Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 305820 alkalommal)

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1275 Dátum: 2013. Október 07. - 12:31:53 »
Április-május környékén váltottam pamacsra, meg szappanra. Az első szappanom Edwin Jagger Aloe Vera 1900,- Ft, plusz egy alap pamacs (HJM sörte) állvánnyal 2000,-. 4-5 hónap pamacsolás, és szappanozás után számomra sokkal jobb habot tudok csinálni, mint bármelyik flakonos trutyi. Arról nem is beszélve, hogy sokkal kevesebb hulladékot termelek.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1276 Dátum: 2013. Október 07. - 13:23:14 »
Ennek egészen biztosan nincs éle, írják is: "PS:Must be honed and stroped before use."


Mellé veszek egy ilyet. Meg lehet ezekben bízni, hogy az alapszintű felhasználásnak megfelelőek? Annyit már sikerült összemazsolázni, hogy a kést majd éleztetni kell.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1277 Dátum: 2013. Október 07. - 13:29:53 »
Miért éppen 6-7ezer Forintot írsz, az a felsőbb kategória, s nem biztos, hogy az élmény is nagyobb lesz. Kérdezz bátran és ne szaladj bele a gazdaságtalan vásárlásba. Nagy a választék, ne félj!  ;)
Youtube-on láttam. Valahol gondoltam, hogy felsőbb kategóriás lehet, azért írtam ennyit, mert ennél többet talán már nem szánnék rá. Az, hogy az élmény nagyobb lesz-e, viszonyítási alap nincsen, tehát azt nem fogom tudni eldönteni az első használat után. Az lehet a dologban, hogy lelkileg tudom, hogy ezzel a kategóriával nem annyira fogok mellé.
Ha most kezded a hagyományos borotválkozást, akkor krémmel még könnyebb lesz jó habot csinálni.  Szappanban 3-4e forintért már nagyonnagyon jókat lehet kapni, én inkább vennék két ilyet (különbözőt, és váltogatnám), mint egy drágábbat, amit úgyis megunok.  Köztes megoldás lehet a kiváló lágy szappanok (pl Proraso) valamelyike, az is borzasztó sokáig ki fog tartani.  Akármit is választasz, érdemes észben tartani hogy hagyományos borotválkozás terén vannak olcsó és kiváló dolgok, és efelett ami n-szer drágább az nem lesz n-szer jobb.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1278 Dátum: 2013. Október 07. - 14:20:35 »
Sőt! A százforintos boltból való alap készletnél (valamelyik Lord készülék, szinte tetszőleges penge, hjm pamacs, Figaró vagy Barbon krém) egy soktízezres szett technikailag alig tud többet. Amivel sokkal többet nyújthat, az a hardvereknél az esztétikum, a szoftvereknél az illat és a csomagolás.

Ez benne a remek, teljes a pénzügyi szabadság, mégis tökéletes lehet az eredmény. Ezt mondjuk repülőmodellezésben/hifiben/siklóernyőzésben/babagyűjtésben nem tudod megtenni :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1279 Dátum: 2013. Október 07. - 14:54:39 »
Sőt! A százforintos boltból való alap készletnél (valamelyik Lord készülék, szinte tetszőleges penge, hjm pamacs
HJM pamacs a 100forintosban?  Nem láttam még ilyet, többnyire 500 forintos kínai pamacsokkal találkozom ezekben.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1280 Dátum: 2013. Október 07. - 14:59:28 »
Sőt! A százforintos boltból való alap készletnél (valamelyik Lord készülék, szinte tetszőleges penge, hjm pamacs
HJM pamacs a 100forintosban?  Nem láttam még ilyet, többnyire 500 forintos kínai pamacsokkal találkozom ezekben.
Na jó, hjm a Müllerben leledzik elég korrekt áron, sokszor akciósan is (vagy Extrametál, drágábban). Könnyebb lett volna leírni a helyes választ :P
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1281 Dátum: 2013. Október 07. - 15:27:37 »
Sőt! A százforintos boltból való alap készletnél (valamelyik Lord készülék, szinte tetszőleges penge, hjm pamacs
HJM pamacs a 100forintosban?  Nem láttam még ilyet, többnyire 500 forintos kínai pamacsokkal találkozom ezekben.
Na jó, hjm a Müllerben leledzik elég korrekt áron, sokszor akciósan is (vagy Extrametál, drágábban). Könnyebb lett volna leírni a helyes választ :P

Jó pár pamacsom volt már, de nekem a HJM malacika maradt a kedvencem, rögtön a Cerrus coca után vettem.
Sheffield-England

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1282 Dátum: 2013. Október 07. - 15:39:27 »
HJM ugyan nincs, de magyar sörtepamacs 500-ért van pl. nálunk a 100 Ft-osban.

Sőt! A százforintos boltból való alap készletnél (valamelyik Lord készülék, szinte tetszőleges penge, hjm pamacs
HJM pamacs a 100forintosban?  Nem láttam még ilyet, többnyire 500 forintos kínai pamacsokkal találkozom ezekben.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1283 Dátum: 2013. Október 07. - 15:43:08 »
HJM ugyan nincs, de magyar sörtepamacs 500-ért van pl. nálunk a 100 Ft-osban.
Sajnos a legtöbb 'százas' boltban valami botrányos "minőségű" kínai "pamacs" leledzik. Már ránézni sem szabad...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1284 Dátum: 2013. Október 07. - 16:42:05 »
Jóvanna, az nem illett a sorba, gondoltam sikerül megoldani... megoldottátok végül : )

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1285 Dátum: 2013. Október 07. - 19:08:15 »
Jóvanna, az nem illett a sorba, gondoltam sikerül megoldani... megoldottátok végül : )

Ne vedd zokon, ez a rejtvények és a kvízek hete!  :fetreng:  :2thumbup:

"Hibáztál, kélek lépj vissza a Start mezőre!"

Sheffield-England

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1286 Dátum: 2013. Október 07. - 21:10:08 »
Ekkorát itt nem szabad hibázni :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1287 Dátum: 2013. Október 07. - 23:09:37 »
 :-X

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1288 Dátum: 2013. November 05. - 19:52:26 »
apám rendelt nekem egy GD-t anélkül, hogy megkérdezett volna. :) Megy Pestre a hóvégén, ki válalná el az élezést? privin keressen meg légyszi. köszönöm.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1289 Dátum: 2013. November 05. - 21:03:19 »
Ez általában fordítva megy, Gyuri!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici