Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305827 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #450 Dátum: 2012. Február 03. - 20:25:32 »
Nanana...
Inkabb majd jol megkerlek, hogy csinakolja sikba!  :P
(Nem ma lesz)

Sarga belga utan kutatoknak:
http://thesuperiorshave.com/Coticules.html
Elegge megszalad a keszletuk ugy nezem...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #451 Dátum: 2012. Február 03. - 20:33:31 »
elég degenerált dolog egy európai cuccot az USA-ból megvenni   :evil:

Olyan mint kínából hozatni a fokhagymát, mégis jobban megéri. TSS-től vennék ha én akarnék újból venni, kb. ugyanannyi mint máshol, de legalább látom hogy mit veszek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #452 Dátum: 2012. Február 03. - 20:38:08 »
Ardennestol egy 150x50-es doboz 23 EUR. TSS-tol ugyanez 16.5 USD (szallitassal mindket ar). Lehet, hogy degeneralt dolog, de ott szeretek vasarolni, ahol olcsobb.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #453 Dátum: 2012. Február 03. - 21:55:20 »
toz:  :fenek: Az árkülönbségre meg ugye az egyik magyarázat, hogy ha az EU-ból veszed meg itthonra, akkor az ÁFÁ-s, ami itthon 27%, de Belgiumban is 20 körül volt, amikor néztem. Ezzel szemben az innen az USA-ba kivitt, majd hazahozott cuccok után csak vám jön, mert az USA-ban ugye nincs áfa, kivéve egy kér lúzer/csóró/előrelátó államot, de mivel nem oda szállíttatsz, ezért ez nem játszik. Persze ha a kivitt- ott levámolt, majd hazaszállíttatott cuccok elérik a vámos szerint a 100 dollárt, akkor újravám ÉS ÁFA  :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Max Ten

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #454 Dátum: 2012. Február 04. - 09:29:56 »

Sarga belga utan kutatoknak:
http://thesuperiorshave.com/Coticules.html
Elegge megszalad a keszletuk ugy nezem...


Ez a választék őrület! Mivel még elképzelésem sincs, hogy melyik forma, méret ideális, csak 16 almás ládányi követ látok az oldalon felvonultatva...  :borosta:
[A kövek terén egyenlőre a tájékozódás szakaszában vagyok.]

OFF
F*sza hobbit sikerült kifogni!  :boldog:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #455 Dátum: 2012. Február 04. - 11:35:16 »
... Persze ha a kivitt- ott levámolt, majd hazaszállíttatott cuccok elérik a vámos szerint a 100 dollárt, akkor újravám ÉS ÁFA  :borz2:

Ez így igaz, csak alacsonyabb a hivatalos ÁFA-mentes határ, viszont a számított értékbe a S/H (csomagolás/szállítási) költséget is beleszámítják.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #456 Dátum: 2012. Február 04. - 12:31:17 »
Érdekes ez a vámolás dolog. Nekem több olyan csomagom is volt amire rá volt írva hogy több mint 100$ az összértéke, állt a vámon több mint 1 hetet, és végül csak nem kellett fizetni semmit. Nem értem én ezt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #457 Dátum: 2012. Február 04. - 13:36:35 »
Remélem nem reklamáltál!  :fetreng:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #458 Dátum: 2012. Február 04. - 14:19:48 »
Akkor, amit az áfázásról találtam, persze azóta 27% az áfa:

22 EUR-ig vám és ÁFA mentes (ezt a nemzeti ÁFA-törvény nem tudom melyik pontja írja elő, mivel a 22 EUR 2009-ben a vámmentességi rendelet 150 EUR-ra módosította, csak az ÁFA törvényben ez a változás nem lett módosítva)
150 EUR i-g vámmentes de ÁFA/ 25 %/ köteles (a vámmentességekről szóló 1186/2009 tanácsi rendelet 23. cikk (2) bekezdése)
150- és 700 EUR -ig 2,5% átalány vámtétel és ÁFA köteles (nem találtam bejegyzést)
700 - 1000 EUR -ig tarifa vámtétel vám és ÁFA köteles (nem találtam bejegyzést)
1000 EUR felett vámokmánnyal /vámregisztrációs EORI számmal/ tarifa vámtétel és ÁFA köteles (nem találtam bejegyzést)


A legfrissebb - tavalyi - infókat innen lehet még kibányászni:

http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=13149

(A 22 euros áfamentes határ itt is megtalálható!)

....egyébként meg valóban szerencse kérdése. Nekem ez legutóbb elég sokba volt.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #459 Dátum: 2012. Február 07. - 13:13:26 »


Vannak olyan kövek, amik nagyon eltömítik a DMT coarse-t ( Naniwa), így én először durván sikolok extra coarse-al, aztán coarse-al, majd
kiegyenlítendő a legkissebb felületi karcokat, egy kis Haidu tisztító kövel "polírozok"   :sör: 


Üdv.: Nem Toz
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #460 Dátum: 2012. Február 07. - 13:34:57 »
A DMT-k azok tényleg elkezdenek tapadni bizonyos kövekhez síkolás közben, még a sajtreszelős verzió is, de az kevésbé, folyó víz alatt használva jobb egy fokkal. Vegyetek 400-as Atoma követ, azzal nincs ilyen gond  :crazy:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #461 Dátum: 2012. Február 07. - 16:06:32 »
Toz nevében: igen, de nincs coarse. Valahonnét tudom  ;D
A coarse jó a síkoláshoz.

Van annak, aki nem adja el, ugye  :fetreng:

FBP meg Salmotol vette, vagy Sanyitol, vagy Sanyi vette Salmotol, vagy FBP Sanyitol vagy mitomen... az eszkozok itt vandorserlegkent funkcionalnak. Neha az az erzesem, hogy lehetne egy borotvaforum alapot letrehozni, vennenk sok draga cuccot kozosen es menne korbe minden...  :sör:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #462 Dátum: 2012. Február 07. - 16:22:07 »
Egy karakter lemaradt.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #463 Dátum: 2012. Február 07. - 17:33:12 »
 :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #464 Dátum: 2012. Február 07. - 18:39:43 »
Járt az már mindenkinél, van itt 1-2 ilyen kő  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici