Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422147 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2940 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:12:54 »
Üdvözöllek!

Első nekifutásra, nem rossz indulás!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2941 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:23:35 »
Szia, Gábor! Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2942 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:51:29 »
 :hat:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2943 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 08:37:33 »
 :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZseboG.

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2944 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 13:37:33 »
Sziasztok!
Tegnap meghozta a postás a csomagomat és még este fel is avattam...
A Palmolive krém arányait egyenlőre el kell majd találnom, mert első alkalommal arcon "dagasztva" épp csak egy vékony réteget tudtam képezni, de az 3 körre elég volt.
Az R106-os egy gyönyörű készülék és jó a fogása! A hozzá adott Gillette Silver pengével fogtam hadra és azért egy kicsit "húzott", főleg a 3. körnél. Bár lehet, hogy csak Én bénáztam valamit a szögekkel. Pár pontvérzésem volt, de nem volt vészes. Meg egy kicsit éreztem, hogy "ég" a nyakam, de legalább nem kaszaboltam össze magam. :)
Ezt a pengét még egyszer használom és utána lehet kipróbálom a 7 o'clock-ot a kíváncsiság kedvéért. Zöld Astrát még nem szereztem be, de az is terítékre fog kerülni. ;)
Sokpengés borotvával sosem sikerült ennyire simára beretválkoznom!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2945 Dátum: 2016. Szeptember 08. - 13:38:45 »
 :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2946 Dátum: 2016. Szeptember 15. - 20:56:05 »
Sziasztok!
Köszönöm a befogadást :)
Valójában már jó ideje olvasgatom az itt íródott tapasztalatokat/véleményeket és innen táplálkozva indultam késes borotválkozós túrámra utamra.Már egy ideje motoszkált a fejemben hogy kiszeretném próbálni ezt a hagyományos módszert és ez után kutatgatva jutottam el erre az oldalra is és persze a pamacs és penge (megjegyzem nagyon remek) blogra.kb 2 hónapja borotválkozom emígyen és azt kell mondjam valóban más lelkületet ad az embernek. Valahogy ebben a rohanó életben egy kis magamra figyelést ad és ez jó érzés. Az eszközeim az első borotvám egy Böker King Cutter amivel egész jól elboldogulok de hát én is gyarló vagyok és időközben beleszerettem egy másik pengébe egy Wacker " CHEVALIER " 6/8 " pengébe amit jó pár napos vívódás után meg is rendeltem. Igaz még nem volt alkalmam kipróbálni sajna külhoni teendőim miatt az éleztetés elmaradt.De már izgatottan várom a próbát. Ennek az oldalnak köszönhetően jutottam el Truefitt & Hill  oldalára és illat világába ahol beleszerettem sokak által kedvelt 1805-ös kollekcióba. Jelenleg az ő krémjeikkel borotválkozom és nagyon elégedett vagyok azért a többes szám mert rendeltem egy próba csomagot és mondjuk úgy hogy van mit próbálgatni. Főleg úgy hogy a Dr.harris-tól is van mit szagolgatni és próbálgatni ő tőlük sokat vártam valahogy a nevük megbabonázott de sajnos az arlington illatabejön de a többi sajna nem igazán (iagaz várok még 2 illatmintát a classik és a tradicionálét még bízom bennük) a sokak által kedvelt santálos illat nekem nagy csalódás volt úgy hogy szeretem a santál illatát (nekem borzasztó intenzív) olyan érzésem lett tőle mintha két santálos füstölőt az orromon keresztül a homlokomba toltak volna és nem is enyhült. Ellenben a Geo f T. santál balzsam és parfüm bejön nagyon tetszik a kicsit finomabb santálos vonal. A balzsam valóban remekül végzi a dolgát akár az 1805. A Geo f T-tól még nagyon tetszik az ibolyás parfüm igaz nem biztos hogy használnám még emésztenem kell. Még egy illat ami tényleg borzalom West Indian Limes  a Truefitt & Hill-től A fiam bitorolja az illat mintákat és mikor ezt használta azt mondja "apa minden barátom ismerősöm azt kérdezte mi ez a borzalom?" hát valóban nagyon félre sikerült. Pedig az ő illat kollekciójuk tetszik a legjobban annak ellenére hogy nem tartom hozzám valónak őket. Nagyon tetszik a Proraso mentol eukaliptus komboja nagyon kellemes nyáron az aftershave. A hab készítést dupla falu tálkában végzem egy Frank shaving Silvertip pamaccsal ami az első pár alkalommal kicsit szúrt de "bejáródás" után nagyon megszerettem finom puha és a langyos habot rendkívüli élmény felvinni az arcomra.Túl vagyok egy két "mészárláson" egyre több sikeren és jó egy kicsit "különcnek" lenni még ha ezt egy "egyszerű" borotválkozás is adja. Köszönöm hogy volt türelmetek a kicsit hosszúra nyúlt bemutatkozó és tapasztalat/véleményem elolvasásához.
(itt szeretném meg köszönni azt a sok tudást tapasztalatot vélemény amit felhalmoztatok és egy magamfajta kezdő betekintés kap merre is hova is induljon el)
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2947 Dátum: 2016. Szeptember 15. - 21:18:08 »
Örülök, hogy itt vagy!

 :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Anwar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2948 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 11:29:39 »
Sziasztok!
Köszönöm, hogy itt lehetek. Egy ideje már nézegetem a klasszikus borotválkozással kapcsolatos dolgokat és régi vágyam volt, hogy kipróbáljam megpróbáltam beszerezni egy  klasszikus biztonsági borotvát ami teljesen fémből van, (Lord L6) szerettem volna, de sajnos a boltban csak egy Lord smart-ot találtam (+ 5 lord ajándék penge), gondoltam kipróbálom, attól, hogy műanyag a nyele még jó lehet. Otthon megtaláltam apámnak a pamacsát, de már nagyon régi és az alja elvan törve, de még használható és egy tudus krémet (azóta újat szereztem be). Utána olvasgattam, miket kell csinálni az elhasznált pengékkel egy pepszis dobozba gyűjtöm őket (majd elviszem a méjtelepre ha megtelik). Vettem még egy pamacsot is a DM-be de hullik belőle a szőr. Kaptam még ajándékba egy tubus borotva habot is, ha nincs kedvem habosítani akkor ezt használom. Bögrém amiben habosítok nincs csak egy üvegpoharam,  de tervezek egyet beszerezni, mert nagyon  ez a fajta módszer. Vettem még utánpótlásnak egy adag wilkinson zsilettet de a Lord pengével kellemesebb (nekem) a bortválkozás, szóval szerintem inkább azt fogok venni a netről.
Itt van képpel az eddig gyűjteményem (a zöld folyadék az villanyborotválkozás előtti arcszesz, de szerintem jó ilyenkorra is, a sárga az pedig aftershafe)

 
Szerintem kezdésre ez tökéletes (tudom elég puritán, de nekem egyenlőre jó), nagyon jó megéri egy olcsó biztonsági bortovát beszerezni, csak el kell olvasni vagy legalább megnézni egy pár youtubos videót a használatáról, és tudni a trököket. (pl. hogy 30 fokot kell bezárni a borotvának az arccal, nem szabad soha nyomni, az archoz stb.) És olcsóbb mint a sok egy eldobhatós fejű műanyag borotva. Csak ajánlani tudom! :)

Nem elérhető pergi10

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2949 Dátum: 2016. Október 08. - 19:20:49 »
Üdvözlök minden kedves fórumozót!
Perger Bálint vagyok 25 éves mechatronikai mérnök. 2011-ben regisztráltam a fórumra, de akkor már egy ideje olvasgattam a nyilvános témákat és hozzászólásokat. A bemutatkozásom és a hozzászólásaim elmaradtak, de rengeteg tudást és borotválkozással kapcsolatos ismeretet szereztem általatok. Nem igazán akartam belemerülni a fórumozásba mivel segítséget nem tudtam nyújtani, kérdezni meg nem kellett, mert mindent meg tudtam találni a fórumon amire szükségem volt. Egy dm-ben kapható műanyag wilkinson classic borotvával borotválkoztam miután egy kis internetes böngészés után megtaláltam Orosz Péter cikkét. Majd jött az egyetem egy kis lustaság és a szakáll, melyet csak és kizárólag egy phillips szakállnyíróval igazítottam... Jelenlegi barátnőmmel szakállasan ismerkedtem meg és neki továbbra is tetszik a szakáll, viszont be kellett látnom, hogy egy rendesen karbantartott szakállhoz és borostához nem elég a szakállnyíró, ezért ismét előkerült a wilkinson classic. Újra visszataláltam a fórumra és már két éve szinte nap mint nap olvasom a hozzászólásokat és élményket.
Nem igazán akartam nagyon belemerülni a költekezésbe, de azért egy-két könnyeben beszerezhető krémet szappant borotvát begyűjtöttem az évek alatt. Teljesség igénye nélkül: wilkinson classic borotva, rúd-, UFO szappan és krém, arko szappan (nekem bejön) és krémek, palmolive rúdszappan és krémek, Lord L6 (kedvenc), Lord L111, Denim krém, Amigo krémek, Derby krém, Barbus szappan, Pitralon szappan vagy krém vagy nem is tudom, de szörnyű... , pamacsok pedig balea szinti és sörte; szóval tényleg csak a könnyebben beszerezhető és megfizethető dolgok. És itt érkeztünk el a bemutatkozás apropójához... Barátnőm Bécsben tanul és ma kinéztünk a Naschmarkt melletti bolhapiacra, ahol meg-meg kérdezgettem a borotvák árait. Volt egy szép állapotú Gillette Gold Tech dobozzal 45 euróért ami nekem sok mivel nem szoktam ennyit költeni borotválkozós dolgokra. Később egy Gillette papír dobozra lettem figyelmes, óvatosan kinyitottam, majd a zsanérnál egy picit törött bakelit dobozt húztam ki belőle. A dobozban pedig ott lapult egy hibátlan Gillette NEW borotva, valamit egy darab régi penge. Visszatettem a borotvát szépen a dobozba és hát mondom azért kíváncsiságból megkérdezem mennyi az annyi. Árus 7 euró...  igazi magyar módján rávagtam, hogy 5 és 6 euróért már hoztam is haza. Miután megvettem eszembe jutott, hogy biztosan van olyan gyűjtő köztetek aki jobban tud becsülni egy ilyen borotvát, így úgy döntöttem, hogy 6 év után írok a fórumra, hátha van itt olyan aki tud valami információval szolgálni, hogy mennyiért kelnek el ezek a borotvák illetve ha van itt olyan érdeklődő akkor kedvezményes áron akár meg is veheti.

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/297798-No-88-2-piece-Gillette
A borotva így nézki csak zöld bakelit a doboz és a papír dobozon nem "88" szerepel, ja és 3 részes :D.
Nem igazán tudtam, hogy melyik topikba írjak, ezért egy bemutatkozással egybekötött írás lett belőle.

Üdvözlettel:
pergi10

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2950 Dátum: 2016. Október 08. - 19:26:37 »
Akkor most üdv közöttünk!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2951 Dátum: 2016. Október 08. - 19:54:54 »
Szia, üdv közöttünk! Többen nem sajnálnánk akár 10 euro-t sem érte! :)

Viccet félretéve: ha el akarod adni, akkor te határozd meg az árat ebay vagy netes keresés alapján, reális áron biztosan el tudod majd itt adni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2952 Dátum: 2016. Október 08. - 19:58:47 »
Később egy Gillette papír dobozra lettem figyelmes, óvatosan kinyitottam, majd a zsanérnál egy picit törött bakelit dobozt húztam ki belőle. A dobozban pedig ott lapult egy hibátlan Gillette NEW borotva, valamit egy darab régi penge. Visszatettem a borotvát szépen a dobozba és hát mondom azért kíváncsiságból megkérdezem mennyi az annyi. Árus 7 euró...  igazi magyar módján rávagtam, hogy 5 és 6 euróért már hoztam is haza. Miután megvettem eszembe jutott, hogy biztosan van olyan gyűjtő köztetek aki jobban tud becsülni egy ilyen borotvát, így úgy döntöttem, hogy 6 év után írok a fórumra, hátha van itt olyan aki tud valami információval szolgálni, hogy mennyiért kelnek el ezek a borotvák illetve ha van itt olyan érdeklődő akkor kedvezményes áron akár meg is veheti.

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/297798-No-88-2-piece-Gillette
A borotva így nézki csak zöld bakelit a doboz és a papír dobozon nem "88" szerepel, ja és 3 részes :D.
Nem igazán tudtam, hogy melyik topikba írjak, ezért egy bemutatkozással egybekötött írás lett belőle.

Üdvözlettel:
pergi10
Grat.
A Gillette topikba mehetett volna a piacos élmény, de úgyis minden topik szét van offolva, úgyhogy tökmindegy :D
Nagyon jó vásárt csináltál 6 Euroért. Annyit még akkor is megért volna szerintem ha a bevonat már kopott, hiányos, vagy egyáltalán nincs rajta, szerintem, hibátlan állapotban viszont tuti ... Ha megnézed az Ebay-t hogy mennyiért mennek, kerekedni fog a szemed.
Ha mégse kell, én szívesen adok érte 7 eurot :crazy:


Nem elérhető pergi10

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2953 Dátum: 2016. Október 08. - 22:43:08 »
Köszönöm a segítséget! Utána járok akkor kicsit a dolgoknak, mert tudom, hogy lenne itt olyan akinek jobban kellene.  :sör:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2954 Dátum: 2016. Október 27. - 20:56:15 »
Szép napot kívánok mindenkinek!

Ejha!

Ez úgy három hétnyi rendes - szinte naponkénti - borotválkozás tanulságaként fogalmazódott meg bennem. Talán hamarabb is rájöhettem volna, hogy ez a módszer - a kamaszkori tapasztalatokkal ellentétben - , ha jól csinálják. Hogy nem kell se szabotálni, se mindenféle kompromisszumokkal felpuhítani a beretválkozást, se ráfogni a bőrtípusra a kisebb-nagyobb, fájdalmas, kínos stb. problémákat és baleseteket.
Jobb lett volna, ha előbb tudom, de később se rossz!

Nagyon hasznosnak találtam ezt a fórumot és az idegen nyelvűeket is a döntéshozatal során. Fene se gondolta volna, hogy ennyiféle fej, nyél, penge, szappan, krém, pamacs, pre-, after-, mid- és beyond-shave között kell választania a bamba kezdőnek csak azért, mert se szőrös, se kicsit szőrös, se elkínzott arcot nem akar magának.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici