Szerző Téma: wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak  (Megtekintve 77987 alkalommal)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #105 Dátum: 2016. Június 30. - 22:44:23 »
Milyennek kellene lennie?

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #106 Dátum: 2016. Június 30. - 22:52:36 »
Hát elolvastam vagy ötször amit írtál, de nem értem mit akarsz mondani. Biztosan bennem van a hiba. Elmondanád hogy milyen bőrt szoktak használni és ez miért nem az!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #107 Dátum: 2016. Június 30. - 22:55:43 »
Ez az anyag egyébként több mint 5mm vastag és derékszíjakat készítenek belőle. Tehát cipő és pénztárca biztosan nem készül belőke :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #108 Dátum: 2016. Június 30. - 22:57:27 »
A valódi fenőszíj felülete nagyon sima, homogén (nem látszódik ilyen "erezettnek"), a szélek egyenesek, nincs nyúlás. Ennek az olcsó bőrnek a széle hullámos, ami attól van, mert helyenként picikét meg van nyúlva, a felülete "erezett", egyenetlen.
Hozzáteszem, hogy ez is működőképes, csak jusson eszünkbe, hogy nagyjából ez ugyanaz a fajta munka, mint az itt sokat emlegetett "német" kolléga borotvakései. Azokkal is meg lehet borotválkozni, csak épp egyikünk sem vágyik rá.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #109 Dátum: 2016. Június 30. - 22:59:32 »
A felületn nagyon sima, homogén (nem látszódik ilyen "erezettnek"), a szélek egyenesek, nincs nyúlás. Ennek az olcsó bőrnek a széle hullámos, ami attól van, mert helyenként picikét meg van nyúlva.
Hozzáteszem, hogy ez is működőképes, csak jusson eszünkbe, hogy nagyjából ez ugyanaz a fajta munka, mint az itt sokat emlegetett "német" kolléga borotvakései. Azokkal is meg lehet borotválkozni, csak épp egyikünk sem vágyik rá.
Nem tud megnyúlni. 5mm vastag! El lehet vele vintatni egy autót és akkor sem nyúlik meg. Szerintem nézz meg egyet!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #110 Dátum: 2016. Június 30. - 23:04:29 »
Elég ránézni a két képre, mindkettőn látszódik a hullámosság.
Attól még nyúlhat egyenetlenül egy bőr, ha 5 mm vastag is. Nem olyan nyúlásra gondolok, ami kamion vontatásból ered, hanem eleve az alapanyag nem üti meg a fenőbőr szintet, és a kikészítés során is lehet hibázni. Aki látott már közelről Kanayamát, az érti, hogy mit írok.
Egyezzünk ki abban, hogy ennyi pénzért lehet, hogy jó, de aki valódi fenőszíjat szeretne, az nem ebben leli meg az igazit.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #111 Dátum: 2016. Június 30. - 23:14:33 »
Elég ránézni a két képre, mindkettőn látszódik a hullámosság.
Attól még nyúlhat egyenetlenül egy bőr, ha 5 mm vastag is. Nem olyan nyúlásra gondolok, ami kamion vontatásból ered, hanem eleve az alapanyag nem üti meg a fenőbőr szintet, és a kikészítés során is lehet hibázni. Aki látott már közelről Kanayamát, az érti, hogy mit írok.
Egyezzünk ki abban, hogy ennyi pénzért lehet, hogy jó, de aki igazi fenőszíjat szeretne, az nem ebben leli meg az igazit.
Láttam azt is meg ezt is. De te nem :) Egy fotó alapján vitatkozunk itt. Ha gondolod megmutatom az én szíjamat, vagy befáradsz a Blahára és megnézel egyet. Ami biztos hogy én megelégedéssel használom már két éve. Kipróbáltam több fajtát ami elérhető és ez vált be. Fenődeszkám is van ebből az anyagból. Természetesen jobb a kanayama, de nem mindenki engedheti meg magának.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #112 Dátum: 2016. Június 30. - 23:26:57 »
Most látom hogy te is utólag korrigálod a hozzászólásaidat. Ez nem igazán fair. Sajnálom, így nem vitázom veled. Ha valamire reagálok azt utólag átírod vagy hozzáírsz. Lehet hogy nem is veszem észre utólag és teljesen más értelme lehet az egész diskurzusnak.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #113 Dátum: 2016. Július 01. - 07:11:41 »
Elég ránézni a két képre, mindkettőn látszódik a hullámosság.
Attól még nyúlhat egyenetlenül egy bőr, ha 5 mm vastag is. Nem olyan nyúlásra gondolok, ami kamion vontatásból ered, hanem eleve az alapanyag nem üti meg a fenőbőr szintet, és a kikészítés során is lehet hibázni. Aki látott már közelről Kanayamát, az érti, hogy mit írok.
Egyezzünk ki abban, hogy ennyi pénzért lehet, hogy jó, de aki valódi fenőszíjat szeretne, az nem ebben leli meg az igazit.

Na aztán itthon lehet-e kapni ilyen csodabőrt?
Merthogy egy öreg cipészkellékes van itt a városban, aki már mondta, hogy ő bizony emlékszik milyen volt az apjáé és nekem is fel tudná újítani a nyeles fenőmet. Még a végén rákérdezek.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #114 Dátum: 2016. Július 01. - 07:29:16 »
A nagyapám, - lehet nem értett úgy a késekhez mint itt egyesek, ő csak borbély mester volt-, egy vacak katonai derékszíjjon fent, azon a szíjjon, amit '38-ban, bevonulásakor kapott, megjárta vele a visszacsatolásokat, a Don-kanyart, a hadifogságot. És én még fiatal tinikén, láttam azt a derékszíjjat. Nem volt mása, egy gurtni és az a szíj.

Emlékszem, a vendég leűlt, tata mikor a késre került a sor, a NADRÁGJÁBÓL, kihúzta a szíjjat, mindíg mondta, MELEGEN KELL TARTANI! Megfente a kést, majd vissza a szíjj a nadrágba. 

S minden borotválásnál ez újra, meg újra.

Vittünk egyszer em drága fenőszíjjat neki, halála után az amerikai topterméket úgy találtuk selyempapírban meg, ahogy vittük neki. Ki se próbálta. Mikor karácsonyra kapta csak annyit mondott: Szép, de flancos.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #115 Dátum: 2016. Július 01. - 07:33:42 »
Most látom hogy te is utólag korrigálod a hozzászólásaidat. Ez nem igazán fair. Sajnálom, így nem vitázom veled. Ha valamire reagálok azt utólag átírod vagy hozzáírsz. Lehet hogy nem is veszem észre utólag és teljesen más értelme lehet az egész diskurzusnak.

Én - másokkal ellentétben - javítom a gépelési hibáimat és olykor bekerülhetnek még szövegrészek, amik a lényegen nem módosítanak, csak kiegészítik azt, így a hisztidet nem igazán értem.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #116 Dátum: 2016. Július 01. - 09:28:17 »
Ha beidézed Bowa, azon már nem tud változtatni. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #117 Dátum: 2016. Július 01. - 09:41:54 »
Momentán, félretéve, hogy jó viszonyt ápolok Bowával, én láttam az ő közel tenyér széles, marha, oldalbőr fenőszíjját.

Az elsőrangú, s ha ez ugyan olyan bőr, és azonos mester, akkor merem állítani, hogy örök darab.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #118 Dátum: 2016. Július 01. - 10:23:18 »
Ha beidézed Bowa, azon már nem tud változtatni. ;)

Húha, nem gondoltam, hogy büntető eljárás lesz belőle  ::)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:wetshaving.hu - állandó kedvezmény a fórumtagoknak
« Válasz #119 Dátum: 2016. Július 01. - 10:28:10 »
Momentán, félretéve, hogy jó viszonyt ápolok Bowával, én láttam az ő közel tenyér széles, marha, oldalbőr fenőszíjját.

Az elsőrangú, s ha ez ugyan olyan bőr, és azonos mester, akkor merem állítani, hogy örök darab.

Nem állítottam, hogy nem működőképes. Csak megszóltam a jelenséget, ahogy a DIY minőségi szintek és megoldások beszivárogtak a kereskedelmi forgalomba.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici