Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 319590 alkalommal)

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #780 Dátum: 2013. Január 15. - 14:18:18 »
A feather m3-hoz hol lehet hozzájutni?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #781 Dátum: 2013. Január 15. - 14:22:11 »
Roti- szerintem egész konkrétan tudatos gyártási műveletek, gondolok ilyenekre, hogy régi gyártósorokon gyártás, fázisok mint pl. szalag hőkezelése, bevonatok ráfújása stb. kimarad, elmarad, a legoptimálisabbtól eltérnek illetve egyéb tudatos gazdaságosabb megoldások alkalmazása. Tehát a miénkben nem svédacél van, nem Teflon bevonat és nem a legmodernebb gyártósoron készül, mint ami amcsiban van. Pontosan ismerik a különbségeket, de mivel még így is teljesen kiváló a minőség és megveszi a magyar, így is nyernek a költségek lefaragásán. A különbséget, meg igazából csak az érzi, aki mélyrehatóan teszteli a különböző fejet, de mivel a magyar nem is tudja, hogy más az USA minősége, ebből nem lesz polgárháború sem...
Feri- sajnos offline Japánban, illetve biztos rendelhető a netről is. Viszont valószínűleg horror ára lesz.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #782 Dátum: 2013. Január 15. - 14:34:48 »
Nem is lenne ezzel baj, ha nem aljas átverés lenne.
Mert ugyanabban a csomagolásban kapjuk – látszólag – ugyanazt, ugyanazon az áron. Tehát nemcsak azzal szopunk, hogy töredék fizetésből vesszük meg a cuccokat azonos áron, de ráadásul szemetet is kapunk.


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #783 Dátum: 2013. Január 15. - 15:41:25 »
Szerintem nem ugyanabban a csomagolásban kapjuk, ill. csak látszólag. Az USA verzión nincs magyar felirat! :D
Persze aljas átverés szaga is lehetne, de szerintem ez még nem az. Mármint nem aljas. Azt, hogy szemetet kapunk az így ebben a formában sem igaz, csak mást, illetve nem a legjobbat. De ezt is ki mondja meg kinek? Törvénybe ez így ebben a formában nem ütközik, úgyhogy nem is átverés. Legfeljebb köphetünk egyet oszt ennyi.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #784 Dátum: 2013. Január 15. - 15:55:38 »

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #785 Dátum: 2013. Január 15. - 18:19:15 »
FEATHER FII neo Fsystem  a szokott helyen
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #786 Dátum: 2013. Január 15. - 18:21:35 »
Peter/Pal  (connaughtshaving) tart M3 fejet, próbálta már valaki?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szena

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #787 Dátum: 2013. Március 03. - 19:59:28 »
Tegnap vettem egy olcsó késes borotvát meg hozzá egy olcsó szíjat. A borotvát elvileg élesen vettem, de úgy húzott, hogy azt gondoltam majd megélezem. Na hát már majd két napja küldöm a szíjon, de egyre életlenebb. A kezdetben tuti rosszul csináltam, mert nem feszítettem eléggé a szíjat, meg nagyon rányomtam a borotvát. Nem tudom hogy toljam e még a szíjon, majd lesz éle, vagy megöltem annyira, hogy a szíj már nem segít kő kellene neki, vagy ezek az olcsó borotvák csak ennyit tudnak?

Nem elérhető Szena

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #788 Dátum: 2013. Március 03. - 20:39:30 »
Jól tippeltél  ;D Rákerestem  :'( De hát ez van. Valami vélemény a magyar szíjról?

Nem elérhető Szena

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #789 Dátum: 2013. Március 03. - 21:07:23 »
A vászon rész legvégén van egy kis gyűrődés, de az nem zavar. A bőr szerintem tökéletes. Az extrasol meg arra jó, hogy gyakoroljam a fenést a bőrön. Majd nézek egy használt borotvát itt, nem akarok újat venni 30-ért, csak azért hogy kipróbáljam milyen a késessel borotválkozni.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #790 Dátum: 2013. Március 03. - 21:16:51 »
Szerintem nem ugyanabban a csomagolásban kapjuk, ill. csak látszólag. Az USA verzión nincs magyar felirat! :D
Persze aljas átverés szaga is lehetne, de szerintem ez még nem az. Mármint nem aljas. Azt, hogy szemetet kapunk az így ebben a formában sem igaz, csak mást, illetve nem a legjobbat. De ezt is ki mondja meg kinek? Törvénybe ez így ebben a formában nem ütközik, úgyhogy nem is átverés. Legfeljebb köphetünk egyet oszt ennyi.
Konkrétan pl. a Persil mosópor is jó példa... hozzánk (Ausztriától keletre...) a sokkal gyengébb jön. Ez nem fáma, vettünk "ugyanazt" ( :crazy:) Bécsben és nálunk, hát össze sem lehetett hasonlítani, sem effektivitásban, sem illatban.
ÉS: de van ilyen, hogy elszólja magát valaki, faterom spedícióban utazik, és a Henkellel már nem egyszer előfordult vele, hogy bizonyos terméket (Henkel, stb.) vitt valahova a keleti blokkba kamionnal, a kamionos le akart rakodni, mégis megfordították, mert bár ült a terméknév, ült a vonalkód... csak a szériaszám nem ült, mivel az, mint később kiderült, a bécsi nagyraktárba volt szánva... szóval a gyárban eltolták, majdnem a jó anyag jutott hozzánk :fenek:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #791 Dátum: 2013. Március 04. - 08:00:26 »
Szerintem nem ugyanabban a csomagolásban kapjuk, ill. csak látszólag. Az USA verzión nincs magyar felirat! :D
Persze aljas átverés szaga is lehetne, de szerintem ez még nem az. Mármint nem aljas. Azt, hogy szemetet kapunk az így ebben a formában sem igaz, csak mást, illetve nem a legjobbat. De ezt is ki mondja meg kinek? Törvénybe ez így ebben a formában nem ütközik, úgyhogy nem is átverés. Legfeljebb köphetünk egyet oszt ennyi.
Konkrétan pl. a Persil mosópor is jó példa... hozzánk (Ausztriától keletre...) a sokkal gyengébb jön. Ez nem fáma, vettünk "ugyanazt" ( :crazy:) Bécsben és nálunk, hát össze sem lehetett hasonlítani, sem effektivitásban, sem illatban.
ÉS: de van ilyen, hogy elszólja magát valaki, faterom spedícióban utazik, és a Henkellel már nem egyszer előfordult vele, hogy bizonyos terméket (Henkel, stb.) vitt valahova a keleti blokkba kamionnal, a kamionos le akart rakodni, mégis megfordították, mert bár ült a terméknév, ült a vonalkód... csak a szériaszám nem ült, mivel az, mint később kiderült, a bécsi nagyraktárba volt szánva... szóval a gyárban eltolták, majdnem a jó anyag jutott hozzánk :fenek:

Ez van a Levis gatyákkal is. 3-4 hónap alatt elnyűttem egy nadrágot, amit itthon vettem. Angol turkálóból szereztem egyet használtan, már 2 éve használom, ebből 1 éve munkára. Kopik, de nem szakad. Nincs mit tenni ez egy rossz környék(mármint Közép-Kelet Európa) , Mi nem érdemeljük meg a minőséget! :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #792 Dátum: 2013. Március 04. - 09:32:09 »
Konkrétan pl. a Persil mosópor is jó példa... hozzánk (Ausztriától keletre...) a sokkal gyengébb jön. Ez nem fáma, vettünk "ugyanazt" ( :crazy:) Bécsben és nálunk, hát össze sem lehetett hasonlítani, sem effektivitásban, sem illatban.
ÉS: de van ilyen, hogy elszólja magát valaki, faterom spedícióban utazik, és a Henkellel már nem egyszer előfordult vele, hogy bizonyos terméket (Henkel, stb.) vitt valahova a keleti blokkba kamionnal, a kamionos le akart rakodni, mégis megfordították, mert bár ült a terméknév, ült a vonalkód... csak a szériaszám nem ült, mivel az, mint később kiderült, a bécsi nagyraktárba volt szánva... szóval a gyárban eltolták, majdnem a jó anyag jutott hozzánk :fenek:

Én nem értek hozzá, csak loptam: "A mosóporoknál azonban már más a helyzet. Az Ariel Color magyar verziója alig különbözik a hollandtól, ha az alkoholban oldható részt és a pH-t vizsgáljuk egy százalékos oldatban, de jelentős eltérést látunk, ha az anionos felületaktív anyagot, a szappant, az összes lugosságot és a sót vizsgáljuk. Ugyanez a helyzet a magyar és az osztrák Persil Gold vizsgálatakor, annak ellenére, hogy mindkettőt a Henkel bécsi üzeme gyártja azzal a különbséggel, hogy itt az anionos felületaktív anyag mennyisége sem tér el jelentősen.

Kérdés, hogy van-e ennek jelentősége. Nincs sok. A mosóhatást ugyanis az alkoholban oldható rész mutatja meg leginkább, ez meg mind a négy terméknél ugyanolyan, az értékek 15,7 és 16,5 közt mozognak a Wessling vizsgálatai szerint. Hogy aztán a mosóhatásban valamilyen anionos felületaktív anyag, vagy a szappan játszik nagyobb szerepet, az a végeredmény szempontjából mindegy. Az összes lúgosság a nátriumkarbonátban viszont magasabb a holland és osztrák mintában, ami növeli a mosás hatékonyságát, ugyanakkor jobban roncsolja a textíliát, míg a magyar verziók kíméletesebben, de kevésbé alaposan mosnak:"


http://index.hu/tudomany/2011/06/28/tenyleg_rosszabb_a_magyar_coca-cola/

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #793 Dátum: 2013. Március 04. - 09:55:34 »
Mosóporhoz véletlenül hozzá tudok szólni, ég és föld a különbség németországi és a Magyarországon vásárolt Ariel (és Persil) között.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #794 Dátum: 2013. Március 04. - 10:04:59 »
Mosóporhoz véletlenül hozzá tudok szólni, ég és föld a különbség németországi és a Magyarországon vásárolt Ariel (és Persil) között.
Eztet mondom én es  :crazy:

...és még egy apróság a margóra: ugyanaz külföldön és olcsóbb is, hogy szakadna rájuk egy mázsa szar  :evil:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici