Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305707 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #480 Dátum: 2012. Március 06. - 23:33:25 »
Ha új kést akarsz, akkor én is Bismarckot vennék EM-ből, vagy külhonból webshopból olyat, amit már eleve megélezetten árulnak, az is hazajön 15-20e forint között. Pl. ez itt, de az összes jó amit Jarrod árul:

http://thesuperiorshave.com/Dovo_Straights_Pages/Dovo_101581_BestQuality_Straight_Razor.html

Ez speciel jelenlegi árfolyamon 18e forint alatt van, 1 hét alatt megjön, és profi által meg lett élezve.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #481 Dátum: 2012. Március 06. - 23:36:06 »
http://thesuperiorshave.com/Dovo_Straights_Pages/dovo_101681.html

Ez még olcsóbb, kb 17e, és ráadásul 6/8-os, én ezt venném személy szerint :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #482 Dátum: 2012. Március 08. - 12:55:03 »
Koszi a tippeket, kozben ZOZO mar felvette velem a kapcsolatot, ugyhogy valoszinuleg tole lesz kesem :) Elso fenobornek mit ajanlotok? Szinten Dovokat neztem.. akasztos vagy nyeles? Kovet mikor kell majd beszereznem - ha egyaltalan bekell, bar gondolom azert idovel biztosan  ???

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #483 Dátum: 2012. Március 08. - 13:03:27 »
Elso fenobornek mit ajanlotok? Szinten Dovokat neztem.. akasztos vagy nyeles?
FBP erre azt fogja mondani, hogy a Dovo bőrök nagyon-nagyon jók... komolyra fordítva azonban egy "akasztós" Dovo fenőbőrrel biztos elégedett leszel!

Kovet mikor kell majd beszereznem - ha egyaltalan bekell, bar gondolom azert idovel biztosan  ???
Ehhez azt kellene eldöntened, hogy Te akarsz majd szórakozni a késeid élezésével, vagy inkább rábízod másra...
Egyébként egy kést használva kb. fél-egy év után válhat szükségessé az élfrissítés.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #484 Dátum: 2012. Március 08. - 13:39:00 »
Nos, ebben az esetben a következőkre lesz szükséged:
- köszörű
- holkerező (szal.csiszolós, vagy szembeforgó köves)
- kövek: 220-16.000-es
- fenőbőr
- nagyadag szakértelem és gyakorlat a fentiek használatához

 :evil: :evil: :evil: ZOZO. bocs, nem tudtam kihagyni  :evil: :evil: :evil: :fetreng: :sör:
:fenek:
 ;)

Nem elérhető Darázs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #485 Dátum: 2012. Március 10. - 18:30:50 »
Sziasztok. Van két féle fenőbőrőm  egy szíj meg egy nyeles. A szíjnak az egyik fele vászon. A nyelesnek van egy sima oldala meg egy szőrös. Az a kérdésem lenne mi a helyes sorrend fenésnél? Eddig shavettet használtam. Azt meg nem kellet fenni.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #486 Dátum: 2012. Március 10. - 18:34:46 »
Sziasztok. Van két féle fenőbőrőm  egy szíj meg egy nyeles. A szíjnak az egyik fele vászon. A nyelesnek van egy sima oldala meg egy szőrös. Az a kérdésem lenne mi a helyes sorrend fenésnél? Eddig shavettet használtam. Azt meg nem kellet fenni.
A szíjat én úgy használom, hogy minden borotválkozás előtt húzok kb. 40-et a vászon oldalon, majd kb. ugyanennyit a bőrön. Ezek után nagyon kellemes szokott lenni a borotválkozás. A borotválkozás végeztével ugyanezt a metódust alkalmazom, de csak 10-10-et húzok... ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető gergelys

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #487 Dátum: 2012. Március 11. - 19:40:43 »
Sziasztok!

Kéne egy kis segítség nekem.Sikeresen vásároltam egy Solingen borotva kést és ahhoz kérném a segítségeteket,hogy mivel kezdjem a fenését,hol tudnám ezeket beszerezni?!Gondolom kell hozzá egy fenőkő,bőr fenő meg valami paszta is.És borotválkozáshoz használatos szappant hol lehet beszerezni?

Kösz a választ. 

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #488 Dátum: 2012. Március 11. - 19:45:39 »
Szia, ha pesti vagy ugorj el hozzám és megdumálunk mindent.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #489 Dátum: 2012. Március 12. - 12:47:24 »
Lehet inkabb igy kene irni: ???

szerk: kinai hagyomanyos karaktereket ezek szerint nem kezel a rendszer...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #490 Dátum: 2012. Április 28. - 11:51:23 »
Kedves Borotvafórumozók!

Először is új felhasználóként had üdvözöljek mindenkit, örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt ennyi remek információval. Engedjétek meg hogy egy hosszabb lélegzetvételű kérdést intézzek hozzátok. Nem kizárt, hogy olyat kérdezek, ami már valamelyik hozzászólásban kitárgyalásra került, ezért elnézést kérek, folyamatosan olvasom a fórumot, de még nem birkóztam meg az összes információval.

Onnan kezdeném, hogy érzékeny bőrű vagyok, ugyanakkor erős szőrzetem van, és a munkám megköveteli, hogy minden nap borotválkozzam. Ebből már sejthető, hogy az irritációval van a problémám.

Ami az eddigi "utamat" illeti a borotválkozás terén: legelőször egy Wilkinson műanyag DE borotvám volt, Wilkinson pengével, de tizenévesen még nem figyeltem oda a szőr megfelelő puhítására, az előkészületekre, és a megfelelő borotválkozás utáni ápolásra. Persze ahogyan olvastam itt, ez a borotva nem is túl jó.

Utána áttértem patronosra, mach3-ra, ám amikor szőrrel szemben húztam a borotvát, akkor mindig kivérzett ennél is a nyakam (nekem is itt a legérzékenyebb) .

Következett egy olcsó kategóriás Braun elektromos, ezzel nem mentem semmire, két hét után le is raktam. (irritáció és nagyolt munka)

Néhány héttel ezelőttig pedig egy körkéses Philips-el borotválkoztam, amivel az eddigiek közül talán a leginkább meg voltam elégedve. Fontos, hogy borotvahabra engedtem rá az elektromosat, ez csökkentette az irritációt, és alaposabb volt, de nem tökéletes.

Végül pedig kísérletet tettem egy mach3 sensitive patronossal. Vettem hozzá egy mühle aloe vera érzékeny bőrre való borotvaszappant, pamacsot(nem borz), előtte arclemosóval, zuhannyal puhítottam ábrázatomat, majd végül nivea sensitive arcvízzel kentem be magam. Minimális irritáció így is volt, két szappanos kör után, egyik száliránnyal megegyezően a másik szembe vele. Plusz pici vérzés.

Most érkeztem el a kérdésekhez:

1. Mit tudnátok tanácsolni erre a problémára? Gondolom mindenből a sensitive termékek?
2. A drágább, minőségibb eszközök vajon nem okoznának irritációt ugyanúgy? Mennyiben segítene, ha mondjuk igazi borzszőr pamacsom lenne, preshave balzsam, trumper sensitive szappan, megfelelő aftershvave?
3. Összegezve attól félek, hogy hiába ruháznék be ezekre, plusz mondjuk egy Merkur DE-re, vagy borotvakésre, a bőröm ezek ellenére is sérülne. Tudom, hogy nem könnyűt kérdezek, hiszen mindenkire más hatást gyakorol minden termék.

Otthon a szülői háznál van még egy DE, egyszerű zárt fésűs fémnyelű összecsavarós, a jövő héten megkeresem, és ezzel is teszek egy próbát. Nagyapámé volt, viszont tartok tőle hogy nem egy minőségi darab, lehet csak egy utánzat. Plusz dédapám borotvakése, ami viszont életlen. Majd tennék fel róla képeket, ezekhez is némi segítséget kérve tőletek. A DE-hez milyen pengét javasolnátok? A derby mennyire jó?

Elnézést a szószátyár hozzászólásért, de igyekeztem mindent leírni, ami bánt. :)

Köszönöm előre is a segítséget mindenkinek! Szép napot!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #491 Dátum: 2012. Április 28. - 12:08:53 »
Kedves 1bbenda, köszönjük a bemutatkozásodat, melyből egyben a gondjaidat is elmesélted. Remélem fogsz kapni sok hasznos tanácsot. Érezd jól magad köztünk.
 :sör:
Esetleg ha elárulnál magadról egy olyan publikus nevet - esetleg keresztnevet - amin kedvesebben tudnánk szólítani, talán szerencsés lenne.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #492 Dátum: 2012. Április 28. - 12:42:16 »
Köszönöm szépen, már eddig is sok hasznos dologról olvastam! :) Elnézést, a nevem valóban lemaradt, Daninak szeretem ha szólítanak, 25 éves vagyok, Szegeden élek. Jelenleg még tanulóként tengetem mindennapjaimat! :)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #493 Dátum: 2012. Április 28. - 12:50:23 »
Köszönöm szépen, már eddig is sok hasznos dologról olvastam! :) Elnézést, a nevem valóban lemaradt, Daninak szeretem ha szólítanak, 25 éves vagyok, Szegeden élek. Jelenleg még tanulóként tengetem mindennapjaimat! :)

Üdvözlünk Dani! :sör:

Nem mellesleg Földik vagyunk! :boldog: Szegeden egy garmada féle-fajta borotvapengét, szappant, kelléket be tudsz szerezni!
Sheffield-England

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #494 Dátum: 2012. Április 28. - 14:39:44 »
Szia Dani, üdv a fórumon!

Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre
1. Tanácsokat kicsit lentebb. Nem feltétlenül szükséges a "sensitive" katégóriájú termékek használata.
2. A drágább dolgok is okozhatnak irritáció, ha érzékeny vagy valamelyik összetevőjére. Persze, itt most nem a pamacsra gondoltam, hanem egyéb szoftverre.
3. Na igen, ez itt nem kérdés volt, hanem kijelentés.

Tehát. Odáig valószínűleg eljutottál az olvasgatásban, hogy embertől függ, kinek mi jön be. Ez vonatkozik nemcsak a borotvára, pengére hanem a kréemekre, astershavekre/balzsamokra ugyanúgy, mint tehcnikára, vagy magára a procedúrára. Csak hogy értsd: azzal szinte mindenki egyetért, hogy az arcot és a borostát elő kell készíteni, puhítani szükséges. Mégis megosztott a "világ", nagyon sokan borotválkoznak zuhanyzás után, de van egy széles réteg, aki zuhanyzás előtt szokott borotválkozni. Ez szinte a legalapvetőbb kérdés, már itt eltérő vélemények vannak, hát persze, hogy a felhasznált dolgok esetében meg még többféle véleménnyel találkozhatsz.

Először is. A fekete wilkinson alapvetően sok embernek bejön, babapopsit lehet vele elérni de, mint fentebb említettem, lehet, hogy neked ez nem jön be (rosszul tarthatod, etc) Nem alapvető az, hogy ha valaki sokáig borotválkozott már DE-vel, azt jól is használja. Javaslom, hogy nézd meg a következő videőkat:

a tízperces menet, mantic59 bácsitól:
http://www.youtube.com/watch?v=-qSIP6uQ3EI

hogyan használd a DE borotvát, mivel ezzel másképp kell dolgozni, mint a mach3 szerűekkel:
http://www.youtube.com/watch?v=XO2gMTNnyYk&feature=related

három habosítási módszer (tenyér, tálka, arc):
http://www.youtube.com/watch?v=Dd7Aj9vwrtc&feature=relmfu

Nézd meg őket és tanulj belőlük mozdulatokat, stb...

De konkrét javaslatokkal is szolgálok (ezek a saját tapasztalataimon alapulnak, lehet, hogy másnak nem ez a legjobb összeállítás, vagy módszer). Tehát:

-Figyelj a jó előkészítésre! Próbálj meg zuhany után borotválkozni ÉS használni a forró vizes törülközőt 2 percig. Saját tapasztalatom az, hogy ez a kombó egy kevés borotvakrémmel szétkenve (erre megy rá a törülköző) nagyszerű végeredményt tud adni!

-Használj a szappan helyett borotvakrémet. Javaslom a Figarót, vagy a Florena-t. Nagyszerűen kennek, óvnak. Az ÉN véleményem az eddig nálam járt szappanokról, ha nem is lesújtó, de nem pozitív (alig érzek síkosító hatást) Nem egy sportág akármelyik alacsony árú krémhez viszonyítva..

-Igen, vegyél egy olcsó borz pamacsot és habosíts arcon borotvakrémet, elég hosszú ideig és elég vízzel!

-Próbálj ki egy másik borotvát, másik pengével. Valamilyen tényleg kíméletesre gondolok itt. Újak közül úgy hallottam, hogy a Lord L5 borotva (ami talán a gillette tech fejének a klónja) vagy a Lord L6 (merkur 89 fej klón) ezek olcsók, még az Extrametálban is, Edrosenál (fórumalapító) pedig "szinte ingyen" van:) Próbálkozhatsz esetleg régi gillette super speed-del (vatera, ebay) vagy ezek klónjával (weishi) Ezek a weishik elképesztő gyengédek (cserébe nem is alaposak, de neked talán nem is erre van szükséged) Azt hiszem Qttyy fórumtársnak van is egy eladó darabja.

-bevonatos pengét használt (wilkinson, zöld astra, sárga bic, kék gillette) Ezeket úgy ismered meg, hogy olyasmi is van a dobozon, hogy platinum vagy chromium, etc... Ezeket az elején -amíg nem tudod, hogy minek mi a hatása- három borotválkozási alkalomnál többször ne használd.

-Ne menj szőrrel szemben! Ha naponta borotválkozol, akkor nem lesz ideje kinőni a borostádnak, maximum a nap végére leszel egy kicsit "szúrósabb" Tehát azt javaslom, két körrel próbálkozz egy szőrrel megegyező kört majd újra habosítás után egy szőrre keresztező kört.

-Ne nyomd a borotvát! Ne menj át olyan részen, amit már lehúztál és nincs rajta hab, ami síkosíthatna!

-A végén ne használj alkoholos aftersévet, hanem mondjuk egy egyszerű nivea balzsamot (ez lehet sensitive akár)

Úgy gondolom, hogy a mozdulatok nincsennek meg benned, ezt gyakorlással és mantic bácsi figyelésével lehet rögzíteni, fejleszteni. Fogd úgy a borotvát, ahogy ő, mozgasd a karodat, könyököd ahogyan ő. Ja és mondtam már, hogy ne nyomd ? :)

Most a végén átolvasva, amit írtam neked, kicsit revideálom előző javaslatomat a borotválkozásonkénti menetszámról. Az első héten valószínűleg elegendő, ha csak szőr irányban húzod le borostád, ha ez neked is elfogadható eredményt ad, mivel a bőröd még nem szokott hozzá a DE borotvához. Aztán majd a második héten húzhatod a szőrnek keresztirányban.

Szőr irányok: mindenkinek szinte egyedi. Én sem úgy húzom teljesen, mint a videóban van, hanem kissé eltérő módon, teghát pl: az arcomon a második körben én bizony keresztirányt húzok.

Sokszor van az, hogy úgy gondolja az ember, hogy nem sikerült rosszul a borotválkozás, sima lett az arc, mondjuk pici irritációt elképzelhető. Ha minden másnap borotválkozol, akkor ez simán elmegy, mert van annyi ideje regenerálódni a bőrnek két nap alatt, hogy a következő alkalommal ne legyen probléma. De, ha naponta borotválkozol, akkor muszáj azt elérni, hogy a borotválkozás után ne érezz semmiféle irritációt és utána se kínozd a bőröd alkoholos afterrel (maximum egy ksi timsóval)

Ha valamit kihagytam, vagy rosszul írtam, akkor kérem a többieket, hogy javítsanak!



Kedves Borotvafórumozók!

Először is új felhasználóként had üdvözöljek mindenkit, örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt ennyi remek információval. Engedjétek meg hogy egy hosszabb lélegzetvételű kérdést intézzek hozzátok. Nem kizárt, hogy olyat kérdezek, ami már valamelyik hozzászólásban kitárgyalásra került, ezért elnézést kérek, folyamatosan olvasom a fórumot, de még nem birkóztam meg az összes információval.

Onnan kezdeném, hogy érzékeny bőrű vagyok, ugyanakkor erős szőrzetem van, és a munkám megköveteli, hogy minden nap borotválkozzam. Ebből már sejthető, hogy az irritációval van a problémám.

Ami az eddigi "utamat" illeti a borotválkozás terén: legelőször egy Wilkinson műanyag DE borotvám volt, Wilkinson pengével, de tizenévesen még nem figyeltem oda a szőr megfelelő puhítására, az előkészületekre, és a megfelelő borotválkozás utáni ápolásra. Persze ahogyan olvastam itt, ez a borotva nem is túl jó.

Utána áttértem patronosra, mach3-ra, ám amikor szőrrel szemben húztam a borotvát, akkor mindig kivérzett ennél is a nyakam (nekem is itt a legérzékenyebb) .

Következett egy olcsó kategóriás Braun elektromos, ezzel nem mentem semmire, két hét után le is raktam. (irritáció és nagyolt munka)

Néhány héttel ezelőttig pedig egy körkéses Philips-el borotválkoztam, amivel az eddigiek közül talán a leginkább meg voltam elégedve. Fontos, hogy borotvahabra engedtem rá az elektromosat, ez csökkentette az irritációt, és alaposabb volt, de nem tökéletes.

Végül pedig kísérletet tettem egy mach3 sensitive patronossal. Vettem hozzá egy mühle aloe vera érzékeny bőrre való borotvaszappant, pamacsot(nem borz), előtte arclemosóval, zuhannyal puhítottam ábrázatomat, majd végül nivea sensitive arcvízzel kentem be magam. Minimális irritáció így is volt, két szappanos kör után, egyik száliránnyal megegyezően a másik szembe vele. Plusz pici vérzés.

Most érkeztem el a kérdésekhez:

1. Mit tudnátok tanácsolni erre a problémára? Gondolom mindenből a sensitive termékek?
2. A drágább, minőségibb eszközök vajon nem okoznának irritációt ugyanúgy? Mennyiben segítene, ha mondjuk igazi borzszőr pamacsom lenne, preshave balzsam, trumper sensitive szappan, megfelelő aftershvave?
3. Összegezve attól félek, hogy hiába ruháznék be ezekre, plusz mondjuk egy Merkur DE-re, vagy borotvakésre, a bőröm ezek ellenére is sérülne. Tudom, hogy nem könnyűt kérdezek, hiszen mindenkire más hatást gyakorol minden termék.

Otthon a szülői háznál van még egy DE, egyszerű zárt fésűs fémnyelű összecsavarós, a jövő héten megkeresem, és ezzel is teszek egy próbát. Nagyapámé volt, viszont tartok tőle hogy nem egy minőségi darab, lehet csak egy utánzat. Plusz dédapám borotvakése, ami viszont életlen. Majd tennék fel róla képeket, ezekhez is némi segítséget kérve tőletek. A DE-hez milyen pengét javasolnátok? A derby mennyire jó?

Elnézést a szószátyár hozzászólásért, de igyekeztem mindent leírni, ami bánt. :)

Köszönöm előre is a segítséget mindenkinek! Szép napot!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici