Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 422144 alkalommal)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3045 Dátum: 2017. Május 03. - 20:39:43 »
Sziasztok.

Az elmúlt harminc évben reluxával mímeltem a borotválkozást. Néhány hete belémbújt valami kisördög, és az agyam legmélyén elkezdett formát ölteni egy gondolat a régi idök míves borotválkozásáról. Kamasz koromban én is DE pillangós borotvával kezdtem az ipart. Apám úgyszintén DE fan volt. Nagyapám borotvakéssel gyalulta az arcát. Majd a rohanó világggal, és a reklámokkal azonosulva jött a reluxás gyorsborotválkozás idöszaka. Mindez kb harminc évig. Most viszont úgy éreztem itt a lassítás ideje. Éljünk az élvezeteknek, amíg lehet. Bújni kezdtem a világhálót, és szerencsére rátaláltam erre a fórumra. Hetek óta olvasgatom. Bepótolom gondolatban az elszaladt három évtizedet. Elsö gondolat a borotvakés volt, mert mindig csodáltam nagyapámat, ahogy komótosan előveszi az arzenált, elkezdi bőrözni a vasat, majd szappanozás pamacsolás után szép, megfontolt mozdulatokkal simára beretválta az arcát. Ezen felbuzdulva szétnéztem a világpiacon, és kezdő kategóriában gondolkodva rendeltem egy Gold Dollar 800 kést. Nekem szépnek, és szimpatikusnak tűnt. Sajnos beszámolót még nem tudok róla írni, mert még ezután érkezik, várhatóan 1-2 héten belül. Pamacsot beszereztem már. A DM Balea szintetikusat, mivel itt elég jónak írták le sokan. Nekem nagyon bejön. Szép habot kreál az Olivia rózsafa olajos borotvaszabbanjából. Kerámia tálban megtunkolom a szappant, és arcon habosítok. Bőven elég három körre a hab a pamacsban, és kellemesen puha a közeg. Jó vétel volt. Ma pedig bezértem a galaxy cosmeticsbe, és magamévá tettem egy Mühle R89 szépséget, hozzá Mühle pengét, és egy üveg Taylor of Old Bond Street szantálos afteeshavet. Hazafutás. Fürdővíz engedés. Gyors estebéd, míg folyt a víz. Irány a fürdő. Gyors elmerülés. Forró vizes törölköző az arcon. Relax. Majd szerszám betárazása, szappan tunkolás, pamacsolás. Komótos 3 kör az arcon. Hidegvizes lemosás, törölközővel a víz felitatása az arcon, majd varázsmogyorós virágvíz permet hidratálni, és az esetleges vérzést csillapítani, bár megúsztam vérem ontása nélkül. Száradás után arc hidratáló tápláló krémmel való bekenése következett. Az eredmény egészen jónak tűnik, bár lesz még mit tanulni. Viszont az érzés megfizethetetlen :-)
Nos ennyi az első élmény a lejtő elején.
És mindenkinek köszönöm a segítséget az írásaival, melyek nagyban segítettek beugrani ebbe a szakadékba :-)

Tapatalkkal küldve az én VFD 900 eszközömről


Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3046 Dátum: 2017. Május 03. - 21:29:56 »
 :thumbup:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3047 Dátum: 2017. Május 03. - 21:43:26 »
Üdv!
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3048 Dátum: 2017. Május 03. - 21:50:24 »
Üdv itt!

Tétovázástól mentes, határozott, erős kezdésnek tűnik ;-)
Kellemes, gyerekkort idéző élmény egy újonnan beszerzett eszköz első használatára várakozni, igaz-e?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3049 Dátum: 2017. Május 03. - 22:02:43 »
Üdv., kleithos! Érezd jól magad közöttünk! :handshake:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3050 Dátum: 2017. Május 03. - 22:12:38 »
Üdv itt!

Tétovázástól mentes, határozott, erős kezdésnek tűnik ;-)
Kellemes, gyerekkort idéző élmény egy újonnan beszerzett eszköz első használatára várakozni, igaz-e?
Szervusz.

Jól fogalmaztad meg a lényeget

Tapatalkkal küldve az én VFD 900 eszközömről


Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3051 Dátum: 2017. Május 03. - 23:23:21 »
A legjobb türelemtorna új borotvát kézhez venni és várni a borosta növekedésére ;-)

Érdekes lehet annak megfejtése is, hogy honnan keletkezik spontán, a hobbistákat egyáltalán nem ismerve ilyen leküzdhetetlen igény visszatérni az élet egy korábbi szakaszában körülményesnek, vesződségesnek, neadj'isten minduntalan véresnek talált és odahagyott technikához, mi teszi annyira vonzóvá a pamacsolás és az éles penge kezelésének gondolatát, hogy a gyanútlan alany elkezdjen ezen morfondírozni és engedjen a késztetésnek, bogarássza a netet, hümmögjön ezoterikus és vállaltan szubjektív értékelések fölött és aztán fejest ugorjon, csakazértis megtagadva reklámokat, korábbi eltanult-megtett lesajnálásokat, fölényes legyintéseket.

Nem az első hasonló eset a tiéd, s aligha nem is az utolsó. De élvezni fogod - aki betér, marad! Legalábbis ide sose írja be senki, hogy elege lett, eladja szappanjait, készülékeit és előveszi jóféle, felhúzható motoros cirillbetűs kézi készülékét...  :fejtor:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3052 Dátum: 2017. Május 04. - 23:35:37 »
Ez szép volt :)

Nem elérhető Revesz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3053 Dátum: 2017. Május 06. - 10:48:54 »
Sziasztok,

Néhány hónapja találtam a fórumra teljesen véletlenül amikor borotvakésekről ábrándoztam(sikerült is beszereznem egyet)...Sajnos az elmúlt 10-15 évben nem nagyon borotválkoztam mert rettenetesen gyenge  a bőröm(vagyis annak gondoltam). Próbáltam pedig minden fajta mach 3-at meg az 5 pengéset is, de a pengék számával csak az irritáció nagysága és az ezzel járó küszködés, benövés, kiütés száma növekedett. Anyukám meg az asszony nem szerette, hogy folyamatosan szakállas vagyok, ezért megleptek vagy 5 éve karácsonyra egy hiper szuper elektromos borotvával gondolván, hogy majd az milyen jó lesz. Mit ne mondjak soha nem tudtam BBS-t elérni csak egyszer ezzel az eszközzel, de 2 hétig hazavágta teljesen nem csak a nyakamat hanem az egész arcomat is... Legalább 100 benövést kellett tűvel kiszednem a gyulladt kiütésekből...Ezután nyugdíjaztam is az elektromos vonalat és visszatértem a szakállhoz mígnem 5 évet váratva magára megtaláltam a fórumot.
Több ezer hozzászólás olvasása meg youtube videók nézése után egy Merkur 34c hd mellett döntöttem...sajnos türelmetlen típus vagyok így az elhatározás után már nem tudtam várni és vettem egy mühle r89-et kis hazánkban amivel megkezdtem nagy megelégedéssel a hagyományos borotválkozást. Az r89-et követte egy r41 szinte azonnal és azóta ezeket használom váltogatva.Szerencsémre eddig még DE-el még nem vágtam meg magam.
Az arcom amúgy teljesen jól viseli a hagyományos borotválást, szerencsére a nyakamon is nagyságrendekkel jobb a helyzet mint a patronosokkal, nem beszélve az elektromosról... nincsenek benövések meg pattanások csak egy minimális érzékenység ami szerintem a még nem tökéletes technikám miatt is lehet(sőt, tuti ez a baj).

Üdv.: Tibi

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3054 Dátum: 2017. Május 06. - 11:22:51 »
Köszöntelek
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3055 Dátum: 2017. Május 06. - 11:58:30 »
Üdv Néked!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3056 Dátum: 2017. Május 06. - 12:10:51 »
Üdv az újaknak!  :bor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3057 Dátum: 2017. Május 06. - 12:28:03 »
Légy üdvöz! :)
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3058 Dátum: 2017. Május 06. - 16:39:18 »
Sikersztori :)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3059 Dátum: 2017. Május 07. - 08:45:04 »
Ez szép volt :)
Köszönöm :-)

Éjjel baglyoskodva szöget ütött a fejembe ez a jelenség, nem utolsósorban az utóbbi pár, nagyjából e folyamatot leíró bemutatkozás hatására is.

Mégis hogy van az, hogy harmincas-negyvenes, akár ötvenes - pedig akkorra már a szokás nagy úrrá lesz - korában az ember egyszer csak minden előzmény és különösebb ok nélkül a fejébe veszi, hogy márpedig ő úgy akar borotválkozni, mint az öregapja? Aztán fáradságot nem sajnálva utánajár, lehetetlen helyekről, ottfelejtett kisboltokból meg az Óperenciás tengeren is túlról beszerez, tanul, gyakorol csakazértis. És még beszél is róla...!

Ezen tényleg el kell gondolkodni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici