Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 445223 alkalommal)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2340 Dátum: 2014. December 07. - 08:47:39 »
Nekem meg eddig eszembe sem jutott, hogy az ápoltság mást is jelenthet itt, mint a zártosztályt.  :crazy:

Nem elérhető AlexK

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2341 Dátum: 2014. December 07. - 10:59:28 »
Nekem meg eddig eszembe sem jutott, hogy az ápoltság mást is jelenthet itt, mint a zártosztályt.  :crazy:

 :2thumbup:

Nem elérhető Csaba

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2342 Dátum: 2014. December 07. - 19:48:55 »
Üdvözlet mindenkinek a Fórumon!
Néhány hete akadtam rá az interneten az oldalra és nagyjából azóta is foglalkozok a hagyományos borotválkozással!Idáig csak olvastam most elhatároztam regisztrálok és bemutatkozok!
Szakközépiskolás korom óta borotválkozom,az iskola befejezése  után munkám miatt napi rendszerességgel. Többpengés borotvákkal kezdtem,de használtam elektromos borotvát is többször. Sajnos sokszor igazán fájdalmas élménnyel,benőtt szőrök,irritált nyak. Mondták,hogy régen az egypengés borotválkozással nem voltak ilyen problémák,mondták azt is,hogy csak várjak majd megszokom! Néha jobb néha rosszabb ma is a helyzet.Viszont a hagyományos borotválkozás kérdéssel nem foglalkoztam.
Pár hónapja ismét felötlött bennem,hogy mi lenne ha vennék egy borotvakést. Belevetettem magam az internetes kutatásba így kötöttem ki itt! Eddig nem is tudtam mennyi mindent nem tudok a borotválkozásról! Ezalatt a pár hét alatt a tagok hozzászólásaiból rengeteget tanultam!
Türelmesen olvasgatok bár még mindig nem jutottam a témák végére,de már úton van egy Lord L6,Super Chrome pengékkel! Tudom sokaknak megoszlott a véleménye,de addig is amíg várok vettem egy Wilkinson DE-t a Müllerben, HJM borz pamacsot és Wilkinson szappant és már túl vagyok 2 borotválkozáson! Semmi problémája nincs az arcomnak,semmi irritáció. Két pici pontvérzés volt az összes sérülés,amit okoztam. Már alig várom a Lord-ot is illetve magát azt,hogy borotválkozhassam!
Elsődlegesen azért a kést szeretném,de mióta olvasok úgy gondolom,hogy picit nagyobb felkészülést igényel az élezés miatt! Bár már ki is néztem magamnak egyet az extrametálról. Természetesen nem zárkózók el,hogy itt az "Elad" részben  találjak megfelelőt!
 Addig is olvasok és tanulok rendszeresen, igyekszem nem elhangzott kérdéseket feltenni! Viszont vannak még homályos részek előttem!
Nagyon örülök,hogy rátaláltam az oldalra és a hagyományos borotválkozásra!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2343 Dátum: 2014. December 07. - 19:51:10 »
Üdv Itt!  :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2344 Dátum: 2014. December 07. - 19:54:25 »
Üdv a klubban Csaba!
Extrametál oldalán ugye nem az Extrasolt nézted ki?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2345 Dátum: 2014. December 07. - 19:55:20 »
Isten hozott az ápoltak közt!

Vásárólni, két okból is inkább itt érdemes:

1: Itt az ár reálisabb
2: Az eladók itt nem az adjuk el a "szart" hozzáállast folytatják. A kések s DE készülékek itt biztosan nem mellényúlás.A kések vagy azonnal használhatóak, vagy minden segítséget megadnak, hogy azzá váljon. Ezt a boltokban ez nem biztos igaz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2346 Dátum: 2014. December 07. - 20:01:27 »
 :hat:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Csaba

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2347 Dátum: 2014. December 07. - 20:03:46 »
Üdv a klubban Csaba!
Extrametál oldalán ugye nem az Extrasolt nézted ki?


Szerencsére ennyit már olvastam,hogy szóba sejöhetett az Extrasol! :)
Egyébként egy Dovo classic-ot néztem ki! Megmondom őszintén azért az ár is befolyásolt!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2348 Dátum: 2014. December 07. - 20:04:20 »
Jó kis kés. De a ruszki is az lesz sztem.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Csaba

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2349 Dátum: 2014. December 07. - 20:05:22 »
Isten hozott az ápoltak közt!

Vásárólni, két okból is inkább itt érdemes:

1: Itt az ár reálisabb
2: Az eladók itt nem az adjuk el a "szart" hozzáállast folytatják. A kések s DE készülékek itt biztosan nem mellényúlás.A kések vagy azonnal használhatóak, vagy minden segítséget megadnak, hogy azzá váljon. Ezt a boltokban ez nem biztos igaz.

Igen én is így gondoltam abból a légkörből,ami olvasás közben átjött!
Köszönöm az üdvözléseket is!

Nem elérhető Csaba

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2350 Dátum: 2014. December 07. - 20:38:43 »
Jó kis kés. De a ruszki is az lesz sztem.

Remélem! :) Bízok az orosz dolgokban! :)

Nem elérhető hoda86

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2351 Dátum: 2014. December 11. - 17:54:22 »
Sziasztok!

Már régóta lelkesen olvasgatom a fórumot és tervezem a "megtérést"  :) Nagyjából gimnazista korom óta használok egy mach3-s borotvát, melyen épp a napokban gondolkoztam, hogy le kellene cserélnem és azt hiszem, hogy ez volt az első lépés az úton. Édesapám ugyen ezzel a borotvával tanított borotválkozni, de már akkor is a pamacs és a borotvakrém használatára nevelt. Így már egy Balea és egy Wilkinson pamacs is van a csatasorban (Wilkinson talán borz, ha minden igaz...) A távlati célok között azért a késes borotválkozás szerepel, bár ettől még kicsit jobban remeg a kezem, mint a DE borotváktól, bár bevallom ettől is tartok egy kicsit még.
Kezdésnek egy Lord L6-t, vagy egy műanyag Wilkinson-t tervezek beszerezni, ezt még nem sikerült eldönteni, hogy melyik felé húzzon a szívem. Illetve a jelenlegi pamacsokat és Nivea krémet nem tervezném lecserélni.
Tudnátok egy pár kezdeti tanácsot adni? Akár a pengékkel kapcsolatban, akár a pre/after shave részeken?

köszi!
dani

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2352 Dátum: 2014. December 11. - 18:18:40 »
Kezdésnek egy Lord L6-t, vagy egy műanyag Wilkinson-t tervezek beszerezni, ezt még nem sikerült eldönteni, hogy melyik felé húzzon a szívem. Illetve a jelenlegi pamacsokat és Nivea krémet nem tervezném lecserélni.
Tudnátok egy pár kezdeti tanácsot adni? Akár a pengékkel kapcsolatban, akár a pre/after shave részeken?
Üdv itt!

Mindenképpen L6-ot vennék. A Wilkinsont is vannak akik szeretik (pl én is), de szerintem több tapasztalatot kíván.

Pengéket sokat ki kell próbálni, ennyi. Vegyél mindenből amit látsz, és próbálgasd, aztán térj vissza ahhoz is ami eleinte nem tetszett, idővel. L6ban nekem a zöld Astra a nyerő, de ez megint nagyon szubjektív.

After shave ügyben balzsamot használnék, valamelyik drogéria (pl DM, Müller) sajátmárkás sensitive ASB-i jók kezdésnek, amikor irritáltabb a bőröd, különösen így télen. Aztán meg ami tetszik.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2353 Dátum: 2014. December 11. - 19:01:48 »
Szia, Dani!

A pengékhez nem értek, de érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2354 Dátum: 2014. December 11. - 19:13:39 »
Üdv!

Az l6 lesz a te barátod!
Pengecsomagot SicTransittol rendelj, s azok közt megtalálhatod a neked legjobban tetszőt.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici