Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 321726 alkalommal)

Nem elérhető Gabesz

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #495 Dátum: 2012. Április 28. - 14:53:33 »
Hello 1bbenda!

A borotválkozás egy szubjektív (sport) tevékenység. Nincs olyan, hogy mindenkinél azonos eredményeket produkáló borotva, borotvapenge és mondjuk krém. Ezt bevallani nem férfiatlanság, hanem felvilágosultság. Nem egyforma senkinek sem az arcszőrzetének erőssége, sűrűsége és arcbőrének zsírossága és probléma kezelhetősége.

Kezdjük a legegyszerűbbel: Ha minden nap kötelező borotválkoznod, akkor szerintem úgy csalj, hogy munkába indulás előtt, frissen borotválkozz meg, ne előző este. A növekedéssel ellentétes irányú ATG kört pedig hagyd el a fenébe! Többet árt, mint használ! (Amúgy a munkaköri leírásodban le van írva, hogy kötelező a mindennapi borotválkozás? Szerintem nem, de ha mégis, akkor mondd meg a főnöködnek, hogy problémás az arcod, ezért legyen szíves biztosítani havi 10000 forintot borotválkozó felszerelések biztosítása végett, valamint magán klinikán bőrgyógyász látogatási díjat is legyen kedves biztosítani. Ha fenyeget a főnököd, pereld be! 2012. július 1-ig, amíg az új Munka TK hatályba nem lép, addig még havi nettó 250 ezres fizetés alatt díjtalan a munkaügyi peres eljárás - legjobb tudásom szerint.)

A megfelelő krém, szappan megtalálása nem megy máshogy, mint próbálgatással. Nincs más dolgod, mint vásárolgatni és próbálgatni. Csiszolj a technikádon, próbáld meg nem nyomni a borotvát az arcodhoz.

Végezetül a kulcsszó: előkészítés, előkészítés, előkészítés. Mindegy, hogy forró törölközőt, alkoholos folyadékot (külsőleg, de lehet belsőleg is :-)) vagy sima szappant értünk alatta, de kell valamiféle előkészítés. A pamacsolás is legalább legyen kettő-négy perc. Ennyi jár neked, és az arcodnak.

A pénztárcádhoz viszonyítva pedig össze tudod válogatni az arcodnak és szemednek tetsző dolgokat.

A jelszó: próbálgatás.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #496 Dátum: 2012. Április 28. - 17:20:33 »
Üdvözlünk Dani! :sör:

Nem mellesleg Földik vagyunk! :boldog: Szegeden egy garmada féle-fajta borotvapengét, szappant, kelléket be tudsz szerezni!

Hiába, kicsi a világ. :) Szegeden merre lehet kellékeket venni? Amiről én tudok a dougles, müller, rossmann, extrametál. A mars téren van egy fodrászkellékes, de ott nem nagyon találtam ilyeneket.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #497 Dátum: 2012. Április 28. - 17:32:01 »
Köszönöm szépen mindenkinek, aki eddig segítségemre volt, és ilyen hosszú, tartalmas hozzászólásokban látott el jó tanácsokkal. Megpróbálok minél több mindent megfogadni, alkalmazni. Külön köszönöm a videók belinkelését is, tényleg szépen mutatja, magyarázza a borotválkozást.

Próbálok már egy ideje figyelni ezekre a dolgokra, és azért tapasztaltam javulást. Törekszem a jó előkészítésre, a borotvát lassan, megfontoltam igyekszem húzni, nem nyomom stb. Az eredmény nem marad el úgy látszik, mert ma reggel például már csak 2 pici vérpöttyem volt.

A figaro krémet korábban próbáltam, nekem az nem jött be, érdekes módon én azt nem éreztem túlságosan krémesnek. Lehet az én arcomon más eredményt produkál, vagy nem tudom. :)

Ami a mindennapi borotválkozás dolgát illeti, igazából rájöttem hogy nem fogalmaztam pontosan. Nem kényszerít rá a főnököm, inkább azt mondanám, hogy én is megkövetelem magamtól. Mert nem elég, hogy érzékeny a bőröm, erős a szakállam, és gyorsan is nő, a mindennapos borotválkozáshoz én magam is ragaszkodom. Tudom, ez most furcsa, mert ha ilyen bőrrel áldott meg az ég, akkor minek nyúzom magam minden nap, de valahogy hozzátartozik a jó közérzetemhez a sima arc. Ezért szoktam szőrrel szembe is húzni.

A próbálgatásnak viszont szerintem is lesz előbb utóbb eredménye, és a technika elsajátításával, megfelelő eszközök beszerzésével remélem nem fog gondot okozni a mindennapos borotválkozás.

Köszönöm még egyszer mindenkinek!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #498 Dátum: 2012. Április 28. - 20:47:29 »
Kedves Dániel Druszám!  ;D

Én csak röviden és kicsit illúziórombolóan adnék egy db. tanácsot. A próbálgatás stimmel, nem az eszközökkel van a gond! Az érzékeny bőröd kialakulhatott a helytelen borotválkozástól is, főleg, ha soha nem adtál neki 1-2 hetet néhanapján regenerálódni( Ez is kötelező problémás arc esetén). A folyamatos pontvérzések és irritáció egy újabb sejtetés, hogy a technikádon még nagyban csiszolnod kell, hiszen egy lufit is meg lehet úgy borotválni, úgy, hogy nem durranjon ki. Mindig ebből indulj ki! Lehet, ha egy lufi lebeg a szemed előtt, az nagyban fog segíteni!  ;D Persze nehéz a lufit BBS-re borotválni, de legalább a pontvérzést és a folyamatos irritációt ( túlságosan sok epidermis eltávolítása) ki kéne hagyni és adni egy esélyt a bőrödnek is... A "probálgatás" pedig leginkább a mozdulat és a szögekkel való játszadozás a készülékkel. Az eszközök másodlagosak ez esetben. Szerintem.   

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #499 Dátum: 2012. Április 28. - 20:57:59 »
Üdv Dani,

mint érzékeny bőrrel, viszont erős szőrzettel megáldott "sorstárs", a következőt tudnám javasolni:

2-3 naponta borotválkozz, és ha időd/lehetőséged engedi, térj át "minél hamarabb" borotvakésre! (Nem, nem vicc, vagy elfogultság, egyszerűen tapasztalat...) Míg patronost, vagy DE-t használtam, nem tudtam irritáció mentesen borotválkozni! (pedig, kb. 5-6 évig használtam DE-t). Amióta késsel tolom (vágom:) ), azóta nagyságrendekkel javult a helyzet! (Persze, ebben benne van a "zen" faktor is, aminek muszáj meglennie, különben megette a egészet a kánya...) SW tekintetében, Neked kell kitapasztalnod, hogy mire van szükséged, de saját tapasztalatból annyit mondhatok,  hogy nekem pl. a jó tömött sertés pamacs vált be, illetve inkább a krém, és alkoholos AS. (De, persze ez saját preferencia...)

Egyébként pedig próbálgatni kell, ha valami bejött, annál maradni! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #500 Dátum: 2012. Április 29. - 12:01:39 »
Köszönöm az utolsó két hozzászólást is, igyekszem csiszolni a technikán, illetve tervezem kipróbálni a borotvakést is, remélem nem fröccsen majd a vérem a tükörre. :)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #501 Dátum: 2012. Április 29. - 12:26:46 »
Persze a kés vs DE dolog is esetleges. Nekem a DE-vel sokkal könnyebb jó eredeményt elérni. Késsel csak WTG-ben tudok borotválkozni. BBS-es tehát késsel (számomra) elérhetetlen.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #502 Dátum: 2012. Április 29. - 14:45:32 »
Akkor hadd számoljak be a saját tapasztalataimról:

- Nekem a legfontosabb az előkészítés. Ebben benne van a bőrfelület tisztítása, a szőr puhítása (forróvizes törcsivel), és ha a legjobb eredményt szeretném elérni: pre olaj alkalmazása.

Az, hogy utána milyen szappant/krémet használok, szinte mindegy. Az, hogy milyen eszközt használok, szinte mindegy. Én általában 2 kört szoktam menni, de ha valamiért az elsőben úgy érzem, hogy ez most nem fog menni, akkor nem erőltetem, maradok az 1 körnél, esetleg ráigazítok néhány helyen.

Tehát nálam így néz ki a preferencia az irritációmentes borotválkozáshoz:

- Nem borotválkozok naponta
- Legyen alapos az előkészítés, minimum forró vizes törcsi, de ha lehet, akkor pre olaj
- Ha valamiért pre-irritált a bőröm, akkor feltétlenül jól hidratáló szappan választok, az általam kipróbált szappanok közül a leghidratálóbbak:

1. Kent/Mitchell's Wool Fat
2. Kell's Original Ultra Aloe
3. Klar Feinste Kabinett
4. Taylor of Old Bond Street Jermyn Street, Avocado
4. Crabtee & Evelyn

Remélem tudtam segíteni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #503 Dátum: 2012. Április 29. - 18:33:09 »
+1 az előkészítésnek. Ha már az elején érzem, hogy nem voltam alapos az előkészítésnél, akkor általában be is jön a félsz és nem tökéletes az eredmény. Nálam a nem túl tömött, közepesen krémes hab a nyerő, ha túl habos, akkor felsértem a bőröm, ha "kemény" a hab, akkor alapos az eredmény, de a felső hámrészből is lekapok egy keveset.

+1 a szőrnövesztésnek. 3-4 napos borostát, vagy attól többet imádom a legjobban. Tökéletes simaságot érek el mindig és igazi élményborotválkozásban van részem. A heti 1 alkalom lenne talán az ideális, de mindig közbejön valami kipróbálni való ;)
Sheffield-England

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #504 Dátum: 2012. Április 30. - 13:54:58 »
Köszönöm Sictransit a szappan ajánlást, megpróbálom idővel beszerezni valamelyiket. Kevés tapasztalatom ellenére már én is látom, hogy az előkészületeken nagyon nagyon sok múlik. Mostanában használom a vizes forró törcsit, és kevesebb irritáció lép fel. A mai napon pedig vettem egy kis olívaolajat, valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy jól funkcionál, mint preshave olaj. Holnap ki is próbálom.  Plusz tervben van egy babafürdető olaj beszerzése is. :)

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #505 Dátum: 2012. Április 30. - 20:20:12 »
Dani, szerintem megéri elgondolkodni azon, hogy legközelebb május 2-án borotválkozol, aztán meg minden másnap (ezen a héten) Így hagyod egy kicsit regenerálódni az arcod (bár a legjobb, az a 4-5 napos kihagyás lenne)


Köszönöm Sictransit a szappan ajánlást, megpróbálom idővel beszerezni valamelyiket. Kevés tapasztalatom ellenére már én is látom, hogy az előkészületeken nagyon nagyon sok múlik. Mostanában használom a vizes forró törcsit, és kevesebb irritáció lép fel. A mai napon pedig vettem egy kis olívaolajat, valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy jól funkcionál, mint preshave olaj. Holnap ki is próbálom.  Plusz tervben van egy babafürdető olaj beszerzése is. :)

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #506 Dátum: 2012. Május 06. - 20:55:01 »
Sziasztok!

Szeretnék tőletek újból segítséget kérni! :)

Hozzájutottam egy Astra 901 DE borotvához, amit egy Derby Extra Super Stainless új pengével próbáltam ki. Nem arattam vele túlzottan nagy sikert. :(
Igyekeztem mindenre figyelni: zuhany, forrótörölköző, hosszas pamacsolás (Mühle Aloe Vera szappan), 3 kör alkalmazása (utolsó tudom nem kellett volna, de már előtte is csípett), nem nyomtam a borotvát stb. Nem lett túl sima, és irritált is eléggé nyak tájékon, plusz vérzett. Tudom hogy figyelni kell még a szögre, technikára, stb. A fórumon viszont olvastam, hogy sikerült kezdésnek egy elég harapós, vagy agresszív borotvát beválasztanom.  :(  Nem vettem, otthon találtam elfekvőben.

Ezek után arra az elhatározásra jutottam, hogy érdemesebb lenne egy úgymond kezdő készüléket vennem, ami nem olyan durva. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Tudom, hogy van egy beírás, hogy mit vegyünk kezdésnek, csak gondoltam írok, hogy esetleg más ötletetek is van-e, vagy az én speckó bőrömnek más kell. Viszont kérlek, hogy csak olyan borotvát ajánljatok, amivel megfelelő gyakorlat után tökéletes eredményt lehet elérni, mert ez nekem nagyon fontos. Tudom hogy érzékeny bőrrel túl nagy elvárásaim vannak, de szeretnék jó megoldást találni! :)
Pre shave-nek pedig már beszereztem baba olajat.

Köszi előre is!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #507 Dátum: 2012. Május 06. - 21:23:40 »
Háát, garantálni nem tudjuk , de ezek a készülékek többünknek beváltak:

- Gillette Slim Twist
- Gillette Tech
- Lord L5
- Lord L6

Már csak a pengét kell megtalálnod!  :fetreng:

Egyébként megfelelő gyakorlással elég sok készülékkel elérhető a tökéletes eredmény. Sokkal több múlik a gyakorlással nyert tudáson, mint a készüléken (szerintem).

...Viszont kérlek, hogy csak olyan borotvát ajánljatok, amivel megfelelő gyakorlat után tökéletes eredményt lehet elérni, mert ez nekem nagyon fontos...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #508 Dátum: 2012. Május 06. - 21:29:34 »
+ Feather Popular
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #509 Dátum: 2012. Május 06. - 21:35:56 »
Szerintem olcsó és jó a lord l6 (ez egy 89r fejes készülék) bár ezt én még nem próbáltam, csak a fórumtársak véleménye alapján mondom. Nekem Mühle  89r fejes van. A Gillette SuperSpeed is hallomások szerint gyengéd és alapos, ezt sem próbáltam még (kínai klónját igen)

De! Többen is írtuk, hogy alapvetően az elején hagyd el a több kört. Komolyan gondoltuk, nem vicc. Azt, hogy nem nyomod, azt valószínűleg csak úgy gondolod sajnos. Amikor én tanultam ezt a módszert, kb hónap után úgy gondoltam, hogy k.rva jól csinálom, már közel vagyok a végleges technikához. Bár sokszor volt irritációm, de azt hittem, ez természetes velejárója a dolgoknak. Hát nem, nagyot tévedtem. Ma már gyakorlatilag irritáció nélkül borotválkozom, annyit fejlődött a technikám és tudom, hogy még bőven lehet fejleszteni.

Próbálj krémet. Wilkinson, Florena, Barbon... ezek az olcsók meglepő módon piszok jók. Próbáld meg arcon habosítani őket! Én használtam pre shavként borotvakrémet úgy, hogy amikor zuhany alól kijöttem, akkor bekentem magam kézzel egy borsónyi krémmel és rajta volt vagy 2 percig. Jó hatásfokal dolgozott, de találtam helyette jobbat.

Valószínűleg a haboddal is gond lehet. Tálkában verjél habot és szépen adagold hozzá a vizet a két ujjaddal, keverd tovább, megint víz... egészen addig, míg a hab totál elfolyik. Így lehet rájönni, hogy az ember az elején sokszor csontszáraz habbal próbálkozik (én is jártam így egy pár alkalommal)



Sziasztok!

Szeretnék tőletek újból segítséget kérni! :)

Hozzájutottam egy Astra 901 DE borotvához, amit egy Derby Extra Super Stainless új pengével próbáltam ki. Nem arattam vele túlzottan nagy sikert. :(
Igyekeztem mindenre figyelni: zuhany, forrótörölköző, hosszas pamacsolás (Mühle Aloe Vera szappan), 3 kör alkalmazása (utolsó tudom nem kellett volna, de már előtte is csípett), nem nyomtam a borotvát stb. Nem lett túl sima, és irritált is eléggé nyak tájékon, plusz vérzett. Tudom hogy figyelni kell még a szögre, technikára, stb. A fórumon viszont olvastam, hogy sikerült kezdésnek egy elég harapós, vagy agresszív borotvát beválasztanom.  :(  Nem vettem, otthon találtam elfekvőben.

Ezek után arra az elhatározásra jutottam, hogy érdemesebb lenne egy úgymond kezdő készüléket vennem, ami nem olyan durva. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Tudom, hogy van egy beírás, hogy mit vegyünk kezdésnek, csak gondoltam írok, hogy esetleg más ötletetek is van-e, vagy az én speckó bőrömnek más kell. Viszont kérlek, hogy csak olyan borotvát ajánljatok, amivel megfelelő gyakorlat után tökéletes eredményt lehet elérni, mert ez nekem nagyon fontos. Tudom hogy érzékeny bőrrel túl nagy elvárásaim vannak, de szeretnék jó megoldást találni! :)
Pre shave-nek pedig már beszereztem baba olajat.

Köszi előre is!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici