegre ragasztva készen is van a kősíkolód.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #448 Dátum: 2012. Február 03. - 20:17:18 »
Azt tudtam, hogy kivel tudom okosban elintezni...  ;) (sot meg azt is tudtam, hogy nem mostanaban lesz szuksegem.)
De a puszta technika attol meg erdekelt volna.  :evil:
DMT Coarse?!

Jaja, ha gyémántossal akarod akkor a coarse teljesen jó. De én a helyedben elintézném egy darab 400-as csiszolópapírral, és max 5 perc csiszatolással  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #449 Dátum: 2012. Február 03. - 20:25:01 »
...és két ilyen után a francba kívánod az egészet, és alig várod, hogy legyen egy jó síkolód, amivel 2 mozdulattal, 5 sec alatt sík lesz a köved.

Nekem eddig semmi gondom vele, igaz nem 2 mozdulat, hanem 8-10, meg lehet, hogy egy fél percet is eltöltök vele.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici