Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 319869 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1170 Dátum: 2013. Május 22. - 18:21:11 »
A régi pengék nagyon sok esetben húznak, nyúznak; a mai, modern pengék sokkal jobbak ezen a téren. (Manapság a bevonat az, ami igazából éri az arcot.)

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1171 Dátum: 2013. Május 22. - 18:21:43 »
Ajándékozd el ..  :naughty: Osztogasd szét ...  :naughty: Próbáld meg másik borotvában .   :whoops:
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1172 Dátum: 2013. Május 22. - 18:57:09 »
Valaha én is próbáltam ilyen pengét, nálam az volt a következtetés, hogy kifejezett mazochisták használják csak borotválkozásra. Varrás felfejtésére, festék lekaparására kemény felületekről viszont kiválóan alkalmazható.  ;D
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1173 Dátum: 2013. Május 23. - 12:19:52 »
Kályhaüveg! Ha szabad kérném, azt se hagyjuk ki! O0
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re: Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1174 Dátum: 2013. Május 24. - 06:56:55 »
Ha szép a borítója, gyűjtőknek érdekes lehet ;-)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1175 Dátum: 2013. Május 25. - 12:03:14 »
Ha tényleg élfanatikus vagy, akkor irány a Késportál. Ott van pár oldal az éllezésről és a kövekről. Csak olvasni kell, és az öledbe hullik a tudás.
Ebben igazad van kés tekintetében, de itt ugye borotvakésről szól a fáma...
Egyébként akad itt közöttünk is ún. élfanatikus...  ;)
A 30000 követ én is túlzásnak tartom, mondjuk 10000-12000 magasságáig mennék a helyedben kezdésnek, azután, ha már benne vagy jobban, képes vagy meglátni a lényege. Mondjuk ilyen motivációkkal talán Sanyi véleményét is érdemes lenne kikérni, mert az az érzésem, ő már szinte az összes számításba jöhető követ kipróbálta, s talán így meg tudod óvni magad, a felesleges kitérőktől.

Szintetikus kövekből 10-16k fölöttit szerintem nem érdemes venni. Aki annyira fanatikus az jobban jár a komolyabb pasztákkal/sprayekkel, meg a természetes japán kövekkel. De oda kell pár tíz-száz átélezett óra, mielőtt lenne értelme beruházni, a paszták azok sokkal egyszerűbbek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1176 Dátum: 2013. Május 25. - 13:09:31 »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető katana588

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1177 Dátum: 2013. Május 25. - 17:11:07 »
Sziasztok!
Kezdő vagyok ezért nézzétek el ha nem vagyok szakszerű!Én egy Rotbart Mond Extra készülékkel rendelkezem ami nyitott fésűs.Kaptam hozzá nagyon sok Rotsiegel 0.08mm Gold Lack Wellenklinge pengét. De bármit csinálok nem jó vele a borotválkozás mert szinte tépi a sörtét. Ha más típusú pengét használok semmi gond. Lehet hogy életlenek a pengék? Pedig gyári a csomagolásuk. Egyáltalán ismeri valaki ezt a penge típust? Az egész penge aranyszínű bevonattal van ellátva. Esetleg egy másik típusú készülékben próbáljam meg? Vagy esetleg állásában elment az élük? Elég hülye kérdés de kezdő vagyok mint említettem. Előre is köszi a válaszokat. :bocs: :bocs:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1178 Dátum: 2013. Május 25. - 17:14:15 »
Sziasztok!
Kezdő vagyok ezért nézzétek el ha nem vagyok szakszerű!Én egy Rotbart Mond Extra készülékkel rendelkezem ami nyitott fésűs.Kaptam hozzá nagyon sok Rotsiegel 0.08mm Gold Lack Wellenklinge pengét. De bármit csinálok nem jó vele a borotválkozás mert szinte tépi a sörtét. Ha más típusú pengét használok semmi gond. Lehet hogy életlenek a pengék? Pedig gyári a csomagolásuk. Egyáltalán ismeri valaki ezt a penge típust? Az egész penge aranyszínű bevonattal van ellátva. Esetleg egy másik típusú készülékben próbáljam meg? Vagy esetleg állásában elment az élük? Elég hülye kérdés de kezdő vagyok mint említettem. Előre is köszi a válaszokat. :bocs: :bocs:
Katana, már válaszoltunk.

"Valaha én is próbáltam ilyen pengét, nálam az volt a következtetés, hogy kifejezett mazochisták használják csak borotválkozásra. Varrás felfejtésére, festék lekaparására kemény felületekről viszont kiválóan alkalmazható.  "

"A régi pengék nagyon sok esetben húznak, nyúznak; a mai, modern pengék sokkal jobbak ezen a téren. (Manapság a bevonat az, ami igazából éri az arcot.)"


Szóval továbbra is az a vélemény, hogy használj hozzá új gyártású pengét (Pl.: Bic, Lord); régi pengék közül nagyon-nagyon ritka az, ami a mai igényeknek megfelel.

Nem elérhető katana588

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1179 Dátum: 2013. Május 25. - 17:26:30 »
Köszi a válaszokat!
Lelombozódtam. Elnézést a többes kérdés feltevésért. :thanks:


Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1181 Dátum: 2013. Május 26. - 12:09:54 »
Ennyi pénzért itt a fórumon borotvát is kapsz.  :sör:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re: Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1182 Dátum: 2013. Május 26. - 12:12:36 »
Ezt néztem én is... Ennyiért tényleg kapsz borotvát...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1183 Dátum: 2013. Május 26. - 13:16:37 »
Jó kés a 208, de ennyiért drága.

Megvegyem? Ne vegyem?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

citromfelhasznalo

  • Vendég
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1184 Dátum: 2013. Május 26. - 13:57:29 »
Én nem láttam semmilyet sem. Meg ahogy már írtam nem veszek használtat. Mielőtt megkérditek példának okáért nem szeretnék egy AIDS-es után borotválkozni még akkor sem ha lecsiszolod, újra eddzed vagy akármilyen fertőtlenítővel kezeled.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici