Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 328890 alkalommal)

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1140 Dátum: 2013. Április 25. - 11:11:33 »
 :nemtom: nem tudtam bocsanat :crazy:
Szerinted  rty42  nem  Gyuri  ?

Tanto

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1141 Dátum: 2013. Április 25. - 11:11:57 »
 :sör:
Gyuri száz van a fórumon!

Akkor egy nap késéssel kívánok sok Boldog Névnapot mind a száz Gyurinak  :sör:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1142 Dátum: 2013. Április 25. - 12:10:19 »
bocs ha elrontom a sorrendet:

szívesen  ;)
semmi gond  ;)
köszönöm :D
 :fetreng:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1143 Dátum: 2013. Május 07. - 16:09:19 »
csak azon izgulok , hogy sok ember van igy vele, es egy nap mondjuk nem dontenek ugy, hogy nem gyartanak tobbet DE pengeket a kicsi kereslet miatt

Ezt hívják shaveokalipszisnak! Goo: http://bit.ly/12PtoHp

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1144 Dátum: 2013. Május 12. - 18:34:52 »
A szíjon és a hevederen fenésnél mekkora erővel nyomjátok a kést? Ilyesmire gondolok pl. határozottan,  gyengéden, finoman vagy a határozottan és gyengéden közt. Tudom, hogy leírni nehéz de.... :bocs:
Más. Fenésnél, finiselésnél aki szokta nézni nagyítóval az élt, az hányszoros nagyítót használ?
Üdv:
Apa8

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1145 Dátum: 2013. Május 14. - 01:01:32 »
Egyszer fórumtalálkozón beszéltek róla olyanok, akik képesek ilyesmire, és mintha az derült volna ki, hogy 8-10x felett már nem derül ki új információ.
Viszont van, aki mikroszkóppal nézi, ami persze több tíz- vagy százszoros nagyítást jelent, de erről őket kérdezd : )
Penge biztosan, ő mikroszkópot is hozott egyszer.  :jajne:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1146 Dátum: 2013. Május 14. - 09:48:21 »
Roti- ha jól emlékszem, az a Salmo féle mikroszkóp volt 100-150X, én akkor nem vittem, mert akkor még csak egy USB-s vackom volt. 
A lényegi infó 5-10-20Xes nagyításnál (nagyító) tök jól látszik maga az élszalag és ez elég, hogy az ember végigpásztázza az egész élpályát a kisebb defektekért is. 150X-es nagyítás mellett meg lehet állapítani kb., hogy mennyire van elcseszve a finis és azt, hogy milyen finomságú eszközzel, és pl. milyen irányból stb. történt az élalakítás, fenés. 300X-kb ugyenez még közelebbről, de ez már a "anyagszerkezet vizsgáló" E feletti nagyítás számunkra értelmét veszti.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1147 Dátum: 2013. Május 14. - 10:28:35 »
 :+1:

Nagyítóval bogarászok én is. Nem vagyok szakértő, de ha valami nem stimmel, azt nagyítóval lehet látni, szépen végig lehet vizslatni az élszalagot apró hibák után kutatva. Az apró barázdákat is látni lehet.

Bocsi, nekem nagy élmény volt, mikor először tudtam "tükör sima" élszalagot kialakítani, s nagyító alatt sem látszott rajta semmi bibi...vagy lehet, hogy ilyen még nem volt és csak elképzeltem, de a lupe az hasznos. :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1148 Dátum: 2013. Május 14. - 13:11:28 »
Hm, akartam írni Salmot is, csak nem voltam biztos a dologban... sry.

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1149 Dátum: 2013. Május 16. - 09:45:54 »
Jol latom hogy az angol oldalrol eltunt a Vitos szappanok? :( miert nem vettem egy kilosat mikor volt.  :jajne:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1150 Dátum: 2013. Május 16. - 10:13:59 »
Örülök, hogy tetszik.
Én a kilósat linkeltem be neked és örültem, hogy nem azt vetted...  :)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1151 Dátum: 2013. Május 16. - 12:19:47 »
Most mar banhatom, de biztos vannak mas szappanok is :)
Örülök, hogy tetszik.
Én a kilósat linkeltem be neked és örültem, hogy nem azt vetted...  :)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1152 Dátum: 2013. Május 16. - 12:23:55 »
Van pár szappan, az biztos. Még a neszesszeremben is többféle, meg krémek is, nem hogy bótban. ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

citromfelhasznalo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1153 Dátum: 2013. Május 20. - 14:16:30 »
Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok a fórumon ráadásul még sosem használtam borotvakést. Biztonsági borotvát használok öt éve.  Előtte két évig forgókéses Philips körkéses villanyborotvát használtam, ami után mindig igazítani kellett pengével a nyakamnál. Ráadásul legelső alkalommal feldagadt a szám kontúrja. Azóta is maradtak ott apró fehér hólyagocskák. Bőrgyógyász szerint zsírmirigyek, ne törődjek vele. Kösz. De engem zavar. Azelőtt meg Gilette eldobható pengéssel borotválkoztam. Szóval szeretnék késsel borotvákozni és lenne pár kérdésem hozzátok. Az első az, hogy mivel kezdjem? Dovo-t és Böker-t láttam 20ezer forint körül kezdődnek. Az 5/8 szám a szélességüket jelzi? Melyik miért jó? Kerekített vagy hegyesebb? Melyik miért jó? Rövidebb vagy hosszabb? Melyik….? Kamisori vagy hagyományos? Szénacél rozsdásodása vészes? Inkább rozsdamenteset keressek? Az meg puhább. Hamarabb elkopik élezések során. Elsőre ennyi a késről. Élezés. Melyik a legdurvább szemcseméretű kő ami kellhet egy fent említett vadonatúj borotva élezéséhez. Gondolom megéri a befektetést a Shapton 30000-es kő mert nem kell soha pasztát venni. Fél mikronos az is meg a króm-oxid paszta is. Láttam negyed mikronos gyémánt spray-t. Kell az? A kövek mérete kétezresével legyen finomabb? Halottam, hogy pár követ az elején simítani kell, mert gyárilag durvák. Természetesen használat közben egyengetni is. Mi az arány? Például egy négyezrest hányassal egyengessek? Vegyek kettőt mindenből és az a tuti ha egyformával végzem? Ha összeadjátok az árát annak amiket fent leírtam látjátok, hogy nem mindegy mivel kezdem. Valamennyi tanulópénz biztos lesz, de szeretném ha minden egy életre szólna. Biztonsági borotvát használok hetente max 2x borotválkozok. Ha lehet zuhanyzás után. Törölköző beáztat, be a mikróba egy percre gőzölés. Egyszer szoktam gőzölni de volt már, hogy kétszer egymás után gőzöltem vele. Az volt az igazi. Szappan felvitele pamaccsal. Igyekszem nem lehúzni újra ha mégegyszer ha már nincs rajta hab. Inkább kenek rá többször. A végén sima alkohollal fertőtlenítek. A nyakam általában kipattog és azokat a pattanásokat le is szokta vágni. Sajnos nem tudom száliránnyal egyezően húzni, mert tele van a nyakam forgókkal. Ezt csak azért írtam le, mert olvastam egy hozzászólást ahol kérték, hogy tisztázza az illető, hogy akkor éppen mit és hogyan használt.

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1154 Dátum: 2013. Május 20. - 14:44:36 »
Üdvözlök mindenkit!

Új vagyok a fórumon ráadásul még sosem használtam borotvakést. Biztonsági borotvát használok öt éve.  Előtte két évig forgókéses Philips körkéses villanyborotvát használtam, ami után mindig igazítani kellett pengével a nyakamnál. Ráadásul legelső alkalommal feldagadt a szám kontúrja. Azóta is maradtak ott apró fehér hólyagocskák. Bőrgyógyász szerint zsírmirigyek, ne törődjek vele. Kösz. De engem zavar. Azelőtt meg Gilette eldobható pengéssel borotválkoztam. Szóval szeretnék késsel borotvákozni és lenne pár kérdésem hozzátok. Az első az, hogy mivel kezdjem? Dovo-t és Böker-t láttam 20ezer forint körül kezdődnek. Az 5/8 szám a szélességüket jelzi? Melyik miért jó? Kerekített vagy hegyesebb? Melyik miért jó? Rövidebb vagy hosszabb? Melyik….? Kamisori vagy hagyományos? Szénacél rozsdásodása vészes? Inkább rozsdamenteset keressek? Az meg puhább. Hamarabb elkopik élezések során. Elsőre ennyi a késről. Élezés. Melyik a legdurvább szemcseméretű kő ami kellhet egy fent említett vadonatúj borotva élezéséhez. Gondolom megéri a befektetést a Shapton 30000-es kő mert nem kell soha pasztát venni. Fél mikronos az is meg a króm-oxid paszta is. Láttam negyed mikronos gyémánt spray-t. Kell az? A kövek mérete kétezresével legyen finomabb? Halottam, hogy pár követ az elején simítani kell, mert gyárilag durvák. Természetesen használat közben egyengetni is. Mi az arány? Például egy négyezrest hányassal egyengessek? Vegyek kettőt mindenből és az a tuti ha egyformával végzem? Ha összeadjátok az árát annak amiket fent leírtam látjátok, hogy nem mindegy mivel kezdem. Valamennyi tanulópénz biztos lesz, de szeretném ha minden egy életre szólna. Biztonsági borotvát használok hetente max 2x borotválkozok. Ha lehet zuhanyzás után. Törölköző beáztat, be a mikróba egy percre gőzölés. Egyszer szoktam gőzölni de volt már, hogy kétszer egymás után gőzöltem vele. Az volt az igazi. Szappan felvitele pamaccsal. Igyekszem nem lehúzni újra ha mégegyszer ha már nincs rajta hab. Inkább kenek rá többször. A végén sima alkohollal fertőtlenítek. A nyakam általában kipattog és azokat a pattanásokat le is szokta vágni. Sajnos nem tudom száliránnyal egyezően húzni, mert tele van a nyakam forgókkal. Ezt csak azért írtam le, mert olvastam egy hozzászólást ahol kérték, hogy tisztázza az illető, hogy akkor éppen mit és hogyan használt.

Szia!

Feleslegesen bonyolítod!

Vegyél itt egy kést ami "borotválkozásra kész", és vegyél hozzá egy bőr fenőszíjat. Bőrözd meg a kést minden használat előtt, 50-80 húzással mindkét oldalon, és használat után is, vagy 5-10 húzással. Ezzel ha drót a szőröd, akkor is elvagy, vagy fél évig. Ha nagyon igényes vagy, akkor 20000 forintból megvan az egész. A fenéssel meg egyenlőre ne foglalkozz. Ha kell, akkor vannak szakik a portálon.

Forma: szerintem azt vedd meg, amelyik tetszik.

X/8: Igen, ez a  méretet jelöli, általában 5/8-ad a "normál" méret, amit a kezdőknek ajánlanak. Az alatt már nagyon vékonyka szerintem a penge (bár ezt cáfolja a kb 3/8-os késem...).

Dovo, Böker: Felejtős. Drága, éleztetni kell rögtön. A gyári él egy kalap kaki borotválkozásra.

Forró türcsi alá a képedre kenj egy kis borotva szappant, jót tesz. A pattanásokra, meg erősebb arcszesz.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici