Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 435090 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2985 Dátum: 2017. Január 28. - 22:29:16 »
Neked is! Üdvözöllek a fórumon!

Látom tájékozódol, ez helyes!

Egy tanácsot adnék, ne hallgass ránk! Itt mindjáan elvakultak vagyunk, egyik-másikunk, ilyen vagy olyan márkát vagy tipust favorizál, mások pengefanatikusak, s "illatbuzik", megint mások a henteskéssel esnek a nyakuknak, s hírdetik az igét! ;)

Fontos, hogy ezen fogadatlan prókátorok közt ( r41 forever  :naughty: ), megtaláld a saját utadat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2986 Dátum: 2017. Január 28. - 23:19:54 »
Hey-ho! Üdv!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Jó irány a gillette és az R41, de ne az itteni vélemények alapján dönts, hanem csak informálódj! Nálam pl fatip piccolo, R41 a verhetetlen modern vonalon, de ezek nem biztos, hogy, Neked is üdvösek. Olvass sokat, és tapasztalj még többet, ez a kulcs!

Nem elérhető fmxrider

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2987 Dátum: 2017. Január 29. - 01:04:22 »
Köszönöm a tanácsotokat, megfogadom! :)

Még eleinte azt hittem csak olvasgatok egy keveset, hogy megnézzem mik a legjobban preferált borotvák, azok közül meg kinézek egy nekem is szimpatikusat, de minél többet olvastam annál jobban elbizonytalanodtam. Vajon ez lesz legjobb választás? Ez kell nekem?
Így hát viszonylag leszűkítettem a kört, de még mindig nem tudnék rámutatni pont egy bizonyosra, hogy ő az igazi.   :)

Jól mondjátok, a kipróbáláson sok fog múlni.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2988 Dátum: 2017. Február 01. - 16:21:41 »
Sziasztok még kezdő vagyok az oldalon Lord l6 és Műanyag wilkinsont próbáltam eddig mint kezd borotvát és érdeklődnék hogy milyen kezdő borotvát tudtok ajánlani ami nem harapós előre is köszi a segítséget. pmol322 elnézést hogy nem ide írtam a kérdést de nem tudtam am nem vagyok troll.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2989 Dátum: 2017. Február 01. - 16:27:39 »
Sziasztok még kezdő vagyok az oldalon Lord l6 és Műanyag wilkinsont próbáltam eddig mint kezd borotvát és érdeklődnék hogy milyen kezdő borotvát tudtok ajánlani ami nem harapós előre is köszi a segítséget. pmol322 elnézést hogy nem ide írtam a kérdést de nem tudtam am nem vagyok troll.

Jelzem, nem sértésként írtam, vicceltem, nem véletlen volt bor, s írtam is Imádom!

Bocsánat, ha úgy érzed sértés volt. Tiszta szívvel mondom, nem annak szántam.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2990 Dátum: 2017. Február 01. - 16:29:42 »
Semmi baj

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2991 Dátum: 2017. Február 01. - 16:32:21 »
A régi borotvák érdekelnének mint kezdő borotva az ujjak annyira nem pl. a gillette super speed meg a mofém ilyenek érdekelnének hogy antikba milyenek vannak? lehet pillangó fejű is kaptam 1 astra 901 fehér nyelű borotvát nyelén repedés van arról hallottam hogy harapós borotva astra pengével vagy rosszul tudom?

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2992 Dátum: 2017. Február 02. - 09:00:38 »
Sziasztok!

Jó ideje olvasgatom a fórumot, de csak ősszel regisztráltam. Gondoltam, most már ideje bemutatkozni. :)

42 éves lettem a napokban. Pont, mikor bejött a Gillette Contour Plus, akkor kezdtem borotválkozni. Akkor az még csodásan modernnek, és nyugatinak hatott. (Addig még Milka csokit sem lehetett a boltban kapni, vagyis épp hogy megjelentek a dollárbolton, meg a lengyel-piacon kívül).
Aztán volt még Sensor Excel, meg Wilkinson Protector. Mikor mi volt akciós. Utána jöttek az eldobható műanyagok.
Pár éve rátaláltam a Lidl Cien patronos borotváira. Ár, érték, és minőség arányában elégedett voltam velük, de aztán kihoztak egy új készletet, és az új fejhez már macerás volt a régi nyél, és itt dobtam be a törülközőt.
Régóta szemezek a hagyományos borotvákkal. Az adta a végső lökést, mikor megtudtam, hogy unokatestvérem már tíz éve használ egy műanyag Wilkinson-t, Astra pengével, és Figaró krémmel, after shave-vel, és nagyon meg van vele elégedve. Még a fejét is azzal borotválja.
Mikor a helyi OneEuro-ban szembejött egy Lord LP1823, potom áron, nem is gondolkodtam tovább a dolgon. Egy utcával arrébb a DM-ben még bepattant egy sörte pamacs, meg egy Balea borotvakrém, ami máig kedvencem, és már alig vártam, hogy hazaérjek.

Azóta lett egy Parker 22R-em, Qka jóvoltából, és egy 1001Kefe pamacsom is.

Az itthon kapható, hagyományos borotválkozószerek érdekelnek elsősorban, de nagyon szeretnék kipróbálni egy szantálos szappant, vagy krémet, és egy OC Parker-t.

Bocsánat a terjengős írásért, de gondolom itt belefér.  :kv2:
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2993 Dátum: 2017. Február 02. - 10:29:03 »
Az itthon kapható, hagyományos borotválkozószerek érdekelnek elsősorban, de nagyon szeretnék kipróbálni egy szantálos szappant, vagy krémet, és egy OC Parker-t.
Ez mind kaphato itthon. A Proraso szantal szappan/krem es a Parker 24C abszolut kedvencem nekem is.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2995 Dátum: 2017. Február 02. - 11:26:00 »
Az itthon kapható, hagyományos borotválkozószerek érdekelnek elsősorban, de nagyon szeretnék kipróbálni egy szantálos szappant, vagy krémet, és egy OC Parker-t.
Ez mind kaphato itthon. A Proraso szantal szappan/krem es a Parker 24C abszolut kedvencem nekem is.

Mikor karácsonyra parfümöt rendeltem az asszonynak vacilláltam, hogy zöld, vagy piros Proraso kerüljön még be mellé a kosárba. Aztán valamiért zöld maradt, ami olyan mentolos, hogy első próbánál majd' levitte a fejemet, úgyhogy elraktam nyárra. Aztán ha lesz alkalmam, a következő parfüm mellé már pirosat rakok. :)
Parker 24-26-al szemezek. Na, majd valamikor...
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2996 Dátum: 2017. Február 02. - 11:29:06 »
Az erős hazaiak:

https://www.facebook.com/pg/Balatoniszappan/about/
http://benkeerikaszappan.blogspot.hu/search/label/Borotvaszappan

Erikától már van egy próbacsomagom, a Balatoni Szappanról olyan mély csend van, hogy azt hittem, megszűnt.  :)

Még kipróbálásra vár a Derby, ha valahol fellelem, a Palmolive, de Müller túl messze van, pedig régen sok helyen lehetett kapni Palmolive termékeket. Főleg boltban elérhetők érdekelnek.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Tenky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2997 Dátum: 2017. Február 10. - 18:59:41 »
Sziasztok!
Engedjétek meg, hogy bemutatkozzam! Gábornak hívnak!
Néhány hete akadtam rá a fórumra, azóta folyamatosan olvasgatok.

Az egész még tavaly novemberben kezdődött, körszakáll kontúrozáshoz vettem egy Wilkinson DE borotvát. Aztán egyszer kíváncsiságból megborotváltam vele a teljes képem (érdekelt milyen lehetett régen így borotválkozni) (28 vagyok). Na itt kezdődött el az egész. Előtte már végig próbáltam a teljes modern palettát, az eldobhatótól kezdve a sokpengés csodákig.
Egyik se vált be soha igazán. Utána kezdtem keresgélni a neten így találtam rá a pamacs&penge blogra, onnan pedig ide.
Ezek után kapott el a gépszíj teljesen. Beszereztem egy Lord L5, L6, L111 borotvát, különböző pengéket, 3 féle HJM pamacsot, krémeket amiket felleltem a környező boltokban. Rendeltem szappanokat, illetve vettem amit találtam boltba.(Minél többet kipróbálni alapon). Elő kotortam két nagyapám régi cuccait, Ennek az eredménye egy Soluna borotva és két viseltes pamacs lett egyenlőre... Még két borotva bujkál valahol.
Megtetszett az egésznek a hangulata na!

(Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikerült)

Üdv!
Gábor

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2998 Dátum: 2017. Február 10. - 19:05:57 »
 :hat: Üdv közöttünk!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #2999 Dátum: 2017. Február 10. - 19:09:43 »
Üdv a klubban! Melyik borotva és penge a kedvenced?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici