Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 319702 alkalommal)

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #525 Dátum: 2012. Május 08. - 12:56:03 »
Sziasztok,
Jó ideje már DE borotvákat, pamacsot és krémet használok. Nemrégiben felmerült, hogy talán a késeket is jó lenne kipróbálni. Egyelőre nem tudom, hogy mivel lenne jó kezdeni. Első körben valami olcsó, de használhatóra gondoltam, amivel az alapokat el lehet sajátítani, és akkor sem okoz lelki sérülést, ha az elkövetkezendő években csak a polcot fogja díszíteni. Tehát van olyan kés ami 3-4 ezer Ft körül van, kezdőnek is megfelelő és kielégítő eredményt ad?

pl:
http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?PHPSESSID=1s11qs0qqmv7ci6kcj7att67j7&topic=856.0

Bőr is kell hozzá. Az + ~6000Ft.
Azért ez nem atomfizika. Ha a DE-t bírja az arcod és van kedved tanulni azért megtanulható. Olyat válassz amivel hosszabb távon szívesen borotválkoznál. Egyébként hagyd a fenébe. Szinte biztos hogy az első 5-10 alkalom nem fog tetszeni. Ha mindezek után mégsem jön be egy komolyabb darabot picit olcsóbban adva kisebbet buksz.

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #526 Dátum: 2012. Május 08. - 13:22:30 »
Köszönöm a sok észrevételt. Nézelődök, ha valami megtetszik kikérem a véleményeteket. Egyelőre tényleg csak az ismerkedés lenne a cél, mivel tervben van egy Futur is, így egy drágább kés beszerzésének a jogosságát nehéz lenne itthon megmagyarázni, bár azt hiszem ezzel más is így van.  :)

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #527 Dátum: 2012. Május 08. - 13:43:47 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #528 Dátum: 2012. Május 08. - 13:49:57 »
Ez a Gold Dollar valóban jó tippnek tűnik. Van is az ebay-en, ráadásul kedvező áron. http://www.ebay.com/itm/BRAND-SHAVING-STRAIGHT-CUT-THROAT-RAZOR-GOLD-DOLLAR-66-/320610456899?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa5df5543#ht_2738wt_924



Gyerekek, ne csináljátok már, kicsit nézzetek jobban körül. Többször írtam, és linkeltem is, hogy ennél sokkal olcsóbban is lehet venni, ugyanazt, ez itt pl harmadár se:

http://www.ebay.com/itm/Black-Handle-Stainless-Steel-Straight-Edge-Barber-Razor-/350490110724?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519ad6ab04

Az EM-es 3-4 ezres borotva még a GD-nél is rosszabb kivitelezésű, amellett hogy még csak nem is használható. Én 3-at próbáltam, mindegyik hulladék volt, GD-ből meg vagy 20-30-at, és mindegyik jó volt. A legutóbbi tizes pakk amit vettem vagy fél éve az még totál elfogadható köszörülésű és nyelezésű is volt, javulnak a kiskínaiak is minőségben.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #529 Dátum: 2012. Május 08. - 13:54:05 »
Gyerekek, én egy szóval nem mondtam, hogy ezt most le is fogom csapni, csak belinkeltem az első találatot amit az ebay kidobott. Nyilván ha valamelyikre rászanom magamat megkeresem a legkedvezőbb ajánlatot. Tehát jó véleménnyel vagytok erről a márkáról?

Gyerekek, ne csináljátok már, kicsit nézzetek jobban körül. Többször írtam, és linkeltem is, hogy ennél sokkal olcsóbban is lehet venni, ugyanazt, ez itt pl harmadár se:

http://www.ebay.com/itm/Black-Handle-Stainless-Steel-Straight-Edge-Barber-Razor-/350490110724?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519ad6ab04

Az EM-es 3-4 ezres borotva még a GD-nél is rosszabb kivitelezésű, amellett hogy még csak nem is használható. Én 3-at próbáltam, mindegyik hulladék volt, GD-ből meg vagy 20-30-at, és mindegyik jó volt. A legutóbbi tizes pakk amit vettem vagy fél éve az még totál elfogadható köszörülésű és nyelezésű is volt, javulnak a kiskínaiak is minőségben.


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #530 Dátum: 2012. Május 08. - 13:57:06 »
Nem kell magyarázni, abból csak a baj van!

Köszönöm a sok észrevételt. Nézelődök, ha valami megtetszik kikérem a véleményeteket. Egyelőre tényleg csak az ismerkedés lenne a cél, mivel tervben van egy Futur is, így egy drágább kés beszerzésének a jogosságát nehéz lenne itthon megmagyarázni, bár azt hiszem ezzel más is így van.  :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #531 Dátum: 2012. Május 08. - 14:09:16 »
Bocs, nem gonoszságból írtam, csak legalább 2 emberről tudok aki megvette 13$-ért amint meglátta, mert valaki belinkelte és nagyon megörült neki hogy csak ennyi, majd utána pislogott hogy 4$-ért is lehet kapni ugyanazt :)

Amúgy nekem eddig teljesen pozitív, minőségi acélból van, jó a mérete, a súlyelosztása, az arányok, kb minden. 2 baja van/lehet ezeknek, az árból kifolyólag. A nyél lehet rossz (penge túllóg, szegecs szoros és elreped a nyél, rázáródik a penge) vagy a pengével lehetnek kisebb nagyobb gondok. Többek között egy jó élezés mindre ráfér, és a nagyolás általában elég sok időt igénybe vesz, másrészt a stabilizátorok általában/néha nincsenek rendesen leköszörülve, ezért beleér/het a kőbe élezés közben. Ha mákod van akkor kapsz egy olyat ami kb jó, ha peched akkor olyat amivel sok munkád lesz. Nekem eddig az a tapasztalatom hogy 10-ből 3-4 darabnak enyhe bajai vannak, 1-2-nek komolyabbak, és a többi egész tűrhető. Sok helyen csúnya és egyenetlen a csiszolás, szóval ezek nem szépségek, de a célnak 100%-osan megfelelnek. Ha utánanézel, én párat rendbetettem már, egy kis munkával egész sokat ki lehet hozni belőlük. Ha akkoriban lett volna szalagcsiszolóm akkor meg főleg, de viszonylag kevés eszközzel is össze tudtam hozni szép dolgokat.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #532 Dátum: 2012. Május 08. - 15:08:01 »
Értelek, remélem az én linkem miatt nem fut bele ebbe a hibába senki. Tényleg csak az elsőt belinkeltem, hogy rá tudjátok mondani, hogy igen erről van szó.
Köszi az infókat, akkor valószínűleg berendelek egyet, és majd megpróbálom rendberakni.

Bocs, nem gonoszságból írtam, csak legalább 2 emberről tudok aki megvette 13$-ért amint meglátta, mert valaki belinkelte és nagyon megörült neki hogy csak ennyi, majd utána pislogott hogy 4$-ért is lehet kapni ugyanazt :)

Amúgy nekem eddig teljesen pozitív, minőségi acélból van, jó a mérete, a súlyelosztása, az arányok, kb minden. 2 baja van/lehet ezeknek, az árból kifolyólag. A nyél lehet rossz (penge túllóg, szegecs szoros és elreped a nyél, rázáródik a penge) vagy a pengével lehetnek kisebb nagyobb gondok. Többek között egy jó élezés mindre ráfér, és a nagyolás általában elég sok időt igénybe vesz, másrészt a stabilizátorok általában/néha nincsenek rendesen leköszörülve, ezért beleér/het a kőbe élezés közben. Ha mákod van akkor kapsz egy olyat ami kb jó, ha peched akkor olyat amivel sok munkád lesz. Nekem eddig az a tapasztalatom hogy 10-ből 3-4 darabnak enyhe bajai vannak, 1-2-nek komolyabbak, és a többi egész tűrhető. Sok helyen csúnya és egyenetlen a csiszolás, szóval ezek nem szépségek, de a célnak 100%-osan megfelelnek. Ha utánanézel, én párat rendbetettem már, egy kis munkával egész sokat ki lehet hozni belőlük. Ha akkoriban lett volna szalagcsiszolóm akkor meg főleg, de viszonylag kevés eszközzel is össze tudtam hozni szép dolgokat.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #533 Dátum: 2012. Május 08. - 17:53:26 »
Én a helyedben vennék kettőt, és amelyik jobb megtartod, a másikat eladod/elajándékozod. Egy jó adag fejfájástól megkímélhet, és még ha az egyikkel nem is csinálsz semmit, vagy elrontod, buktál egy ezrest?
Én így utólag biztos ezt csinálnám :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #534 Dátum: 2012. Május 08. - 18:23:02 »
Én a helyedben vennék kettőt, és amelyik jobb megtartod, a másikat eladod/elajándékozod. Egy jó adag fejfájástól megkímélhet, és még ha az egyikkel nem is csinálsz semmit, vagy elrontod, buktál egy ezrest?
Én így utólag biztos ezt csinálnám :)

Köszi a tippet, így fogom csinálni amennyiben rendelek. Előtte mondjuk még egy PayPal számlát is csinálnom kell.

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #535 Dátum: 2012. Május 08. - 23:20:45 »
ZOZO 3000 forintos borotvái elfogytak, vagy miért nem említette senki, mint lehetséges opció? ???

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #536 Dátum: 2012. Május 08. - 23:27:44 »
Akartam kérdezni már én is.
Nekem a rendelés leadása után, a második napon a kezembe volt, igaz Zozo hozta át a határon, magyarból postázta.
3500ft tokkal vonóval, és valljuk be nem egy kínai kés.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #537 Dátum: 2012. Május 08. - 23:31:16 »
+1
Sheffield-England

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #538 Dátum: 2012. Május 09. - 06:36:25 »
Igen, este én is átfutottam azt a listát, de mivel semmi tapasztalatom nincs a késes borotválkozásról, így nem tudom melyik lenne nekem jó. Esetleg ebben tudtok segíteni?

Nem elérhető zsoccc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #539 Dátum: 2012. Május 09. - 06:54:32 »
Mert ezekkel több munka lenne, mint egy GD-vel, ezért!
A GD 4 dodoó, vagyis 3.000-ből megvan minden.

Ez a több munka körülbelül mit takar? Talán egyre írta ZOZO, hogy azzal nincs munka, bár az is tény, hogy az meg nem kifejezetten tetszik, na nem mintha ez lenne az elsődleges szempont.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici