Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305721 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #585 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 09:24:18 »
Sziasztok, nagyon kezdő kérdéseim lennének.  Egy hete borotválkozom DEvel, kicsit utánaolvastam a neten, úgy döntöttem kipróbálom valami olcsó, kis utánajárással beszerezhető szettel mielőtt beruházok jobb eszközökbe, így lett DM-ben műanyag Wilkinson + DM sajátmárkás (Balea?) krém + DM borz pamacs a kezdőkészlet, de nagyon élvezem (sokkal jobb mint a sokpengés cartridge-ok vagy a villanyborotva, pedig mindegyikből igyekeztem jót használni), már az első borotválkozás után látszott hogy ez fog tetszeni, szóval szeretnék továbblépni, kérdések:

1. Egyelőre nem tudok jó habot csinálni.  Ebben a krém, a pamacs, vagy a tapasztalatlanságom a hibás? Mi az amin kis beruházással/utánajárással tudnék javítani?  Pl szappant szívesen kirpróbálnék, de egyelőre nem sikerült találnom boltokban borotvaszappant (lehet rossz helyen nézem), tudtok konkrét boltot mondani Budapesten (főleg Pesten, V-VI-VII-VII kerületekben lenne a legjobb).  Neten majd akkor rendelnék ha borotvát is rendelek, lásd alább.

2. Borotvát is szeretnék venni egy rendeset, MÜHLE Classic és Merkur C34 merült fel eddig a fórumokban írtak alapján, ezek jók, van-e köztük sorrend (melyik a jobb, vagy ez teljesen szubjektív?) vagy nézzek mást?

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #586 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 09:38:33 »
Szia Mókus!

Üdv a klubban! :) Nem írtad, hogy a wilkinson borotvával mik a tapasztalataid, korábban használtam ezt én is, szerintem teljesen kezdőként jobb választás lett volna egy LORD L5 vagy L6-ot venni. Alig kerül többe, de szerintem sokkal jobb. És fémből van. :)

A hab miatt ne fájjon a fejed, menni fog hamarosan az is. Ha még soha nem pamacsoltál korábban, akkor érthetőek a kezdeti mérsékelt sikerek, de ne add fel! ;) Gyakorolj! Fogj egy teás bögrét, nyomj bele krémet, kissé vizes, de kirázott pamaccsal kezdj el dolgozni benne. Játssz a víz mennyiségével, figyeld a hatást. Ha véletlenül túl hígra kevered, kezd elölről. Javaslom az arcon habosítás gyakorlását is, minimális vízzel mindig megtámogatva.

Még egyszer, teljesen normális, hogy még nem tökéletes a dolog. Egyik barátomat, akit belerántottam a hagyományos borotválkozásba volt szerencsém először pamaccsal a kezében látni. Elkezdte az arcára felkent krémet eldolgozni, már volt is egy kis hab, de száraz volt. Mondom neki, vizezd be kicsit a pamacsot. Srác erre tövig belenyomta a vízbe, és rázta mintha fizetnének neki érte, kimosta tisztára a pamacsot. :) Na mondom, akkor kezdjük elölről. :) Pamacsnak ilyenkor már csak a hegyét kell picit a vízbe tenni! Nehogy félreérts, nem kifigurázni akarok senkit emiatt, csak azért meséltem el ezt a sztorit, hogy lásd mindenki így indul!  :sör:

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #587 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 10:04:57 »
Most látom, hogy a szappan témára is rákérdeztél, és hogy általánosságban mit lehetne javítani. Szerintem folyamatosan olvasd a fórumot, főleg a kezdőknek szóló részt és próbálkozz!
Pl, kezdésnek mit vegyek és hol? című topic:

http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=60.0

Azt szoktuk mondani, ha már picit megbarátkoztál a krémmel, és megy a habképzés, utána érdemes szappan után nyúlni. Nem általános dolog, hogy addig nem érdemes, vagy ilyesmi, csak a krémhez képest még egy picivel több törődést igényel a szappan.

Lehet mielőtt ezek valamelyikére rámozdulsz, ki kellene próbálni a Figaró Barbon vagy Palmolive krémeket. Olcsó és nagyon jó termékek, 3-400 Ft.

Ha nagyon olcsón jót akarsz, akkor ARKO rúdszappan 200 Ft alatt. (illata rázós lehet, olvass utána).

Wilkinson rúdszappan: 600 ft körül, szintén nagyon jó.

Wilkinson tégelyes UFO szappan: ár ugyanez, ha kemény a víz a környéketeken nem javaslom, abban nem habzik. Alföldön habgép. :)

Mühle Aloe vera kisszappan: 1600 ft körül. Nagyon jó illat, jó habtulajdonságok, nem nehéz kikeverni.

Boltok: konkrétan BP.en nem tudom. Általánosságban: drogériák, száz forintos boltok, nagyáruházak, extrametál, fodrászkellék üzletek, kiskereskedések. A mellékelt linken részletesebben.

ARKO-t itt találsz:

http://torokelelmiszer.hu/


Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #588 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 17:49:41 »
Sziasztok!

Kezdő vagyok a hagyományos borotválkozás témájában, a pamacsolást már egy ideje csinálom, úgy-ahogy haladok (ezzel kapcsolatban már kaptam hasznos tanácsokat itt a fórumon), de arra jutottam, hogy az "igazi élmény" eléréséhez a most használt Mach3-as helyett ki kéne próbálni egy DE-t is. Úgy láttam, a legtöbben kezdésre LORD borotvát ajánlotok. A kérdésem az lenne: érzékeny bőrre, kezdésnek inkább Lord L6-ot vagy L5-öt ajánlanátok, esetleg Lord Smart-ot? Illetve ezeken kívül még láttam a Gillette Slim Twist-et, és eszembe jutott, hogy azt hiszem, Apukám ilyet használt régen - ez vajon jó lenne kezdésre? Ez utóbbit hol lehet beszerezni?

Előre is köszi a segítséget!

Pjotr

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #589 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 18:04:50 »
Szia Pjotr!

Az általad felsorolt borotvák közül a Lord L5(Gillette Tech fejes)és a Gillette Slim Twist a 2 legkíméletesebb borotva.
Lordot itt a fórumon edrose-tól vagy az országszerte jelenlévő Extrametál üzletekben,míg a Gillette Slim Twist-et szintén itt,az Elad topicban,bolhapiacokon,e-bay-en és persze édesapádtól tudsz beszerezni.
Csak megjegyzem,ha már borotvát veszel vegyél hozzá több fajta pengét is:Derby,Lord,Astra,Wilkinson,stb.-ezek is szinte mindenhol beszerezhetőek.Ki kell próbálnod mindet,és megtalálni a számodra a legideálisabb borotva+penge összeállítást. ;)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #590 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 18:12:51 »
A Lord L6 is nagyon kíméletes, nálam érzékeny bőrön kiválóan teljesít. Érdemes megnézni még a BIC pengét is.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #591 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 19:36:54 »
Pjotr, nehezet kérdeztél, mert hárman háromfélét mondunk neked legkíméletesebb borotvára, ugyanakkor abban egyetértünk, hogy mindhárom készülék kíméletes, nálam pl. ez a sorrend: Slim twist (kedvenc), L6, L5 (ezt is szeretem) :) L5, L6 ügyben Edrose kollégát zaklasd, Slim Twistet a vateráról tudsz lőni, vagy dobj egy kérdést a "keres"-be.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #592 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 12:57:52 »
Vagy sima Gillette Tech, néha tényleg fillérekért van, és legalább nem műanyag a nyele...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #593 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 14:06:03 »
Azzal, hogy neked kíméletes, talán csak fbp vitatkozna, de Ő már nincs közöttünk, kilépett.  :crazy:

Nekem a Gillette New fej is kíméletes...és biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok, akik ezzel vitatkoznának  :evil:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #594 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 14:38:02 »
Hűhó, Ti ketten együtt mit művelnétek a fórumon...  ;D

Ja-ja, én se bírtam a pofáját  :evil: :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #595 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 14:53:42 »
Mindketten meg lennének győződve, hogy a másik hülyeségeket beszél, miközben a fórumon mindenki gyakorló elmebeteg : )))
(bocs, nem hagyhattam ki)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #596 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 15:04:25 »
Nincs igazatok, vannak közöttünk még csak hobbista elmeroggyantak is, nem mindenki professzori szinten őrült még...  :boldog:

Tévedés! A mondatod második felében írottakkal mindketten egyetértek  :crazy: :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #597 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 15:05:30 »
Meg kellene határozni a stádiumokat! ;)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #598 Dátum: 2012. Augusztus 08. - 15:09:17 »



Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #599 Dátum: 2012. Augusztus 10. - 01:00:55 »
Köszönöm mindenkinek a tippeket. Olvasgattam még a fórum korábbi hozzászólásait, talán a legtöbb komment és pozitív észrevétel az L6-oshoz volt, így végül egy ilyen beszerzésére szántam el magam. Írtam is EdRose mesternek borotva és penge-ügyben, remélem, a közeli jövőben elérhető lesz és be tudom tőle szerezni a cuccokat.

Az első tapasztalatokról és eredményekről majd okvetlenül beszámolok! :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici