Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 315921 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1110 Dátum: 2013. Április 23. - 10:05:37 »
Mennyivel egyszerűbb borotvakéssel borotválkozni! :crazy: :crazy: :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1111 Dátum: 2013. Április 23. - 10:08:27 »
Én még ide beszúrom a Timor pengéket is. Nagyon jó tapasztalataim vannak, bár árban kicsit magasabb szint. De nagyobb tételben már okés. A kitapasztalt kombinációval két penge egy hónapig is elég, napi rendszerességű borotválkozással. De: a saját tapasztalat az igazi! Ezt ne feledje senki.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1112 Dátum: 2013. Április 23. - 10:12:38 »
Bocsi, nem találtam az "irónikus szmájlit". ;)
Sheffield-England

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1113 Dátum: 2013. Április 23. - 10:24:12 »
csak azon izgulok , hogy sok ember van igy vele, es egy nap mondjuk nem dontenek ugy, hogy nem gyartanak tobbet DE pengeket a kicsi kereslet miatt
Ezen a helyedben nem izgulnék, fejlődő országokban sok ember anyagi okok miatt használ inkább DE-t, mint a méregdrága cartridge fejeket.  Nem egy szűk piacról van szó, csak a fejlett országokban kuriózum.  De itt se kicsi a kereslet, amire kicsi a kereslet azt nem kapni 50 méterenként egy nagyvárosban (ha az ember nem ragaszkodik egy adott márkához).

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1114 Dátum: 2013. Április 23. - 10:31:05 »
Valaki/valakik  szubjektív  véleménye   a  nyitott  és  zárt  fésűs  DE  közötti  érzeti  különbségről  ?
Vagy  akár  objektív  is lehet  .....   ;D

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1115 Dátum: 2013. Április 23. - 10:31:51 »
itt van tobb izraeli gyarto is, de egy boltban sem talaltam, a super pharm itt ami ott a DM megfeleloje egyszeruen kinevettek mikor pengeket kerestem. meg a gyartot sem talalom a neten  :nemtom: ha vegig megyek a teszt perioduson, azt hiszem jo elore be fogok azert spajzolni :)
csak azon izgulok , hogy sok ember van igy vele, es egy nap mondjuk nem dontenek ugy, hogy nem gyartanak tobbet DE pengeket a kicsi kereslet miatt
Ezen a helyedben nem izgulnék, fejlődő országokban sok ember anyagi okok miatt használ inkább DE-t, mint a méregdrága cartridge fejeket.  Nem egy szűk piacról van szó, csak a fejlett országokban kuriózum.  De itt se kicsi a kereslet, amire kicsi a kereslet azt nem kapni 50 méterenként egy nagyvárosban (ha az ember nem ragaszkodik egy adott márkához).

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1116 Dátum: 2013. Április 23. - 10:41:49 »
Valaki/valakik  szubjektív  véleménye   a  nyitott  és  zárt  fésűs  DE  közötti  érzeti  különbségről  ?
Vagy  akár  objektív  is lehet  .....   ;D

Tanto

A lényeges különbség az lenne, hogy a nyitott fésű nem szedi le rögtön a habot, hanem valamennyi marad a pengének is. Így kicsivel több ideig puhítja a szőrt. Jobban lehet a szögekkel is játszani, csíkozni az arcot (a maradék habbal), többször átmenni egy körben ugyanazon a felületen, ezért hosszabb borostával és erősebb szőrzettel is boldogul.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1117 Dátum: 2013. Április 23. - 10:51:30 »
itt van tobb izraeli gyarto is, de egy boltban sem talaltam, a super pharm itt ami ott a DM megfeleloje egyszeruen kinevettek mikor pengeket kerestem. meg a gyartot sem talalom a neten  :nemtom: ha vegig megyek a teszt perioduson, azt hiszem jo elore be fogok azert spajzolni :)
Eleinte (Budapesten) ugyanígy voltam, a DM-et és az Extrametált kivéve sehol sem találtam pengét, aztán most eljutottam oda hogy megtanultam melyik bolttípus tart ilyesmit; ezek többnyire olyan kis vegyesboltok amikbe életemben nem jártam azelőtt, sokat kínaiak üzemeltetnek; nekem ebből az a tanulság hogy van, de rossz helyen kerestem.  Egy másik országban valszeg ugyanígy meg kellene tanulni, de nem a csillogó-villogó üzletláncokban indulnék el, hanem a fentiekhez hasonló boltokban.  De ez csak gondolatkísérlet, neten jóval egyszerűbb.  Esetleg keresd meg a helyi DE fórumokat.

A másik az, hogy gyakran az eladóknak sincs fogalmuk se arról, hogy van DE pengéjük.  Nem is tudom hogyan kellene kérni, volt már olyan hogy zsilettpengét kértem és mutattak Gillette cartridge pengéket, végülis ;D

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1118 Dátum: 2013. Április 23. - 11:18:25 »
mad.just mad. :
a  véleményedből  úgy  érezhető, hogy  az  a jó,  ha a  zárt  lehúzza a  penge  elől  a  habot  !
Jól  értettem  ?
És  ha  igen,  ez  miért  jó  ?

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1119 Dátum: 2013. Április 23. - 12:20:52 »
 Leginkább megszokás kérdése, én pl. OC-vel tanultam meg borotválkozni. Ha nem minden nap akar sima arcot az ember fia, hosszabb a borostája, mindenképp alkalmasabb ilyet használni.

 Régebben sokkal több OC-t gyártottak. Valamikor a háború környékén (második, világ) az anyagok minőségéből lejjebb kellett adni, így a fésű könnyebben hajlott sérült. Ezért inkább a "zárt fésű" kezdett terjedni, mert egyenes lapot könnyebb legyártani gyengébb anyagból is.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1120 Dátum: 2013. Április 23. - 17:26:11 »
ma a 3ik nap megyek a Derbyvel :D Azért az aggaszt hogy várom a borotválkozást, és minden nap csinálom a feeling miatt. Off.: SicTransit sikerült találkozni az eladóval? megvan a kicsike?  :sör: On

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1121 Dátum: 2013. Április 24. - 19:37:37 »
Ma csináltam magamnak egy kis állványt míg megrendelem a rendes tartót ez is jó. 4mm plexi, melegitésnél hajlítva és öntapadós gumikorong a csúszás miatt. Egy kis szépséghibája van a lenti hajlitást korrigálni akartam csak gyorsabban hűlt mint gondoltam és megrepedt. Raktam egy pillanatragasztó csíkot és tart. ideiglenes tartónak jó. :crazy:

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1122 Dátum: 2013. Április 24. - 19:53:39 »
mert ez nagyon tetszik :)
Ügyes vagy!  :sör:
Minek rendelsz gyárit, amikor Te is képes vagy legalább olyan jót készíteni?

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1123 Dátum: 2013. Április 24. - 20:01:25 »
Tessék sorozatgyártásba kezdeni. Tényleg jól sikerült.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1124 Dátum: 2013. Április 24. - 20:02:52 »
 :fetreng:
Na jó, meggyőztél. Ezt a választ elfogadom  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici