Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305815 alkalommal)

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #765 Dátum: 2013. Január 02. - 17:18:09 »
SicTransit:

Köszönöm, akkor az 5/8 - 6/8osok közt keresgélek. A második képen amit küldtél az a bőr mellett mi amin az a két kis zacskó van?
Azt a webshopot megnézem.

Kezdőmókus: Ez a könyv nagyon jó, az angol tudásom, hagy kívánnivalót maga után de megoldom, így első átlapozásra is hasznos ötleteket fogok találni benne. Köszönöm!

Azt megtudjátok mondani, hogy a konkáv él az miért nehezebb kezdők számára?
Valamennyi rutinja van mert ED borotvát használ, így gondolom könyebb lesz megszokni a késest.

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #766 Dátum: 2013. Január 02. - 17:36:18 »
A DOVO pengéken van egy szám ami az élre merőlegesen van beütve, az mit jelent? Az az anyagminőséget határozza?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #767 Dátum: 2013. Január 02. - 20:11:01 »
Az gondolom, balzafa lehet, amivel (ha nincs finiselő köved) lehet viszonylag jó élfrissítést végezni, amikor már a bőr nem elég.

Minden él konkáv, legalább egy kicsit. Szerintem Te a teljesen konkáv (full-hollow) élprofila gondolsz, mint kezdőknek nem komfortos. Nos, elég nehéz megfogalmazni, hogy mi vele a nehézség. Úgy képzeld el, mint friss jogsival egy sportautót vezetni. Az adja a legközvetlebnebb élményt, nincs lefojtva a motor, nem csillapít mindent a felfüggesztés, egyszóval ha szeretsz autózni, azt fogod a legjobban élvezni. Hasonló a borotvakések között a full-hollow. Mindent_azonnal_jelez, amit egy quater-hollow vagy near wedge profilú penge megbocsát.

SicTransit:

Köszönöm, akkor az 5/8 - 6/8osok közt keresgélek. A második képen amit küldtél az a bőr mellett mi amin az a két kis zacskó van?
Azt a webshopot megnézem.

Kezdőmókus: Ez a könyv nagyon jó, az angol tudásom, hagy kívánnivalót maga után de megoldom, így első átlapozásra is hasznos ötleteket fogok találni benne. Köszönöm!

Azt megtudjátok mondani, hogy a konkáv él az miért nehezebb kezdők számára?
Valamennyi rutinja van mert ED borotvát használ, így gondolom könyebb lesz megszokni a késest.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #768 Dátum: 2013. Január 03. - 13:24:33 »
Úgy nézem a többiek nagyjából megválaszolták már a kérdésed. Amit én hozzá tudok tenni, vagy összefoglalni röviden:

Ha amúgy is többen veszitek az ajándékot, főleg 50. születésnapra, akkor én új késben gondolkoznék, egy jó fenőbőr kíséretében.

A kést mindenképp hozzáértővel éleztesd meg, itt a fórumon több ember is van aki tud ebben segíteni. Az egész élmény ezen múlhat, hogy milyen lesz az első benyomás a késes borotválkozásról. Itthon újonan, jól élezett kést nem fogsz kapni, külföldön is csak kevés helyről.

Nem tudom hogy DE borotva mellett használ-e pamacsot és normális borotvakrémet/szappant, ha nem, akkor azt is érdemes venni ajándékba, sokat dob a borotválkozás élményén, nem olyan nagy befektetés, és ez akkor is megmarad ha úgy dönt inkább a DE való neki.

2 hely amit ajánlanék a vásárláshoz:
www.straightrazordesigns.com/
http://thesuperiorshave.com/

Mindkét helyen élezve kapod meg a borotvát, és lehet náluk bőrt is kapni. Új borotvából én a Dovo márkát ajánlanám, gyakorlatilag akármelyik modelljükkel meg lenne elégedve az ajándékozott, és az áruk is viszonylag korrekt. Bőrből szintén ez a helyzet, 50$-ért már lehet kapni 5 centi széles minőségi bőrt, amivel szintén nagyon meg lenne elégedve.

Érdemes lesz majd neki adni 1-2 linket ide, hogy kipróbálás előtt olvasson utána mit hogyan kell, nehogy csalódásba torkolljon a dolog. Él elrontása, bőr megvágása, arc megvágása, nagyon durva irritáció borotválkozás után, ezek mind nagyrészt elkerülhetők egy délutánnyi olvasgatás és videónézés után.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Balu...

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #769 Dátum: 2013. Január 03. - 20:13:44 »
A híres, JenesSanyi!
Már hallottam róllad. :) Sokan emlegették a neved.
Köszönöm a tanácsokat, én is a dovokat nézegettem, és az a legnagyobb baj, hogy nekem is tetszik ez az egész.... :)
A nem szokványossága, a stílusossága, meg valahogy olyan férfias is, szerintem. :)
A végén még magamnak is beruházhatok...

Mindegy, a lényeg, hogy szerintem elég jól ismerem az ízlését és azt hiszem, (remélem) hogy tudok az Ő ízlésével szemezgetni.
Nekem a Bismarkok tetszenek, meg van egy olyan ami nem az a szokványos egyenes vonalvezetésű a folowing és a large buffalo horn de ez full hollow ami kezdésnek ugye nem a legjobb mert "olyan mint egy sportautó" mindent vissza ad.

használ pamacsot, és szappant is, de új borotvához és főleg ilyenhez fog kelleni egy új szett is. :)
Meg persze tartó, szappanos edény (remélem ezzel nem becsméreltem le) fenőbőr, és ahogy ismerem egy finis készlet mert ahogy én sem nyugodnék amég meg nem tanulom normálisan használni és használhatóvá tenni Ő sem, a teljes éljavítást persze rábíznám valaki profira.

A segítő leírásokat videókat nézegetem és gyűjtöm, hogy kézben legyen egy olyan tudástár amiből elsajátítható szinte teljesen a borotválkozás, és a borotva ápolása.

Köszönöm a segítséged, biztos lesz még jó pár kérdés amivel hozzád, hozzátok fordulok, remélem nem lesz terhes. :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #770 Dátum: 2013. Január 03. - 21:11:09 »
 :sör:

A Dovo kések közül nekem is a Bismarck meg a Bergischer Löwe a kedvencem  :)

Sajnos egyik késhez sem volt még szerencsém, de egyszer majd hátha.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #771 Dátum: 2013. Január 03. - 21:47:53 »
Nekem is mert azokból van szép vállnélküli!

:sör:

A Dovo kések közül nekem is a Bismarck meg a Bergischer Löwe a kedvencem  :)

Sajnos egyik késhez sem volt még szerencsém, de egyszer majd hátha.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #772 Dátum: 2013. Január 14. - 21:13:45 »
Sziasztok!

Karácsony óta - a feleségem jóvoltából - boldog tulajdonosa vagyok egy skót, Dalvey márkájú, ivory-szerű borotvaszettnek. A pamacs ezüst-végű, kézzel csomózott borzszőr. G. F. Trumper, szantál szappant, bőrnyugtatót és kölnit használok vele, illetve kálisó tömböt rögtön az akció után. Az eredmény brilliáns, annak ellenére, hogy a készülék Mach3 fejjel működik. Ahogy látom a szigetország-beli profi gyártók a DE mellett ezt A megoldást preferáljak. Mi ennek az oka? Ez a legjobb patronos? Nekem bejön, bár nagyon szemezek egy Merkúr biztonsági borotvával, meginkább valami szép, bőrtokos utazószettel. Ilyet tud valaki? nem elsősorban az ár, a minőség a fontos... Ez a Dalvey ugyanis nem arra (neszeszerbe) való. Mit tudtok egyébként erről a márkáról? Érdemes átpróbálkoznom DE-re, ha ez - nyilván a jó pamacs és szappan miatt - ennyire bejön? Ok, az olcsóbban fenntartható, de más indok létezik?

Sok a kérdésem, látszik, hogy most szabadultam rá az oldalra...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #773 Dátum: 2013. Január 14. - 21:26:44 »
Makk három egyáltalán nem rossz. Talán a legjobbakat patronosnak is ki lehet kiáltani, bár ez is szubjektív.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Mr. G.

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #774 Dátum: 2013. Január 15. - 09:47:53 »
Egy barátomtól kaptam ajándékba egy shavettet, amit tegnap kipróbáltam. Sikerült jól összekaszabolnom magam vele, de tanulságos borotválkozás lett belőle.
1, Most már biztos vagyok benne, hogy a borotvakésem életlen.
2, Ha nincs elég időm, inkább használjam a DE borotvát.
3, Bőven van még mit gyakorolnom. 
Nem hiszem, hogy mostanában újra használni fogom. Valahogy többször is kifordult a kezemből és túl könnyűnek is éreztem. Talán a kialakítása miatt.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re: Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #775 Dátum: 2013. Január 15. - 12:19:10 »
Makk három egyáltalán nem rossz. Talán a legjobbakat patronosnak is ki lehet kiáltani, bár ez is szubjektív.
Én a mostani makk3 fejekkel nem vagyok kibékülve egyáltalán. A kelet EU-ba szánt fejek le vannak butítva. Feather MR3 az én véleményem szerint több szempontból is 2 tizeddel jobbat megy nyolcad mérföldön. Az amcsi makk3 viszont még ezt is very, de ehhez mi magyarisztánban soha nem fogunk hozzájutni.

Feri- A DE abból a szempontból jobb, hogy csak egy kés munkálkodik, ami nem hoz jobb eredményt, kicsit lassabb, "kényelmetlenebb" is, de "egészségesebb", mert nem veszi igénybe annyira a pórusszéli területet, a szőr mélyebbre vágása miatt. Ha nincs bajod a többkésessel és bírod anyagilag a fejek utánpótlását, nem indokolt a DE-re az áttérés.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re: Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #776 Dátum: 2013. Január 15. - 12:30:31 »
de ehhez mi magyarisztánban soha nem fogunk hozzájutni.
Nem lehet, hogy ezért is elég lenne csak az Őrvidékre átugrani, mint sok minden másért (babaruha, mosópor, csoki...)?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #777 Dátum: 2013. Január 15. - 12:37:56 »
Meg kéne próbálni kíváncsi lennék. Sajnos mostanában nem jártam sem osztrákiában, sem dajcslandiában.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #778 Dátum: 2013. Január 15. - 13:17:00 »
Ez a lebutítás gondolom nem konkrét gyártási művelet, csak leválogatják a félig selejtet, és az megy a végekre... Ikea cuccainál állítólag nagyon jól látszik, ha benéz pl. a bécsibe az ember.

Érdekes, hogy váltig tagadják, és sosem buknak le (nem hallunk olyan hírt, hogy mondjuk a cégtől kilépő melós elköpné ezt egy újságnak), mi mégis így látjuk. Vajon tény vagy csak szubjektív érzés?

Ebben a témában, borotvaügyileg húsz évvel ezelőtti tapasztalatom van, eldobhatóssal. Amerikai Gillette, kétpengés lehetett, és elképesztően jó volt az itteniekhez képest, nem is tudtam hova tenni a dolgot, mert túlságosan irreális volt (ennyivel szarabb hogy lehet az itteni???).

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #779 Dátum: 2013. Január 15. - 13:56:48 »
Ezt a különböző piacra, különböző minőség jelenséget többször is hallottam autóalkatrész kapcsán. olyanoktól is akik nagyon közel ülnek a tűzhöz.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici