Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305696 alkalommal)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #750 Dátum: 2012. December 09. - 12:05:02 »
Üdv a fórumon Exit!   :sör:
Ha nem utálod a Vaterát, ott is van egy-kettő viszonylag olcsón.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #751 Dátum: 2013. Január 02. - 13:22:54 »
Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy ajándékba szeretnék venni egy borotvát, késes borotvát, és minden hozzávaló kiegészítőt.
Aki kapja az eddig biztonsági borotvát használt, úgyhogy ezen a területen Ő is kezdő, én pedig pláne.
Segítsetek legyetek szívesek, hogy milyen eszközöket érdemes venni, illetve hol.

Köszönöm.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #752 Dátum: 2013. Január 02. - 14:04:52 »
Szia!

Ha újat akarsz venni, akkor itthon nem sok lehetőséged van: Extrametál boltok vagy Flaschner Kálmán műhelye. Az előbbi drága, az utóbbiról megoszlanak a vélemények (a pesti boltos stílusa még csak hagyján, de a borotváival kapcsolatban is gyakran felmerült, hogy nem igazán shave-ready, azaz még élezni kell). Zöldboltban, Ecsetboltban is vannak borotvák, általában nem kezdőnek való darabok, mivel szintén életlenek.

Itt a fórumon megkérdezheted fonthuntert, nála szoktak lenni eladó borotvák Flaschnerék készletéből, talán az Elad fórumban is találsz belőlük párat. ZOZO ipari méretekben foglalkozik a gyűjteménye kiárusításával, remek cuccai vannak, csak egy részük felújításra vagy élezésre szorul.

Az ebay tele van eladó borotvával, ott nincs gond az árral sem.

Ha használt is megfelel, az itteni (http://borotvafórum.hu/index.php?board=14.0) választék nagy előnye, hogy biztosan nem fognak becsapni, reális áron kapsz olyan eszközt, ami megbízhatóan működik.

A kiegészítők alatt gondolom a fenőbőrt érted, nem pamacsot vagy szappant, pláne fenőkövet. Ebben a témában is erősen megoszlanak a vélemények, hiszen bőr 3-5000 forinttól akár 30.000-ig kapható, legalábbis külföldön. Itthon szintén az Extrametál lehet forrás.


Az abszolút ultimate megoldás pedig az, ha Jenessanyi fórumtársunktól rendelsz egy tökéletesen egyedi darabot. Mármint borotvakést, nem szíjat. ;D
http://borotvafórum.hu/index.php?board=42.0

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #753 Dátum: 2013. Január 02. - 14:22:07 »
Újjat szeretnék, de akkor itthon nem nagyon találok...
Rendben, akkor majd megpróbálok keresgélni külföldi oldalakon, azokról van tapasztalat? Miket érdemes megnézni?
Ezekből a gorotvákból egy kezdő milyet tud, milyennel tud könnyeben megtanulni borotválkozni.
Értem itt ezalatt méret, forma, szélesség, penge forma ilyenek.
A fenőkő az miért nem jó, miért mondtad, hogy bőrt inkább mint követ?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #754 Dátum: 2013. Január 02. - 15:08:18 »
Külföldi késes boltot nem ismerek, de csak jön majd valaki, és ajánl egyet. Ebay-en viszont találsz rengeteget.

A kezdő borotva csak abban különbözik a nemkezdőtől, hogy olcsó – arra az esetre, ha mégsem lenne meg a kellő türelem a tanuláshoz, a késelést ugyanis gyakorolni kell, elég sokat. Van itt egy új fórumtárs, aki megvett több drága eszközt is, aztán elege lett hirtelen...

A kő használatát megtanulni további kihívás, az már tényleg csak a lelkes megszállottaknak való.  :D

Az itt általában ajánlott kezdőkészlet egy filléres kínai borotva feltuningolásával szokott kezdődni, az él karbantartásához már csak a bőr kell. Jól karbantartott kést nem kell kövön fenni, legfeljebb félévente-évente.

Az merült fel bennem, hogy ha ennyire nem olvastál még utána, akkor hogyan akarsz vásárolni? És ha te sem tudod, hogy mire lenne szükség, hogy akarod ezt ajándékba intézni? Ebben az esetben a legfontosabb épp az ajándékozott szándéka – egyalkalmas ejtőernyős ugrással még csak-csak lehet meglepetést szerezni, de mondjuk a mindennap úszó nagybácsikámnak nem vennék búvárfelszerelést csak azért, mert szereti a vizet...


Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #755 Dátum: 2013. Január 02. - 15:10:17 »
Csak nem rám gondoltál? :borz2: :fetreng:
Élezésre visszaküldve a beretva így mondhatom az utóbbi hetekben lecsillapodtam.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #756 Dátum: 2013. Január 02. - 15:20:09 »
Balu, ne hagyd, hogy Roti elvigyen az erdőbe!  ;D

A kérdések szerintem így hangzanak, amiket meg kell válaszolnod:

- Mennyit szánsz rá?
- Mikorra kell, mennyire sürgős?
- Mindenképpen itthonról szeretnéd megoldani, vagy szóba jöhet külföldi, netes rendelés?

A borotvakés élesen tartásához rövid távon fenőbőr kell (amin a kisebb egyenetlenségeket kijaítod), középtávon pasztás fenőbőr sor vagy balzafa sor vagy finishelő kő (amin a közepes élelhajlásokat javítod), hosszabb távon kövek kellenek, amivel profilozni, élszalagot készíteni tudsz.

Tehát a borotvakésen kívül milyen környezetet szeretnél a barátod számára kialakítani? Javaslom, hogy max a fenőbőrt, mert a többi már ízlés kérdése, sőt én pl. be sem szereztem, hanem szakemberrel végeztetem.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #757 Dátum: 2013. Január 02. - 15:24:46 »
utánna olvasgattam...
csak tudod a penge nagysága szélessége, hossza, formája nekem nem mond semmit.
Így arra gondoltam, hogy az utánna olvasás mellett megkérdezem szakavatottabbaktól, hogy mi is az ami szóba jöhet, mi az amit nem sikerült felkutatnom, pont azért mert nem tudom, hogy mit is kellene keresnem.
Akkor is ugyanilyen tanácstalan lennék ha magamnak szeretnék egyet, hiába olvasok utánna.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #758 Dátum: 2013. Január 02. - 15:32:05 »
Nna, végre többen vagyunk, most visznek csak be az erdőbe...  :crazy:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #759 Dátum: 2013. Január 02. - 15:35:03 »
a penge nagysága szélessége, hossza, formája nekem nem mond semmit

Esetleg kérdezd meg azt akinek veszed.  Ha késsel akar borotválkozni, akkor biztos utánaolvasott, és van valami elképzelése (buta kérdés, de ugye az ajándékozott tényleg akar késsel borotválkozni? ellenkező esetben lesz nagy :o).  SZVSZ a borotvakés pont az amit ajándékba nem vennék csak akkor ha 1. nagyon jól ismerem az illetőt és 2. értek a borotvakésekhez.  Szappan/krém nem jöhet szóba ajándéknak?

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #760 Dátum: 2013. Január 02. - 15:35:07 »
SicTransit:

A mennyit az a legjobb kérdés, 50.szülinapra, exluzívabb dolog minden otthon használható kiegészítővel.
Csak nyáron lesz az esemény de ez egy olyan kategória ami elég sok utánnajárást és tudást igényel, így időben elkezdtem az utánnajárást.
Az hogy honnan lesz az mindegy.

A fiatalember elég precíz ember, pont ezmiatt gondoltuk, hogy egy ilyen dolog jó ötlet lenne, főleg, hogy évek óta erre vágyik.
Azt nem gondolom, hogy nem fogja megtanulni a használatát és az ápolását. Kitartó.
A baráti társaságtól kapja majd, így az ár eloszlik majd.

A profilozás, és az élszalag az már úgy hangzik, hogy nem egy könnyű mutatvány, de ezekre elméletileg csak nagyon ritkán szorul a penge ugye?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #761 Dátum: 2013. Január 02. - 15:37:23 »
Általánosságban elmondható, hogy kezdeni 5/8" vagy max. 6/8" méretű kés javasolt, lehetőség szerint kerek fejjel (a penge vége), mindenképpen kell hozzá fenőbőr, amivel az élt karbantartja.

Ha újat szeretnél, akkor ezt javaslom:

6/8"-os Dovo, belépőszint:



Ez használatra készen érkezik, 76$ szállítással együtt.


Fenőbőr:

"Poor Man Strop" a The Whipped Dog-tól:



Ebből a bőr 21 dollár szintén postával (+ 8 dollárért másik bőrt is vehetsz, mert az elsőt garantáltan szétvágod!  ;))
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #762 Dátum: 2013. Január 02. - 15:39:40 »
Kezdőmókus:

Igen szeretne késes borotvát. Az utánnaolvasás az csak minimális szinten történt.

Jó, akkor másképp áljunk hozzá a dologhoz: ÉN szeretnék magamnak. :) Így is ugyan az a felállás, csak azt hagyjuk figyelmen kívül, hogy ajándék lenne.


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #763 Dátum: 2013. Január 02. - 15:44:21 »
No, közben válaszoltál.

Szóval, amit ajánlottam, az az a belépőszint:

- amivel érdemes kezdeni,
- és a legolcsóbban megkapod
- használatra készen.

Ennél vannak drágább megoldások, határ természetesen a csillagos ég. Nézegesd a webshopok topicban lévő boltokat, ha megtetszik valami, akkor bátran kérdezz, segítünk!

Jó megoldás lehet még (és stílusos), ahogy Rotenbiller is javasolta, Jenes Sanyi fórumtársunk saját készítésű késeiből választani, itt még egyedivé is tudod tenni a kést, a Sanyinál éppen meglévő nyél-, szegecs, és ékanyagok függvényében. Fenőbőr ehhez is kell majd!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #764 Dátum: 2013. Január 02. - 15:59:34 »
Igen szeretne késes borotvát. Az utánnaolvasás az csak minimális szinten történt.
Én mostanában elég sokat gondolkoztam borotvakésen, arra jutottam egyelőre nem veszek, de szakirodalomnak hasznosnak találtam Dr. Moss könyvét: www.shavemyface.com/downloads/The-Straight-Razor-Shave.pdf  A 2. fejezet a borotvakésekről szól és leír egy csomó mindent amire kíváncsi vagy, a 3.ból pedig szerintem el tudod dönteni mit akarsz még hozzá venni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici