Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305678 alkalommal)

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1035 Dátum: 2013. Április 15. - 12:43:51 »
értem köszi :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1036 Dátum: 2013. Április 15. - 14:18:25 »
mi az hogy hétnapos szett?
Valszeg a világ legnagyobb marketingtalálmánya, amit csak azért nem tanítanak sales kurzusokon mert a cartridge borotva ötlete még ezt is überelte.  Szerintem a borovagyártók a kereskedelem királyai, mondjuk ehhez valszeg az is kell hogy a célközönség jól láthatóan mindent megegyen.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1037 Dátum: 2013. Április 15. - 14:23:36 »
Nekem régen másnapos szettem volt. Borotva nem volt benne, folyadék annál több.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1038 Dátum: 2013. Április 15. - 14:59:33 »
Nekem régen másnapos szettem volt. Borotva nem volt benne, folyadék annál több.

 :fetreng:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1039 Dátum: 2013. Április 15. - 15:13:52 »
Nekem a 7 napos szettel az észrevételem az alábbi:

Tapasztalatom szerint a késes borotválkozás esetében nem naponta borotválkozink az ember. Legalábbis én nem. Így aztán a hét napos szett 7/2 = 3 és 1/2 napos szettre módosul.

Egyébként a hetes szám mágikus erővel bír. Megtalálható a népmesékben (7 fejű sárkány, 7 törpe, 7 mérföldes csizma), a vallásban ( 7 főbűn, 7 szentség, 7 erény, 7 szűk és bő esztendő).

Mondanom sem kell a hetes primszám.

A göncöl szekér csillagkép is 7 csillagból áll, és a cápáknak is hét fogsoruk van.

7 szamuráj, 7 mesterlövész, 7 év tibetben.....

7 vezér

Hát nagyjából ennyi jut eszembe a 7 es számról.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1040 Dátum: 2013. Április 15. - 15:21:50 »
Topi az első megállapitásodat én egy ellenpéldával tudom alátámasztani, ugyanis naponta borotválkozok késsel.

Amúgy én sem látom semmi értelmét a 7 napos borotvakés szetnek.

Viszont elgondolkodtató honnan is származik a 7-es szám misztikuma...

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1041 Dátum: 2013. Április 15. - 15:30:34 »

Viszont elgondolkodtató honnan is származik a 7-es szám misztikuma...

Elég száraz szócikk a wikin: 7
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1042 Dátum: 2013. Április 15. - 15:33:38 »
Nincs a 7 napos szettekben semmi marketing. Csak tisztán praktikum, és kényelem.
Jaja.  Van egy eszközöd ami minimális karbantartással egész életedre kiszolgál.  Teljesen logikus hogy legyen másik 6 ugyanilyen, amit egyenként ugyanúgy a használattal arányosan kell karbantartani, és közben helyet is foglal.  Félre ne érts, szerintem praktikus ha valakinek több van egy eszközből tartaléknak, borotvakésből meg pláne, főleg ha nem maga élezi, de a 7 napos szett egy ún "sales gimmick", mondjuk ebben a kategóriában tényleg zseniális.

Rengeteg borotválkozós cucc státuszszimbólum (is) volt régebben, a finomabbnál finomabb borzpamacsok és a hétnapos szett ez a kategória.  Erre jönnek a kései utódok, és előadják hogy a cél a praktikum volt; szegény upper class forog a sírjában :D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1043 Dátum: 2013. Április 15. - 22:30:01 »
Egyébként a hetes szám mágikus erővel bír. Megtalálható a népmesékben (7 fejű sárkány, 7 törpe, 7 mérföldes csizma), a vallásban ( 7 főbűn, 7 szentség, 7 erény, 7 szűk és bő esztendő).

Mondanom sem kell a hetes primszám.

A göncöl szekér csillagkép is 7 csillagból áll, és a cápáknak is hét fogsoruk van.

7 szamuráj, 7 mesterlövész, 7 év tibetben.....

7 vezér

Róma meg Veszprém (meg ki tudja még, hány város a világon, ahol kettőnél több halom van) is 7 dombra épült. (Büszke is vagyok Budára, hogy nem állt be a sorba.  :evil:)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1044 Dátum: 2013. Április 15. - 23:02:35 »
Lovagolhatsz a témán tök feleslegesen.
Az a "minimális karbantartással egész életedre kiszolgál" gondolat nem egészen igaz manapság, és a régmúltban sem volt igaz.

A tény az, hogy akit ilyen 7 napos szettel borotváltak az még a bőrözés idejét sem várta ki - botrányt csapott volna emiatt. Az meg kész skandallum lett volna, ha nem megfelelő élű késsel próbálkoznak az arcán.
Mindezt azért, mert vagyonos emberként megtehette. Neki ez kész praktikum volt. (Az inasának meg főleg.  :D )

A vagyonosabb pógár meg azért vett ilyet, mert szintén megtehette. Nem kellett tökölnie a kések élezésével. A barbély mesterrel időnként átfenette őket. Szintén tiszta praktikum volt.

A paraszt embör meg elővette a 3/8"-osra kopott egyetlen borotváját. Ha kellett kövön felfrissítette, megbőrözte. Jó érzékkel tovább koptatta 2/8"-osra. Az ő szempontjából ez is tiszta praktikum volt.

Mit lehet ezen nem érteni?  ;D A drága igényes holmi természetesen mindig státusz szimbólum is volt, van és lesz.
A mondva csinált vagy kézzel fogható praktikussága mellett is.
+1

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1045 Dátum: 2013. Április 17. - 12:27:36 »
Megjött a csomag Angliábol ma :) az asszony átvette, én csak este érek haza melóbol akkor tudom megnézni és este zuhanyzás után ki is próbálom, remélem nem kaszabolás lesz ;)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1046 Dátum: 2013. Április 17. - 12:30:32 »
Megjött a csomag Angliábol ma :) az asszony átvette, én csak este érek haza melóbol akkor tudom megnézni és este zuhanyzás után ki is próbálom, remélem nem kaszabolás lesz ;)
Én nem bírtam volna ki ennyi ideig, az biztos :D Igaz, ott a raklapnyi borotva, de mindig annyira türelmetlenül várom az újat (vagy régit).
Előre is kellemes borotválkozást kívánok! ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1047 Dátum: 2013. Április 17. - 13:28:03 »
hat en is turelmetlen vagyok, minden nap zavartam az asszonyt a postara, hogy nezze meg nem jott e mar meg :)
Megjött a csomag Angliábol ma :) az asszony átvette, én csak este érek haza melóbol akkor tudom megnézni és este zuhanyzás után ki is próbálom, remélem nem kaszabolás lesz ;)
Én nem bírtam volna ki ennyi ideig, az biztos :D Igaz, ott a raklapnyi borotva, de mindig annyira türelmetlenül várom az újat (vagy régit).
Előre is kellemes borotválkozást kívánok! ;)

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1048 Dátum: 2013. Április 17. - 16:32:09 »
Nya itt a szett, melyik pengével kezdjem? :D

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1049 Dátum: 2013. Április 17. - 16:41:49 »
 :crazy: zöld Astra-ra gondoltam :) sok jót olvasni arról is :)
Szerintem a Feather-rel.
Akkor talán elmegy a kedved az egésztől, és jöhet a bolhapiacra az összes cuccosod.  :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici