Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305684 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #510 Dátum: 2012. Május 06. - 21:44:15 »
Szerintem olcsó és jó a lord l6 (ez egy 89r fejes készülék) bár ezt én még nem próbáltam, csak a fórumtársak véleménye alapján mondom. Nekem Mühle  89r fejes van. A Gillette SuperSpeed is hallomások szerint gyengéd és alapos, ezt sem próbáltam még (kínai klónját igen)

De! Többen is írtuk, hogy alapvetően az elején hagyd el a több kört. Komolyan gondoltuk, nem vicc. Azt, hogy nem nyomod, azt valószínűleg csak úgy gondolod sajnos. Amikor én tanultam ezt a módszert, kb hónap után úgy gondoltam, hogy k.rva jól csinálom, már közel vagyok a végleges technikához. Bár sokszor volt irritációm, de azt hittem, ez természetes velejárója a dolgoknak. Hát nem, nagyot tévedtem. Ma már gyakorlatilag irritáció nélkül borotválkozom, annyit fejlődött a technikám és tudom, hogy még bőven lehet fejleszteni.

Próbálj krémet. Wilkinson, Florena, Barbon... ezek az olcsók meglepő módon piszok jók. Próbáld meg arcon habosítani őket! Én használtam pre shavként borotvakrémet úgy, hogy amikor zuhany alól kijöttem, akkor bekentem magam kézzel egy borsónyi krémmel és rajta volt vagy 2 percig. Jó hatásfokal dolgozott, de találtam helyette jobbat.

Valószínűleg a haboddal is gond lehet. Tálkában verjél habot és szépen adagold hozzá a vizet a két ujjaddal, keverd tovább, megint víz... egészen addig, míg a hab totál elfolyik. Így lehet rájönni, hogy az ember az elején sokszor csontszáraz habbal próbálkozik (én is jártam így egy pár alkalommal)




Próbálj meg késsel borotválkozni! :fetreng:

Az L6 nagyon jó készülék szeretem, de marad az irritáció, késsel sokkal jobban dolgozom ;)
Sheffield-England

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #511 Dátum: 2012. Május 06. - 21:57:23 »
Igen, a kés is folyamatban van.  :fetreng:

A Lord L6, az extrametálban LP1822M néven fut?

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #512 Dátum: 2012. Május 06. - 22:57:58 »
Igen, de ne ott vegyél, mert amennyiért ott adják, annyiért Edrose-nál kapsz kettőt, így alkalmad nyílhatna kipróbálni a Gillette Tech fejét, a LORD L5 személyében. (feltéve ha tart most készleten, erről Őt kérdezd)
Üdv itt a fórumon 1bbenda !

Nem elérhető MasonBoy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #513 Dátum: 2012. Május 07. - 05:36:50 »
Sziasztok

valaki meg tudná mondani hogy ezen milyen anyag  van az egyik oldalán az a fehér? gondolom a másik az bör

http://www.ebay.com/itm/Gold-Dollar-66-Polished-Stright-Shaving-Razor-Cut-Throat-18-Leather-Strop-Ne-/251001070349?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a70d4630d
Megtiltottam magamnak az emlékezést, és rettegtem a felejtéstől: mintha borotva élén táncolnék. "Stephenie Meyer"

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #514 Dátum: 2012. Május 07. - 06:10:51 »
Ahogy a leírásban is szerepel: "pure canvas" azaz vászon.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető MasonBoy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #515 Dátum: 2012. Május 07. - 16:19:21 »
Köszönöm a segitséget, az angol tudást meg még csiszolnom kell :)
Megtiltottam magamnak az emlékezést, és rettegtem a felejtéstől: mintha borotva élén táncolnék. "Stephenie Meyer"

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #516 Dátum: 2012. Május 07. - 16:33:43 »
OKé, de ne húzd visszafelé "csiszolásnál"  ;), mert akkor elvághatod a bőrt!   :fetreng:

Köszönöm a segitséget, az angol tudást meg még csiszolnom kell :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #517 Dátum: 2012. Május 07. - 19:57:57 »
Sziasztok!

Tartanék egy kis élménybeszámolót, ha megengeditek.  ;D Először is köszönöm mindenkinek a segítő szándékú hozzászólásokat.

Ezeken felbuzdulva beruháztam egy LORD L6 LP 1822M típusú borotvába, és le is teszteltem azt. Az eredménnyel nagyon meg vagyok elégedve, ilyen sima még soha nem volt az arcom, és ami a legfontosabb talán, megúsztam vérzés és irritáció nélkül.  :boldog:

Sokkal de sokkal gyengédebb, mint az Astra 901, a LORD-hoz képest nekem az olyan volt, mintha rozsdás rücskös késsel vésném az arcom. Pedig a penge ugyan az volt, Derby SS. Nagyon sok múlik a penge dőlésszögén úgy látszik.

A borotválkozás folyamata a következő volt:

forró zuhany
baba masszázs olaj
barbon krém, arcon habosítva 3 percig
forró törölköző a habra
újjab habosítás arcon, ezúttal Mühle aloe vera szappannal vagy 5 percig
WTG
habosítás
XTG
újabb babaolajas maszírozás, sokáig pamacsolás, vastag hab
ATG

szinte BBS

hideg vizes öblítés utána, aftershave most nem volt.

Nagyon figyeltem arra is, hogy ne nyomjam. Összességében nagyon meg vagyok elégedve az első DE borotvámmal, gondolom számtalan hasonló jó és jobb készülék van, és persze ott vannak a kések is. Na de nem szaladok ennyire előre, tanulnom kell még sokat a DE-t is! Nem tudom, hogy az extra előkészítés, vagy maga a készülék jelentett ekkora különbséget, de igazán jól sikerült borotválkozásban volt részem.  :borotva:

Viszont én is elindultam a lejtőn: ma már egy szantálfás szappan után koslattam a városban, a hétvégén pedig a Speick és Balea termékeivel szemeztem. Azt már mondanom sem kell, hogy nemsokára  :borz1: -okkal fogok álmodni! :)

Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!



Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #518 Dátum: 2012. Május 07. - 20:24:32 »
Gratula! :)
Örülök, hogy sikerült, előbb-utóbb biztos megy majd a bbs is, valószínűleg a szőr növekedési irányok megismerése ad majd nagy lökést ez irányban :)
Az előkészítés pedig nagyon sokat jelent! Nem gondoltam volna, mivel érzetre nem érzek különbséget akkor, ha zuhany majd krém+forró törülköző és a zuhany majd krém az arcon 2 percig kombináció között, de végeredményben viszont jelentős van.

Szerintem hagyd ki a következő napot a borotválkozásban. A bőrödnek szoknia kell ezt az igénybevételt. Nekem hamar hozzászokott, de embere (bőre) válogatja.


Sziasztok!

Tartanék egy kis élménybeszámolót, ha megengeditek.  ;D Először is köszönöm mindenkinek a segítő szándékú hozzászólásokat.

Ezeken felbuzdulva beruháztam egy LORD L6 LP 1822M típusú borotvába, és le is teszteltem azt. Az eredménnyel nagyon meg vagyok elégedve, ilyen sima még soha nem volt az arcom, és ami a legfontosabb talán, megúsztam vérzés és irritáció nélkül.  :boldog:

Sokkal de sokkal gyengédebb, mint az Astra 901, a LORD-hoz képest nekem az olyan volt, mintha rozsdás rücskös késsel vésném az arcom. Pedig a penge ugyan az volt, Derby SS. Nagyon sok múlik a penge dőlésszögén úgy látszik.

A borotválkozás folyamata a következő volt:

forró zuhany
baba masszázs olaj
barbon krém, arcon habosítva 3 percig
forró törölköző a habra
újjab habosítás arcon, ezúttal Mühle aloe vera szappannal vagy 5 percig
WTG
habosítás
XTG
újabb babaolajas maszírozás, sokáig pamacsolás, vastag hab
ATG

szinte BBS

hideg vizes öblítés utána, aftershave most nem volt.

Nagyon figyeltem arra is, hogy ne nyomjam. Összességében nagyon meg vagyok elégedve az első DE borotvámmal, gondolom számtalan hasonló jó és jobb készülék van, és persze ott vannak a kések is. Na de nem szaladok ennyire előre, tanulnom kell még sokat a DE-t is! Nem tudom, hogy az extra előkészítés, vagy maga a készülék jelentett ekkora különbséget, de igazán jól sikerült borotválkozásban volt részem.  :borotva:

Viszont én is elindultam a lejtőn: ma már egy szantálfás szappan után koslattam a városban, a hétvégén pedig a Speick és Balea termékeivel szemeztem. Azt már mondanom sem kell, hogy nemsokára  :borz1: -okkal fogok álmodni! :)

Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!




Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #519 Dátum: 2012. Május 07. - 21:59:20 »
A borotva fején is sok múlik. Aztán kérdés kinek melyik jön be.
Penge dettó, nem mindegy mibe mit (na jó, van kivétel)

Én pl az alaposabb borotvákat és pengéket kedvelem inkább. Ez persze néha véráldozattal is jár. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #520 Dátum: 2012. Május 08. - 11:42:10 »
Sziasztok,
Jó ideje már DE borotvákat, pamacsot és krémet használok. Nemrégiben felmerült, hogy talán a késeket is jó lenne kipróbálni. Egyelőre nem tudom, hogy mivel lenne jó kezdeni. Első körben valami olcsó, de használhatóra gondoltam, amivel az alapokat el lehet sajátítani, és akkor sem okoz lelki sérülést, ha az elkövetkezendő években csak a polcot fogja díszíteni. Tehát van olyan kés ami 3-4 ezer Ft körül van, kezdőnek is megfelelő és kielégítő eredményt ad?

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #521 Dátum: 2012. Május 08. - 11:50:52 »
Tehát van olyan kés ami 3-4 ezer Ft körül van, kezdőnek is megfelelő és kielégítő eredményt ad?

Nincs!

A kérdés nem ilyen egyszerű, a válaszom viszont olyan egyszerű, mint a kérdés! :fetreng: :sör:

Nehogy rossz néven vedd! Üdv Közöttünk! :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #522 Dátum: 2012. Május 08. - 12:30:02 »
Nincs!

A kérdés nem ilyen egyszerű, a válaszom viszont olyan egyszerű, mint a kérdés! :fetreng: :sör:

Nehogy rossz néven vedd! Üdv Közöttünk! :sör:

Akkor így jártam, maradok a DE-nél. :)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #523 Dátum: 2012. Május 08. - 12:39:05 »
Nehogy elcsüggedj! 3-4000Forintért az Extrametálban kapsz borotvakés szerű portékát, de ha jól emlékszem 1, azaz egy valaki volt a fórumon, aki hosszas munka után használhatóvá tett egy ígéretes darabot.

Olcsón borotvát a Vaterán, ebayen kapsz, ha ki tudod fogni, de az még nagy valószínűséggel nem alkalmas borotválkozásra. Ez egy ilyen játék, de hát a DE-hez egy normális pamacsot, szappant, vagy egy komolyabb készüléket sem kapsz meg olcsón, viszont egy jól kitervelt beruházással sok örömet okozhatsz magadnak, s meghálálja az árát egy-egy borotválkozós kütyü.

Ha igényesen választasz, értékálló dolgot, bármi legyen is az, akkor annak ára van. A borotválkozás tárgyköre azért mégsem vadászpuska, vagy íjászat kategória árban ;)
Sheffield-England

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #524 Dátum: 2012. Május 08. - 12:54:33 »
De van, de van, de van!!!  :fenek:
Úgy hívják, hogy Gold Dollar.
Zsocc! Nehogy vegyél az EM-ben 3eFt-os borotvát!!!  :fenek:
Az eBay-ről be tudsz szerezni egy GD-t (ha nem vagy járatos, szerintem lesz itt olyan, aki segít). Bár ezekkel van egy kis munka: minimum meg kell élezni, és ha szerencsétlenül jársz, még a nyelet is rendbe kell tenni, de a vas az rendben van. Nem mondom, hogy high-end (nemrég éleztem egy ilyet...nekem nem tetszett annyira) de az kétségtelen, hogy nem rossz.


Úgy tűnt, hogy az EM-borotvát ajánlom??? :crazy: :fetreng:
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici