Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422308 alkalommal)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3030 Dátum: 2017. Április 13. - 17:33:57 »
Üdv az újaknak!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3031 Dátum: 2017. Április 14. - 06:31:54 »
De Vergulde Hand jó. Szeretem. Kellemes az illata, jól működik a balzsama. Egyik kedvenc.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető TheB

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3032 Dátum: 2017. Április 18. - 10:47:47 »
Üdv mindenkinek!

2,5 hete vagyok a DE borotvák világának része. Ugyanis meguntam a patronos borotvák egyre silányabb minőségét, horror áron.(..) Ráadásul iszonyatos mód kitudtam tőle pattogni. Elkezdtem hát kutatni valami más alternatíva után. Keresgélésem alatt, barátom a google, nem egyszer fel-fel dobta a fórumot. Aztán elkezdtem olvasgatni, és az itt olvasottak, ( és persze más külföldi fórumok hatására ) befektettem egy Edwin Jagger DE89 Knurled borotvába. NEM bántam meg. Így hamar követte a Proraso borotva szappan és (egyenlőre ) a bale-ás sörte. Csak köszönettel tartozom a fórumnak, hogy rá találhattam erre a megoldásra. Így gondoltam be is regisztrálok és megosztom, megköszönöm a segítséget.  :bow: :hat:

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3033 Dátum: 2017. Április 18. - 10:55:03 »
Hello TheB. Jo, hogy jottel, sok elvezetes borotvalkozast kivanok! Ha sokat logsz itt, es hobbiva valik, akkor elfelejtheted, hogy sporolni is fogsz, cserebe lesz egy uj hobbid. ;)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3034 Dátum: 2017. Április 18. - 12:47:11 »
Sok szerencsét az ápoltak között!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3035 Dátum: 2017. Április 18. - 14:50:15 »
 :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3036 Dátum: 2017. Április 18. - 20:19:27 »
Isten hozott!

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3037 Dátum: 2017. Április 22. - 17:33:35 »
Üdv mindenkinek!

Már rég be kellett volna mutatkoznom, mert egy ideje már olvasgatom a fórumot, igaz a felmerült kérdéseimre kitartó kereséssel azért eddig mindig választ találtam. És mivel nagy tapasztalataim nincsenek a témában, ezért nem is nagyon volt mit mondanom.
A DE vonalat most kezdtem el újra, mert úgy 6-8 évvel ezelőtt már próbáltam, csak akkor nem olvastam így utána mint most és nagyon sok buktatóba szaladtam bele ami miatt ez egy túlértékelt, macerás és nem hatékony dolognak tűnt.
Tűnt azért, mert szinte egyáltalán nem készültem elő a borotválkozáshoz, hiszen a reklámban is lehet látni, keni és már húzza is. Vas-end-gó, ugyebár? Hát nem. Meglévő, ki tudja milyen használt pengével (!!)!
Illetve nagyapám régi Astra borotvája állt rendelkezésemre, ami szerintem nem igazán jó kezdésnek, hacsak az ember nincs tisztában azzal, hogy jobban oda kell figyelnie. Ami borotvahabot felkentem azt fél percen belül már húztam is le a borotvával, lehet sejteni milyen eredménnyel.
Szóval most már kicsit okosabban (de csak kicsit, mert én vettem meg a vaterás 3k HUF-os Lord L6-ot ;) - agymenéses most azonnal borotvát ide hangulatban) használom az egy szem Lord-omat, eddig sokkal több sikerrel mint kudarccal.

A fentiekhez képest most már 1-2 pontvérzéssel viszont meg tudok rendesen borotválkozni, mondjuk egyenlőre csak néhol BBS, de egyre jobb (3 kör után).
Rendesen előkészülök, magam készítem a habot (egyenlőre még krémekből), odafigyelek amire csak lehet. Ezt köszönöm Nektek!
A felszerelésem elég szegényes egyenlőre, hiszen ez egy "próbacsomag": Lord L6, olcsó DM-es valódi szőr pamacs (borz színű, de gondolom disznó), krémek, szappan, aftershave-ek, pengék.
Eddigi kudarcok egyike (egyetlenje) a Feather pengés nyúzatás, azt nem felejtem el egy darabig :). Kb egy hete, még mindig van rajtam nyoma, ki is vettem későbbre, most a Gilette egészen jónak tűnik.

Szóval nagyon élvezem a dolgot, szeretem a szertartásosságát ahogy a tea vagy kávékészítésben is látom ugyan ezt a szépséget, a temérdek lehetőség is vonzó ami előttem áll még a szerek és szerszámok tekintetében. Tervezgetem is mi lesz a következő borotvám (nagyon hamarosan), ebben majd a megfelelő topikban kérem a segítségeteket, bár az olvasottak alapján elég határozott elképzelésem van róla, és még ellenben viszont gyűjtenem kell a hozzászólásokat úgy, hogy közben azért haszna is legyen a dolognak ;)!

Előre is köszönök minden tapasztalatot, segítséget!

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3038 Dátum: 2017. Április 23. - 16:27:30 »
Üdv közöttünk! :sör:
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető Tibcsi69

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3039 Dátum: 2017. Április 26. - 20:37:25 »
Sziasztok!

Pár hete olvasgatok és gyűjtöm a bátorságot és az információkat. Majd harminc év távlatából próbálok visszatérni a hagyományos borotválkozás világába.
Ha már az asszony "fatengelyesnek" titulál a régies dolgok iránti vonzalmamért gondoltam teszek rá még egy lapáttal, had legyen neki igaza.  :evil:
Egyelőre az ismerkedési fázisban tartok egy innen vásárolt Omega pamacs és egy Lord L6-os borotva társaságában. Még most maradok biztonsági vonalon, Depressziós mivoltomat nem akarom még egy késes borotvával is tetőzni. Más vonalon rajongok a késekért, bicskákért, azokon belől is a tradicionális vonalat kedvelem...

Tisztelettel: Tibi

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3040 Dátum: 2017. Április 26. - 22:18:27 »
Üdv! Úgyis kés lesz abból ha itt maradsz :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Tibcsi69

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3041 Dátum: 2017. Április 26. - 22:21:31 »
Kés(z) őrület!  :crazy:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3042 Dátum: 2017. Április 27. - 05:50:06 »
Üdv az frissen reggelteknek!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3043 Dátum: 2017. Április 27. - 09:37:57 »
"fatengelyes", hehe! Nagyon jó.
Üdv és a többieknek is!

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3044 Dátum: 2017. Április 27. - 12:56:41 »
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici