Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 321725 alkalommal)

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #570 Dátum: 2012. Július 13. - 23:38:19 »
Sajnos én is ettől féltem.  :( Semmikép sem lehet életet lehelni bele? :borosta:
Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #571 Dátum: 2012. Július 14. - 01:24:49 »
Én annyira nem látom negativan a dolgokat. Az biztos, hogy költséghatékony megoldás nincs és ha nem lenne érzelmi kötődés én is azt mondanám, hogy hagyd a fenébe. Kb. 3ezerért meg lehet menteni, kap egy regrindet és újra használható állapotban van. A piaci értéke is max annyi lesz, de vannak dolgok amit nem lehet pénzel megfizetni.

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #572 Dátum: 2012. Július 14. - 01:34:47 »
Én annyira nem látom negativan a dolgokat. Az biztos, hogy költséghatékony megoldás nincs és ha nem lenne érzelmi kötődés én is azt mondanám, hogy hagyd a fenébe. Kb. 3ezerért meg lehet menteni, kap egy regrindet és újra használható állapotban van. A piaci értéke is max annyi lesz, de vannak dolgok amit nem lehet pénzel megfizetni.

Zozo, te tudnál ebben segíteni?
A családi szálak miatt 3e-t nekem simán megérne. Úgy vagyok ezzel a borotvával, mint az az erélyi lelkész, akinek temploma mellé felhúztak egy hatalmas pravoszláv templomot. Ezt mondta: "Nagyobbat lehet építeni, de régebbit nem". Valahogy én is így vagyok ezzel a borotvával, lehet, hogy tudnék jobbat vásárolni, de olyat ami az egyik felmenőmé volt, nem.
Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #573 Dátum: 2012. Július 14. - 10:29:04 »
pedig már azt hittem valami komolyabb baja van :-[
Azért ha van rá mód  szeretném megmenteni.
Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #574 Dátum: 2012. Július 14. - 14:52:47 »
Attól függ mit nevezünk komoly bajnak. Mire rendbe lesz téve akkorára lesz egy szép fényes fogpiszkálód, amit sose fogsz használni miután kipróbáltál egy normális kést. Ha emléknek akarod, ahhoz szerintem felesleges újraköszörültetni, de épp szebb lesz tőle, ez tény. Funkcióban kb ugyanott lesz köszörülés után mint előtt, mert most is kb használhatatlan, és utána is az lesz   :-\
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #575 Dátum: 2012. Július 14. - 15:05:04 »
Most miért mondjátok ezt? Józsinak több ilyen kése van, és használja őket!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #576 Dátum: 2012. Július 14. - 15:28:23 »
Inkább úgy fogalmazok, hogy a késsel borotválkozók nagyobbik felének eszébe se jut 4/8 alatti késsel borotválkozni, de lehet a 9/16-5/8 méretet is írhattam volna ide :)

Nekem 9/16 alatti borotvám nincs, de valahol a 4/8 környékén van az a pont ami alatt nekem már nem borotva hanem fogpiszkáló. Onnantól rossz élezni, rossz bőrözni, rossz használni, szóval úgy nagy általánosságban csökkent az élvezeti értéke. A használati értéke ugyanolyan, meg lehet vele borotválkozni, úgy ahogy egy megélezett ásóval is. Lehet hogy kicsit kínlódós lesz, de a végeredmény mindkettő esetében lehet akár jó is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #577 Dátum: 2012. Július 14. - 15:34:37 »
Ezzel egyetértek.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #578 Dátum: 2012. Július 14. - 18:34:22 »
én is azt gondolom, hogy egy regrind után ugyan többé-kevésbé használható lenne, de már nem lenne ugyanaz a borotva.
Szóval emlék szempontból pont ezzel lenne tönkretéve.
Amit el tudok képzelni: hasonló jellegű Dovo pengét tenni ebbe a nyélbe (nem nehéz szép régi patinás, de még tökéletesen használható példányokat fellelni), az eredeti fém rész meg mehet vitrinbe...  :borotva:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #579 Dátum: 2012. Július 14. - 20:39:34 »
Most miért mondjátok ezt? Józsinak több ilyen kése van, és használja őket!
Ez igaz, de ahogy Sanyi írta, jóval kényelmesebbek az 5/8" és az a fölötti kések...  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #580 Dátum: 2012. Július 14. - 20:45:36 »
Köszönöm mindenki segítségét, a szakértő meglátásokat. A döntés megszületett: a mostani állapotában elteszem emléknek, és beszerzek egy használható darabot.
Ahogy látom mindig van egy két eladó darab itt a fórumon.

Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #581 Dátum: 2012. Július 14. - 20:47:27 »
Ezen sem fogunk összeveszni. Szerintem a 6/8 a legkényelmesebb. Szemre is!

Ez igaz, de ahogy Sanyi írta, jóval kényelmesebbek az 5/8" és az a fölötti kések...  ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #582 Dátum: 2012. Július 14. - 20:57:44 »
Ezen sem fogunk összeveszni. Szerintem a 6/8 a legkényelmesebb. Szemre is!
:sör:  :sör:  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #583 Dátum: 2012. Július 14. - 23:32:40 »
Nekem is talán a 6/8, 13/16 a kedvenc méretem. Legalábbis a legtöbbet használt borotváim ebben a tartományban mozognak :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #584 Dátum: 2012. Július 15. - 07:26:20 »
Nekem simán beleférnek a nagyobbak is.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici