Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305717 alkalommal)

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #105 Dátum: 2010. Április 04. - 18:51:33 »
Megjött a cucc:
1 db L6 biztonsági borotva (DE)
1 csomag L1189P kék, eldobható borotva
2 csomag Lord penge mintacsomag

Gondoltam ki is próbálom, milyen a DE
hát...
...
nagyon jó...
Az L6 tényleg kényelmes, szinte jó vele borotválkozni.
Habom meg pamacsom nincs, így Alverde (vegan!) tusfürdővel kentem be előtte a képem, kézzel. (Lehet kipróbálom a sima olivaolajat is.)
Aztán szép óvatosan lehúztam. Az 1 penge tényleg alig irritál.
Azért a szám, és a nyakam alatt sikerült megvágnom magam, egy picit vérzik, de csak egy cseppnyire.
Az egész művelet került vagy 7 percbe.

A kérdéseim:
Hányszor használható egy penge?
Mi a különbség köztük? Melyik a legjobb?
Hogyan kell tárolni az eszközöket borotválkozás után? Szét kell szedni? Külön kell rakni?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 04. - 19:37:14 írta wmiki »

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #106 Dátum: 2010. Április 04. - 19:28:10 »
Hello,

Nálam 3-at bírt a Lord penge. De azt hiszem, ezt arcszőrzet válogatja, neked kell rájönnöd, hogy nálad hányra jön ki a dolog.
Az, hogy melyik a legjobb borotva azt is egyéne válogatja. Próbáld ki a fórumtagok által ajánlottakat és rájössz, hogy az arcodnak melyik a legjobb..

Üdv,
mad_a

Megjött a cucc:
1 db L6 biztonsági borotva (DE)
1 csomag L1189P kék, eldobható borotva
2 csomag Lord penge mintacsomag

Gondoltam ki is próbálom, milyen a DE
hát...
...
nagyon jó...
Az L6 tényleg kényelmes, szinte jó vele borotválkozni.
Habom meg pamacsom nincs, így Alverde (vegan!) tusfürdővel kentem be előtte a képem, kézzel.
Aztán szép óvatosan lehúztam. Az 1 penge tényleg alig irritál.
Azért a szám, és a nyakam alatt sikerült megvágnom magam, egy picit vérzik, de csak egy cseppnyire.
Az egész művelet került vagy 7 percbe.

A kérdéseim:
Hányszor használható egy penge?
Mi a különbség köztük? Melyik a legjobb?
Hogyan kell tárolni az eszközöket borotválkozás után? Szét kell szedni? Külön kell rakni?
üdv,

mad_a

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #107 Dátum: 2010. Április 04. - 20:32:16 »
Hogyan kell tárolni az eszközöket borotválkozás után? Szét kell szedni? Külön kell rakni?

Ha akarod szétszeded, ha akarod nem. Arra ügyelj, hogy használat után mindig öblítsd át meleg vízzel, hogy a szappanmaradványokat eltávolítsd. És bizonyos időközönként (pl. pengecsere alkalmával) nézd meg tüzetesebben, ha kell tisztítsd meg pl. fültisztítóval. Ja, még egy fontos dolog! Ha nem is szeded szét a készüléket, használt után lazítsd meg a fejet, hogy a penge ne feszüljön benne. (Így könnyebb átöblíteni, és nem fog a penge sem feleslegesen feszülni.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #108 Dátum: 2010. Április 06. - 21:44:28 »
Ugye,h jó az L6.Én is szeretem.Már 6.-ik alkalommal használom a Lord Super Chrome-t,és még mindig jól teljesít.Persze a szabályok betartásával...Fürdés ut,stb.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #109 Dátum: 2010. Április 07. - 07:00:58 »
Nekem a SuperChrome tegnap végérvényesen megbukott...kétszer használtam és mindkét alkalommal kezelhetetlen volt számomra.Lord L5-ös és Gillette Slim-el is.A Lord Platinum és Zöld Classic-al nem volt bajom,de ez a SC...tényleg úgy látszik,hogy ahány ember annyi igény etc.
Azért grat,hogy neked tetszik és bevált! 8)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #110 Dátum: 2010. Április 07. - 12:19:06 »
Úgy látszik más típúsú az arcbőrünk és az arcszőrzetünk.De hát az a jó ebben az oldalban,h megoszthatjuk egymással a tapasztalatokat. :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #111 Dátum: 2010. Április 07. - 20:29:06 »
Nekem meg az SC a favorit, akár hazai pályán, akár vidékin...

morphin, nem lehet, hogy megsérült az a penge amit per pill. használsz vagy pl. rossz széria, (de azt meg kétlem), 1 gyártásból van a mostani készlet.

Úgy tudod leellenőrizni ( ha már úgyis kidobod), ha nincs kéznél pl. egy nagyító vagy 40x mikroszkóp, hogy veszel egy műanyag laminált újságot, ( Pl. Playboy  ;D ) és a pengét állítva merőlegesen az élre végigkarcolod vele az újságot. Elméletileg így a legagresszívabb ugyebár. Ha szépen egyenletesen karcolja le a műanyagot, akkor jól fog dolgozni az arcodon is. (mondjuk a tesztelt már nem) ha csíkosan karcol, a hiba a pengében van, sérült az él. Csak egy ötlet, mert valami nem stimmel, a SuperChrome nagyon sokunknál teljesen jól teljesít, sőt még a szűcsök és kenderfonók is erre esküsznek, mert nem fogy el 5 perc alatt...

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #112 Dátum: 2010. Május 03. - 11:36:46 »
mry314@

még csak most olvastam alaposabban az aláírásodat: 4/8 Heljestrand, ... 7/8 Filarmónica
Az elöbbi svéd, az utóbbi spanyol ha jól tudom. A svédet nézegetem mostanában, de olyan 5/8-osban. Milyen az anyaga? Nehéz élezni? 4/8-as is van a kínálatban, de az már lehet hogy nagyon kicsi lenne... Az ebay-en olyan 35 euróért ment most el utóbb egy 5/8-as, de nem tudom, megér-e annyit.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #113 Dátum: 2010. Május 03. - 11:53:21 »
Nemo, nekem szerencsém volt a "Helje"-vel, még régen vaterán vettem egy ezresért...

Nagyon jól dolgozik, kicsi, könnyű, igazából élezni csak akkor kellett amikor megvettem, könnyű dolgom volt vele, alig kellett dolgozni vele!

Itt meglesheted...

Ez a kép elég régi róla, de azóta nem változott semmi.

Hogy mostanság mennyiért mennek, nem tudom az a 35 ajró nem sok, ha szép állapotú!

A Filarmónica spanyol, egyenes fejű 7/8-os "nagy dög" ;D azzal észnél kell lenni, mert a súlya miatt könnyen beleszalad a bőrbe. Mondjuk, a fillik elég húzós áron mennek manapság, én még ezt is egész jó áron vettem 30 euró körül volt... (érdemes a spanyol e-bayt nézegetni, néha szokott ott felbukkanni egy-egy darab)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #114 Dátum: 2010. Május 03. - 11:55:30 »
ja, ha megnézed a "weboldalam"  ;D ott is vannak fenn képek!
Majd frissítek valamikor, de mostanság eléggé el vagyok havazva!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #115 Dátum: 2010. Május 03. - 11:59:20 »
ja, ha megnézed a "weboldalam"  ;D ott is vannak fenn képek!
Majd frissítek valamikor, de mostanság eléggé el vagyok havazva!


Köszi! Persze hogy megnéztem  ;), csak ott nem sok látszik belöle  :)
A Filarmónica manapság aranyárban megy, igaz amiket látok, azok újak. De gyönyörüek. A svéd, ami elment ennyiért az NOS volt  :'(.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #116 Dátum: 2010. Május 03. - 12:07:20 »
hm.... az nem egy rossz ár érte!

Írd meg, hogy mire vagy kíváncsi, próbálok közelit csinálni, és felteszem. (Bár a fényképezés nem az erősségem, még csak "ugatom" a dolgot, de ha lesz egy kis időm... ;D ;D ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #117 Dátum: 2010. Május 03. - 14:10:53 »
Nemo, nekem szerencsém volt a "Helje"-vel, még régen vaterán vettem egy ezresért...
...Hogy mostanság mennyiért mennek, nem tudom az a 35 ajró nem sok, ha szép állapotú!


Én mostanság - még nem ért ide - vettem egy 11/16-os nagyon jó állapotú Heljestrand kést 100 USD-ért...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #118 Dátum: 2010. Május 03. - 14:25:22 »
hm.... az nem egy rossz ár érte!

Írd meg, hogy mire vagy kíváncsi, próbálok közelit csinálni, és felteszem. (Bár a fényképezés nem az erősségem, még csak "ugatom" a dolgot, de ha lesz egy kis időm... ;D ;D ;D)

engem igazán csak a fejformája érdekel, azt láttam erröl is  :). a kerekített fejüek annyira nem jönnek be nálam, mint ahogy tartottam is töle... pedig amit most vettem, az is kerekített  :-\

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #119 Dátum: 2010. Május 03. - 14:27:01 »
Én mostanság - még nem ért ide - vettem egy 11/16-os nagyon jó állapotú Heljestrand kést 100 USD-ért...
Akkor remélhetöen képek is lesznek  :). Az ugye egy 5/8 és 6/8 -as között van?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici