Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305681 alkalommal)

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1095 Dátum: 2013. Április 22. - 15:01:18 »
Köszönöm   a  postod,  de   a  Eszközökkel kapcsolatos kérdések   rovatban  tanulni, olvasni,  informálódni  szeretnék ....,  esetleg  konkrét  kérdésre  kapni  konkrét  választ  ......  az  általad  leírt  folyamatot  már  korábban   beindítottam,  de    az  másik  oldala   az  ember  érdeklődésének  .....

Tanto 

A TTO az egyik megoldás arra, hogy betedd a pengét, de ugyanúgy DE borotva és penge.  Más megoldások a 2- és 3-részes DE borotvák, vagy a még egyedibb kialakítás (pl Merkur Futur).  Kb olyan mintha ajtózárakról beszélnénk, abból is van ezerféle, mégis valahol mindegyik ugyanarra való.  Szerintem nem érdemes sokat filózni ezeken, vegyél egy borotvát ami tetszik, aztán használd, és később ha másik megoldásra is kíváncsi vagy akkor vegyél egy olyat is.
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1096 Dátum: 2013. Április 22. - 15:02:44 »
mad.just mad.:
az  itt  nemlétező  kalapemelős   smiley

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1097 Dátum: 2013. Április 22. - 17:51:51 »
Konkrétan meg nem kell túlbonyolítani a dolgokat, ennyi. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1098 Dátum: 2013. Április 22. - 18:00:18 »
Sőt még konkrétabban, úgyis mindenki a saját preferenciái szerint fog véleményt alkotni ezekről a készülékekről. Nekem annak idején egyértelműen a három részes, zárt fésűs, illetve a tech (ezen nincsenek "barázdák" sem) fejes borotvák jöttek be leginkább, az egyszerűségük/egyszerű felépítésük miatt... ;)
Éppen ezért jobb kipróbálni talán, ahogyan a többiek is írták.  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1099 Dátum: 2013. Április 22. - 20:10:38 »
A  kipróbálás  illetve  az  azt  támogató  beszerzés  folyamatban ... megy,   megyeget ..... úgy gondolom nem  miattam  döcög .....de tanulni,  okulni, kérdezni  nem szégyen. Illetve   a  most  már  4  éve  a  tagok  által  összeírt  infót  egy  nap, egy hét,  de  még  egy  hónap  alatt  sem  lehetne  korrekt módon  végigolvasni, feldolgozni .... hiszen  csak   a  USA  kongresszi könyvtárból  ide   bemásolt  könyv  79  oldalas .....  és még  ha  tudok  egy-két-há  nyelvet,  az  sem  5  perc   ...    emiatt a kérdések .....

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1100 Dátum: 2013. Április 22. - 20:11:58 »
... ja  bocs,  négy   az  a  há....  a  magyarral  együtt..... :fetreng:

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1101 Dátum: 2013. Április 22. - 22:12:42 »
Kérdezni jó, kérdezni hasznos. Csodát ne várj, mindenki csak a saját tapasztalatait tudja majd leírni. Nekem pl. eleinte a Tech-klón fej nem igazán vált be, majd cirka fél év után láss csodát, vadonat új Feather pengével Tech-klón fejes készülékkel értem el az addigi legjobb eredményt. Azután ahogy kikopott belőle a penge, elő sem vettem jó ideig, mással is jó volt.

Komolyan azt gondolom, ha valamelyik készülék megtetszik, vedd meg, próbáld ki, és kiderül, megfelelő -e neked. Inkább pengéből szerezz be többfélét, mint rögtön készülékből.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1102 Dátum: 2013. Április 23. - 09:04:49 »
A  sok  duma  háttere, hogy  nem megyek  be egy  boltba, vagy a netre,  mert  egyeztettem  valakivel....és  arra  várok..... mivel  megbeszéltük .....  és így  nem jutok  5ről  6ra.

Igen, azt  hiszem  egy, max.  2  DE  lesz, de állíthatós .....ha  egy héten belül  itthon nem jön  össze, veszek a netről   Future-t,  oszt  kalap  kabát ....... kések  jönnek  Sanyitől ....  a  többi  kence-fince
pedig  csak  körítés, van belőle  a Crab/Müller/Neroli  bermuda  háromszögben  dögivel .....

Penge  vonatkozásában  vonatkozásában  úgy  látom, hogy  a sok  hozzászólás  alapján  Feather  veri a mezőnyt  ?

Meg  valami tuti  egyedi, érdekes  SE  készülékben  gondolkodom,  de  olyanban, ahova  nem  a  DE  pengét  kell törni, hanem  amelyiknek   saját , masszívabb  pengéje  van ....

Na  ez a terv ....
 
Tanto

Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1103 Dátum: 2013. Április 23. - 09:09:05 »
Na  ez a terv ....
 
Tanto
:sör:
Jól hangzik! Ha ezeken túl vagy, a tapasztalás után, úgyis újabb kérdések jönnek majd, amelyek már sokkal konkrétabbak. Na azokra már könnyebb lesz egyértelműbb választ adni. Egyébként az "adjustable", azaz állítható készülékkel szerintem nem lehet mellényúlni. A többség itt is igen kedveli...  ;)  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1104 Dátum: 2013. Április 23. - 09:20:54 »
Penge  vonatkozásában  vonatkozásában  úgy  látom, hogy  a sok  hozzászólás  alapján  Feather  veri a mezőnyt  ?
A Feather egy nagyon jó és éles penge, de messze nem mindenkinek a kedvenc pengéje.  A pengéket nehéz objektíven rangsorolni, mert mindenkinek más jön be, és ez készüléktől is függ, illetve a tapasztalattal is változik.  Valamikor mindenképpen szerezz be Feather pengéket és próbáld ki, akkor majd el tudod dönteni hogy neked veri-e a mezőnyt, de ha én lennék a helyedben külön nem rendelnék csak ezért, hanem hozzácsapnám máshoz a postaköltség miatt.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1105 Dátum: 2013. Április 23. - 09:22:10 »
Bocs, kimaradt  a slant  bar ..... szerintem  (késekre, azok  használata  során  bevett  gyakorlati megoldásokban gyakori  a  ferde  pengeirány  használata)  igenis  egy olyan megoldás,  ami  megoldás  lehet  egyes  esetekben a durva  kaparás  elkerülésére......

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1106 Dátum: 2013. Április 23. - 09:26:24 »
igen, igen,  persze ....  szerintem  választok   egy  oldalt, és  ha  az  itthoni  beszerzés  döcögössége
visszamenetbe  kapcsol, akkor  egyszerűen  rendelek  egy  rakás  cuccot  ......  mostanában  nézelődöm, melyik  oldal  az, ahol mindent  korrekt  módon  megkapok.

Ugye  EU -ból (GB)  nincs  vám/áfa.... akármennyiért  veszek  is  ?

Talán  valami  érdekes, nívós SE  az, amit  nem nagyon látok  sehol .....

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1107 Dátum: 2013. Április 23. - 09:31:55 »
EU-ból nincs vám (egységes belső piac), de a forgalmi adót természetesen ki fogod fizetni, rendeléskor, az eladónak, mint mindenki más, hasonlóan ahhoz ha itthon vennél vmit.  Connaughtshaving pl feltünteti mindkét árat.

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1108 Dátum: 2013. Április 23. - 09:37:51 »
Igen, náluk  láttam.... ők  az  egyik  megcélzott  beszállító,  sajnos  én egy  kicsit  kényelmes  vagyok,  inkább rendelek  egy  helyről,  egyben, mint  3-4  oldalról ......

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1109 Dátum: 2013. Április 23. - 10:03:30 »
En akivel beszelek mindenki hulyenek nez hogy attertem a DE borotvasra. Azt mondjak menjek mar , regmult, nagypapas, de nekem akkor is bejon , nem erdekel mit mondanak. csak azon izgulok , hogy sok ember van igy vele, es egy nap mondjuk nem dontenek ugy, hogy nem gyartanak tobbet DE pengeket a kicsi kereslet miatt. Aki kicsit idosebb egyik kollegam, azt viszont lehet vissza tudtam csabitani, borotvaja van, igertem neki penget, hogy azt majd adok neki, visszaprobalas gyanant.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici