Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305703 alkalommal)

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1080 Dátum: 2013. Április 21. - 13:01:58 »
A bemutatkozo topicban szivesen varjuk a bekoszonest, en is ujonc vagyok vettem egy fesust Muhle R89 nagyon szeretem, es van is egy elado az elado topicban, meleg szivvel ajanlom. :sör:
Sziasztok.
Be szeretnék szerezni De borotvát . Nincs véletlenül cikk róluk , típusaikról , használatukról valahol ?
A két fejtípus között mi a külömbség használati szempontból ? Melyik típus a felhasználóbarát ?
Egyenes : http://www.google.hu/imgres?sa=X&hl=hu&biw=1024&bih=627&tbm=isch&tbnid=2F36Y1H9BsJ0AM:&imgrefurl=http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php%3Ftopic%3D4.15&docid=I5BvvYPoqj1k-M&imgurl=http://gallery.site.hu/d/12171235-2/borotva1.JPG&w=640&h=425&ei=ELRzUazFHMrdsgbWeQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:34,s:0,i:196&iact=rc&dur=295&page=3&tbnh=182&tbnw=276&start=29&ndsp=18&tx=190&ty=118
Fésűs :http://www.google.hu/imgres?sa=X&hl=hu&biw=1024&bih=627&tbm=isch&tbnid=GbN2IkXE-NfTgM:&imgrefurl=http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php%3Ftopic%3D65.0&docid=h7fsM5EzrP1XSM&imgurl=http://img1.indafoto.hu/7/5/22675_ae7c0e8ffef3475672285e78135d7ff2/2873777_2d9ffcc0c443d4242478279434b5647d_m.jpg&w=560&h=420&ei=ELRzUazFHMrdsgbWeQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:19,s:0,i:142&iact=rc&dur=491&page=2&tbnh=183&tbnw=254&start=12&ndsp=17&tx=113&ty=81

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1081 Dátum: 2013. Április 21. - 18:26:41 »
Sziasztok.
Be szeretnék szerezni De borotvát . Nincs véletlenül cikk róluk , típusaikról , használatukról valahol ?
A két fejtípus között mi a külömbség használati szempontból ? Melyik típus a felhasználóbarát ?
Amikor még DE-vel borotválkoztam ( :fetreng: ), akkor számomra az "egyenes" fej volt a kellemesebb, én kevésbé kedveltem a nyitott fésűs borotvát. Bár DE-vel én mindennap borotválkoztam...
Gondolom ennél ritkább borotválkozás esetén, esetleg a nyitott fésűs alaposabb eredményt képes adni.  ???
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1082 Dátum: 2013. Április 21. - 18:45:08 »
közben rájöttem hogy a Mühle nem is fésűs azt hiszem :D
Sziasztok.
Be szeretnék szerezni De borotvát . Nincs véletlenül cikk róluk , típusaikról , használatukról valahol ?
A két fejtípus között mi a külömbség használati szempontból ? Melyik típus a felhasználóbarát ?
Amikor még DE-vel borotválkoztam ( :fetreng: ), akkor számomra az "egyenes" fej volt a kellemesebb, én kevésbé kedveltem a nyitott fésűs borotvát. Bár DE-vel én mindennap borotválkoztam...
Gondolom ennél ritkább borotválkozás esetén, esetleg a nyitott fésűs alaposabb eredményt képes adni.  ???

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1083 Dátum: 2013. Április 21. - 21:53:19 »
... zárt fésűsnek mondják...

közben rájöttem hogy a Mühle nem is fésűs azt hiszem :D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1084 Dátum: 2013. Április 22. - 09:40:02 »
Valaki  tudná  illusztrálni,  akár  a netről linkkel, ahol  jól  látható  a DE  összes  lehetséges variánsa ?

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1085 Dátum: 2013. Április 22. - 10:25:57 »
Valaki  tudná  illusztrálni,  akár  a netről linkkel, ahol  jól  látható  a DE  összes  lehetséges variánsa ?

Tanto

Szerintem ez is olyan, mint a kalapács fajtái...sok van belőle! ;D
Sheffield-England

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1086 Dátum: 2013. Április 22. - 11:37:04 »
Igazad  lehet,  de  ezáltal most  jobban  tudom,  hogy  mi a zártfésűs, nyitott  fésűs, illetve  a  fedeles  vagy  kétfelé  nyíló közötti  különbség  illetve  gyakorlati  haszna/problémája.

Tanto

 
Valaki  tudná  illusztrálni,  akár  a netről linkkel, ahol  jól  látható  a DE  összes  lehetséges variánsa ?
Tanto
Szerintem ez is olyan, mint a kalapács fajtái...sok van belőle! ;D
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1087 Dátum: 2013. Április 22. - 11:46:54 »
Sajnos erre csak a személyes tapasztalat ad választ.

Általánosságban azt mondják, hogy a nyitott fésűs készülékek harapósabbak, de pl az egyik legkevésbé harapós borotvám pont a nyitott fésűs Goodfella.

Vegyél olyat, ami szemre tetszik, ha nem válik be, 10-20% diszkonttal biztosan el tudod adni itt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1088 Dátum: 2013. Április 22. - 12:00:36 »
Nekem csak a Fatip "harapós" OC fronton (OC, itt - Open Comb, nyitott fésűs). A zárt fésűs nem is fésűs :D De van pár olyan is, aminek semmilyen sincs. Pl. ez itt.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1089 Dátum: 2013. Április 22. - 12:25:24 »
Szerintem teljesen szubjektív a dolog. Az egyszerűbb penge behelyezés az  -általában- nem túl "harapóssága" miatt kedvelhető a TTO borotvák zöme.Magam például azért kedvelem,mert ilyenekkel (Gillette) kezdtem borotválkozni,megszerettem,megszoktam,nosztalgia.Emellett alaposan,komfortosan tudok ezekkel borotválkozni.Változatosság miatt cserélgetem,mikor melyikhez van kedvem,hangulatom. Van több három részes és jó néhány TTO. Mindegyiket szívesen használom .Mondom,szubjektív.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1090 Dátum: 2013. Április 22. - 12:54:32 »

Na  ez egy  informatív  pár  sor    :idea:..... ebből  típus, megnevezés  is  kiderül......   :borz2:

Tanto


Nekem csak a Fatip "harapós" OC fronton (OC, itt - Open Comb, nyitott fésűs). A zárt fésűs nem is fésűs :D De van pár olyan is, aminek semmilyen sincs. Pl. ez itt.
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1091 Dátum: 2013. Április 22. - 13:35:40 »
Az egyszerűbb penge behelyezés az  -általában- nem túl "harapóssága" miatt kedvelhető a TTO borotvák zöme
Tanto:
TTO = Twist-to-open, vagy szokták butterfly néven is emlegetni, az ún. pillangós borotvát...  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1092 Dátum: 2013. Április 22. - 14:40:57 »
many  respect  (egy  kalapemelős  smiley  igencsak  jó lenne..... szerintem)

Kérdés:  a  TTO  a DE  egyik altípusa  vagy  önálló  család  ?

Tanto


Az egyszerűbb penge behelyezés az  -általában- nem túl "harapóssága" miatt kedvelhető a TTO borotvák zöme
Tanto:
TTO = Twist-to-open, vagy szokták butterfly néven is emlegetni, az ún. pillangós borotvát...  ;)
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1093 Dátum: 2013. Április 22. - 14:47:09 »
A TTO az egyik megoldás arra, hogy betedd a pengét, de ugyanúgy DE borotva és penge.  Más megoldások a 2- és 3-részes DE borotvák, vagy a még egyedibb kialakítás (pl Merkur Futur).  Kb olyan mintha ajtózárakról beszélnénk, abból is van ezerféle, mégis valahol mindegyik ugyanarra való.  Szerintem nem érdemes sokat filózni ezeken, vegyél egy borotvát ami tetszik, aztán használd, és később ha másik megoldásra is kíváncsi vagy akkor vegyél egy olyat is.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1094 Dátum: 2013. Április 22. - 14:57:02 »
Vizuálisan: 3 részes, 2 részes (ami szintén 3 alkatrész), 1 részes (TTO, ami a legtöbb darabból áll) ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici