Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305685 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #180 Dátum: 2010. Július 10. - 21:36:34 »
Ennek a pamacsnak volt egy nagyon "óccó" utánzata is...hat-nyolc éve árulták (vagy tán régebben...) ..."Rosszembernél" meg még egy-két helyen...az tényleg nagyon el tudott változni a használat során...egy idő után én is csak egy használati módnak láttam hasznát: kutyát hajigáltam vele...  :evil:

Nem elérhető gulaxy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #181 Dátum: 2010. Július 10. - 22:27:58 »
Ennek a pamacsnak volt egy nagyon "óccó" utánzata is...hat-nyolc éve árulták (vagy tán régebben...) ..."Rosszembernél" meg még egy-két helyen...az tényleg nagyon el tudott változni a használat során...egy idő után én is csak egy használati módnak láttam hasznát: kutyát hajigáltam vele...  :evil:

akár az is lehet. Nem tudom mióta van meg, mivel a borotválkozás mindig egy szükséges rossz volt és nem foglalkztam a pamaccsal. Csak azért gondolom, hogy eredeti, mert 89-ban nyaraltunk Szicíliában, és ezért lehet olasz, bár mint előző hozzászólásaimban látni, fogalmam sem volt milyen nemzetiségű a "szentem" :-)
Fonti kollégánál tett látogatás és a fórumon való olvasgatás varázsolt el egyre jobban :-)  :crazy: :borotva:
remélem hamarosan nemcsak a vérfoltok miatt lesz észrevehető, hogy borotválkozom.

Nem elérhető smollex

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #182 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:31:18 »
Sziasztok!!

Tudna valaki segíteni abban, hogy Budapesten hol tudnék 3 db borotvakést bevizsgáltatni, ha megéri, akkor felújítatni.
Elég réginek tűnnek, hagyatékok között találtam őket, de sajnos én nem ismerek senkit, aki ilyet használ.
1,  Hosszú fadoboz, benne a kés, hátulján fenő bőr, 1893-ban vásárolták.
2, a második késen ELLÁVAS felirat látható.
3, a harmadikról nincsen semmi infóm.

Segítségeteket előre is köszönöm,

Smollex

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #183 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:43:48 »
Sziasztok!!

Tudna valaki segíteni abban, hogy Budapesten hol tudnék 3 db borotvakést bevizsgáltatni, ha megéri, akkor felújítatni.
Elég réginek tűnnek, hagyatékok között találtam őket, de sajnos én nem ismerek senkit, aki ilyet használ.
1,  Hosszú fadoboz, benne a kés, hátulján fenő bőr, 1893-ban vásárolták.
2, a második késen ELLÁVAS felirat látható.
3, a harmadikról nincsen semmi infóm.

Segítségeteket előre is köszönöm,

Smollex


Fiatalabbik Flasi  ;D flasi topikjában szerintem lesz cím is... :kalapemel:
és tessék: budapesti Váci 73. sz
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #184 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:45:16 »
Kedves smollex, üdv a portálon! Tudnál esetleg fotókat mutatni a borotvákról? Így több szem többet tudna látni és segíteni.  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #185 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:45:34 »
Bevizsgáltatni? Mintha mondjuk Scheiber Hugó képek lennének?  ;D

Első körben tegyél föl ide képeket róluk, és hidd el, a kérdéseid szempontjából elég jól körbelőjük majd őket!  ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #186 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 20:47:51 »
Na, már minimum négy szem kíváncsi a képekre!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető smollex

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #187 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 21:16:33 »
Sajnos nincs kép, mert ezt írja!!


A feltöltési könyvtár megtelt. Kérlek próbálj egy kisebb fájlt és/vagy lépj kapcsolatba egy adminisztrátorral.

Nem elérhető smollex

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #188 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 21:26:02 »
De emailban elküldhetem, ha valaki kiváncsi rá!

Üdv, Smollex

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #189 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 21:27:47 »
Küldd el nekem légyszi és fel is teszem!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #190 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 22:20:13 »
smollex elküldte a képeit a kéréséhez. Íme:









H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #191 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 22:32:14 »
ELLÁVAS tetszik nekem, foglalom :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #192 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 22:35:35 »
...ha megéri, akkor felújítatni.

Úgy gondolom, hogy smollex talán nem eladásra szánja, hanem saját magának...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #193 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 00:09:34 »


No akkor EGY vélemény...

Mindhárom késből lehet használati/használható borotvát csinálni. A legkisebb energia/pénz befektetéssel - a képek alapján, az ELLÁVAS-sal lehetne leghamarabb megborotválkozni. Nem kellene regrindelni, egy kis csiszolás, polír, majd fenés és shave ready.  A másik két kés neccesebb, mert ott mintha több helyen bele ütött volna a rozsda, de Flasi azzal is tud csodát tenni. A nyelek állapota jó, egy kis csiszolás segít rajtuk, én nem vennék rá külön, ha már szét van szedve a regrindeléshez, akkor viszont már mind két szegecset ( tengely, hátsó) cserélném, elsősorban esztétikai ok miatt. Ha neked megér 6.000 Ft-ot - mert ennyi lenne kb. a két kés újraköszörülése,  akkor irány a Váci utca....

aztán nem ismerjük az elvárásaidat ( te fogod használni, vagy csak annyira legyen szép, hogy el lehessen adni a vaterán stb, vannak munka folyamatok amiket magad csinálnál, és ha igen melyek ezek ,..) .... mert ezek is befolyásoló tényezők


trutta fario
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #194 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 00:30:21 »
Nem értem miért van az a tendencia, hogy mindenki egyből mindent regrindeltetni akar. Az esetek nagy részében csiszolással a rozsdafoltok teljes mértékben eltüntethetők, vagy ha nem, attól még használható lesz egy borotva. Nem kell újnak kinéznie ahhoz, hogy használható legyen, vannak késeim amit direkt hagytam meg patinásan, mert tetszik :) Akkor ha nagyon kopott már a penge, akkor általában érdemes regrindeltetni, mert akkor használati jelentősége is van, egyébként csak kozmetikai.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici