Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305742 alkalommal)

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #720 Dátum: 2012. Október 22. - 18:10:17 »
Nos, vártam két napot, hogy legyen kétnapos borostám és újra lehúztam a Twist Slim-mel. Most sem mondhatok mást, csak amit már mondtam, érzékelem a pengét az arcomon. Lehet, hogy ez számomra más jelentést hordoz mint Számodra, de nem tudom másképp írni.

A Bic egypengés egy kiváló élű eldobható borotva.
Ebből szerintem elég egyértelmű, hogy megfelelően éles volt a készülék, de nem volt jó a szőrzet felpuhítása és nem volt jó a hab az arcodon.

Ha minden pengénél volt két -három olyan alkalom, amikor húzás-tépés nélkül levágta és a habfelvitel ugyanolyan mint előtte és utána, akkor feltételezem, hogy annyira nem lehet rossz az a szőrpuhítás.


Wilkinson esetén nem értettem, mert ezt írtad: "simán, tépés nélkül levágja a szőrt ha az egy napos, ez a kés a vajban. Két, ill. több napos szőrzet esetén pengétől és habtól függetlenül tépte-húzta."
Ha jó volt az él, akkor biztosan  nem volt jó a szőrzet felpuhítása és nagy valószínűséggel nem volt jó a hab az arcodon.

Azért írtam, mert általában hétfőtől péntekig, naponta borotválkozom, hétvégén nem, majd hétfőn kezdem elölről. Ezt két hétig, ugyanazon pengével. Amikor a hétköznapi borostám vágom, akkor kés a vajban, ám amikor a két napos hétvégit kell levágja, akkor húzza-tépi. Ugyanaz a habosítási módszer, ugyanaz a szappan, ugyanaz a nő. A hosszabbal nehezen birkózik meg.

Slim Twist DE készülék élét biztosan nem érzed az arcodon, ha tökéletes a hab és csak megfelelő erővel nyomod. Ha jó az él és a szőr felpuhítása, akkor meg nem húzhat.
Másodszor használva kétnapos szőrzetnél, nem húzza-tépi, csak az állcsúcson.  Feltételezem, hogy itt még nem jó szög alatt tartom a pengét.


Ez egy több variációs türelemjáték.
Csak azt szerettem volna jelezni, hogy az arc előkészítés, a hab képzés tuti legyen.
Utána tudsz objektív véleményt alkotni, hogy melyik készülék milyen pengével a legjobb az arcodon.
Egyetértek, türelemjáték. Nem is kötekszem, nem is okoskodom, csak elmondtam azt amit tapasztaltam.
Nincs nagy tapasztalatom a DE borotvák használatánál, de elég régóta borotválkozom, hogy fel tudjak állítani egy sorrendet az eddig használt borotvák borotválási minősége között. Egyszerre csak egy dolgot cserélek, így el tudom dönteni, hogy az jó nekem, vagy nem. Eddig, amiről azt tapasztaltam, hogy előrelépés, az hosszú távon is az volt.


Én kezdőként kifigyeltem itt a fórumon - miután rutinszerűen jól puhítottam és jó anyagból jó habot tudtam készíteni -, hogy mi a konszenzus a legjobb DE pengék kapcsán. Ez a penge milyen készülékekben kinél hogy vált be. Így a penge minőséget ki lehet pipálni.
Jöhettek a kíméletesebb készülékek próbálgatásai. (Mind tökéletes volt nálam. :crazy: )
Ezalatt azt kell értsem, hogy van egy kialakult álláspont a penge készülék párosításnál? Ha igen, akkor mondjátok el, legyetek szívesek. Ha nem, akkor nem értem.
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #721 Dátum: 2012. Október 22. - 18:41:00 »
Nálam egy törvény van. Futurba Feathert. Ezt többen állítjuk itt.

Mindemellett BIC, Lord Super Chrome,  zöld Astra egyéb DE esetén teljesen bejövős. Nálam. Ez egy szubjektív sport.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #722 Dátum: 2012. Október 22. - 18:58:50 »
Nálam egy törvény van. Futurba Feathert. Ezt többen állítjuk itt.

Mindemellett BIC, Lord Super Chrome,  zöld Astra egyéb DE esetén teljesen bejövős. Nálam. Ez egy szubjektív sport.
Értem és köszönöm.
Az biztos, hogy a Gillette Goal vezeti a listát, a negatív listát. Sokáig Willkinsont használtam, most próbálom a kék Lord-t. Eddig nem tudtam eldönteni az kettő közötti sorrendet. Arról nem beszélek, hogy a készülék-penge kombinációról nincs semmi tapasztalatom, révén, hogy 3 napja van második készülékem.
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #723 Dátum: 2012. Október 22. - 19:25:55 »
Jelenleg én a SlimTwisten kívül semmibe nem teszek Feather-t, mert engem többször, több készülékben is "megkarcolt", abban nem.

Az én kedvenceim: Lord SC, görög BIC, Derby, piros Personna, zöld Astra. Ezek bármiben jöhetnek.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #724 Dátum: 2012. Október 22. - 20:34:49 »
Jelenleg én a SlimTwisten kívül semmibe nem teszek Feather-t, mert engem többször, több készülékben is "megkarcolt", abban nem.

Az én kedvenceim: Lord SC, görög BIC, Derby, piros Personna, zöld Astra. Ezek bármiben jöhetnek.
Tanulok  :) .

Olvasgatás közben világosultam fel, hogy a Z és 1 kódot jelent, ami alapján meg lehet határozni, hogy mikor gyártották. A Z az 1953-as és 1979-es évekhez rendelt év, ám azt is olvastam, hogy a Slim Twist-t 1975-ig gyártották. Mit jelenthet akkor a Z 1?
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #725 Dátum: 2012. Október 22. - 21:15:51 »
'53-ban még nem gyártották, akkor még FatBoy sem létezett. Az amerikai testvérmodell, a "The Knack" '66-'75 között futott, ez viszont jó eséllyel brit gyártmány, szóval simán lehet '79-es évjárat.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #726 Dátum: 2012. Október 22. - 21:26:33 »
'53-ban még nem gyártották, akkor még FatBoy sem létezett. Az amerikai testvérmodell, a "The Knack" '66-'75 között futott, ez viszont jó eséllyel brit gyártmány, szóval simán lehet '79-es évjárat.
Igaz, England felirat van rajta. Én is az 1979-es évre gondoltam, de megzavart 75-ös záróév.
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #727 Dátum: 2012. Október 22. - 21:34:31 »
Nos, vártam két napot, hogy legyen kétnapos borostám és újra lehúztam a Twist Slim-mel. Most sem mondhatok mást, csak amit már mondtam, érzékelem a pengét az arcomon. Lehet, hogy ez számomra más jelentést hordoz mint Számodra, de nem tudom másképp írni.

legyőző- Kicsit engedd meg, hogy én is belevaúzzak. Az teljesen természetes, hogy a 2 napos szőr letolása más borotválkozási élményt hoz, mint az egynapos szőré. Van egy ideális szőrhossz, ami mindenkinek a technikájával és eszközével meg lehet határozni, illetve egy ideális bőr regenerálódási idő. Mivel napi borotválkozó vagy gyanítom, hogy ez a számodra ideális.

Ezalatt azt kell értsem, hogy van egy kialakult álláspont a penge készülék párosításnál? Ha igen, akkor mondjátok el, legyetek szívesek. Ha nem, akkor nem értem.

Fizika ez is, úgyhogy elméletileg van, de gép számára lehet, ember számára azonban úgy néz ki mégsincs. Ugyebár nem a készülék borotvál, hanem a penge. Azonban nem mindegy, hogy az a készülék, hogy fogja be a pengét, milyen szögben, és milyen távol fekteti fel a kést az éltől, a tartólapok meg milyen szögek közt engedik a borotválkozást. Aztán még ott van a készülék súlya és súlyelosztása. Elméletileg az összes használható penge megfordulhat az összes szintén szabvány használható készülékben, mégis az egyén arcbőre és technikája fogja kimondani az utolsó szót... nomeg, hogy éppen milyen lábbal kelt aznap ki az ágyból. Hogy mi a kellemes a kellemetlenben ez a szubjektív.

Ami a problémádat illeti, hogy a hosszabb szőrrel azt tapasztalod, hogy tépi húzza. Ennek a magyarázata szerintem elég egyszerű. Az arcod és a pengéd által bezárt szög pont megfelelő a rövid szőrhöz, míg ez túl kicsi, mikor ugyanezzel a mozdulattal próbálod a hosszabb szőrt leborotválni. Nem írom le pontosan miért is, a szerintem egyértelmű megoldást írom, a hosszabb szőrre alkalmazz nagyobb szögtartást, máris megoldódik ez a problémád.

Ugyanaz a habosítási módszer, ugyanaz a szappan, ugyanaz a nő. A hosszabbal nehezen birkózik meg.
Ha ugyanaz a nő és a hosszabbal nehezen bírkózik meg... hát itt most elkaptunk!  ;D na és persze ott a pont! ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #728 Dátum: 2012. Október 22. - 22:02:05 »
A Z1-ből az 1 pedig ugye az adott év első negyedévére utal.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #729 Dátum: 2012. Október 23. - 09:29:41 »
A Z1-ből az 1 pedig ugye az adott év első negyedévére utal.
Köszi, ezt megtaláltam. Csak az évet nem tudtam eldönteni. Most már tudom, hogy a 33 éves borotva is jó borotva!
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #730 Dátum: 2012. Október 23. - 09:42:11 »
 :sör: Sőt!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető legyozo

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #731 Dátum: 2012. Október 23. - 10:08:24 »
legyőző- Kicsit engedd meg, hogy én is belevaúzzak. Az teljesen természetes, hogy a 2 napos szőr letolása más borotválkozási élményt hoz, mint az egynapos szőré. Van egy ideális szőrhossz, ami mindenkinek a technikájával és eszközével meg lehet határozni, illetve egy ideális bőr regenerálódási idő. Mivel napi borotválkozó vagy gyanítom, hogy ez a számodra ideális.
Nem veszem beleugatásnak, a tapasztalat megosztása mindenki számára hasznos. :D


Fizika ez is, ...
... mint minden!
... mégis az egyén arcbőre és technikája fogja kimondani az utolsó szót...

.. a hosszabb szőrre alkalmazz nagyobb szögtartást, máris megoldódik ez a problémád.
Próbálkozom a szög változtatásával!

Ha ugyanaz a nő és a hosszabbal nehezen bírkózik meg... hát itt most elkaptunk!  ;D na és persze ott a pont! ;D
:fetreng:  :sör:
"...egy gentleman nem a társaságnak, hanem önmagának borotválkozik." Rejtő Jenő

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #732 Dátum: 2012. November 08. - 21:15:40 »
Srácok tubustekerőt lehet e kapni szegeden százas boltokban?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #733 Dátum: 2012. November 08. - 21:18:13 »
Nézd meg és mesélj róla!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #734 Dátum: 2012. November 09. - 17:07:40 »
Eddig sehol nem találtam tubustekerőt szegeden,de még nem adom fel. :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici