Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 321023 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #120 Dátum: 2010. Május 03. - 16:21:47 »
Az ugye egy 5/8 és 6/8 -as között van?

Pontosan: :)


Pengeméretek (inch/cm):
7/16     1,113 cm
4/8       1,27 cm
9/16     1,43 cm
5/8       1,588 cm
11/16   1,748 cm
6/8       1,905 cm
13/16   2,065 cm
7/8       2,223 cm
8/8       2,54 cm
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #121 Dátum: 2010. Május 04. - 22:49:54 »
Nem tudom már hol láttam (talán a Gábor oldalán, de nem biztos) egy 9/8-ost. Gondoltam is, hogy ezzel az erövel a konyhai bárdot is ki lehetne próbálni, as sem sokkal kisebb  ;D.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #122 Dátum: 2010. Május 04. - 23:16:02 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #123 Dátum: 2010. Május 05. - 00:02:07 »
de biztos húzott :D
Penge, hogy is volt a történet a jól megfent "kisbaltával"? :D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #124 Dátum: 2010. Május 05. - 07:34:42 »
http://www.youtube.com/watch?v=GM60prhzj_o

 ;)

volt ott valahol a videók között a fentebb említett kisbalta is!!! ;D ;D ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #125 Dátum: 2010. Május 06. - 09:33:58 »
Árt az a késnek, ha valaki (ugyan ki?) szárazon borotválkozik vele?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #126 Dátum: 2010. Május 06. - 09:41:38 »
Érdekes felvetés, szerintem ártani nem árt, maximum hamarabb kell élezni.

(Mert ugye, ha belegondolunk, a száraz borotválkozás ugyanaz, mint a nedves, csak nincs felpuhítva a szőrzet. Namost, akinek gyér, vékony szőrzete van, annak nyilván tovább bírja ugyanaz a kés, mint annak, akinek erős, drótszerű szőrzete van, még ha megfelelően elő is van készítve. )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #127 Dátum: 2010. Május 06. - 09:46:31 »
Érdekes felvetés, szerintem ártani nem árt, maximum hamarabb kell élezni.

Csak a lelkiismeretem megnyugtatása végett kérdeztem  :D. A rengeteg olvasásba már nem tudom hol olvastam, hogy a felpuhítással a kést is kíméljük. Namost ha bírja, akkor nem gond, de ha ártott volna neki, akkor nem eröltetném.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #128 Dátum: 2010. Május 06. - 09:51:40 »
Érdekes felvetés, szerintem ártani nem árt, maximum hamarabb kell élezni.

Csak a lelkiismeretem megnyugtatása végett kérdeztem  :D. A rengeteg olvasásba már nem tudom hol olvastam, hogy a felpuhítással a kést is kíméljük. Namost ha bírja, akkor nem gond, de ha ártott volna neki, akkor nem eröltetném.

Itt olvastad az előbb, én írtam! ;D
Viccet félretéve, valóban jobb, ha normálisan elő van készítve a szőrzet! Száraz borotválkozást meg egyébként sem ajánlom (DE-vel sem), mert a bőrt sokkal jobban irritálja, mint ha nedves+síkos bőrre mész rá.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #129 Dátum: 2010. Május 06. - 09:56:11 »
Itt olvastad az előbb, én írtam! ;D
Viccet félretéve, valóban jobb, ha normálisan elő van készítve a szőrzet! Száraz borotválkozást meg egyébként sem ajánlom (DE-vel sem), mert a bőrt sokkal jobban irritálja, mint ha nedves+síkos bőrre mész rá.

ja, nem komplett borotválkozásról van szó, hanem van néha, hogy másnak felfedezek egy részt, ahol nem voltam elég alapos és hamarabb kijön a ször mint a többin. Ilyenkor csak szárazon szoktam nekiállni kiigazítani. De böröm szempontjából nem okozna gondot. Magam sem értem, az asszony is a fejét fogja, mikor látja  ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #130 Dátum: 2010. Május 06. - 10:01:19 »
1. Hogy lehet nem szimmetrikus alapossággal borotválkozni? ;D
A kérdés persze költői, rendszeresen látok olyan férfiakat, akiknek egész szőrzsombékok maradnak a szájuk szegletében, az ajkuk alatt, a fülük felé, a széleken... Na, ők a kapkodók, a borotválkozást nyűgként megélők. Mi viszont pont, hogy nem közéjük tartozunk, tehát tessék figyelmesen dolgozni! :)

2. Ha már korrigálsz, vizes-kézmosószappanos ujjakkal akkor is megnedvesítheted, semeddig nem tart, és könnyebb is lesz a művelet.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #131 Dátum: 2010. Május 06. - 10:08:00 »
Azért ez így nem teljesen igaz...én lassan nyugisan szoktam borotválkozni, mégis van egy tipikus hely az állam bal részén ahol csak akkor lesz tökéletes,ha nagyon nyomom és minden irányból rámegyek, ezért csak ritkán erőltetem...nem olyan feltűnő,de amikor megsimítom orcámat zavar.  :-\ :o

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #132 Dátum: 2010. Május 06. - 10:11:03 »
1. Hogy lehet nem szimmetrikus alapossággal borotválkozni? ;D

Jelentem, megfelelö eszközök hiányában  ;D.

A kérdés persze költői, rendszeresen látok olyan férfiakat, akiknek egész szőrzsombékok maradnak a szájuk szegletében, az ajkuk alatt, a fülük felé, a széleken... Na, ők a kapkodók, a borotválkozást nyűgként megélők. Mi viszont pont, hogy nem közéjük tartozunk, tehát tessék figyelmesen dolgozni! :)

Na, nálam azért szörcsomók nincsenek, meg nem is kapkodok. Mentségemre szóljon, még csak az elején tartok a dolognak, kezdö vagyok (jó kifogás mi?), és sajnos még a megfelelö tükör és a jó világítás hiányzik a sötét fürdöszobából. De ami késik ... az nem jön idöben.  ;D
Ja és a ször növési irányaim olyan nagyon összevissza vannak, ezt még ki kell tapasztalnom.

nemo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #133 Dátum: 2010. Május 06. - 10:12:26 »
...nem olyan feltűnő,de amikor megsimítom orcámat zavar.  :-\ :o

pontosan ez van nálam is. iylenkor nyúlok a késért és jön a vakon, szárazon, csak érzésre  ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #134 Dátum: 2010. Május 06. - 10:28:54 »
Én is csak azóta tudom rendesen hogy hol milyen irányba nő a szőröm mióta késsel borotválkozom :) 1-2 helyen nekem is elég érdekesen nő, nagyon nem úgy ahogy a képeken mutatják.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici