Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305817 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1260 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 11:05:58 »
Jogos, utána gyorsan rápillantottam, akkor láttam, hogy kettőnél kezdődik!
 :bocs:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1261 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 11:58:37 »
Semmi baj, nyilván adok 1 db-ot is (bár a postázásra ráfordított idő nagyon nem áll arányban semmivel), de igyekszem mindenkit rábeszélni a min 2-3 darabra.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Bűvös Vadász

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1262 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 12:15:09 »
A penge téma engem is érdekelne (talán van a Rossmann pengén túl is élet ;D). Ugyanakkor nem tudom, hogy mi a helyzet a régi pengékkel. Otthoni kutakodásom eredményeként találtam pár 50-60 éves original pengét. Ezek gondolom már felejtősek.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1263 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 13:20:31 »
Hát, vannak kalandozókedvű éltársak, én nem szoktam kipróbálni őket... :futyul:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1264 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 13:22:58 »
Ha nem rozsdás, akkor nem felejtős.
Magától pedig nem kopik, úgyhogy nem lehet vele semmi gond.
(Azt viszont nem tudom, hogy akkoriban milyen éles, vagy éltartású pengéket készítettek. Gondolom azóta fejlődött ez az iparág is, talán a mai pengék élesebbek és éltartóbbak)

Én inkább félretenném, mint egy letünt kor emlékét.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1265 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 14:32:58 »
Én pl. a NOS Astrákat (cseh vagy csehszlovák) nagyon szeretem!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető zolikaDB

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1266 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 15:36:20 »
No, a Tesco pont utba esett, a DM-ben sajnos nem volt semmi erdekes, max a Wilkinson rud 800-ert. Azt kihagytam es vettem egy Gilette platinumot, melle meg Figaro habzot! Este kiderul, jol valasztottam-e! :) Utana pedig Lord beszerzes indul! Ott melyik pengevel erdemes kezdeni, lattam, van hetfele!

Mod: ez mifele borotva? -> <a href="https://www.youtube.com/watch?v=teUTrvd473Y" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=teUTrvd473Y</a>

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1267 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 16:40:48 »
Az erzekeny borom miatt kerdem.


Javaslok olyan téma hű fórumokat felkeresni, ( van szép számmal) ahol az érzékeny borokról tudsz
adekvát szakmai válaszokat kapni.

Ez itt, egy borotválkozási témákat érintő fórum, ahol elsősorban az érzékeny bőrökről folytatható
diskurzus.....

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1268 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 17:39:14 »
Tibi, te szőrszálhasogató... szerencséd, hogy az itt témába vág. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető zolikaDB

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1269 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 20:47:51 »
Eloszor is, elnezest az ekezet hianya miatt, tabletrol irtam, ott maskepp van. Megvolt az esti beretvalkozas, szombat delelott ota "burjanzo" szoromet tavolitottam el tobb-kevesebb sikerrel :) DM-s olcso pamacs, Figaro habzo krem talba kikeverve, Gilette penge Wilkinson borotvaban. A technikam eleg gyatra meg, de ami a penget illeti: jo, jobb, mint a Wilkinson. Ezt bizonyitja, h 2 apro ponton vereztem, 10 helyett, es el is mult hamar! Azt tapasztaltam, ha a kremet, egy nem csopogoen nedves pamaccsal habositom, majd felkenem az arcomra, akkor ameddig a bajszom es az allam korul dolgozok, oldalt "megszarad". Mintha tavozna belole a nedvesseg. Szoval ezt alakitani kell meg. Illetve az allam es nyakam korul kell meg jo sokat gyakorolni, ugy tunik, mintha nem fekudne fel olyan szepen a penge...
Ha topikot kellene valtanom, jelezzetek!

 :thanks:

Nem elérhető Newbie

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1270 Dátum: 2013. Október 07. - 11:05:25 »
Sziasztok!

Gazdaságilag egyébként egy olyan 6-7eHUF borotvaszappanból több alkalmat ki lehet hozni, mint egy pl. gilette borotvagélből? Még nem használtam sajnos borotvaszappant. Vagy esetleg rossz szemszögből közelítem meg a dolgokat és inkább a minőség kap nagyobb hangsúlyt?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1271 Dátum: 2013. Október 07. - 11:11:45 »
Sziasztok!

Gazdaságilag egyébként egy olyan 6-7eHUF borotvaszappanból több alkalmat ki lehet hozni, mint egy pl. gilette borotvagélből? Még nem használtam sajnos borotvaszappant. Vagy esetleg rossz szemszögből közelítem meg a dolgokat és inkább a minőség kap nagyobb hangsúlyt?
Minden szempontból jobb. Akár több száz borotválkozás is benne van egy-egy szappanban. A minőség is sokkal magasabb, az arcbőrnek is jobb, a szőrszálakat is másképp kezeli. Viszont kell egy pamacs is. De mégy úgy is jobban kijön az ember.

(Az már mellékes, hogy egy idő után nagyon belefolyhat az ember a dologba, és nem áll meg egy szappan-egy pamacs összeállításnál. De van aki kibírja. Na, ez utóbbinak mindenképp gazdaságosabb.)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1272 Dátum: 2013. Október 07. - 11:49:43 »
Sziasztok!

Gazdaságilag egyébként egy olyan 6-7eHUF borotvaszappanból több alkalmat ki lehet hozni, mint egy pl. gilette borotvagélből? Még nem használtam sajnos borotvaszappant. Vagy esetleg rossz szemszögből közelítem meg a dolgokat és inkább a minőség kap nagyobb hangsúlyt?

Gillette gélt én még nem használtam, az árát sem tudom, de nem tudom ki az közülünk, aki elhasznált teljesen, akár 1db borotvaszappant is.

Miért éppen 6-7ezer Forintot írsz, az a felsőbb kategória, s nem biztos, hogy az élmény is nagyobb lesz. Kérdezz bátran és ne szaladj bele a gazdaságtalan vásárlásba. Nagy a választék, ne félj!  ;)
Sheffield-England

Nem elérhető Newbie

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1273 Dátum: 2013. Október 07. - 12:10:42 »
Sziasztok!

Gazdaságilag egyébként egy olyan 6-7eHUF borotvaszappanból több alkalmat ki lehet hozni, mint egy pl. gilette borotvagélből? Még nem használtam sajnos borotvaszappant. Vagy esetleg rossz szemszögből közelítem meg a dolgokat és inkább a minőség kap nagyobb hangsúlyt?

Gillette gélt én még nem használtam, az árát sem tudom, de nem tudom ki az közülünk, aki elhasznált teljesen, akár 1db borotvaszappant is.

Miért éppen 6-7ezer Forintot írsz, az a felsőbb kategória, s nem biztos, hogy az élmény is nagyobb lesz. Kérdezz bátran és ne szaladj bele a gazdaságtalan vásárlásba. Nagy a választék, ne félj!  ;)

Youtube-on láttam. Valahol gondoltam, hogy felsőbb kategóriás lehet, azért írtam ennyit, mert ennél többet talán már nem szánnék rá. Az, hogy az élmény nagyobb lesz-e, viszonyítási alap nincsen, tehát azt nem fogom tudni eldönteni az első használat után. Az lehet a dologban, hogy lelkileg tudom, hogy ezzel a kategóriával nem annyira fogok mellé.

Mellé veszek egy ilyet. Meg lehet ezekben bízni, hogy az alapszintű felhasználásnak megfelelőek? Annyit már sikerült összemazsolázni, hogy a kést majd éleztetni kell.

 

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1274 Dátum: 2013. Október 07. - 12:23:38 »
Mazsolázzál egy picit többet, ne légy türelmetlen. Tipikus newbie kérdéseket teszel fel, csak ha Ránk hallgatsz, akkor nem követed el a szokásos hibákat.  :fejfal:

Nézd át a topikokat, lám, van egy kezdőkés topik is, mindenféleképpen a fórumról érdemes először kést venni, mert az biztos, hogy használatra kész eszközt kapsz a pénzedért, és nem utolsó sorban a sokat említett gazdaságosság elve is ebben az esetben fog leginkább érvényesülni.
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici