Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 443275 alkalommal)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3060 Dátum: 2017. Május 07. - 09:48:47 »

Mégis hogy van az, hogy harmincas-negyvenes, akár ötvenes - pedig akkorra már a szokás nagy úrrá lesz - korában az ember egyszer csak minden előzmény és különösebb ok nélkül a fejébe veszi, hogy márpedig ő úgy akar borotválkozni, mint az öregapja? Aztán fáradságot nem sajnálva utánajár, lehetetlen helyekről, ottfelejtett kisboltokból meg az Óperenciás tengeren is túlról beszerez, tanul, gyakorol csakazértis. És még beszél is róla...!

Ezen tényleg el kell gondolkodni.

Nálam az ötvenes stimmel :) Viszont nem láttam nagyapámat borotválkozni, csak apámat. Ő állandóan küzdött először a szir-szar pengékkel, borotvákkal, később a villanyborotvákkal. Úgy nőttem fel, hogy a borotválkozás egy rendkívül kellemetlen de nagyjából kötelező tevékenység volt. Aztán így is éltem 2 évvel ezelőttig, amikor megtértem eme táborba :)

Azóta alig várom, hogy nőjön a szőröm.

Viszont már nem keresgetem az olcsó, "háthajó" krémeket, szereket. Van pár, ami bevált (meg pár saját), azokat használom. Azért, van még pár nagyobb nevű készítmény, amit ki szeretnék próbálni, de ha nem sikerül azonnal, akkor sem esem kétségbe.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3061 Dátum: 2017. Május 07. - 09:56:35 »
Ez szép volt :)
Köszönöm :-)

Éjjel baglyoskodva szöget ütött a fejembe ez a jelenség, nem utolsósorban az utóbbi pár, nagyjából e folyamatot leíró bemutatkozás hatására is.

Mégis hogy van az, hogy harmincas-negyvenes, akár ötvenes - pedig akkorra már a szokás nagy úrrá lesz - korában az ember egyszer csak minden előzmény és különösebb ok nélkül a fejébe veszi, hogy márpedig ő úgy akar borotválkozni, mint az öregapja? Aztán fáradságot nem sajnálva utánajár, lehetetlen helyekről, ottfelejtett kisboltokból meg az Óperenciás tengeren is túlról beszerez, tanul, gyakorol csakazértis. És még beszél is róla...!

Ezen tényleg el kell gondolkodni.
Talán a kor előrehaladtával az ember bölcsebb lesz, és talán még élnek az emlékei a nagyszülőkről is. Talán ekkorra már fogékonyabb lesz az értékekre, és megpróbálja felvenni a normális tempót. Nem a mostani őrültet, hanem a normálisat. Mára ismét "divatja" van a természetesnek. Reklámok ide vagy oda a legjobb reklám a szájhagyomány, mint régen :-)

Tapatalkkal küldve az én VFD 900 eszközömről


Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3062 Dátum: 2017. Május 07. - 09:59:10 »
Az ember gyerekkorában szerzett tapasztalatai, élményei meghatározóak a későbbiekben is. Ráadásul harminc negyven év felett jön rá az ember, hogy az új, modern dolgok nem feltétlenül jobbak. Ehhez tapasztalat is kell, ami idő. És az, hogy valami régi, még nem feltétlenül jelenti azt hogy elavult, rossz. Fiatalon ezekre kevésbé figyel az ember.

Nem elérhető katonajanos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 51
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3063 Dátum: 2017. Május 07. - 10:52:56 »
Teljesen egyetértek azzal, hogy idővel az ember lelassít. Én legalábbis réghez képest sokkal inkább minőségi és nem mennyiségi élményt keresek, és ez a DE vagy pengés borotválkozás a mach nemtudom hányashoz képest ami nagyon gyors, nagyon sok, nagyon nagy, nagyon férfi. Én részemről köszönöm szépen, ráérek, plusz jól esik az a fél óra magamra.
Egy jó DE borotva minimalista, letisztult formában úgy mint funkcióban, feladatára majdnem tökéletes.

Nem elérhető Musil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3064 Dátum: 2017. Május 07. - 11:10:25 »
Arról nem is beszélve, hogy zongorázni lehet a különbséget a reluxás és a DE borotválkozás nyújtotta végeredményben. És a bőr is nagyon meghálálja az odafigyelést! Én sosem hittem volna, hogy ilyen durva a különbség a kettő között. A DE-vel gyakorlatilag majdnem teljesen megszűnt a bőrirritáció és a kipattogzás. Milyen jó, hogy voltam olyan bolond, hogy beleássam magam ebbe a témába! Csak azt sajnálom, hogy nem előbb tettem. Úgy látszik nekem is fel kellet nőnöm ehhez a dologhoz (is).
Hardver: Edwin Jagger IVCSR

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3065 Dátum: 2017. Május 07. - 11:22:07 »
Ha nár no reklám, kérlek titeket, a tapetalk aláírást kapcsoljuk ki!

S ( bár, én azon kevesek közé tartozok, hogy így negyven után, talán egy kezemen is több ujj van mint ahány reluxát életemben elhasználtam ), igen, negyven után lassít az ember. Általában túl vagyunk az iskoláinkon, munkahelyeinken boztos pozíciót tudhatunk magunkénak, és óvó tekintete kisér egy szerető asszony és pár gyermek.

Már megtehetjük, hogy az előző harminc év rohanását, felváltsa egy félóra önimádat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3066 Dátum: 2017. Május 07. - 15:56:12 »
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem is gondoltam volna, hogy mást is megmozgat.

Igen, van különbség, de erről nem tudunk, amikor kipattan az a szikra. Mégis - na jó, nem mint a vadludak, mert nem tömeges a jelenség - elindul egy irányba egy fórumot eltartani, működtetni képes számú ember, ezek szerint nagy vonalakban hasonló módon.
Függetlenül bármitől - engem se beszélt rá senki, szerintem mást se. (Nem is lehet.)

Nem elérhető Stiff

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3067 Dátum: 2017. Május 10. - 10:36:22 »
Sziasztok!

Köszönöm,hogy itt lehetek!
Kb 10 éve használok DE borotvát! az elsőt  nagyapámtól örököltem,de sajnos eltört a fej!Ekkor keresgettem és találtam rátok,sokat olvasgattam, hogy milyen borotvát  is vásároljak!
Végül egy EJ89 Barley borotvát választottam a nyele miatt, meg vettem hozzá egy R41 fejet,többi cuccom jelenleg De Vergulde hand  Szappa, balzsam és pamacs!
Azt kell mondjam minél többet olvasgatlak titeket , annál jobban kezd megfertőzni  ez a dolog!
Köszönöm!

Üdv:
Stiff

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3068 Dátum: 2017. Május 10. - 10:42:57 »
Üdvözöllek!

A nyél, s a fej jó választás, bár lesz itt a fórumon, ki öt perc alatt lekap a tíz körmödről, hogy miért azt, és hogy csak egy hájpolt (  :peace: ) terméket vettél, de ne törődj majd velük.

Minden eszköz tökéletes, ha boldogan használod, és eléred az általad várt eredményt.

Megsúgom, nekem is egy utánérzett barley nyélen van a 2011-s r41 fejem. S nem tudok jobb konfigurációt jelenleg.



« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 10. - 12:35:33 írta SicTransit »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3069 Dátum: 2017. Május 10. - 12:36:04 »
De mi lehet vajon az utánérzett barley nyél?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3070 Dátum: 2017. Május 10. - 13:26:51 »
Kinai. Nekem is van. Egy tank.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3071 Dátum: 2017. Május 10. - 14:06:54 »
Kinai. Nekem is van. Egy tank.

Bizony, súlyából itélve, plutonium 239-ből van.   :borz2:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3072 Dátum: 2017. Május 11. - 13:14:21 »
 :kepet:
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3073 Dátum: 2017. Május 11. - 13:34:29 »
Enyém evolúcióját itt prezentáltam, képekkel és sulyméréssel:

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=715.msg163084#msg163084
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #3074 Dátum: 2017. Május 11. - 13:41:17 »
EJ-ben van a "sima" Barley, és van Chatsworth Barley. A tiéd nyele az utóbbinak a klónja.
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici